Lista stanowisk - Diagnosta Laboratoryjny

Polecane oferty - Badania i rozwój

  • Starszy / Młodszy Asystent diagnostyki laboratoryjnej

    Instytut Hematologii i Transfuzjologii   Warszawa, ul. Indiry Gandhi 14, Pracownia Genetyki Hemostazy i Porfirii    praca stacjonarna
    specjalista junior / senior / asystent  umowa o pracę  pełny etat  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    11 godz.
    Praca z materiałem biologicznym; Wykonywanie badań laboratoryjnych z zakresu hemostazy i porfirii metodami biologii molekularnej (izolacja kwasów nukleinowych, analiza z wykorzystaniem metod PCR, IS-PCR, PCR-RFLP, MLPA, sekwencjonowanie Sangera, analiza produktów PCR przy pomocy elektroforezy w...
  • Asystent ds. pomiarów

    RADWAG Wagi Elektroniczne   Radom, ul. Starowiejska 17A    praca stacjonarna
    specjalista (mid) / asystent  umowa o pracę  pełny etat  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    15 godz.
    Miejsce pracy: RADWAG Centrum Metrologii, Badań i Certyfikacji – Laboratorium Pomiarowe ul. Starowiejska 17A 26-600 Radom Zakres obowiązków: Wykonywanie pomiarów zgodnie z procedurami obowiązującymi w laboratorium; Opracowywanie wyników pomiarów; Sprawowanie nadzoru nad wyposażeniem...

Diagnosta Laboratoryjny

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Diagnosta laboratoryjny, jak sugeruje sama nazwa stanowiska, jest osobą odpowiedzialną za przeprowadzanie szeregu badań materiału biologicznego, pobranego od pacjentów. Osoba zatrudniona w tym charakterze może przeprowadzać badania na potrzeby placówek opieki zdrowotnej, stacji sanitarno-epidemiologicznych, etc. Diagnosta wielokrotnie pobiera materiał biologiczny samodzielnie, zajmuje się także dogłębną analizą otrzymanych wyników i ich interpretacją w odniesieniu do objawów i historii choroby pacjenta. Osoba obsadzona na tym stanowisku wykorzystuje do wypełniania bieżących obowiązków aparaturę i narzędzia specjalistyczne, obecne na terenie laboratorium.


WYMAGANIA

Pierwszym i najważniejszym wymogiem, którego spełnienie otwiera drogę do wykonywania zawodu diagnosty laboratoryjnego jest konieczność posiadania prawa wykonywania zawodu diagnosty laboratoryjnego. Otrzymanie tegoż jest uzależnione od posiadania adekwatnego wykształcenia, pełnej zdolności do czynności prawnych, oraz otrzymania wpisu na liście diagnostów laboratoryjnych, prowadzonej przez Krajową Radę Diagnostów Laboratoryjnych. Funkcję tę pełnić mogą także lekarze posiadający prawo wykonywania zawodu i wiedzę niezbędną do wykonywania obowiązków diagnosty. Osoby zainteresowane podjęciem pracy w charakterze diagnosty laboratoryjnego muszą posiadać ponadprzeciętne zdolności analityczne, oraz cechy personalne, pozwalające na efektywną pracę w zespole.


WARUNKI PRACY

Praca diagnosty, jak wcześniej wspomniano, odbywa się w przestrzeni laboratorium diagnostycznego, z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu laboratoryjnego.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Możliwości zatrudnienia w tym charakterze stwarzają liczne placówki opieki zdrowotnej oraz stacje sanitarno-epidemiologiczne na terenie całego kraju.


ZAROBKI

Zarobki diagnosty laboratoryjnego utrzymują się w przedziale od 1500 do 2200 złotych brutto miesięcznie.

Praca Diagnosta Laboratoryjny
Lista stanowisk

Najnowsze oferty - Badania i rozwój

  • Kierownik Pracowni Genetyki Klinicznej

    Instytut Hematologii i Transfuzjologii   Warszawa, Ursynów, ul. Indiry Gandhi 14    praca stacjonarna
    kierownik/koordynator  umowa o pracę  pełny etat  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    1 dni
    zapewnienie właściwego funkcjonowania Pracowni Genetyki Klinicznej; nadzór nad procesem laboratoryjnym i zapewnienie jakości realizowanych badań; organizacja pracy zespołu; rozwój umiejętności podległego zespołu; współpraca z innymi pracowniami specjalistycznymi Instytutu.
  • Kierownik Pracowni Badań Wysokoprzepustowych

    Instytut Hematologii i Transfuzjologii   Warszawa, Ursynów, ul. Indiry Gandhi 14    praca stacjonarna
    kierownik/koordynator  umowa o pracę  pełny etat  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    1 dni
    zapewnienie właściwego funkcjonowania Pracowni Badań Wysokoprzepustowych; nadzór nad procesem laboratoryjnym i zapewnienie jakości realizowanych badań; organizacja pracy zespołu; rozwój umiejętności podległego zespołu; współpraca z innymi pracowniami specjalistycznymi Instytutu.

