Praca.pl Poradniki List motywacyjny
List motywacyjny elektryk – jak napisać?

List motywacyjny elektryk – jak napisać?

 
List motywacyjny elektryk – jak napisać?

Przeglądasz oferty pracy jako elektryk i w tych, które przykuły Twoją uwagę, podano wymaganie dostarczenia listu motywacyjnego? Nie zniechęcaj się! Naprawdę nie potrzeba wysokich umiejętności literackich, by przygotować tego typu dokument. List motywacyjny elektryka sporządzisz szybko i bez większych trudności – wystarczy, że będziesz pamiętać o kilku podstawowych kwestiach.

 

Na początek warto zaznaczyć, że jeśli w ogłoszeniu wśród wymaganych dokumentów aplikacyjnych został wymieniony list motywacyjny, nie powinieneś go pomijać i wysyłać tylko CV elektryka, bez listu. W większości przypadków niekompletne zgłoszenia są z góry odrzucane przez rekruterów. Firmy często traktują list motywacyjny jako rodzaj sprawdzianu motywacji do pracy. Osobom, którym nie chce się go napisać, raczej nie zależy mocno na zatrudnieniu w tej właśnie firmie.

 

Kolejną kwestią są gotowe wzory listu motywacyjnego, które można znaleźć w sieci. Przejrzyj je, ale nie kopiuj ich treści! Doświadczony rekruter z pewnością łatwo to odkryje.

 

A zatem – jak zabrać się do napisania listu motywacyjnego do pracy?

 

Elektryk – jak wygląda list motywacyjny?

 

Każdy list ma ustaloną strukturę. Zawiera:

  • dane dotyczące nadawcy – czyli Twoje imię, nazwisko, email lub telefon (w zależności od tego, jaki rodzaj kontaktu preferujesz). Te informacje umieść w lewym górnym rogu;
  • datę i miejsce – w prawym górnym rogu;
  • dane dotyczące adresata – po prawej stronie. Podaj imię i nazwisko pracownika działu HR, jeśli je znasz. Jeśli nie, wystarczy nazwa firmy, ewentualnie wraz z jej konkretnym działem;
  • zwrot grzecznościowy – Szanowny Panie / Szanowna Pani / Szanowni Państwo;
  • wstęp – jedno-dwa zdania, w których określasz, co to za dokument i dlaczego go piszesz,
  • rozwinięcie – właściwa treść listu, najbardziej rozbudowana,
  • zakończenie – w którym dziękujesz za poświęcony czas, podkreślasz chęć do wzięcia udziału w dalszych etapach rekrutacji, określasz preferowany sposób kontaktu itp.,
  • zwrot grzecznościowy – Z poważaniem, / Z wyrazami szacunku;
  • podpis – jeśli list ma formę papierową, wówczas podpis powinien być odręczny. W przypadku elektronicznego dokumentu wystarczy napisać swoje imię i nazwisko.

Celem listu motywacyjnego jest przekonanie pracodawcy, że jesteś najlepszym kandydatem do pracy. Nie powielaj informacji z CV, ale możesz je rozwinąć. Przede wszystkim opowiedz o swoich umiejętnościach, podpierając się posiadanymi uprawnieniami, stażem pracy, doświadczeniem. Pochwal się pracą za granicą lub w wielonarodowym towarzystwie. Zarządzałeś zespołem, byłeś odpowiedzialny za realizację jakiegoś projektu, np. dużego przeglądu technicznego czy kompleksową modernizację sieci? A może sam zaproponowałeś usprawnienia? Są to sukcesy, które bez wątpienia warto opisać w liście.

 

Możesz także powiedzieć rekruterowi o tym, jaką jesteś osobą. Przykładowo, w dużych firmach elektrycy, elektromechanicy rzadko pracują w pojedynkę – liczy się umiejętność pracy w grupie, rozwinięte zdolności komunikacyjne. Ponadto pracodawcy szukają osób rzetelnych, odpowiedzialnych, mających poszanowanie dla standardów bhp. Jeśli posiadasz takie cechy, wymień je w liście.

