Praca.pl Poradniki Lista stanowisk Badania i rozwój
Specjalista ds. Badań Klinicznych

Lista stanowisk - Specjalista ds. Badań Klinicznych

Polecane oferty - Badania i rozwój

  • Kierownik Centrum Wsparcia Badań Klinicznych

    GDAŃSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY   Gdańsk    praca stacjonarna
    kierownik/koordynator  umowa o pracę  pełny etat
    5 dni
    DO ZADAŃ OSOBY ZATRUDNIONEJ NA TYM STANOWISKU BĘDZIE NALEŻAŁO: wyznaczanie strategii działania i ciągłego rozwoju CWBK GUMed oraz bieżąca weryfikacja realizacji wymogów, wskaźników i oczekiwanych rezultatów wynikających ze Standardu Modelowego Centrum Wsparcia Badań Klinicznych,...

Specjalista ds. Badań Klinicznych

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Specjalista ds. Badań Klinicznych to osoba, która zajmuje się administrowaniem projektami badań klinicznych, czyli ogólnie ujmując, monitoruje i koordynuje badania kliniczne na danym obszarze. Do głównych obowiązków pracownika tego należy, m.in.: współpraca z ośrodkami prowadzącymi badania kliniczne, rejestracja badań klinicznych, koordynowanie współpracy sponsora z członkami zespołu badawczego i ośrodkiem, przygotowywanie dokumentacji badań klinicznych, współpraca z monitorami badań klinicznych oraz uaktualnianie wiedzy badaczy na temat działania wybranych produktów badawczych.


WYMAGANIA

Specjalista ds. Badań Klinicznych powinien mieć wykształcenie wyższe medyczne lub farmaceutyczne oraz prawo jazdy kat. B, a także znać dobrze obsługę komputera i język angielski pozwalający na płynną komunikację, w tym również - w zakresie słownictwa medycznego. Ważną kwestią jest też znajomość technologii medycznych lub środowiska medycznego oraz doświadczenie w koordynowaniu badań. Poza tym pracownik ten powinien wykazywać się, m.in.: doskonałymi umiejętnościami interpersonalnymi i komunikacyjnymi, umiejętnością ustalania priorytetów oraz terminowością w realizacji zadań, analitycznym umysłem, zaangażowaniem, samodzielnością, systematycznością, a także bardzo dobrą organizacją pracy, zdolnością podejmowania szybkich decyzji oraz umiejętnością planowania i osiągania zamierzonych celów.


WARUNKI PRACY

Miejscem pracy jest biuro firmy, laboratoria firmy oraz praca w terenie (wizyty w szpitalach, wizyty u pacjentów, wizyty w ośrodkach klinicznych, delegacje - sympozja). Jest to praca samodzielna, pod nadzorem. Zawód ów wiąże się z dużym natężeniem kontaktów z ludźmi, przez co mogą wystąpić sytuacje stresowe. Czas pracy zazwyczaj nienormowany. Pracownik ma możliwość rozwoju kwalifikacji i awansu zawodowego.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Specjalista ds. Badań Klinicznych może być zatrudniony w branży: produkty farmaceutyczne/medyczne/lekarskie/biotechnologia.


ZAROBKI

Średnie zarobki kształtują się w granicach od 4 tys. zł - 20 tys. zł i wyżej. Wśród innych dodatków są, m.in.: telefon komórkowy, szkolenia, samochód, pakiet socjalny.

Praca Specjalista ds. Badań Klinicznych
Lista stanowisk

Najnowsze artykuły

Trzech Króli – jakie kraje Europy mają wtedy dzień wolny?

Trzech Króli – jakie kraje Europy mają wtedy dzień wolny?

Czy wiecie, co oznacza akronim C☩M☩B, pisany na drzwiach domów z okazji święta Trzech Króli? Okazuje się, że niekoniecznie są to inicjały mędrców ze Wschodu! Kiedy wypada święto w 2025 roku, dla kogo jest to dzień wolny od pracy, a także jaka wiąże się z nim historia? Dziś mamy dla Was garść informacji na temat święta Trzech Króli w Polsce i na świecie.

Szukanie nowej pracy – który miesiąc jest najbardziej odpowiedni?

Szukanie nowej pracy – który miesiąc jest najbardziej odpowiedni?

Czy szukanie pracy pod koniec roku to dobry pomysł? A może lepiej poczekać z wysyłaniem CV do stycznia lub lutego? Rynek pracy cechuje pewna cykliczność, która sprawia, że w niektórych miesiącach pojawia się więcej ofert, a firmy chętniej zwiększają kadrę. Podpowiadamy, kiedy jest najlepszy czas na szukanie pracy, a w jakim okresie możesz mieć nieco więcej trudności ze zdobyciem posady.

Płace w Polsce wkrótce będą jawne. „Nie jesteśmy na to gotowi” – ocenia ekspert rynku pracy Mateusz Żydek

Płace w Polsce wkrótce będą jawne. „Nie jesteśmy na to gotowi” – ocenia ekspert rynku pracy Mateusz Żydek

O zarobkach często nie mówi się nawet bliskim, a zgodnie z prawem UE płace w Polsce mają wkrótce być powszechnie znane. – Nawet pracownicy, którzy są przekonani, że to właściwa droga, nadal bardzo mocno sygnalizują obawę, że jawność wynagrodzeń będzie powodować konflikty – zauważa Mateusz Żydek. Ekspert rynku pracy z Randstad Polska wyjaśnia, jak jawność płac może wyglądać w praktyce.

Dni wolne od pracy w 2025 roku

Dni wolne od pracy w 2025 roku

Pierwszy długi weekend 2025 mamy już w styczniu – warto skorzystać, bo na kolejny poczekamy aż do kwietnia. Stosunkowo korzystnie wypadają i majówka, i Zielone Świątki, a także święto 15 sierpnia, które w przyszłym roku będzie w piątek. Kiedy brać wolne, by wykorzystać jak najmniej własnej puli urlopów? Przedstawiamy nowy Kalendarz dni wolnych od pracy. Sprawdź i zaplanuj urlopy 2025!

Rynek pracy 2025 – jakie zmiany czekają nas w nowym roku?

Rynek pracy 2025 – jakie zmiany czekają nas w nowym roku?

– Praca przyszłości będzie hybrydowa, zdalna lub oparta na projektach, a efektywność będzie mierzona nie tylko wynikami, ale i zdolnością współpracy i adaptacji. Nie oznacza to jednak, że technologia całkiem zdominuje rynek pracy. Przeciwnie, to właśnie ludzka kreatywność i empatia będą wyróżniać pracowników w dobie automatyzacji – przewiduje specjalistka ds. rekrutacji Agnieszka Ciećwierz.

„Trzynastka” – dodatkowe wynagrodzenie roczne, komu przysługuje, jak obliczać

„Trzynastka” – dodatkowe wynagrodzenie roczne, komu przysługuje, jak obliczać

Na koniec roku niektórzy otrzymają dodatkowe wynagrodzenie roczne – tzw. trzynastkę. Nie ma ona charakteru powszechnego, zgodnie z przepisami przewidziana jest dla określonej grupy zawodów. Co więcej, trzynastkę łatwo stracić np. przez nieusprawiedliwioną nieobecność w pracy. Wyjaśniamy, kto i kiedy otrzyma dodatkowe wynagrodzenie, a także jaka jest jego wysokość za 2024 rok.