Lista stanowisk - Diagnosta Laboratoryjny

Polecane oferty - Badania i rozwój

  • Technik histopatologii

    Śląskie Laboratoria Analityczne Sp. z o.o.   Świętochłowice    praca stacjonarna
    specjalista (mid)  umowa o pracę  pełny etat   5 000 - 6 000 zł brutto/mies.
    1 dni
    Zadania, jakie wykonujemy w tej roli: Przygotowywanie i obróbka materiału tkankowego do badań histopatologicznych (przyjmowanie i pobieranie materiału, zatapianie w parafinie, skrawanie bloczków oraz barwienie). Obsługa sprzętu laboratoryjnego, w tym procesorów tkankowych mikrotomów i...
  • Technik w Katedrze i Klinice Hematologii, Transplantologii i Chorób Wewnętrznych

    Warszawski Uniwersytet Medyczny   Warszawa    praca stacjonarna
    specjalista (mid)  umowa o pracę  pełny etat
    2 dni
    Główne zadania: pobieranie, opracowywanie, biobankowanie/archiwizacja i udostępnianie próbek materiału biologicznego w ramach projektów badawczych prowadzonych w Klinice, izolacja materiału (DNA/RNA, surowica etc., prowadzenie ewidencji materiału biologicznego i związanych danych...

Diagnosta Laboratoryjny

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Diagnosta laboratoryjny, jak sugeruje sama nazwa stanowiska, jest osobą odpowiedzialną za przeprowadzanie szeregu badań materiału biologicznego, pobranego od pacjentów. Osoba zatrudniona w tym charakterze może przeprowadzać badania na potrzeby placówek opieki zdrowotnej, stacji sanitarno-epidemiologicznych, etc. Diagnosta wielokrotnie pobiera materiał biologiczny samodzielnie, zajmuje się także dogłębną analizą otrzymanych wyników i ich interpretacją w odniesieniu do objawów i historii choroby pacjenta. Osoba obsadzona na tym stanowisku wykorzystuje do wypełniania bieżących obowiązków aparaturę i narzędzia specjalistyczne, obecne na terenie laboratorium.


WYMAGANIA

Pierwszym i najważniejszym wymogiem, którego spełnienie otwiera drogę do wykonywania zawodu diagnosty laboratoryjnego jest konieczność posiadania prawa wykonywania zawodu diagnosty laboratoryjnego. Otrzymanie tegoż jest uzależnione od posiadania adekwatnego wykształcenia, pełnej zdolności do czynności prawnych, oraz otrzymania wpisu na liście diagnostów laboratoryjnych, prowadzonej przez Krajową Radę Diagnostów Laboratoryjnych. Funkcję tę pełnić mogą także lekarze posiadający prawo wykonywania zawodu i wiedzę niezbędną do wykonywania obowiązków diagnosty. Osoby zainteresowane podjęciem pracy w charakterze diagnosty laboratoryjnego muszą posiadać ponadprzeciętne zdolności analityczne, oraz cechy personalne, pozwalające na efektywną pracę w zespole.


WARUNKI PRACY

Praca diagnosty, jak wcześniej wspomniano, odbywa się w przestrzeni laboratorium diagnostycznego, z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu laboratoryjnego.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Możliwości zatrudnienia w tym charakterze stwarzają liczne placówki opieki zdrowotnej oraz stacje sanitarno-epidemiologiczne na terenie całego kraju.


ZAROBKI

Zarobki diagnosty laboratoryjnego utrzymują się w przedziale od 1500 do 2200 złotych brutto miesięcznie.

Praca Diagnosta Laboratoryjny
Lista stanowisk

Najnowsze oferty - Badania i rozwój

  • Młodszy Asystent / Biotechnolog

    Synevo Sp. z o.o.   Łódź, ul. Krakusa 28    praca stacjonarna
    młodszy specjalista (junior) / asystent  umowa o pracę  pełny etat
    2 dni
    Opis stanowiska: Wykonywanie analiz i badań laboratoryjnych; Obsługa aparatury medycznej; Przygotowywanie badań do wysyłki; Współpraca z punktem pobrań; Prowadzenie dokumentacji laboratoryjnej;

Najnowsze artykuły

Trzech Króli – jakie kraje Europy mają wtedy dzień wolny?

