Praca.pl Poradniki List motywacyjny
List motywacyjny sekretarka – jak napisać?

List motywacyjny sekretarka – jak napisać?

 
List motywacyjny sekretarka – jak napisać?

W ogłoszeniach o pracę najczęściej pojawia się prośba o nadesłanie CV i ewentualnie wypełnienie dodatkowo krótkiego formularza pracodawcy. Niekiedy jednak wśród wymogów znaleźć można także list motywacyjny. Zakres obowiązków sekretarki obejmuje sporządzanie różnego rodzaju pism, korespondowanie z kontrahentami czy klientami firmy, nic więc dziwnego, że część pracodawców postanawia sprawdzić umiejętności związane z przelewaniem myśli na papier już na etapie rekrutacji. Czytaj dalej i dowiedz się, jak wygląda list motywacyjny na stanowisko sekretarki, jak go zacząć i co umieścić na końcu.

 

Sekretarka – jak wygląda list motywacyjny?

 

Zarówno w przypadku CV, jak i listu motywacyjnego wzory bez problemu można znaleźć w internecie. Warto jednak pamiętać o tym, że list musi być oryginalny! Powinien nawiązywać do treści życiorysu i uzupełniać, rozwijać zawarte tam dane. List jest miejscem na pochwalenie się swoimi sukcesami zawodowymi, przedstawienie, w czym jest się najlepszym.

 

Jakie atuty warto zawrzeć w liście motywacyjnym sekretarki? Przede wszystkim przedstaw te z Twoich kompetencji, które mogą przełożyć się na sukces firmy, są potrzebne w pracy z ludźmi. Uwzględniając ten fakt, opisz swoje wykształcenie, osiągnięcia i doświadczenie zawodowe w pracy sekretarki lub na innych stanowiskach.

 

Przykładowo – jeśli jesteś absolwentką/absolwentem matematyki czy innych kierunków ścisłych, możesz napisać:

 

Dzięki wiedzy zdobytej na studiach, umiejętności analitycznego myślenia odnajduję się w zadaniach związanych z prowadzeniem różnego rodzaju dokumentacji.

 

W pracy w sekretariacie sprawdzają się również absolwentki i absolwenci kierunków humanistycznych. W takich przypadkach można napisać np.:

 

Ukończyłam/em..., a moje mocne strony to odpowiedzialność, kreatywność i umiejętności interpersonalne. Potrafię przygotowywać profesjonalne prezentacje, różnego rodzaju komunikaty i treści zarówno w stylu formalnym, jak i swobodniejszym.

 

W zależności od tego, jakie obowiązki zostały wskazane w ogłoszeniu, przedstaw swoje kompetencje, nawiązując do każdego z zadań. Jeśli praca będzie związana głównie z dbaniem o kalendarz spotkań prezesa i o obieg dokumentów w firmie, możesz zaznaczyć, że jesteś osobą świetnie zorganizowaną, obowiązkową i skrupulatną. Co jeszcze warto podkreślić? Komunikatywność i umiejętność pracy w zespole, znajomość języka obcego (jeśli masz certyfikat językowy, wspomnij o tym w liście), posiadanie prawa jazdy (jeśli tego wymaga pracodawca) czy gotowość do podróży służbowych (o ile wiążą się one z pracą w danej firmie).

 

Sekretarka – jak zacząć list motywacyjny?

 

Na początku warto zamieścić zdanie wprowadzające, wskazujące, na jakie stanowisko aplikujesz. Nie trzeba takiego wstępu rozbudowywać, nie jest on bowiem istotą listu motywacyjnego. Wystarczy zatem krótkie:

 

W odpowiedzi na Państwa ogłoszenie zamieszczone na stronie praca.pl przesyłam swoją aplikację do pracy jako sekretarka.

 

Sekretarka – jak zakończyć list motywacyjny?

 

List motywacyjny do pracy dobrze jest zakończyć w ładnym stylu, tak aby także na koniec zrobić dobre wrażenie. Możemy wyrazić chęć udziału w dalszej rekrutacji np. w taki sposób:

 

Bardzo dziękuje za poświęcony mi czas. Chciałabym/ chciałbym nadmienić, że jestem osobą dyspozycyjną do pracy od zaraz i z przyjemnością opowiem więcej o swoich kompetencjach podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

 

List powinien skończyć się zwrotem grzecznościowym (Z poważaniem/ Z wyrazami szacunku) oraz imieniem i nazwiskiem kandydata. Na dole strony zamieszcza się klauzulę RODO.

