Branża TSL jest otwarta na chętnych do pracy – zapotrzebowanie dotyczy różnych części kraju. Nie brakuje także ofert pracy jako logistyk. Żeby wziąć udział w rekrutacji, w większości przypadków będzie Ci potrzebny życiorys zawodowy. CV dla logistyka przygotujesz bardzo łatwo – wystarczy trzymać się podstawowych zasad tworzenia tego typu dokumentu, a najlepiej – skorzystać z gotowego szablonu CV. Czytaj dalej, by dowiedzieć się:
- co powinno znaleźć się w CV logistyka,
- jakich błędów unikać w czasie tworzenia życiorysu,
- gdzie znaleźć darmowy kreator CV.
CV logistyk: co powinno zawierać?
Każdy życiorys zawodowy posiada ściśle określoną strukturę. Odpowiada ona po prostu temu, jakich informacji poszukują pracodawcy o kandydatach do pracy. Rekruterzy chcą się dowiedzieć przede wszystkim, jakie umiejętności posiada kandydat do pracy, a także sprawdzić, czy są one poparte doświadczeniem wyniesionym z pracy na podobnych stanowiskach bądź wykształceniem kierunkowym. Pamiętaj więc, że te trzy elementy – doświadczenie, umiejętności i wykształcenie – są najważniejsze w CV do pracy.
Do curriculum vitae możesz dołączyć zdjęcie, ale nie ma takiego obowiązku. Pamiętaj za to o zgodzie na przetwarzanie danych osobowych w procesie rekrutacji! Taka klauzula CV dodawana jest automatycznie w dobrych programach do tworzenia dokumentów aplikacyjnych.
CV – wzór dokumentu:
- podsumowanie zawodowe
Napisz kilka zdań na temat swojej ścieżki zawodowej. Podsumowanie, czyli profil zawodowy to lubiany przez rekruterów element dokumentu, dlatego – choć jest pewną nieobowiązkową nowinką – warto go przygotować.
-
doświadczenie zawodowe
W tej sekcji liczą się konkrety - daty zatrudnienia z dokładnością do miesiąca, nazwy stanowisk oraz firm. Warto także wymienić kluczowe obowiązki dla obejmowanych w przeszłości posad.
-
umiejętności
Podaj umiejętności specjalistyczne, np. dotyczące pracy z oprogramowaniem do zarządzania procesami logistycznymi. W dalszej kolejności wymień umiejętności miękkie, interpersonalne i inne.
-
edukacja
Błędem jest wymienianie wszystkich szkół, do których przyszło Ci uczęszczać – z perspektywy rekrutera liczą się tylko te mające związek ze stanowiskiem, na jakie aplikujesz.
-
języki obce
Jak wyżej wspomniano, w przypadku pracy logistyka znajomość języków obcych może być dużym atutem. Wymień język i określ poziom umiejętności.
Wielu kandydatów ma wątpliwości, czy w CV powinna znaleźć się sekcja: Zainteresowania. Nie ma tutaj uniwersalnej recepty. Ciekawe hobby może być atutem, które przykuje uwagę rekrutera. Pamiętaj jednak, by nie fantazjować w CV. Jeśli napisałeś / napisałaś, że Twoją pasją jest e-sport, może się okazać, że rekruter będzie chciał porozmawiać na ten temat podczas rozmowy kwalifikacyjnej. W przypadku kłamstwa możesz przekreślić swoją kandydaturę – nikt nie chce bowiem zatrudnić osoby niewiarygodnej.
CV dla logistyka – gdzie znaleźć kreator CV za darmo?
Nie musisz daleko szukać. Bezpłatny Kreator CV znajdziesz na praca.pl. Masz do niego dostęp po zalogowaniu na stronie. Jeśli nie posiadasz konta użytkownika, założysz je również całkowicie za darmo.
W Kreatorze CV praca.pl znajdują się rubryki do wypełnienia. Możesz też samodzielnie dodawać i usuwać sekcje. Masz możliwość wgrania fotografii, a po ukończeniu edycji dokumentu – ściągnięcia go na swoje urządzenie (także bezpłatnie).
Przykładowa treść CV logistyka::
Anna Kowalska
tel.: 001 001 001
e-mail: anna-kowalska@xxx.pl
PODSUMOWANIE ZAWODOWE
Jestem związana z branżą TSL od 6 lat, początkowo jako młodszy specjalista ds. łańcucha dostaw, następnie jako samodzielny logistyk. Mam doświadczenie w pracy na rynkach wschodnich. W pracy bywam nieugięta, ale dotrzymywanie terminów i sprawny przebieg procesów to dla mnie świętość. Chętnie się uczę, szczególnie w zakresie wykorzystania nowych technologii w optymalizacji procesów logistycznych.
DOŚWIADCZENIE
styczeń 2018 – obecnie Specjalista ds. logistyki
kontrola łańcuchów logistycznych, nadzór nad terminowością i jakością procesów, podtrzymywanie kontaktów z kontrahentami w tym zagranicznymi, praca w wewnętrznym systemie obsługi transportu, udział w planowaniu dostaw, zarządzanie 5-osobowym zespołem
styczeń 2015 – grudzień 2017 Młodszy logistyk
negocjowanie warunków współpracy z przewoźnikami, organizowanie transportu, nadzór nad procesami, prowadzenie rozliczeń z kontrahentami
EDUKACJA
wrzesień 2009 – czerwiec 2014, kierunek: logistyka, Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
JĘZYKI
język angielski – poziom zaawansowany
język rosyjski – poziom średnio zaawansowany
UMIEJĘTNOŚCI
organizowanie i zarządzanie procesami logistycznymi z wykorzystaniem oprogramowania (pakiet biurowy, programy kalkulacyjne i inne specjalistyczne)
tworzenie i utrzymywanie kanałów dystrybucji
optymalizowanie procesów logistycznych pod kątem jakości, terminowości, optymalizacja kosztów
wysoko rozwinięte umiejętności analityczne
dobra organizacja pracy
umiejętność nawiązywania i podtrzymywania relacji biznesowych
wysoka kultura osobista
umiejętność pracy pod presją czasu
umiejętność pracy w zespole
samodzielność