Praca.pl Poradniki Lista stanowisk Badania i rozwój
Specjalista ds. Informacji Medycznej

Lista stanowisk - Specjalista ds. Informacji Medycznej

Polecane oferty - Badania i rozwój

  • Specjalista / Specjalistka ds. Rejestracji Leków

    POLPHARMA S.A.   Gdańsk    praca hybrydowa
    specjalista (mid)  umowa o pracę  pełny etat
    7 godz.
    Twój zakres obowiązków: Opracowywanie dokumentacji rejestracyjnej produktów leczniczych zgodnie z obowiązującym prawem na danym rynku; Udzielanie odpowiedzi na pytania dotyczące dokumentacji dla produktów zgodnie z zakresem odpowiedzialności; Prowadzenie procedur rejestracyjnych...
  • Specjalista / Specjalistka ds. Rejestracji Produktów Borderline

    POLPHARMA S.A.   Warszawa    praca zdalna
    specjalista (mid)  umowa na zastępstwo  pełny etat
    1 dni
    Twój zakres obowiązków: Opracowywanie dokumentacji rejestracyjnej produktów borderline (suplementy diety, wyroby medyczne, kosmetyki) zgodnie z obowiązującym prawem; Kompletowanie i aktualizacja Dokumentacji Technicznej wyrobów medycznych; Prowadzenie procesów rejestracyjnych zgodnie ze...

Specjalista ds. Informacji Medycznej

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Specjalista do spraw informacji medycznej jest osobą gromadzącą i analizującą informacje dotyczące nowych produktów i usług pojawiających się na rynku medycznym. Informacje te przekazuje następnie odpowiedniej komórce do spraw marketingu i promocji firmy, w której jest zatrudniona. Specjalista ds. informacji medycznej jest więc researcherem wyspecjalizowanym w branży medycznej, dlatego też zawód ten jest ściśle z tą branżą związany i w niej też mogą zainteresowane osoby zatrudnienia poszukiwać. Research przeprowadzony przez specjalistę ds. informacji medycznej służy opracowywaniu nowych produktów odpowiadającym na najświeższe zapotrzebowanie ze strony klientów, umożliwia konkurowanie z firmami o podobnym charakterze prowadzonej działalności.


WYMAGANIA

Specjalista do spraw informacji medycznej musi orientować się w rynku produktów i usług skierowanych do lekarzy i personelu medycznego, co za tym idzie sam powinien legitymować się wyższym wykształceniem medycznym - to gwarantuje dogłębną znajomość realiów branży medycznej. Powinien znać języki obce i biegle posługiwać się komputerem, a także wyróżniać się szczególnymi predyspozycjami do kontaktów z klientami i przedstawicielami innych firm. Od specjalisty wymaga się przeprowadzania analiz pozyskanych informacji i składania raportów przed bezpośrednimi zwierzchnikami, powinien więc on posiadać umiejętność analitycznego myślenia.


WARUNKI PRACY

Przestrzenią roboczą specjalisty do spraw informacji medycznej jest przestrzeń biurowa firmy, w której został zatrudniony. Poza tym specjalista kontaktuje się z przedstawicielami firm produkujących i dystrybuujących leki i osprzęt medyczny. Zazwyczaj poza wynagrodzeniem otrzymuje służbowy telefon i przenośny komputer, niekiedy także służbowy samochód. Specjalista jest także obecny na wszelkich konferencjach i targach branżowych.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Możliwości zatrudnienia stwarzają firmy zajmujące się produkcją i dystrybucją dóbr skierowanych do środowisk medycznych, wydawnictwa literatury i czasopism fachowych, firmy farmaceutyczne, etc.


ZAROBKI

Zarobki specjalisty ds. informacji medycznej zaczynają się od 1500 złotych brutto miesięcznie i rosną w zależności od obrotów firmy i miasta, w którym się znajduje. Oczywiście na pensję ma także wpływ doświadczenie i zaangażowanie specjalisty.

