Lista stanowisk - Kierownik ds. Badań Rynku

Kierownik ds. Badań Rynku

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Kierownik ds. Badań Rynku to osoba odpowiedzialna za planowanie i realizację badań rynku na potrzeby przedsiębiorstwa, a także poszczególnych grup produktów. Ogólnie rzecz ujmując to osoba, która ma pomóc firmie we wdrażaniu nowych produktów i zwiększaniu efektywności sprzedaży. Do głównych obowiązków kierownika ds. badań rynku należy: określenie rodzaju i potrzeb nabywców, ich satysfakcji, segmentów, kanałów rynku i ich uczestników, rozpoznanie konkurentów, a także określenie zakresu stosowania i skuteczności instrumentów marketingowych, wybór agencji oraz zlecanie jej realizacji badania, koordynacja i nadzór nad przebiegiem badania. Poza tym, nadzoruje tworzenie i administrowanie bazy danych o klientach, monitoruje rynek, czyli obserwuje poczynania konkurencji, oraz nadzoruje pracę podległego personelu, negocjacje warunki płatności i terminów dostarczenia raportów.


WYMAGANIA

Kierownik ds. Badań Rynku powinien mieć wykształcenie wyższe w kierunku: marketing i zarządzanie, socjologia, psychologia lub matematyka, a także znać w stopniu dobrym j. angielski i obsługę komputera. Wymagane jest minimum trzyletnie doświadczenie w marketingu, sprzedaży lub w firmie badania rynku oraz znajomość metod i narzędzi statystycznych z zakresu badań marketingowych, a także wiedza na temat technik badań marketingowych (np. (CATI), (FGI), (IDI), (desk research), ankiety, omnibus). Osoba na tym stanowisku powinna cechować się również: umiejętnością kierowania kapitałem ludzkim, dokładnością i sumiennością, komunikatywnością, kreatywnością oraz samodzielnością. A także mieć zdolności analityczne i planistyczne, umiejętności poszukiwania i pozyskiwania informacji oraz bardzo dobrze rozwinięte inne zdolności interpersonalne.


WARUNKI PRACY

Miejscem pracy jest przedsiębiorstwo, biuro. Większość osób pełniących to stanowisko jest w przedziale wiekowym 28-43 lat. Jest to praca umysłowa, stanowisko samodzielne, pod nadzorem. Pracownik ma możliwość pogłębiania wiedzy i umiejętności (szkolenia, konferencje, itd.) oraz możliwość awansu, np. na dyrektor marketingu, Chief Knowledge Officera (CKO - dyrektora ds. zarządzania wiedzą).


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Kierownik ds. Badań Rynku może pracować, np.: w agencjach badawczych, centrach badań rynkowych, ośrodkach badań opinii publicznej, w firmach konsultingowych, a także w dużych przedsiębiorstwach -w strukturach działu marketingu czy sprzedaży lub specjalnie utworzonych apartamentach badawczych.


ZAROBKI

Wysokość zarobków tego pracownika kształtują się w granicach od 3,500 zł do 16 tys. zł. Wśród innych dodatków są, m.in.: samochód służbowy, laptop, telefon komórkowy, szkolenia.

Praca Kierownik ds. Badań Rynku
Lista stanowisk

Najnowsze artykuły

Rozpraszacze w pracy – jakie warto wyeliminować? Jak to zrobić?

Rozpraszacze w pracy – jakie warto wyeliminować? Jak to zrobić?

Smartfon z dostępem do internetu, a więc ulubonych social mediów i aplikacji, to jeden z największych rozpraszaczy odrywających nas od pracy. Wiele osób czuje przymus sięgania do telefonu nawet kilkadziesiąt razy w ciągu godziny. 15 lipca, w Światowy Dzień Bez Telefonu Komórkowego, zachęcamy do odłożenia na bok smartfona oraz refleksji nad największymi wrogami naszej koncentracji. 

Temperatura w miejscu pracy a BHP

Temperatura w miejscu pracy a BHP

Czy upały mogą być uzasadnieniem przerwania pracy i opuszczenia stanowiska? Czy szef ma obowiązek skrócić godziny pracy, gdy temperatura powietrza przekracza 30℃? A co z klimatyzacją, wiatrakami i zimnymi napojami – czy są one obowiązkowe? Każdego lata wracają pytania dotyczące temperatury w pracy i przepisów bhp. Wyjaśniamy, jakie są obowiązki pracodawcy, a co zależy od jego dobrej woli.

Leśniczy – opis zawodu, jak zostać, obowiązki wymagania, zarobki

Leśniczy – opis zawodu, jak zostać, obowiązki wymagania, zarobki

12 lipca to Dzień Leśnika, święto obchodzone przez leśniczych, pracowników Lasów Państwowych i innych jednostek zajmujących się opieką nad lasami. Olga Buczyńska p.o naczelnik Biura Prasowego Lasów Państwowych wyjaśnia, jak zdobyć pracę w leśnictwie. – Osoba ubiegająca się o stanowisko leśniczego musi zdać egzamin do Służby Leśnej, który potwierdzi jego / jej podstawowe kwalifikacje.

Manager hotelu – jak zostać, wymagania, zakres obowiązków, wymagania

Manager hotelu – jak zostać, wymagania, zakres obowiązków, wymagania

Zarządzanie hotelem i zatrudnionymi w nim pracownikami to niełatwe zadanie, za które odpowiada manager obiektu. To on musi dbać o najwyższą jakość świadczonych usług i wizerunek hotelu. Jakie obowiązki ma osoba zatrudniona na tym stanowisku? Co cechuje dobrego managera? Dziś mamy dla Was kluczowe informacje na temat tego odpowiedzialnego i perspektywicznego stanowiska.

Szukanie nowej pracy – który miesiąc jest najbardziej odpowiedni?

Szukanie nowej pracy – który miesiąc jest najbardziej odpowiedni?

Czy szukanie pracy w wakacje to dobry pomysł? A może lepiej poczekać z wysyłaniem CV do jesieni? Rynek pracy cechuje pewna cykliczność, która sprawia, że w niektórych miesiącach pojawia się więcej ofert, a firmy chętniej powiększają kadrę. Podpowiadamy, kiedy jest dobry czas na szukanie zatrudnienia, a w jakim okresie możesz mieć nieco więcej trudności ze zdobyciem posady.

Jak stworzyć inkluzywne miejsce pracy? Wywiad z dr Joanną Skonieczną, Kierowniczką Programową KPH

Jak stworzyć inkluzywne miejsce pracy? Wywiad z dr Joanną Skonieczną, Kierowniczką Programową KPH

– Warto ocenić atmosferę w firmie już podczas rekrutacji. Zwrócić uwagę na to, na ile osoby rekrutujące pozostają w postawie otwartości i inkluzywności, jak formułują pytania, jak zwracają się do osoby starającej się o pracę – tłumaczy dr Joanna Skonieczna, Kierowniczka Programowa Kampanii Przeciw Homofobii. Wyjaśnia też, jak każdy z nas może stać się sojusznikiem_czką osób LGBT+ w pracy.