Lista stanowisk - Diagnosta Laboratoryjny

Polecane oferty - Badania i rozwój

  • Młodszy Asystent / Asystent diagnostyki laboratoryjnej

    Instytut Hematologii i Transfuzjologii   Warszawa, ul. Chocimska 5, ZIHT, Pracownia Immunologii Krwinek Czerwonych    praca stacjonarna   za 2 dni wygasa
    młodszy specjalista (junior) / asystent  umowa o pracę  pełny etat  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    2 dni
    Kontrola jakości w Pracowni Immunologii Krwinek Czerwonych; Weryfikacja i aktualizacja Standardowych Procedur Operacyjnych; Opracowywanie specyfikacji sprzętu i odczynników; Walidacja procesów/metod, kwalifikacja aparatury, sprzętu pomocniczego, odczynników, ewidencja odczynników, czuwanie...
  • Analityk w Pracowni Analiz Sensorycznych

    J.S. Hamilton Poland Sp. z o.o.   Gdynia, ul. Chwaszczyńska 180    praca stacjonarna
    pracownik fizyczny  umowa o pracę  pełny etat
    3 dni
    Opis stanowiska Przygotowanie produktów do badań Dbanie o porządek na stanowisku pracy Realizacja zadań zleconych przez kierownika; Udział w panelach sensorycznych (po pozytywnym zaliczeniu egzaminu do samodzielnej pracy, zgodnie z upoważnieniem)

Diagnosta Laboratoryjny

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Diagnosta laboratoryjny, jak sugeruje sama nazwa stanowiska, jest osobą odpowiedzialną za przeprowadzanie szeregu badań materiału biologicznego, pobranego od pacjentów. Osoba zatrudniona w tym charakterze może przeprowadzać badania na potrzeby placówek opieki zdrowotnej, stacji sanitarno-epidemiologicznych, etc. Diagnosta wielokrotnie pobiera materiał biologiczny samodzielnie, zajmuje się także dogłębną analizą otrzymanych wyników i ich interpretacją w odniesieniu do objawów i historii choroby pacjenta. Osoba obsadzona na tym stanowisku wykorzystuje do wypełniania bieżących obowiązków aparaturę i narzędzia specjalistyczne, obecne na terenie laboratorium.


WYMAGANIA

Pierwszym i najważniejszym wymogiem, którego spełnienie otwiera drogę do wykonywania zawodu diagnosty laboratoryjnego jest konieczność posiadania prawa wykonywania zawodu diagnosty laboratoryjnego. Otrzymanie tegoż jest uzależnione od posiadania adekwatnego wykształcenia, pełnej zdolności do czynności prawnych, oraz otrzymania wpisu na liście diagnostów laboratoryjnych, prowadzonej przez Krajową Radę Diagnostów Laboratoryjnych. Funkcję tę pełnić mogą także lekarze posiadający prawo wykonywania zawodu i wiedzę niezbędną do wykonywania obowiązków diagnosty. Osoby zainteresowane podjęciem pracy w charakterze diagnosty laboratoryjnego muszą posiadać ponadprzeciętne zdolności analityczne, oraz cechy personalne, pozwalające na efektywną pracę w zespole.


WARUNKI PRACY

Praca diagnosty, jak wcześniej wspomniano, odbywa się w przestrzeni laboratorium diagnostycznego, z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu laboratoryjnego.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Możliwości zatrudnienia w tym charakterze stwarzają liczne placówki opieki zdrowotnej oraz stacje sanitarno-epidemiologiczne na terenie całego kraju.


ZAROBKI

Zarobki diagnosty laboratoryjnego utrzymują się w przedziale od 1500 do 2200 złotych brutto miesięcznie.

Praca Diagnosta Laboratoryjny
Lista stanowisk

Najnowsze oferty - Badania i rozwój

  • Technik Laboratorium

    Reckitt   Nowy Dwór Mazowiecki    praca stacjonarna
    specjalista junior / mid / senior  umowa o pracę  pełny etat  rekrutacja online  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    6 dni
    Do zadań osoby zatrudnionej na tym stanowisku należeć będzie: Przeprowadzanie analiz fizyko-chemicznych oraz potwierdzanie zgodności wyników ze specyfikacjami i planami kontroli surowców, półproduktów z mieszania, opakowań i wyrobu gotowego; Komunikacja wykrytych niezgodności;...