 

Więcej artykułów "List motywacyjny"

Polecane oferty

  • Arte sp. z o.o
    specjalista (mid)  umowa o pracę  pełny etat  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    4 dni
    Twój zakres obowiązków profesjonalna obsługa klientów, obsługa programu handlowo-magazynowego, przygotowywanie i pakowanie sprzedawanych towarów, przyjmowanie i wydawanie dostaw, systematyczne podnoszenie kwalifikacji zawodowych.
  • Doradca klienta indywidualnego

    PKO Bank Polski   Dąbrowa Tarnowska    praca stacjonarna
    specjalista junior / mid / senior  umowa o pracę  pełny etat
    1 godz.
    Na co dzień w naszym zespole:aktywnie sprzedajesz i promujesz produkty oraz usługi Grupy Kapitałowej naszego banku,realizujesz transakcje bezgotówkowe i/lub gotówkowe,wspierasz klientów w korzystaniu z nowoczesnych narzędzi oraz bankowości internetowej i mobilnej,budujesz i utrzymujesz...
  • Doradca klienta indywidualnego

    PKO Bank Polski   Sanok    praca stacjonarna
    1 godz.
    na czas określony
  • Specjalista / starszy specjalista ds. marketingu lokalnego

    PKO Bank Polski   Wrocław    praca stacjonarna
    1 godz.
    okres próbny
  • Stażysta w zespole budżetowania nieruchomości

    PKO Bank Polski   Warszawa    praca stacjonarna
    1 godz.
    https://kariera.pkobp.pl/job/Warszawa-STA%C5%BBYSTA-W-ZESPOLE-BUD%C5%BBETOWANIA-NIERUCHOMO%C5%9ACI-mazo/1090918401/
  • Doradca klienta zamożnego

    PKO Bank Polski   Warszawa    praca stacjonarna
    1 godz.
    na czas określony

Najnowsze artykuły

Rozpraszacze w pracy – jakie warto wyeliminować? Jak to zrobić?

Rozpraszacze w pracy – jakie warto wyeliminować? Jak to zrobić?

Smartfon z dostępem do internetu, a więc ulubonych social mediów i aplikacji, to jeden z największych rozpraszaczy odrywających nas od pracy. Wiele osób czuje przymus sięgania do telefonu nawet kilkadziesiąt razy w ciągu godziny. 15 lipca, w Światowy Dzień Bez Telefonu Komórkowego, zachęcamy do odłożenia na bok smartfona oraz refleksji nad największymi wrogami naszej koncentracji. 

Temperatura w miejscu pracy a BHP

Temperatura w miejscu pracy a BHP

Czy upały mogą być uzasadnieniem przerwania pracy i opuszczenia stanowiska? Czy szef ma obowiązek skrócić godziny pracy, gdy temperatura powietrza przekracza 30℃? A co z klimatyzacją, wiatrakami i zimnymi napojami – czy są one obowiązkowe? Każdego lata wracają pytania dotyczące temperatury w pracy i przepisów bhp. Wyjaśniamy, jakie są obowiązki pracodawcy, a co zależy od jego dobrej woli.

Leśniczy – opis zawodu, jak zostać, obowiązki wymagania, zarobki

Leśniczy – opis zawodu, jak zostać, obowiązki wymagania, zarobki

12 lipca to Dzień Leśnika, święto obchodzone przez leśniczych, pracowników Lasów Państwowych i innych jednostek zajmujących się opieką nad lasami. Olga Buczyńska p.o naczelnik Biura Prasowego Lasów Państwowych wyjaśnia, jak zdobyć pracę w leśnictwie. – Osoba ubiegająca się o stanowisko leśniczego musi zdać egzamin do Służby Leśnej, który potwierdzi jego / jej podstawowe kwalifikacje.

Szukanie nowej pracy – który miesiąc jest najbardziej odpowiedni?

Szukanie nowej pracy – który miesiąc jest najbardziej odpowiedni?

Czy szukanie pracy w wakacje to dobry pomysł? A może lepiej poczekać z wysyłaniem CV do jesieni? Rynek pracy cechuje pewna cykliczność, która sprawia, że w niektórych miesiącach pojawia się więcej ofert, a firmy chętniej powiększają kadrę. Podpowiadamy, kiedy jest dobry czas na szukanie zatrudnienia, a w jakim okresie możesz mieć nieco więcej trudności ze zdobyciem posady.

Jak stworzyć inkluzywne miejsce pracy? Wywiad z dr Joanną Skonieczną, Kierowniczką Programową KPH

Jak stworzyć inkluzywne miejsce pracy? Wywiad z dr Joanną Skonieczną, Kierowniczką Programową KPH

– Warto ocenić atmosferę w firmie już podczas rekrutacji. Zwrócić uwagę na to, na ile osoby rekrutujące pozostają w postawie otwartości i inkluzywności, jak formułują pytania, jak zwracają się do osoby starającej się o pracę – tłumaczy dr Joanna Skonieczna, Kierowniczka Programowa Kampanii Przeciw Homofobii. Wyjaśnia też, jak każdy z nas może stać się sojusznikiem_czką osób LGBT+ w pracy.

Jak walczyć z rutyną w pracy?

Jak walczyć z rutyną w pracy?

Codziennie idziesz do pracy tą sama drogą. I każdego dnia zaczynasz pracę z myślą, że nie czeka Cię dziś nic nowego... Rutyna jest jednym z głównych powodów wypalenia zawodowego. Z drugiej strony może dawać poczucie bezpieczeństwa i stabilności. – W różnych okresach życia potrzeba rutyny może ulec zmianie – wyjaśnia psycholog Joanna Marszalska. Kiedy zatem walczyć z rutyną i jak to robić?