Trzech Króli – jakie kraje Europy mają wtedy dzień wolny?

Czy wiecie, co oznacza akronim C☩M☩B, pisany na drzwiach domów z okazji święta Trzech Króli? Okazuje się, że niekoniecznie są to inicjały mędrców ze Wschodu! Kiedy wypada święto w 2025 roku, dla kogo jest to dzień wolny od pracy, a także jaka wiąże się z nim historia? Dziś mamy dla Was garść informacji na temat święta Trzech Króli w Polsce i na świecie.

Szukanie nowej pracy – który miesiąc jest najbardziej odpowiedni?

Szukanie nowej pracy – który miesiąc jest najbardziej odpowiedni?

Czy szukanie pracy pod koniec roku to dobry pomysł? A może lepiej poczekać z wysyłaniem CV do stycznia lub lutego? Rynek pracy cechuje pewna cykliczność, która sprawia, że w niektórych miesiącach pojawia się więcej ofert, a firmy chętniej zwiększają kadrę. Podpowiadamy, kiedy jest najlepszy czas na szukanie pracy, a w jakim okresie możesz mieć nieco więcej trudności ze zdobyciem posady.

Płace w Polsce wkrótce będą jawne. „Nie jesteśmy na to gotowi” – ocenia ekspert rynku pracy Mateusz Żydek

Płace w Polsce wkrótce będą jawne. „Nie jesteśmy na to gotowi” – ocenia ekspert rynku pracy Mateusz Żydek

O zarobkach często nie mówi się nawet bliskim, a zgodnie z prawem UE płace w Polsce mają wkrótce być powszechnie znane. – Nawet pracownicy, którzy są przekonani, że to właściwa droga, nadal bardzo mocno sygnalizują obawę, że jawność wynagrodzeń będzie powodować konflikty – zauważa Mateusz Żydek. Ekspert rynku pracy z Randstad Polska wyjaśnia, jak jawność płac może wyglądać w praktyce.

Dni wolne od pracy w 2025 roku

Dni wolne od pracy w 2025 roku

Pierwszy długi weekend 2025 mamy już w styczniu – warto skorzystać, bo na kolejny poczekamy aż do kwietnia. Stosunkowo korzystnie wypadają i majówka, i Zielone Świątki, a także święto 15 sierpnia, które w przyszłym roku będzie w piątek. Kiedy brać wolne, by wykorzystać jak najmniej własnej puli urlopów? Przedstawiamy nowy Kalendarz dni wolnych od pracy. Sprawdź i zaplanuj urlopy 2025!

Rynek pracy 2025 – jakie zmiany czekają nas w nowym roku?

Rynek pracy 2025 – jakie zmiany czekają nas w nowym roku?

– Praca przyszłości będzie hybrydowa, zdalna lub oparta na projektach, a efektywność będzie mierzona nie tylko wynikami, ale i zdolnością współpracy i adaptacji. Nie oznacza to jednak, że technologia całkiem zdominuje rynek pracy. Przeciwnie, to właśnie ludzka kreatywność i empatia będą wyróżniać pracowników w dobie automatyzacji – przewiduje specjalistka ds. rekrutacji Agnieszka Ciećwierz.

„Trzynastka” – dodatkowe wynagrodzenie roczne, komu przysługuje, jak obliczać

„Trzynastka” – dodatkowe wynagrodzenie roczne, komu przysługuje, jak obliczać

Na koniec roku niektórzy otrzymają dodatkowe wynagrodzenie roczne – tzw. trzynastkę. Nie ma ona charakteru powszechnego, zgodnie z przepisami przewidziana jest dla określonej grupy zawodów. Co więcej, trzynastkę łatwo stracić np. przez nieusprawiedliwioną nieobecność w pracy. Wyjaśniamy, kto i kiedy otrzyma dodatkowe wynagrodzenie, a także jaka jest jego wysokość za 2024 rok.