Najnowsze artykuły

Kobiety coraz silniejsze w biznesie

Kobiety coraz silniejsze w biznesie

– Czy nie mamy tak, że jak nie umiemy czegoś na 200%, to rezygnujemy? Boimy się, że nie podołamy? Pamiętajmy, że nie liczy się płeć, ale nasze kompetencje. Nie dajmy sobie wmówić, że jesteśmy w czymś gorsze! – mówi specjalistka HR Agnieszka Ciećwierz. W Światowym Dniu Przedsiębiorczości Kobiet przypomina, w czym kobiety są świetne oraz wyjaśnia, jak być jeszcze lepszą liderką w biznesie.

Urlop okolicznościowy na ślub dziecka

Urlop okolicznościowy na ślub dziecka

Ślub dziecka pracownika to jedno z wydarzeń uprawniających do wzięcia urlopu okolicznościowego, za który pracownikowi przysługuje wynagrodzenie. Wyjaśniamy, z ilu dni urlopu może skorzystać ojciec, matka czy opiekun prawny dziecka, jak powinien wyglądać wniosek o urlop okolicznościowy oraz czy dni wolne można wykorzystać wyłącznie w dniu ślubu i wesela.

Grupy zawodowe najbardziej narażone na smog

Grupy zawodowe najbardziej narażone na smog

Najbardziej narażone wdychanie rakotwórczego smogu są osoby codziennie dojeżdżające do pracy, mieszkańcy kilkudziesięciotysięcznych miejscowości i osoby wykonujące w sezonie grzewczym oraz przy ruchliwych drogach pracę w terenie. Główny Inspektorat Pracy wyjaśnia, czy pracodawcy muszą zapewnić pracownikom maski antysmogowe i jak powinni chronić ich przed szkodliwymi czynnikami pracy.

Mechanik lotniczy – praca, wymagania, zarobki

Mechanik lotniczy – praca, wymagania, zarobki

Mechanik lotniczy to jeden z najbardziej perspektywicznych zawodów dla absolwentów techników i szkół branżowych o profilach związanych z mechaniką. Żeby zdobyć tę pracę, trzeba uzyskać dodatkową licencję na obsługę techniczną statku powietrznego, wystawianą przez Urząd Lotnictwa Cywilnego. Sprawdź, jak ją zdobyć, a także w jakich samolotach możesz specjalizować się jako mechanik lotniczy!

Szklane ściany, szklane ruchome schody. Równouprawnienie na rynku pracy to wciąż fikcja?

Szklane ściany, szklane ruchome schody. Równouprawnienie na rynku pracy to wciąż fikcja?

7 listopada wypada Światowy Dzień Feminizmu. Dlaczego to tak ważne święto? – Mimo poprawy sytuacji kobiety nadal borykają się ze stereotypami, mają dodatkową nieodpłatną pracę w domu, soptykają się z seksizmem w pracy, są rzadziej zapraszane jako ekspertki – zauważa dr Anna M. Górska, dyrektorka Centrum Badań Kobiet i Różnorodności w Organizacjach z Akademii Leona Koźmińskiego.

Osoba z autyzmem na rynku pracy – czy autyzm wyklucza z życia zawodowego?

Osoba z autyzmem na rynku pracy – czy autyzm wyklucza z życia zawodowego?

– Populacja osób neuroatypowych jest bardzo zróżnicowana – zauważa Izabela Kocyłak, trenerka pracy z Fundacji SYNAPSIS. Wiele osób aktywnych zawodowo, szczególnie z tzw. wysoko funkcjonującym autyzmem, jest nieświadomych swojego zaburzenia. Tymczasem aż 2% pracowników w Polsce i 10% w Europie to osoby w spektrum autyzmu. Jak rozpoznać autyzm i w jakich zawodach może sprawdzić się autystyk?