Praca.pl Poradniki Aktualnosci
Trwa rekrutacja na I Międzynarodowe Forum Agencji Rekrutacyjnych

Trwa rekrutacja na I Międzynarodowe Forum Agencji Rekrutacyjnych

 
Trwa rekrutacja na I Międzynarodowe Forum Agencji Rekrutacyjnych
I Międzynarodowe Forum Agencji Rekrutacyjnych 11-12 września 2008, Kraków. Wspólna Europa to również wspólny europejski rynek pracy. Swoboda w przepływie osób i usług umożliwia coraz to większej liczbie pracowników podejmowanie zatrudnienia poza krajem ojczystym. W czasach globalizacji procesy zachodzące na ryku pracy przestały być zagadnieniem lokalnym, a stały się międzynarodowym. Wysokie zapotrzebowanie na wykwalifikowanych pracowników przy jednoczesnym zmniejszaniu się zasobów kadrowych to problem widoczny w całej Europie. Jeśli dodamy do tego różnice wynikające ze specyfiki lokalnych systemów edukacji i idące w ślad za tym trudności w dotarciu do określonych grup zawodowych, mamy do czynienia z sytuacją, w której zasoby/podaż na jednym rynku pracy przewyższają popyt jego siły roboczej. Konieczne jest więc szukanie elastycznych rozwiązań. Efektywne oraz racjonalne zarządzanie zasobami ludzkimi to zadanie bardzo trudne i kosztowne. Czynniki ekonomiczne oraz korelujące z nimi ograniczenia spowodowały, iż dla wielu przedsiębiorstw korzystanie z usług wyspecjalizowanych agencji rekrutacyjnych stało sie standardem. Agencje doradztwa personalnego przez swych klientów postrzegane są coraz częściej nie tylko jako eksperci w rekrutacji ale również najwyższej klasy specjaliści zajmujący sie rynkiem pracy. Biznesowi partnerzy korzystający z usług agencji rekrutacyjnych oczekują od tego typu firm szczegółowych analiz i diagnoz odnośnie obecnego stanu europejskiego rynku pracy oraz badań w zakresie krótko i długoterminowych zmian. Celem organizatorów Forum jest stworzenie platformy współpracy dla specjalistów branży rekrutacyjnej z Polski i z zagranicy w celu wymiany doświadczeń i omówienia trendów na europejskim rynku pracy na najbliższe lata. Platformy rozumianej jako miejsce nawiązania współpracy trwałej, efektywnej, ukierunkowanej na cele i transfer wiedzy oraz doświadczeń w poszczególnych państwach, stwarzającej możliwość aktywizacji środowiska w definiowaniu problemów i podjęcia próby ich rozwiązania, opierając się na różnorodnych doświadczeniach. więcej na: http://www.itcpraca.pl/cs/index.php?categoryid=47
Więcej artykułów "Aktualnosci"

Najnowsze artykuły

Wczasy pod gruszą – zasady, warunki, kwota, wniosek

Wczasy pod gruszą – zasady, warunki, kwota, wniosek

Wynagrodzenie za urlop to nie wszystko! Pracownicy mogą również otrzymać dofinansowanie do wypoczynku z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych, czyli popularne „wczasy pod gruszą”. Te, choć brzmią jak relikt przeszłości, nadal są powszechne w wielu firmach. Powszechnie bywają także mylone ze świadczeniem urlopowym. Czym różnią się obie formy dofinansowania i jak z nich skorzystać?

List motywacyjny – schemat i struktura

List motywacyjny – schemat i struktura

Nie jest już tak często stosowany jak niegdyś, jednak list motywacyjny pozostaje jednym z podstawowych dokumentów rekrutacyjnych i warto umieć go napisać. Co więcej, gdy o stanowisko walczą kandydaci o zbliżonych kwalifikacjach, to właśnie ciekawy list może przesądzić o sukcesie w rekrutacji. Sprawdź, co powinno znaleźć się w każdym akapicie listu motywacyjnego oraz uniknij typowych błędów.

Kłamanie w CV – co grozi za kłamstwo w CV?

Kłamanie w CV – co grozi za kłamstwo w CV?

Podczas przeglądania ogłoszeń nagle udało Ci się trafić na jedną lub kilka propozycji, które wydają się być dla Ciebie idealne. Jest tylko jedna przeszkoda. Wskazane przez pracodawców wymagania są wyższe niż Twoje kwalifikacje. Stajesz przed dylematem – czy dopuścić się kłamstwa w CV? Badania pokazują, że wiele osób w takim przypadku wybierze oszustwo, ignorując grożące za nie konsekwencje.

Praca sezonowa – definicja, podatki, umowa

Praca sezonowa – definicja, podatki, umowa

Dla jednych lato oznacza urlop i wypoczynek, dla innych to okres wzmożonej aktywności zawodowej. Wielu Polaków wykorzystuje gorące miesiace na podreperowanie domowego budżetu w ramach pracy sezonowej: przy zbiorach owoców i warzyw, żniwach, a także w obsłudze turystycznej i gastronomicznej. Zanim zatrudnisz się sezonowo, poznaj swoje prawa pracownicze oraz obowiązki podatkowe.

Rozpraszacze w pracy – jakie warto wyeliminować? Jak to zrobić?

Rozpraszacze w pracy – jakie warto wyeliminować? Jak to zrobić?

Smartfon z dostępem do internetu, a więc ulubonych social mediów i aplikacji, to jeden z największych rozpraszaczy odrywających nas od pracy. Wiele osób czuje przymus sięgania do telefonu nawet kilkadziesiąt razy w ciągu godziny. 15 lipca, w Światowy Dzień Bez Telefonu Komórkowego, zachęcamy do odłożenia na bok smartfona oraz refleksji nad największymi wrogami naszej koncentracji. 

Temperatura w miejscu pracy a BHP

Temperatura w miejscu pracy a BHP

Czy upały mogą być uzasadnieniem przerwania pracy i opuszczenia stanowiska? Czy szef ma obowiązek skrócić godziny pracy, gdy temperatura powietrza przekracza 30℃? A co z klimatyzacją, wiatrakami i zimnymi napojami – czy są one obowiązkowe? Każdego lata wracają pytania dotyczące temperatury w pracy i przepisów bhp. Wyjaśniamy, jakie są obowiązki pracodawcy, a co zależy od jego dobrej woli.