 

Elektryk – jak zacząć list motywacyjny?

 

Wiele osób ma najwięcej trudności z rozpoczęciem listu. Tymczasem pierwsze zdanie może być bardzo proste, np.

 

Zgłaszam swoją kandydaturę na stanowisko elektryka w Państwa Firmie.

 

W odpowiedzi na ogłoszenie zamieszczone na stronie praca.pl chciałbym zgłosić swoją kandydatuję do pracy na stanowisko elektryka.

 

Myślę, że jestem odpowiednią osobą na oferowane przez Państwo stanowisko elektryka. Oto, jak motywuję swoją kandydaturę.

 

Zgłaszam chęć podjęcia pracy na oferowanym przez firmę XYZ stanowisku elektryka.

 

Elektryk – jak zakończyć list motywacyjny?

 

Pamiętaj, żeby zostawić po sobie dobre wrażenie! Na zakończenie listu motywacyjnego podkreśl, że jesteś żywo zainteresowany ofertą, zależy Ci na pracy w tym właśnie miejscu. Przykładowo możesz napisać:

 

Dziękuję za poświęcony czas. Mam nadzieję, że wezmą Państwo pod uwagę moją kandydaturę.

 

Chętnie podam więcej szczegółów na temat mojego doświadczenia i umiejętności w czasie rozmowy kwalifikacyjnej.

 

Mam nadzieję, że moje zgłoszenie spotka się z Państwa zainteresowaniem. Chętnie opowiem o sobie więcej podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

 

Dziękuję za czas poświęcony na przeczytanie mojego listu. Niecierpliwie czekam na odpowiedź i mam nadzieję – rozmowę kwalifikacyjną.

 

Przyjmuje się, że list motywacyjny nie powinien być przekraczać jednej strony A4. Są to umowne ramy, niemniej pamiętaj, że rekruter może nie zechcieć poświęcić czasu na zapoznanie się z wielostronicowym esejem na Twój temat. Bądź zwięzły, rzeczowy, wymień swoje atuty. Przed wysłaniem gotowego listu motywacyjnego koniecznie sprawdź pisownię i interpunkcję!

 

Więcej artykułów "List motywacyjny"

Polecane oferty

  • Arte sp. z o.o
    specjalista (mid)  umowa o pracę  pełny etat  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    4 dni
    Twój zakres obowiązków profesjonalna obsługa klientów, obsługa programu handlowo-magazynowego, przygotowywanie i pakowanie sprzedawanych towarów, przyjmowanie i wydawanie dostaw, systematyczne podnoszenie kwalifikacji zawodowych.
  • Doradca klienta indywidualnego

    PKO Bank Polski   Dąbrowa Tarnowska    praca stacjonarna
    specjalista junior / mid / senior  umowa o pracę  pełny etat
    1 godz.
    Na co dzień w naszym zespole:aktywnie sprzedajesz i promujesz produkty oraz usługi Grupy Kapitałowej naszego banku,realizujesz transakcje bezgotówkowe i/lub gotówkowe,wspierasz klientów w korzystaniu z nowoczesnych narzędzi oraz bankowości internetowej i mobilnej,budujesz i utrzymujesz...
  • Doradca klienta indywidualnego

    PKO Bank Polski   Sanok    praca stacjonarna
    1 godz.
    na czas określony
  • Specjalista / starszy specjalista ds. marketingu lokalnego

    PKO Bank Polski   Wrocław    praca stacjonarna
    1 godz.
    okres próbny
  • Stażysta w zespole budżetowania nieruchomości

    PKO Bank Polski   Warszawa    praca stacjonarna
    1 godz.
    https://kariera.pkobp.pl/job/Warszawa-STA%C5%BBYSTA-W-ZESPOLE-BUD%C5%BBETOWANIA-NIERUCHOMO%C5%9ACI-mazo/1090918401/
  • Doradca klienta zamożnego

    PKO Bank Polski   Warszawa    praca stacjonarna
    1 godz.
    na czas określony

Najnowsze artykuły

Rozpraszacze w pracy – jakie warto wyeliminować? Jak to zrobić?

