Praca.pl Poradniki List motywacyjny
List motywacyjny elektryk – jak napisać?

List motywacyjny elektryk – jak napisać?

 
List motywacyjny elektryk – jak napisać?

Przeglądasz oferty pracy jako elektryk i w tych, które przykuły Twoją uwagę, podano wymaganie dostarczenia listu motywacyjnego? Nie zniechęcaj się! Naprawdę nie potrzeba wysokich umiejętności literackich, by przygotować tego typu dokument. List motywacyjny elektryka sporządzisz szybko i bez większych trudności – wystarczy, że będziesz pamiętać o kilku podstawowych kwestiach.

 

Na początek warto zaznaczyć, że jeśli w ogłoszeniu wśród wymaganych dokumentów aplikacyjnych został wymieniony list motywacyjny, nie powinieneś go pomijać i wysyłać tylko CV elektryka, bez listu. W większości przypadków niekompletne zgłoszenia są z góry odrzucane przez rekruterów. Firmy często traktują list motywacyjny jako rodzaj sprawdzianu motywacji do pracy. Osobom, którym nie chce się go napisać, raczej nie zależy mocno na zatrudnieniu w tej właśnie firmie.

 

Kolejną kwestią są gotowe wzory listu motywacyjnego, które można znaleźć w sieci. Przejrzyj je, ale nie kopiuj ich treści! Doświadczony rekruter z pewnością łatwo to odkryje.

 

A zatem – jak zabrać się do napisania listu motywacyjnego do pracy?

 

Elektryk – jak wygląda list motywacyjny?

 

Każdy list ma ustaloną strukturę. Zawiera:

  • dane dotyczące nadawcy – czyli Twoje imię, nazwisko, email lub telefon (w zależności od tego, jaki rodzaj kontaktu preferujesz). Te informacje umieść w lewym górnym rogu;
  • datę i miejsce – w prawym górnym rogu;
  • dane dotyczące adresata – po prawej stronie. Podaj imię i nazwisko pracownika działu HR, jeśli je znasz. Jeśli nie, wystarczy nazwa firmy, ewentualnie wraz z jej konkretnym działem;
  • zwrot grzecznościowy – Szanowny Panie / Szanowna Pani / Szanowni Państwo;
  • wstęp – jedno-dwa zdania, w których określasz, co to za dokument i dlaczego go piszesz,
  • rozwinięcie – właściwa treść listu, najbardziej rozbudowana,
  • zakończenie – w którym dziękujesz za poświęcony czas, podkreślasz chęć do wzięcia udziału w dalszych etapach rekrutacji, określasz preferowany sposób kontaktu itp.,
  • zwrot grzecznościowy – Z poważaniem, / Z wyrazami szacunku;
  • podpis – jeśli list ma formę papierową, wówczas podpis powinien być odręczny. W przypadku elektronicznego dokumentu wystarczy napisać swoje imię i nazwisko.

Celem listu motywacyjnego jest przekonanie pracodawcy, że jesteś najlepszym kandydatem do pracy. Nie powielaj informacji z CV, ale możesz je rozwinąć. Przede wszystkim opowiedz o swoich umiejętnościach, podpierając się posiadanymi uprawnieniami, stażem pracy, doświadczeniem. Pochwal się pracą za granicą lub w wielonarodowym towarzystwie. Zarządzałeś zespołem, byłeś odpowiedzialny za realizację jakiegoś projektu, np. dużego przeglądu technicznego czy kompleksową modernizację sieci? A może sam zaproponowałeś usprawnienia? Są to sukcesy, które bez wątpienia warto opisać w liście.

 

Możesz także powiedzieć rekruterowi o tym, jaką jesteś osobą. Przykładowo, w dużych firmach elektrycy, elektromechanicy rzadko pracują w pojedynkę – liczy się umiejętność pracy w grupie, rozwinięte zdolności komunikacyjne. Ponadto pracodawcy szukają osób rzetelnych, odpowiedzialnych, mających poszanowanie dla standardów bhp. Jeśli posiadasz takie cechy, wymień je w liście.

 

Elektryk – jak zacząć list motywacyjny?

 

Wiele osób ma najwięcej trudności z rozpoczęciem listu. Tymczasem pierwsze zdanie może być bardzo proste, np.

 

Zgłaszam swoją kandydaturę na stanowisko elektryka w Państwa Firmie.

 

W odpowiedzi na ogłoszenie zamieszczone na stronie praca.pl chciałbym zgłosić swoją kandydatuję do pracy na stanowisko elektryka.

 

Myślę, że jestem odpowiednią osobą na oferowane przez Państwo stanowisko elektryka. Oto, jak motywuję swoją kandydaturę.

