Praca.pl Poradniki IT i nowe technologie
Tester gier - jak nim zostać?

Tester gier - jak nim zostać?

 
Tester gier - jak nim zostać?

Pewnie spotkałeś się kiedyś z sytuacją, w której pracodawca w czasie rekrutacji mówił o organizowanych w firmie szkoleniach, a tuż po zatrudnieniu temat znikał jak kamfora. Albo z taką, kiedy wszyscy pracownicy działu brali udział w obowiązkowym szkoleniu, chociaż zupełnie nijak nie miało się do ich obowiązków. Po prostu takie były wytyczne z centrali. Obie sytuacje potrafią zniechęcić do firmy i do pracy samej w sobie.

Wiele HRowych opracowań pokazuje, że brak szkoleń  to jeden z głównych powodów, dla których pracownicy decydują się na zmianę pracy. Tak samo jest ze szkoleniami niedopasowanymi do oczekiwań. Dobrze dobrane szkolenia pozwalają rozwijać kompetencje, zainteresowania zawodowe i zdobywać nową wiedzę. Skoro zdecydowano się sensownie zainwestować w rozwój pracownik się poczuć doceniony i ważni dla firmy. To z kolei może się przełożyć na satysfakcję z pracy.

W Testronic za obszar związany ze szkoleniami odpowiada wewnętrzny dział Learning&Development. Aby sprostać wyzwaniom związanym z rozwojem pracowników, zespół L&D cały czas podnosi swoje kwalifikacje. Szuka coraz to nowszych trendów i technologii szkoleniowych i je wdraża. Selekcjonuje oferty zewnętrznych trenerów i firm szkoleniowych. Przygotowuje autorskie szkolenia i dostosowuje wykorzystywane materiały tak, by odpowiadały indywidualnym potrzebom szkolonych grup.

Ze szkoleniami w Testronic zetkniesz się jeszcze zanim dołączysz do zespołu. Przed jednym z etapów rekrutacji otrzymasz materiały, które dostarczą ci większości istotnych informacji na temat specyfiki pracy testera gier i samej firmy. W czasie spotkania rekrutacyjnego, prowadzonego przez wewnętrznego trenera, będziesz mieć okazję przekonać się jakie zadania tester realizuje w ciągu dnia i sprawdzić, czy to na pewno coś dla Ciebie.

Pod okiem osoby z dużym doświadczeniem w dziedzinie QA zidentyfikujesz pierwsze bugi, stworzysz raport błędów i przeprowadzisz retesty. Nie przejmuj się, jeśli nie do końca wiesz, o czym mowa. Trener wytłumaczy wszystko od podstaw, a w razie potrzeby udzieli wskazówek jak poprawić efekty Twoich działań. Jedyne oczekiwania w stosunku do Ciebie, jako uczestnika szkolenia przygotowującego do pracy na stanowisku testera gier, to otwarty umysł i komunikatywna znajomość języka angielskiego.

Po pomyślnym zakończeniu rekrutacji dołączysz do jednego z zespołów zajmujących się zapewnieniem jakości gier wideo. W pracy na pewno poszerzysz swoją wiedzę na temat testowania, a dodatkowo możesz liczyć na dobrą zabawę w towarzystwie innych pasjonatów gier. Ze szkoleniami spotkasz się ponownie na test floorze i w czasie warsztatów organizowanych przez dział Learning&Development.

testronic-oferty-pracy-tester-gier





W zależności od bieżących potrzeb możesz wziąć udział w szkoleniach technicznych, pomagających zrozumieć wykorzystania narzędzi testowych i biurowych czy cel i metody przeprowadzenia testów, a także w szkoleniach obejmujących zagadnienia związane z tak zwanym „soft skillami”, rozwijającymi umiejętność pracy zespołowej czy skutecznej komunikacji.

Celem szkoleń w Testronic nie jest „odhaczenie” kolejnych modułów na platformie e-learningowej czy punktów w harmonogramach działu L&D. Szkolenia mają pozwolić ci zdobyć i uporządkować wiedzę, którą wykorzystasz, by się dalej rozwijać.  