Rozpraszacze w pracy – jakie warto wyeliminować? Jak to zrobić?

Smartfon z dostępem do internetu, a więc ulubonych social mediów i aplikacji, to jeden z największych rozpraszaczy odrywających nas od pracy. Wiele osób czuje przymus sięgania do telefonu nawet kilkadziesiąt razy w ciągu godziny. 15 lipca, w Światowy Dzień Bez Telefonu Komórkowego, zachęcamy do odłożenia na bok smartfona oraz refleksji nad największymi wrogami naszej koncentracji. 

Temperatura w miejscu pracy a BHP

Temperatura w miejscu pracy a BHP

Czy upały mogą być uzasadnieniem przerwania pracy i opuszczenia stanowiska? Czy szef ma obowiązek skrócić godziny pracy, gdy temperatura powietrza przekracza 30℃? A co z klimatyzacją, wiatrakami i zimnymi napojami – czy są one obowiązkowe? Każdego lata wracają pytania dotyczące temperatury w pracy i przepisów bhp. Wyjaśniamy, jakie są obowiązki pracodawcy, a co zależy od jego dobrej woli.

Leśniczy – opis zawodu, jak zostać, obowiązki wymagania, zarobki

Leśniczy – opis zawodu, jak zostać, obowiązki wymagania, zarobki

12 lipca to Dzień Leśnika, święto obchodzone przez leśniczych, pracowników Lasów Państwowych i innych jednostek zajmujących się opieką nad lasami. Olga Buczyńska p.o naczelnik Biura Prasowego Lasów Państwowych wyjaśnia, jak zdobyć pracę w leśnictwie. – Osoba ubiegająca się o stanowisko leśniczego musi zdać egzamin do Służby Leśnej, który potwierdzi jego / jej podstawowe kwalifikacje.

Szukanie nowej pracy – który miesiąc jest najbardziej odpowiedni?

Szukanie nowej pracy – który miesiąc jest najbardziej odpowiedni?

Czy szukanie pracy w wakacje to dobry pomysł? A może lepiej poczekać z wysyłaniem CV do jesieni? Rynek pracy cechuje pewna cykliczność, która sprawia, że w niektórych miesiącach pojawia się więcej ofert, a firmy chętniej powiększają kadrę. Podpowiadamy, kiedy jest dobry czas na szukanie zatrudnienia, a w jakim okresie możesz mieć nieco więcej trudności ze zdobyciem posady.

Jak stworzyć inkluzywne miejsce pracy? Wywiad z dr Joanną Skonieczną, Kierowniczką Programową KPH

Jak stworzyć inkluzywne miejsce pracy? Wywiad z dr Joanną Skonieczną, Kierowniczką Programową KPH

– Warto ocenić atmosferę w firmie już podczas rekrutacji. Zwrócić uwagę na to, na ile osoby rekrutujące pozostają w postawie otwartości i inkluzywności, jak formułują pytania, jak zwracają się do osoby starającej się o pracę – tłumaczy dr Joanna Skonieczna, Kierowniczka Programowa Kampanii Przeciw Homofobii. Wyjaśnia też, jak każdy z nas może stać się sojusznikiem_czką osób LGBT+ w pracy.

Jak walczyć z rutyną w pracy?

Jak walczyć z rutyną w pracy?

Codziennie idziesz do pracy tą sama drogą. I każdego dnia zaczynasz pracę z myślą, że nie czeka Cię dziś nic nowego... Rutyna jest jednym z głównych powodów wypalenia zawodowego. Z drugiej strony może dawać poczucie bezpieczeństwa i stabilności. – W różnych okresach życia potrzeba rutyny może ulec zmianie – wyjaśnia psycholog Joanna Marszalska. Kiedy zatem walczyć z rutyną i jak to robić?