Praca.pl Poradniki List motywacyjny
List motywacyjny: pracownik biurowy – jak napisać poprawnie?

List motywacyjny: pracownik biurowy – jak napisać poprawnie?

 
List motywacyjny: pracownik biurowy – jak napisać poprawnie?

Wyobraź sobie, że przeglądasz ogłoszenia o pracę i znajdujesz ofertę marzeń – praca biurowa, w nowoczesnym budynku niedaleko Twojego domu. Spełniasz wszystkie wymagania, znasz potrzebne programy komputerowe i wszystko wskazuje na to, że masz ogromne szanse na tę pracę! Co więcej, pracodawca zapewnia o atrakcyjnym wynagrodzeniu i oferuje bogaty pakiet benefitów, w tym owocowe czwartki i opiekę medyczną, ale… wymaga od kandydatów nadesłania CV i listu motywacyjnego. W tym momencie część poszukujących pracy nieco się zniechęca i zamyka ogłoszenie. Nie bądź jedną z tych osób! Napisanie listu motywacyjnego nie jest trudne, a może dać Ci ogromną przewagę w procesie rekrutacji. Czytaj dalej i dowiedz się, jak przygotować ten dokument aplikacyjny.

 

Pracownik biurowy – jak wygląda list motywacyjny?

 

Być może nie raz zadawałeś sobie pytanie: po co komu list motywacyjny?Ten dokument wydaje się reliktem przeszłości. Wciąż jednak mówi bardzo wiele o nastawieniu kandydata i gotowości do podjęcia dodatkowych kroków, aby zdobyć pracę. List motywacyjny nie ma bowiem uniwersalnego charakteru. Powinien  być skrojony na miarę – napisany pod konkretną ofertę pracy. Ten wysiłek może się jednak opłacić.

 

Dokumenty aplikacyjne mają formalny charakter. W liście zastosuj więc następujący układ treści:

  • Twoje dane kontaktowe umieść w lewym górnym rogu,
  • w prawym górnym rogu zapisz miejscowość oraz datę sporządzenia listu,
  • niżej, również po prawej stronie umieść dane adresata listu (imię i nazwisko rekrutera/ pracodawcy poprzedzone zwrotem Szanowny Panie/ Szanowna Pani bądź dane firmy),
  • na środku wpisz tytuł – List motywacyjny lub List motywacyjny – pracownik biurowy,
  • teraz możesz przejść do sedna, czyli opisania, dlaczego jesteś najlepszym kandydatem na to stanowisko,
  • list zakończ zwrotem grzecznościowym Z poważaniem/ Z wyrazami szacunku i swoim imieniem i nazwiskiem,
  • na samym dole strony wpisz klauzulę RODO (zgoda na wykorzystanie danych osobowych w procesach rekrutacyjnych).

 

Pracownik biurowy –  jak zacząć list motywacyjny?

 

List motywacyjny powinien być zwięzły i konkretny. Nie ma więc sensu rozpisywać się na kilka stron na temat całego swojego życia zawodowego. Przeciwnie, dokument musi odnosić się do treści ogłoszenia, pokazać, że kandydat spełnia wymagania pracodawcy. Zarówno zakres zadań na stanowisku pracownika biurowego w kilku firmach, jak i wymagania wobec kandydatów bywają bardzo różne. Z tego właśnie powodu błędem jest kopiowanie co do słowa innego listu motywacyjnego, wzorów znalezionych gdzieś w internecie.

 

Jak zacząć list motywacyjny? Standardowo stosuje się zdanie wprowadzające, np.:

 

W związku z prowadzoną w Państwa firmie rekrutacją zgłaszam swoją kandydaturę na stanowisko pracownika biurowego.

 

albo:

 

Aplikuję na stanowisko pracownika biurowego w Państwa firmie, ponieważ chcę rozwijać się w tym obszarze zawodowym i lubię pracę z ludźmi.

 

Dalej możesz przejść bezpośrednio do umotywowania swojego zgłoszenia.

 

Pracownik biurowy –  jak zakończyć list motywacyjny?

 

Na końcu dobrze jest podsumować całość, wyrazić chęć dalszego udziału w rekrutacji, zapewnić o gotowości wzięcia udziału w rozmowie kwalifikacyjnej. Ostatnie zdanie listu motywacyjnego pracownika biurowego może brzmieć np. tak:

 

Będę wdzięczny/wdzięczna za możliwość spotkania się z Państwem podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

 

lub:

 

W razie pytań pozostaję do Państwa dyspozycji. Chętnie opowiem więcej o moim doświadczeniu i umiejętnościach podczas rozmowy rekrutacyjnej.

 

Pamiętaj, aby na końcu dodać także swoje imię i nazwisko poprzedzone zwrotem grzecznościowym (Z poważaniem). Na dole strony powinna się znaleźć formułka RODO, taka sama jak Klauzula CV).