Jeśli gry są twoją pasją i chciałbyś dołączyć do zespołu podobnych tobie pasjonatów – aplikuj na stanowisko testera gier. Będziesz mieć okazję zdobyć nową wiedzę, wymieniać się doświadczeniem i spędzać czas w przyjaznej atmosferze.

Jedyne czego ci potrzeba to dobre chęci, dociekliwość i umiejętność zapisania znalezionych w grze błędów w języku angielskim, w zrozumiały dla innych sposób. Reszty nauczysz się na szkoleniach.
 


Grow with us
Grow with the industry
Your video game career starts here


testronic-stopka

 

 

 

 

 

O autorze:
13 lat w branży QA. Karierę rozpoczynał jako tester gier video. W kolejnych latach zdobywał doświadczenie jako leader, następnie manager projektu w dziale gier. Zdobytą wiedzę wykorzystuje obecnie w departamencie Learning&Development, dzieląc się nią z mniej doświadczonymi kolegami.
Prywatnie niestrudzony, choć coraz bardziej wybredny, pasjonat gier.

Więcej artykułów "IT i nowe technologie"

Polecane oferty

  • Architekt / Architektka rozwiązań mobilnych

    Santander Consumer Bank S.A.   Wrocław, Fabryczna, ul. Legnicka 48b    praca hybrydowa
    specjalista mid / senior / ekspert  kontrakt B2B  pełny etat  rekrutacja online  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    7 dni
    współpraca od zaraz; seniority: expert; forma współpracy: B2B; wymiar pełnienia usługi: pełny etat; model współpracy hybrydowy; Technologie, których używamy: Wymagane: RabbitMQ; Docker; Git; SOAP; REST API; Enterprise Architect; Technologie mile widziane: znajomość APIGee; Twój zakres...
  • Inżynier danych

    PKO Bank Polski   Warszawa    praca stacjonarna
    specjalista mid / senior  umowa o pracę  pełny etat
    1 godz.
    Na co dzień w naszym zespole: budujesz wraz zespołem procesy zasilania operacyjnej składnicy danych, projektujesz i realizujesz rozwiązania informatyczne w obszarze zasilania danych, analizujesz dane i przygotowujesz modele logiczne i fizyczne danych, przygotowujesz datamarty tematyczne,...
  • Java developer (obszar kampanijny)

    PKO Bank Polski   Warszawa    praca stacjonarna
    specjalista mid / senior  umowa o pracę  pełny etat
    1 godz.
    Na co dzień w naszym zespole: implementujesz nowe lub modyfikujesz istniejące aplikacje/serwisy, tworzysz testy jednostke i integracyjne dla budowanych aplikacji/serwisów, dbasz o wysoką jakość oprogramowania (funkcjonalność, wydajność, niezawodność), tworzysz dokumentację, analizujesz...
  • Analityk systemowy it (process/task minig)

    PKO Bank Polski   Warszawa    praca stacjonarna
    specjalista mid / senior  umowa o pracę  pełny etat
    1 godz.
    Na co dzień w naszym zespole:analizujesz i modelujesz procesy ETL,współpracujesz z innymi jednostkami Banku w celu opracowania specyfikacji wymagań dla nowych źródeł danych,projektujesz model logiczny danych w obszarze operacyjnej hurtowni danych,pomagasz we wdrażaniu platformy Process...
  • Leader techniczny ai/ml

    PKO Bank Polski   Warszawa    praca stacjonarna
    kierownik/koordynator  umowa o pracę  pełny etat
    1 godz.
    Na co dzień w naszym zespole:projektujesz rozwiązania wykorzystujące AI/ML oraz zmiany w architekturze Platformy Machine Learning Ops,planujesz i koordynujesz prace związane z utrzymaniem i rozwojem rozwiązań AI/ML oraz Platformy Machine Learning Ops,sprawujesz nadzór merytoryczny w zakresie...
  • Specjalista ds. Analizy i Zarządzania Bazami Danych

    Centrum Rozwoju Szkół Wyższych Merito Sp. z o.o.   Poznań    praca hybrydowa
    specjalista junior / mid / senior  umowa o pracę  pełny etat
    15 godz.
    ZAKRES OBOWIĄZKÓW: Bieżące zarządzanie bazami danych między działami firmy. Tworzenie systemu baz danych (typologii baz). Dokonywanie oceny skuteczności oraz efektywności baz danych. Dbanie o kompletność baz danych. Utrzymanie poziomu jakościowego baz danych. Scoring rekordów w bazach....

