Lista stanowisk - Próbkobiorca

Polecane oferty - Badania i rozwój

  • Laborant budownictwa drogowego

    Przedsiębiorstwo Drogowo- Mostowe S.A.   Kozodrza    praca stacjonarna
    specjalista junior / mid  umowa o pracę  pełny etat  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    1 godz.
    Zakres obowiązków: badania laboratoryjne próbek cementowych i betonowych, kruszyw i spoiw; prowadzenie rejestrów i kalendarzy badań; badania mieszanek bitumicznych; przygotowywanie sprawozdań z badań.
  • PORR S.A
    specjalista (mid)  umowa o pracę  pełny etat  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    1 dni
    Opis stanowiska: Prowadzenie badań i pomiarów na pracowni mieszanek mineralno-asfaltowych. Znajomość wymagań specyfikacji technicznych niezbędnych do realizacji laboratoryjnej kontroli robót. Wstępna oceny uzyskanych wyników badań. Udział w projektowaniu recept laboratoryjnych. Terminowa...

Próbkobiorca

Próbkobiorca jest jednym z zawodów, który spopularyzował się w ostatnich latach. Jak sama nazwa wskazuje, głównym obowiązkiem zawodowym osoby na stanowisku próbkobiorcy jest pobieranie próbek. Pracownik może być zatrudniony w szpitalu, przychodni lub innej placówce medycznej, a także w laboratorium, instytucie badawczym, sanepidzie, inspektoracie weterynaryjnym, ochrony środowiska itp.

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Praca próbkobiorcy polega na pobieraniu próbek zgodnie z obowiązującymi procedurami. Próbkami mogą być np. ślina, krew, mocz, tkanki roślinne, próbki produktów spożywczych, ziemi, tworzyw sztucznych, metali itp. Pracownik zabezpiecza materiał i właściwie go oznakowuje. Prowadzi także stosowną ewidencję pobranych próbek.

Praca może być wykonywana na miejscu np. w klinice medycznej, laboratorium, do którego zgłaszają się np. pacjenci, bądź terenowo. W tym drugim przypadku wiąże się więc z koniecznością odbywania częstych wyjazdów służbowych (np. jeśli próbkobiorca pobiera próbki z danego powiatu czy innej jednostki przestrzennej).

PRÓBKOBIORCA - JAK ZOSTAĆ?

Pracodawcy zwykle nie mają wysokich wymagań wobec kandydatów do pracy próbkobiorcy. Przyjmowane są osoby bez doświadczenia – firmy najczęściej prowadzą szkolenia wstępne. Często pojawiającym się wymogiem jest konieczność posiadania prawa jazdy kat. B oraz gotowość do odbywania częstych podróży.

PRÓBKOBIORCA - WYMAGANIA ZAWODOWE

W wielu przypadkach do podjęcia pracy niezbędne jest posiadanie prawa jazdy kat. B. Ponadto pracodawcy szukają osób:

  • komunikatywnych,
  • potrafiących utrzymywać dobre relacje z klientem,
  • cechujących się wysoką kulturą osobistą,
  • dokładnych,
  • uważnych,
  • odpowiedzialnych,
  • potrafiących pracować w zespole,
  • samodzielnych.

Atutem może być wykształcenie średnie techniczne (technik laborant), status studenta bądź dyplom uczelni na kierunku ochrona środowiska, biotechnologia, biologia, chemia, technologia żywności i żywienia, geologia itp.

PRACA PRÓBKOBIORCA - JAK WYGLĄDA?

Do codziennych obowiązków próbkobiorcy należy kontakt z klientem, pobieranie próbki zgodnie z wymaganiami i procedurami, zabezpieczanie materiału, oznakowanie go i sporządzenie stosownej noty w dokumentacji. Próbkobiorca musi też dbać o sprzęt i urządzenia wykorzystywane do pobierania, zabezpieczania i transportowania próbek.

PRÓBKOBIORCA - ZAROBKI

Zarobki próbkobiorcy zwykle nie są wysokie – są zbliżone do minimalnego wynagrodzenia za pracę. Poziom wypłat może się jednak różnić w zależności od miejsca zatrudnienia, zakresu obowiązków i poziomu odpowiedzialności.

PRÓBKOBIORCA - PERSPEKTYWY ZATRUDNIENIA

Próbkobiorca znajdzie pracę w różnego rodzaju laboratoriach, placówkach opieki medycznej, jednostkach zajmujących się ochroną środowiska, weterynarią czy też w placówkach sanepidu.