Najnowsze artykuły

Rozpraszacze w pracy – jakie warto wyeliminować? Jak to zrobić?

Rozpraszacze w pracy – jakie warto wyeliminować? Jak to zrobić?

Smartfon z dostępem do internetu, a więc ulubonych social mediów i aplikacji, to jeden z największych rozpraszaczy odrywających nas od pracy. Wiele osób czuje przymus sięgania do telefonu nawet kilkadziesiąt razy w ciągu godziny. 15 lipca, w Światowy Dzień Bez Telefonu Komórkowego, zachęcamy do odłożenia na bok smartfona oraz refleksji nad największymi wrogami naszej koncentracji. 

Temperatura w miejscu pracy a BHP

Temperatura w miejscu pracy a BHP

Czy upały mogą być uzasadnieniem przerwania pracy i opuszczenia stanowiska? Czy szef ma obowiązek skrócić godziny pracy, gdy temperatura powietrza przekracza 30℃? A co z klimatyzacją, wiatrakami i zimnymi napojami – czy są one obowiązkowe? Każdego lata wracają pytania dotyczące temperatury w pracy i przepisów bhp. Wyjaśniamy, jakie są obowiązki pracodawcy, a co zależy od jego dobrej woli.

Leśniczy – opis zawodu, jak zostać, obowiązki wymagania, zarobki

Leśniczy – opis zawodu, jak zostać, obowiązki wymagania, zarobki

12 lipca to Dzień Leśnika, święto obchodzone przez leśniczych, pracowników Lasów Państwowych i innych jednostek zajmujących się opieką nad lasami. Olga Buczyńska p.o naczelnik Biura Prasowego Lasów Państwowych wyjaśnia, jak zdobyć pracę w leśnictwie. – Osoba ubiegająca się o stanowisko leśniczego musi zdać egzamin do Służby Leśnej, który potwierdzi jego / jej podstawowe kwalifikacje.

Manager hotelu – jak zostać, wymagania, zakres obowiązków, wymagania

Manager hotelu – jak zostać, wymagania, zakres obowiązków, wymagania

Zarządzanie hotelem i zatrudnionymi w nim pracownikami to niełatwe zadanie, za które odpowiada manager obiektu. To on musi dbać o najwyższą jakość świadczonych usług i wizerunek hotelu. Jakie obowiązki ma osoba zatrudniona na tym stanowisku? Co cechuje dobrego managera? Dziś mamy dla Was kluczowe informacje na temat tego odpowiedzialnego i perspektywicznego stanowiska.

Szukanie nowej pracy – który miesiąc jest najbardziej odpowiedni?

Szukanie nowej pracy – który miesiąc jest najbardziej odpowiedni?

Czy szukanie pracy w wakacje to dobry pomysł? A może lepiej poczekać z wysyłaniem CV do jesieni? Rynek pracy cechuje pewna cykliczność, która sprawia, że w niektórych miesiącach pojawia się więcej ofert, a firmy chętniej powiększają kadrę. Podpowiadamy, kiedy jest dobry czas na szukanie zatrudnienia, a w jakim okresie możesz mieć nieco więcej trudności ze zdobyciem posady.

Jak stworzyć inkluzywne miejsce pracy? Wywiad z dr Joanną Skonieczną, Kierowniczką Programową KPH

Jak stworzyć inkluzywne miejsce pracy? Wywiad z dr Joanną Skonieczną, Kierowniczką Programową KPH

– Warto ocenić atmosferę w firmie już podczas rekrutacji. Zwrócić uwagę na to, na ile osoby rekrutujące pozostają w postawie otwartości i inkluzywności, jak formułują pytania, jak zwracają się do osoby starającej się o pracę – tłumaczy dr Joanna Skonieczna, Kierowniczka Programowa Kampanii Przeciw Homofobii. Wyjaśnia też, jak każdy z nas może stać się sojusznikiem_czką osób LGBT+ w pracy.