Najnowsze artykuły

Rozpraszacze w pracy – jakie warto wyeliminować? Jak to zrobić?

Rozpraszacze w pracy – jakie warto wyeliminować? Jak to zrobić?

Smartfon z dostępem do internetu, a więc ulubonych social mediów i aplikacji, to jeden z największych rozpraszaczy odrywających nas od pracy. Wiele osób czuje przymus sięgania do telefonu nawet kilkadziesiąt razy w ciągu godziny. 15 lipca, w Światowy Dzień Bez Telefonu Komórkowego, zachęcamy do odłożenia na bok smartfona oraz refleksji nad największymi wrogami naszej koncentracji. 

Temperatura w miejscu pracy a BHP

Temperatura w miejscu pracy a BHP

Czy upały mogą być uzasadnieniem przerwania pracy i opuszczenia stanowiska? Czy szef ma obowiązek skrócić godziny pracy, gdy temperatura powietrza przekracza 30℃? A co z klimatyzacją, wiatrakami i zimnymi napojami – czy są one obowiązkowe? Każdego lata wracają pytania dotyczące temperatury w pracy i przepisów bhp. Wyjaśniamy, jakie są obowiązki pracodawcy, a co zależy od jego dobrej woli.

Leśniczy – opis zawodu, jak zostać, obowiązki wymagania, zarobki

Leśniczy – opis zawodu, jak zostać, obowiązki wymagania, zarobki

12 lipca to Dzień Leśnika, święto obchodzone przez leśniczych, pracowników Lasów Państwowych i innych jednostek zajmujących się opieką nad lasami. Olga Buczyńska p.o naczelnik Biura Prasowego Lasów Państwowych wyjaśnia, jak zdobyć pracę w leśnictwie. – Osoba ubiegająca się o stanowisko leśniczego musi zdać egzamin do Służby Leśnej, który potwierdzi jego / jej podstawowe kwalifikacje.

Szukanie nowej pracy – który miesiąc jest najbardziej odpowiedni?

Szukanie nowej pracy – który miesiąc jest najbardziej odpowiedni?

Czy szukanie pracy w wakacje to dobry pomysł? A może lepiej poczekać z wysyłaniem CV do jesieni? Rynek pracy cechuje pewna cykliczność, która sprawia, że w niektórych miesiącach pojawia się więcej ofert, a firmy chętniej powiększają kadrę. Podpowiadamy, kiedy jest dobry czas na szukanie zatrudnienia, a w jakim okresie możesz mieć nieco więcej trudności ze zdobyciem posady.

Jak stworzyć inkluzywne miejsce pracy? Wywiad z dr Joanną Skonieczną, Kierowniczką Programową KPH

Jak stworzyć inkluzywne miejsce pracy? Wywiad z dr Joanną Skonieczną, Kierowniczką Programową KPH

– Warto ocenić atmosferę w firmie już podczas rekrutacji. Zwrócić uwagę na to, na ile osoby rekrutujące pozostają w postawie otwartości i inkluzywności, jak formułują pytania, jak zwracają się do osoby starającej się o pracę – tłumaczy dr Joanna Skonieczna, Kierowniczka Programowa Kampanii Przeciw Homofobii. Wyjaśnia też, jak każdy z nas może stać się sojusznikiem_czką osób LGBT+ w pracy.

Jak walczyć z rutyną w pracy?

Jak walczyć z rutyną w pracy?

Codziennie idziesz do pracy tą sama drogą. I każdego dnia zaczynasz pracę z myślą, że nie czeka Cię dziś nic nowego... Rutyna jest jednym z głównych powodów wypalenia zawodowego. Z drugiej strony może dawać poczucie bezpieczeństwa i stabilności. – W różnych okresach życia potrzeba rutyny może ulec zmianie – wyjaśnia psycholog Joanna Marszalska. Kiedy zatem walczyć z rutyną i jak to robić?