 

Zgłaszam chęć podjęcia pracy na oferowanym przez firmę XYZ stanowisku elektryka.

 

Elektryk – jak zakończyć list motywacyjny?

 

Pamiętaj, żeby zostawić po sobie dobre wrażenie! Na zakończenie listu motywacyjnego podkreśl, że jesteś żywo zainteresowany ofertą, zależy Ci na pracy w tym właśnie miejscu. Przykładowo możesz napisać:

 

Dziękuję za poświęcony czas. Mam nadzieję, że wezmą Państwo pod uwagę moją kandydaturę.

 

Chętnie podam więcej szczegółów na temat mojego doświadczenia i umiejętności w czasie rozmowy kwalifikacyjnej.

 

Mam nadzieję, że moje zgłoszenie spotka się z Państwa zainteresowaniem. Chętnie opowiem o sobie więcej podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

 

Dziękuję za czas poświęcony na przeczytanie mojego listu. Niecierpliwie czekam na odpowiedź i mam nadzieję – rozmowę kwalifikacyjną.

 

Przyjmuje się, że list motywacyjny nie powinien być przekraczać jednej strony A4. Są to umowne ramy, niemniej pamiętaj, że rekruter może nie zechcieć poświęcić czasu na zapoznanie się z wielostronicowym esejem na Twój temat. Bądź zwięzły, rzeczowy, wymień swoje atuty. Przed wysłaniem gotowego listu motywacyjnego koniecznie sprawdź pisownię i interpunkcję!

 

Więcej artykułów "List motywacyjny"

Polecane oferty

  • Księgowa / Księgowy

    Balcerzak Sp. z o.o.   Wróblów    praca stacjonarna
    specjalista mid / senior  umowa o pracę  pełny etat  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    2 dni
    Zakres zadań: weryfikacja i księgowanie operacji magazynowych; weryfikacja i uzgadnianie salda kont rozliczania produkcji; weryfikacja i uzgadnianie salda kont kosztu własnego sprzedaży; weryfikacja i uzgadnianie salda kont magazynowych; weryfikacja i uzgadnianie salda kont rozliczenia zakupu...
  • Kontroler jakości

    Balcerzak Sp. z o.o.   Wróblów    praca stacjonarna
    specjalista (mid)  umowa o pracę  pełny etat  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    4 dni
    Zakres zadań: kontrola przestrzegania przyjętych instrukcji i procedur wynikających z wymagań systemów jakościowych HACCP, IFS, QS; kontrola spełniania wymagań dotyczących higieny personelu, kontrahentów, osób wizytujących i odwiedzających zakład; nadzór nad przestrzeganiem regulaminu...
  • Poczta Polska S.A.
    specjalista (mid)  umowa o pracę  pełny etat
    2 godz.
    Możliwość pracy z każdego miejsca w Polsce Rodzaj zatrudnienia: umowa o pracę, cały etat, praca od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 16:00 Twoje zadania: planowanie sieci połączeń komunikacyjnych, analizowanie potrzeb transportowych, monitorowanie i analiza kosztów...
  • Specjalista w dziale płac

    BetaMed S.A.   Chorzów    praca stacjonarna
    specjalista (mid)  umowa o pracę  pełny etat
    3 godz.
    prawidłowe zgłoszenie zleceniobiorcy do ZUS prawidłowe naliczanie przychodów dla zleceniobiorców prawidłowe naliczenie wynagrodzenia dla pracowników etatowych wiedza z zakresu PPK wiedza z zakresu potrąceń komorniczych umiejętność pracy w zespole inne czynności wynikające ze specyfikacji pracy
  • Operator Maszyn Produkcyjnych

    Human Support Sp. z o.o.   Tychy    praca stacjonarna
    pracownik fizyczny  umowa o pracę  pełny etat  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    3 godz.
    Twoje zadania: Obsługa maszyn produkcyjnych (prasy, tokarki, wtryskarki). Przygotowanie materiałów do produkcji. Ustawianie i kontrola parametrów maszyn. Raportowanie wyników pracy. Nasze oczekiwania: Zdolności manualne i dbałość o szczegóły. Zaangażowanie i sumienność w wykonywaniu...
  • Kierowca ciężarówek C+E

    Feel Flex   Holandia   
    pracownik fizyczny  umowa o pracę  pełny etat  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    4 godz.
    Nasi kierowcy pracują jako: Kierowcy dystrybucji marketów spożywczych; Kierowcy ciężarówek recyklingu; Kierowcy ciężarówek chłodnia, izoterma; Kierowców Terbergów (placowych) Uwaga nie posiadamy ofert dla kierowców na trasach międzynarodowych i chcących pracować w tzw systemie!

