Praca.pl Poradniki Lista stanowisk Badania i rozwój
Specjalista ds. Badań Rynku

Lista stanowisk - Specjalista ds. Badań Rynku

Polecane oferty - Badania i rozwój

  • Menedżer ds. rozwoju sprzedaży B2C

    Centrum Rozwoju Szkół Wyższych Merito Sp. z o.o.   Poznań, ul. Pastelowa 16    praca hybrydowa
    specjalista junior / mid / senior / menedżer  umowa o pracę  pełny etat
    2 dni
    Zakres obowiązków: Współzarządzanie cyklem sprzedaży w szkolnictwie wyższym (13 Uczelni z Grupy Merito). Zwiększanie efektywności sprzedażowej poprzez analizę wyników sprzedażowych, monitorowanie efektywności procesów oraz wprowadzanie usprawnień. Współudział w tworzeniu oraz...

Specjalista ds. Badań Rynku

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Specjalista ds. Badań Rynku to osoba, która odpowiada za planowanie i realizację badań rynku na potrzeby przedsiębiorstwa, a także poszczególnych grup produktów. Do głównych obowiązków pracownik tego należy, m.in.: wykonywanie badań marketingowych, nadzór nad projektami badawczymi, analizowanie i prezentowanie wyników badań, pozyskiwanie informacji marketingowych oraz raportowanie wyników badań, badanie aktywności konkurentów firmy i ich udziału w rynku.


WYMAGANIA

Specjalista ds. Badań Rynku powinien mieć wykształcenie wyższe kierunkowe: marketing i zarządzanie, socjologia, psychologia lub matematyka, a także znajomość w stopniu dobrym j. angielskiego i obsługi komputera. Ważną kwestią jest też znajomość technik i zagadnień związanych z przeprowadzaniem badań rynku (np. CATI, FGI, IDI, desk research, ankiety, omnibus), znajomość rynku/branży, wiedza z zakresu sprzedaży i marketingu oraz doświadczenie zawodowe w dziale marketingu, sprzedaży lub w firmie badania rynku. Osoba na tym stanowisku powinna cechować się również: dokładnością i sumiennością, komunikatywnością, świadomością komercyjną, kreatywnością, samodzielnością. Ponadto, powinna wykazywać się zdolnościami interpersonalnymi, analitycznymi i planistycznymi, umiejętnościami poszukiwania i pozyskiwania informacji oraz umiejętnościami pracy w zespole.


WARUNKI PRACY

Miejscem pracy jest firma, biuro firmy. Jest to praca umysłowa, stanowisko samodzielne, pod nadzorem. Czas pracy ośmiogodzinny. Pracownik ma możliwość pogłębiania wiedzy i umiejętności oraz możliwość awansu, np. na Kierownika ds. Badań Rynku.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Specjalista ds. Badań Rynku może pracować, np.: w agencjach badawczych, centrach badań rynkowych, ośrodkach badań opinii publicznej, w firmach konsultingowych, a także w dużych przedsiębiorstwach, tj. w strukturach działu marketingu czy sprzedaży lub specjalnie utworzonych apartamentach badawczych.


ZAROBKI

Specjalista ds. Badań Rynku zarabia w przedziale od 3 tys. zł do 8 tys. zł i wyżej. Wśród innych dodatków są, m.in.: samochód służbowy, laptop, telefon komórkowy, szkolenia.

Praca Specjalista ds. Badań Rynku
Lista stanowisk

Najnowsze artykuły

Trzech Króli – jakie kraje Europy mają wtedy dzień wolny?

Trzech Króli – jakie kraje Europy mają wtedy dzień wolny?

Czy wiecie, co oznacza akronim C☩M☩B, pisany na drzwiach domów z okazji święta Trzech Króli? Okazuje się, że niekoniecznie są to inicjały mędrców ze Wschodu! Kiedy wypada święto w 2025 roku, dla kogo jest to dzień wolny od pracy, a także jaka wiąże się z nim historia? Dziś mamy dla Was garść informacji na temat święta Trzech Króli w Polsce i na świecie.

Szukanie nowej pracy – który miesiąc jest najbardziej odpowiedni?

Szukanie nowej pracy – który miesiąc jest najbardziej odpowiedni?

Czy szukanie pracy pod koniec roku to dobry pomysł? A może lepiej poczekać z wysyłaniem CV do stycznia lub lutego? Rynek pracy cechuje pewna cykliczność, która sprawia, że w niektórych miesiącach pojawia się więcej ofert, a firmy chętniej zwiększają kadrę. Podpowiadamy, kiedy jest najlepszy czas na szukanie pracy, a w jakim okresie możesz mieć nieco więcej trudności ze zdobyciem posady.

Płace w Polsce wkrótce będą jawne. „Nie jesteśmy na to gotowi” – ocenia ekspert rynku pracy Mateusz Żydek

Płace w Polsce wkrótce będą jawne. „Nie jesteśmy na to gotowi” – ocenia ekspert rynku pracy Mateusz Żydek

O zarobkach często nie mówi się nawet bliskim, a zgodnie z prawem UE płace w Polsce mają wkrótce być powszechnie znane. – Nawet pracownicy, którzy są przekonani, że to właściwa droga, nadal bardzo mocno sygnalizują obawę, że jawność wynagrodzeń będzie powodować konflikty – zauważa Mateusz Żydek. Ekspert rynku pracy z Randstad Polska wyjaśnia, jak jawność płac może wyglądać w praktyce.

Dni wolne od pracy w 2025 roku

Dni wolne od pracy w 2025 roku

Pierwszy długi weekend 2025 mamy już w styczniu – warto skorzystać, bo na kolejny poczekamy aż do kwietnia. Stosunkowo korzystnie wypadają i majówka, i Zielone Świątki, a także święto 15 sierpnia, które w przyszłym roku będzie w piątek. Kiedy brać wolne, by wykorzystać jak najmniej własnej puli urlopów? Przedstawiamy nowy Kalendarz dni wolnych od pracy. Sprawdź i zaplanuj urlopy 2025!

Rynek pracy 2025 – jakie zmiany czekają nas w nowym roku?

Rynek pracy 2025 – jakie zmiany czekają nas w nowym roku?

– Praca przyszłości będzie hybrydowa, zdalna lub oparta na projektach, a efektywność będzie mierzona nie tylko wynikami, ale i zdolnością współpracy i adaptacji. Nie oznacza to jednak, że technologia całkiem zdominuje rynek pracy. Przeciwnie, to właśnie ludzka kreatywność i empatia będą wyróżniać pracowników w dobie automatyzacji – przewiduje specjalistka ds. rekrutacji Agnieszka Ciećwierz.

„Trzynastka” – dodatkowe wynagrodzenie roczne, komu przysługuje, jak obliczać

„Trzynastka” – dodatkowe wynagrodzenie roczne, komu przysługuje, jak obliczać

Na koniec roku niektórzy otrzymają dodatkowe wynagrodzenie roczne – tzw. trzynastkę. Nie ma ona charakteru powszechnego, zgodnie z przepisami przewidziana jest dla określonej grupy zawodów. Co więcej, trzynastkę łatwo stracić np. przez nieusprawiedliwioną nieobecność w pracy. Wyjaśniamy, kto i kiedy otrzyma dodatkowe wynagrodzenie, a także jaka jest jego wysokość za 2024 rok.