 

Więcej artykułów "List motywacyjny"

Polecane oferty

  • Arte sp. z o.o
    specjalista (mid)  umowa o pracę  pełny etat  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    4 dni
    Twój zakres obowiązków profesjonalna obsługa klientów, obsługa programu handlowo-magazynowego, przygotowywanie i pakowanie sprzedawanych towarów, przyjmowanie i wydawanie dostaw, systematyczne podnoszenie kwalifikacji zawodowych.
  • Doradca klienta indywidualnego

    PKO Bank Polski   Dąbrowa Tarnowska    praca stacjonarna
    specjalista junior / mid / senior  umowa o pracę  pełny etat
    1 godz.
    Na co dzień w naszym zespole:aktywnie sprzedajesz i promujesz produkty oraz usługi Grupy Kapitałowej naszego banku,realizujesz transakcje bezgotówkowe i/lub gotówkowe,wspierasz klientów w korzystaniu z nowoczesnych narzędzi oraz bankowości internetowej i mobilnej,budujesz i utrzymujesz...
  • Doradca klienta indywidualnego

    PKO Bank Polski   Sanok    praca stacjonarna
    1 godz.
    na czas określony
  • Specjalista / starszy specjalista ds. marketingu lokalnego

    PKO Bank Polski   Wrocław    praca stacjonarna
    1 godz.
    okres próbny
  • Stażysta w zespole budżetowania nieruchomości

    PKO Bank Polski   Warszawa    praca stacjonarna
    1 godz.
    https://kariera.pkobp.pl/job/Warszawa-STA%C5%BBYSTA-W-ZESPOLE-BUD%C5%BBETOWANIA-NIERUCHOMO%C5%9ACI-mazo/1090918401/
  • Doradca klienta zamożnego

    PKO Bank Polski   Warszawa    praca stacjonarna
    1 godz.
    na czas określony

Najnowsze artykuły

Rozpraszacze w pracy – jakie warto wyeliminować? Jak to zrobić?

Rozpraszacze w pracy – jakie warto wyeliminować? Jak to zrobić?

Smartfon z dostępem do internetu, a więc ulubonych social mediów i aplikacji, to jeden z największych rozpraszaczy odrywających nas od pracy. Wiele osób czuje przymus sięgania do telefonu nawet kilkadziesiąt razy w ciągu godziny. 15 lipca, w Światowy Dzień Bez Telefonu Komórkowego, zachęcamy do odłożenia na bok smartfona oraz refleksji nad największymi wrogami naszej koncentracji. 

Temperatura w miejscu pracy a BHP

Temperatura w miejscu pracy a BHP

Czy upały mogą być uzasadnieniem przerwania pracy i opuszczenia stanowiska? Czy szef ma obowiązek skrócić godziny pracy, gdy temperatura powietrza przekracza 30℃? A co z klimatyzacją, wiatrakami i zimnymi napojami – czy są one obowiązkowe? Każdego lata wracają pytania dotyczące temperatury w pracy i przepisów bhp. Wyjaśniamy, jakie są obowiązki pracodawcy, a co zależy od jego dobrej woli.

Leśniczy – opis zawodu, jak zostać, obowiązki wymagania, zarobki

Leśniczy – opis zawodu, jak zostać, obowiązki wymagania, zarobki

12 lipca to Dzień Leśnika, święto obchodzone przez leśniczych, pracowników Lasów Państwowych i innych jednostek zajmujących się opieką nad lasami. Olga Buczyńska p.o naczelnik Biura Prasowego Lasów Państwowych wyjaśnia, jak zdobyć pracę w leśnictwie. – Osoba ubiegająca się o stanowisko leśniczego musi zdać egzamin do Służby Leśnej, który potwierdzi jego / jej podstawowe kwalifikacje.

Szukanie nowej pracy – który miesiąc jest najbardziej odpowiedni?

Szukanie nowej pracy – który miesiąc jest najbardziej odpowiedni?

Czy szukanie pracy w wakacje to dobry pomysł? A może lepiej poczekać z wysyłaniem CV do jesieni? Rynek pracy cechuje pewna cykliczność, która sprawia, że w niektórych miesiącach pojawia się więcej ofert, a firmy chętniej powiększają kadrę. Podpowiadamy, kiedy jest dobry czas na szukanie zatrudnienia, a w jakim okresie możesz mieć nieco więcej trudności ze zdobyciem posady.

Jak stworzyć inkluzywne miejsce pracy? Wywiad z dr Joanną Skonieczną, Kierowniczką Programową KPH

Jak stworzyć inkluzywne miejsce pracy? Wywiad z dr Joanną Skonieczną, Kierowniczką Programową KPH

– Warto ocenić atmosferę w firmie już podczas rekrutacji. Zwrócić uwagę na to, na ile osoby rekrutujące pozostają w postawie otwartości i inkluzywności, jak formułują pytania, jak zwracają się do osoby starającej się o pracę – tłumaczy dr Joanna Skonieczna, Kierowniczka Programowa Kampanii Przeciw Homofobii. Wyjaśnia też, jak każdy z nas może stać się sojusznikiem_czką osób LGBT+ w pracy.

Jak walczyć z rutyną w pracy?

Jak walczyć z rutyną w pracy?

Codziennie idziesz do pracy tą sama drogą. I każdego dnia zaczynasz pracę z myślą, że nie czeka Cię dziś nic nowego... Rutyna jest jednym z głównych powodów wypalenia zawodowego. Z drugiej strony może dawać poczucie bezpieczeństwa i stabilności. – W różnych okresach życia potrzeba rutyny może ulec zmianie – wyjaśnia psycholog Joanna Marszalska. Kiedy zatem walczyć z rutyną i jak to robić?