Najnowsze artykuły

Epidemia samotności w pracy – co oznacza i czy można z nią walczyć?

Epidemia samotności w pracy – co oznacza i czy można z nią walczyć?

Uczestniczą w spotkaniach, ale nie mają z kim porozmawiać. Spędzają cały dzień obok innych osób, lecz czują się bardziej samotni niż kiedykolwiek. Dlaczego? Skąd coraz powszechniejsze poczucie wyalienowania w pracy? – Samotność nie jest jedynie brakiem kontaktów społecznych, ale też subiektywnym odczuciem braku bliskości i wsparcia emocjonalnego – podkreśla psycholog Patrycja Modzelewska. 

Ratownik medyczny w wojsku – praca, zarobki

Ratownik medyczny w wojsku – praca, zarobki

– Ratownik medyczny w Siłach Zbrojnych RP pełni kluczową rolę w zabezpieczeniu medycznym zarówno w warunkach pokojowych, jak i podczas operacji wojskowych – tłumaczy ppor. Krystian Dwórznik, Szef Sekcji Promocji i Współpracy z Wojskowego Centrum Rekrutacji w Płocku. Oto jak wygląda praca wojskowego ratownika medycznego oraz jak krok po kroku przejść rekrutację na to stanowisko.

Cykl życia pracownika – jak zarządzać pracownikiem od etapu przyciągania talentów do offboardingu

Cykl życia pracownika – jak zarządzać pracownikiem od etapu przyciągania talentów do offboardingu

– Aby budować dojrzałą strategię HR, warto spojrzeć na zatrudnienie jako cykl życia pracownika (Employee Lifecycle), który – podobnie jak w marketingu czy sprzedaży – można planować, mierzyć i optymalizować – tłumaczy Agnieszka Ciećwierz. Specjalistka ds. HR wskazuje, jakie działania powinny podjąć firmy na każdym etapie tego cyklu, by lepiej wykorzystać potencjał swojej kadry.

Dysleksja – czy zmniejsza szanse na rynku pracy?

Dysleksja – czy zmniejsza szanse na rynku pracy?

– O ile w edukacji są procedury wsparcia, to w środowisku zawodowym wszystko zależy od dobrej woli pracodawcy – zauważa specjalistka pracująca z osobami z dysleksją Urszula Grzegorczyk. Zmiana postrzegania dyslektyków na rynku pracy jest pilnie potrzebna. – Wielu otwarcie mówi o swojej dysleksji. Nie chcą biernie czekać, aż „system sam się zmieni” – podkreśla pedagog Michalina Ignaciuk.

Godzinowe koszty pracy w Polsce należą do najniższych w całej Unii Europejskiej. Nowe dane Eurostatu

Godzinowe koszty pracy w Polsce należą do najniższych w całej Unii Europejskiej. Nowe dane Eurostatu

Europejski Urząd Statystyczny opublikował najnowsze dane dotyczące średnich godzinowych kosztów pracy w 27 krajach Unii Europejskiej. Z zestawienia wynika, że koszty pracy są u nas niemal dwukrotnie niższe od unijnej średniej. Jednocześnie Polska jest jednym z państw UE, w których wzrost kosztów pracy był najwyższy na przestrzeni ostatniego roku.

Zakładka o nas – co napisać?

Zakładka o nas – co napisać?

W erze cyfrowej większość konsumentów, nawet tych, którzy ostatecznie dokonują zakupu lub korzystają z usługi stancjonarnie, sprawdza stronę firmy. Co więcej, klienci i kontrahenci szukają tam nie tylko cennika czy danych kontaktowych. Co jeszcze sprawdzają? Wyjaśniamy, co warto uwzględnić w zakładce „O nas" na stronie internetowej przedsiębiorstwa, a jakie informacje lepiej pominąć.

Zgoda na Pliki Cookies

Wykorzystujemy Pliki Cookies w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania Serwisu. Stosujemy Pliki Cookies w celach statystycznych i marketingowych, w szczególności w zakresie dopasowania treści reklamowych do Twoich preferencji.

Każda wyrażona zgoda może być przez Ciebie wycofana w dowolnym momencie. Więcej informacji dotyczących plików Cookies oraz przetwarzania danych osobowych w plikach Cookies znajduje się w naszej Polityce Prywatności.

Administratorem Serwisu i Twoich danych osobowych jest „Praca.pl” spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie, ul. Bolesława Prusa 2, 00-493 Warszawa, KRS 0000290935, NIP 7010095135, REGON: 141169379