Praca Specjalista ds. Informacji Medycznej
Lista stanowisk

Najnowsze artykuły

Powołanie do zawodowej służby wojskowej a stosunek pracy – o czym warto wiedzieć

Powołanie do zawodowej służby wojskowej a stosunek pracy – o czym warto wiedzieć

15 sierpnia to nie tylko dzień wolny i początek długiego weekendu, ale i Święto Wojska Polskiego, ustanowione, by uczcić pamięć Bitwy Warszawskiej, a także docenić poświęcenie żołnierzy czuwających nad naszym bezpieczeństwem. Przy okazji tego ważnego święta przypominamy, że służbę wojskową można łączyć z pracą. Jak wojsko zmienia sytuację zawodową i jakie dodatkowe uprawnienia ma żołnierz? 

Elektromonter – opis zawodu, obowiązki, CV, zarobki

Elektromonter – opis zawodu, obowiązki, CV, zarobki

Elektrycy, elektromechanicy i elektromonterzy są pilnie poszukiwani na rynku pracy niezależnie od zmiennej sytuacji gospodarczej. Zapotrzebowanie jest ogromne we wszystkich częściach Polski, co oznacza wysokie szanse na znalezienie pracy tuż po zakończeniu nauki w szkole technicznej bądź branżowej. Gdzie można pracować z elektrycznym fachem w ręku i jakich spodziewać się zarobków?

Pracoholizm – uzależnienie czy pasja?

Pracoholizm – uzależnienie czy pasja?

Jesteś perfekcjonistą i masz trudności z delegowaniem zadań, bo „wszystko zrobisz lepiej"? Uważaj, by nie wpaść w pułapkę pracoholizmu. Przez wielu wciąż uważany za zaletę, pracoholizm niszczy zdrowie, życie osobiste dotkniętych nim osób, a w skrajnych przypadkach prowadzi nawet do śmierci z przepracowania. W Światowy Dzień Pracoholików warto zadać sobie pytanie: czy nie pracujemy za dużo?

Siedząca praca a ból pleców

Siedząca praca a ból pleców

– Długim czasem pracy w pozycji siedzącej możemy zwiększyć swoją podatność na takie choroby jak dyskopatia, hemoroidy, obniżone libido, żylaki kończyn dolnych czy nawet udar. Najczęstszą dolegliwością jest jednak ból kręgosłupa – wyjaśnia Piotr Seredziński, chiropraktyk i fizjoterapeuta. Jak zatem prawidłowo siedzieć w pracy, by uniknąć bólu, pogłębiania wad postawy i poważniejszych chorób?

Praca nad morzem – pomysł na wakacje

Praca nad morzem – pomysł na wakacje

W miesiącach letnich ofertowy boom daje się zauważyć zwłaszcza w turystyce, gastronomii, handlu detalicznym, budownictwie i rolnictwie. Nad morzem przeważają oferty z sektora HoReCa skierowane przede wszystkim do studentów, ale także osób z uprawnieniami np. ratownika czy instruktora. Sprawdź, jakie stanowiska oferowane są nad Bałtykiem oraz jak zmienia się rynek pracy latem.

Przerwa na karmienie – zasady, przepisy, wzór zaświadczenia o karmieniu

Przerwa na karmienie – zasady, przepisy, wzór zaświadczenia o karmieniu

Od 1 do 7 sierpnia obchodzimy Światowy Tydzień Karmienia Piersią. Z tej okazji przypominamy, że powrót do pracy nie oznacza, że mama musi zaprzestać karmienia dziecka piersią. Kodeks pracy gwarantuje maksymalnie dwie dodatkowe przerwy na karmienie. To, z ilu i jak długich przerw może skorzystać, zależy od wymiaru czasu pracy zatrudnionej mamy oraz liczby karmionych przez nią dzieci.