Praca.pl Poradniki Rynek pracy
Handmade – jak zarabiać na rzeczach ręcznie robionych

Handmade – jak zarabiać na rzeczach ręcznie robionych

 
Handmade – jak zarabiać na rzeczach ręcznie robionych

Przedmioty ręcznie wykonane – czy jest popyt na rękodzieło

 

Siedząca praca w biurze nie jest dobrym rozwiązaniem dla każdego. Część osób dobrze czuje się, mogąc ręcznie wytwarzać różne przedmioty. Dlatego coraz więcej ludzi decyduje się na stworzenie własnego rękodzieła. Zarabianie na produktach handmade bywa trudne. Przy dobrym pomyśle oraz porządnym wykonaniu może jednak przynieść sporo korzyści finansowych.

 

Od kilku lat wzrosło zainteresowanie ręcznie wykonywanymi przedmiotami. Konsumenci zaczynają zwracać większą uwagę na oryginalny pomysł. Część osób woli odłożyć pieniądze i kupić droższą rzecz, która jest unikatowa. Mają wtedy pewność, że nie spotkają nikogo w takiej samej bluzce lub kolczykach. Jeśli zatem zdecydujemy się na rozpoczęcie swojej działalności np. produkując ręcznie robioną biżuterię, to najważniejszy jest koncepcja oraz dobra reklama.

 

Rzeczy ręcznie robione – czy to się opłaca

 

Każdy biznes powinien przynosić właścicielowi zyski. Na początku często trzeba sporo zainwestować, jednak na końcu spodziewane są korzyści finansowe. Tak też jest w przypadku rękodzieła. Rozpoczynając działalność, można zdecydować się na działalność na mniejszą skalę. Cześć produktów bez problemów udaje się wykonać w domu, dlatego odchodzą koszta związane z wynajmem lokalu. Warto pamiętać, że ręczne wytwarzanie przedmiotów zajmuje sporo czasu. Dlatego ustalając cenę np. uszytej bluzki trzeba zastanowić się, ile kosztuje godzina naszej pracy. Oczywiście muszą się także zwrócić koszty materiałów. Moda na handmade wraca, dlatego warto zastanowić się, co będzie miało duży rynek zbytu.

 

Gdzie sprzedawać handmade

 

Reklama jest dźwignią handlu. Jest to powszechnienie znany fakt. Dlatego, aby pozyskać klientów, należy odpowiednio zareklamować produkty. Dobrym miejsce na promocję oraz sprzedaż rzeczy ręcznie robionych jest internet. Można do tego użyć mediów społecznościowych, gdzie każdy jest w stanie założyć swój fanpage. Warto także przemyśleć kwestię sklepu w sieci. Obecnie istnieje możliwość skorzystania z usług firm, które pomagają klientom w prowadzeniu takiej strony internetowej. Jeśli zatem ktoś nie do końca dobrze czuje się w kwestiach informatycznych, to nie powinno go to hamować na drodze do spełniania marzeń.

 

Coraz częściej w różnych miastach są też organizowane specjalne targi handmade. Jest to trochę bardziej kosztowne, ponieważ za stoisko trzeba zapłacić. Na renomowanych targach, które stają popularne, cena za takie miejsce może wynosić nawet 2 tysiące złotych za dzień. Jest to bardzo dobry sposób na to, aby duża liczba osób dowiedziała się o naszych produktach.

 

Innym rozwiązaniem jest współpraca ze sklepami. Część twórców decyduje się na zostawienie w różnych miejscach swoich produktów, dzięki czemu także można dotrzeć do nowej grupy klientów.

 

Więcej artykułów "Rynek pracy"

Polecane oferty

Najnowsze artykuły

Osoba z autyzmem na rynku pracy – czy autyzm wyklucza z życia zawodowego?

Osoba z autyzmem na rynku pracy – czy autyzm wyklucza z życia zawodowego?

– Populacja osób neuroatypowych jest bardzo zróżnicowana – zauważa Izabela Kocyłak, trenerka pracy z Fundacji SYNAPSIS. Wiele osób aktywnych zawodowo, szczególnie z tzw. wysoko funkcjonującym autyzmem, jest nieświadomych swojego zaburzenia. Tymczasem aż 2% pracowników w Polsce i 10% w Europie to osoby w spektrum autyzmu. Jak rozpoznać autyzm i w jakich zawodach może sprawdzić się autystyk?

Szklane ściany, szklane ruchome schody. Równouprawnienie na rynku pracy to wciąż fikcja?

Szklane ściany, szklane ruchome schody. Równouprawnienie na rynku pracy to wciąż fikcja?

– Istniejące luki płacowe są wyraźnym dowodem na nierówności w traktowaniu kobiet i mężczyzn. GUS donosi o 17 proc. różnicy w wynagrodzeniach między kobietami a mężczyznami, a im wyższe stanowisko tym luka płacowa większa – zauważa dr Anna M. Górska, dyrektorka Centrum Badań Kobiet i Różnorodności w Organizacjach z Akademii Leona Koźmińskiego.

Handel na targowisku: czym jest opłata targowa?

Handel na targowisku: czym jest opłata targowa?

Wśród wielkich galerii handlowych, wielkopowierzchniowych marketów i dyskontów w krajobraz polskich miast wciąż wpisują się tradycyjne ryneczki, bazary i przydrożne stoiska, na których można kupić kwiaty, znicze, dewocjonalia, ale też owoce, warzywa, jaja, mięso czy miody. Osoby prowadzące tam handel muszą płacić opłatę targową. Ile ona wynosi w 2024 roku i kto jest z niej zwolniony?

Stress interview – co to jest? Czy miałeś najgorszą rozmowę o pracę w życiu?

Stress interview – co to jest? Czy miałeś najgorszą rozmowę o pracę w życiu?

Rozmowa o pracę zaczyna się zwyczajnie, ale po chwili rekruter zaczyna być opryskliwy i Cię prowokuje. Spotkanie zmienia się w najgorszą rekrutację w życiu. Masz takie doświadczenia? Być może zastosowano na Tobie technikę stress interview. Jak jej sprostać? – Im lepiej znasz siebie, tym lepiej przygotujesz się do czekającej Cię rozmowy – tłumaczy psycholog biznesu Agnieszka Zacher-Łanowska.

Pilot samolotu – praca, wymagania, obowiązki zawodowe, pensja

Pilot samolotu – praca, wymagania, obowiązki zawodowe, pensja

Pilot to najpopularniejszy zawód świata – badania pokazują, że tysiące ludzi na całym świecie szukają informacji o tym, jak zostać pilotem. Mamy dla Was dobrą wiadomość: Polska to jedyny kraj UE, w którym najlepsi kandydaci mogą zdobyć większość uprawnień za darmo! Jak długa jest droga to kariery pilota i czy faktycznie zdyskwalifikować może, jak się czasem słyszy, problem z zębami?

12 błędów podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Specjalistka HR wyjaśnia, czego nie robić na rozmowie o pracę

12 błędów podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Specjalistka HR wyjaśnia, czego nie robić na rozmowie o pracę

– Oprócz podstawowych błędów, takich jak brak przygotowania czy nieodpowiednia mowa ciała, istnieje wiele subtelnych kwestii, które mogą zdecydować o tym, czy otrzymasz ofertę pracy – wyjaśnia Agnieszka Ciećwierz. Specjalistka ds. HR wymienia 12 największych błędów na rozmowie o pracę, podaje przykłady i radzi, jak wybrnąć z sytuacji. Gorąco polecamy każdej osobie szukającej pracy!