Praca Próbkobiorca
Lista stanowisk

Najnowsze oferty - Badania i rozwój

  • Praca.pl
    specjalista (mid)  umowa o pracę  pełny etat  rekrutacja online  aplikuj bez CV
    1 dni
    Zakres obowiązków: Przeprowadzanie badań i pomiarów mieszanek mineralno-asfaltowych; Laboratoryjna realizacja kontroli robót; Wstępna ocena uzyskanych wyników badań; Realizacja w terminie badań pomiarów laboratoryjnych i terenowych; Prowadzenie dokumentacji laboratoryjnej; Krótkie...
  • PORR S.A
    specjalista (mid)  umowa o pracę  pełny etat  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    3 dni
    Opis stanowiska: Prowadzenie badań i pomiarów Laboratoryjna realizacja kontroli robót; Wstępna oceny uzyskanych wyników badań; Terminowa realizacja badań, pomiarów laboratoryjnych i terenowych Sporządzanie dokumentacji laboratoryjnej; Możliwość wyjazdów w krótkie delegacje na terenie Polski;
  • Technik laboratoryjny materiałów budowlanych

    Przedsiębiorstwo Drogowo- Mostowe S.A.   Kozodrza    praca stacjonarna
    specjalista junior / mid  umowa o pracę  pełny etat  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    8 dni
    Zakres obowiązków: przeprowadzanie badań laboratoryjnych próbek cementowych i betonowych, kruszyw i spoiw; tworzenie rejestrów i harmonogramów badań; badania mieszanek bitumicznych; tworzenie sprawozdań.

Najnowsze artykuły

Kobiety coraz silniejsze w biznesie

Kobiety coraz silniejsze w biznesie

– Czy nie mamy tak, że jak nie umiemy czegoś na 200%, to rezygnujemy? Boimy się, że nie podołamy? Pamiętajmy, że nie liczy się płeć, ale nasze kompetencje. Nie dajmy sobie wmówić, że jesteśmy w czymś gorsze! – mówi specjalistka HR Agnieszka Ciećwierz. W Światowym Dniu Przedsiębiorczości Kobiet przypomina, w czym kobiety są świetne oraz wyjaśnia, jak być jeszcze lepszą liderką w biznesie.

Urlop okolicznościowy na ślub dziecka

Urlop okolicznościowy na ślub dziecka

Ślub dziecka pracownika to jedno z wydarzeń uprawniających do wzięcia urlopu okolicznościowego, za który pracownikowi przysługuje wynagrodzenie. Wyjaśniamy, z ilu dni urlopu może skorzystać ojciec, matka czy opiekun prawny dziecka, jak powinien wyglądać wniosek o urlop okolicznościowy oraz czy dni wolne można wykorzystać wyłącznie w dniu ślubu i wesela.

Grupy zawodowe najbardziej narażone na smog

Grupy zawodowe najbardziej narażone na smog

Najbardziej narażone wdychanie rakotwórczego smogu są osoby codziennie dojeżdżające do pracy, mieszkańcy kilkudziesięciotysięcznych miejscowości i osoby wykonujące w sezonie grzewczym oraz przy ruchliwych drogach pracę w terenie. Główny Inspektorat Pracy wyjaśnia, czy pracodawcy muszą zapewnić pracownikom maski antysmogowe i jak powinni chronić ich przed szkodliwymi czynnikami pracy.

Mechanik lotniczy – praca, wymagania, zarobki

Mechanik lotniczy – praca, wymagania, zarobki

Mechanik lotniczy to jeden z najbardziej perspektywicznych zawodów dla absolwentów techników i szkół branżowych o profilach związanych z mechaniką. Żeby zdobyć tę pracę, trzeba uzyskać dodatkową licencję na obsługę techniczną statku powietrznego, wystawianą przez Urząd Lotnictwa Cywilnego. Sprawdź, jak ją zdobyć, a także w jakich samolotach możesz specjalizować się jako mechanik lotniczy!

Szklane ściany, szklane ruchome schody. Równouprawnienie na rynku pracy to wciąż fikcja?

Szklane ściany, szklane ruchome schody. Równouprawnienie na rynku pracy to wciąż fikcja?

7 listopada wypada Światowy Dzień Feminizmu. Dlaczego to tak ważne święto? – Mimo poprawy sytuacji kobiety nadal borykają się ze stereotypami, mają dodatkową nieodpłatną pracę w domu, soptykają się z seksizmem w pracy, są rzadziej zapraszane jako ekspertki – zauważa dr Anna M. Górska, dyrektorka Centrum Badań Kobiet i Różnorodności w Organizacjach z Akademii Leona Koźmińskiego.

Osoba z autyzmem na rynku pracy – czy autyzm wyklucza z życia zawodowego?

Osoba z autyzmem na rynku pracy – czy autyzm wyklucza z życia zawodowego?

– Populacja osób neuroatypowych jest bardzo zróżnicowana – zauważa Izabela Kocyłak, trenerka pracy z Fundacji SYNAPSIS. Wiele osób aktywnych zawodowo, szczególnie z tzw. wysoko funkcjonującym autyzmem, jest nieświadomych swojego zaburzenia. Tymczasem aż 2% pracowników w Polsce i 10% w Europie to osoby w spektrum autyzmu. Jak rozpoznać autyzm i w jakich zawodach może sprawdzić się autystyk?