Praca.pl Poradniki Rynek pracy
Dofinansowanie biletów na imprezy kulturalne dla pracowników

Dofinansowanie biletów na imprezy kulturalne dla pracowników

 
Dofinansowanie biletów na imprezy kulturalne dla pracowników

Wizyta w kinie na koszt szefa? Bilety na wyczekiwany koncert w prezencie od pracodawcy? A może pracownicze wyjście na spektakl? Jak zorganizować kulturalne benefity? Ile przedsiębiorca może dopłacić do biletów? Pozapłacowe bonusy dla pracowników są motywujące wtedy, kiedy odpowiadają na indywidualne potrzeby poszczególnych osób. Dla jednych najcenniejszy będzie pakiet prywatnej opieki medycznej i wynajem obiektów sportowych pracownikom, dla innych zaś darmowe lekcje angielskiego i home office w piątki. Niemniej dofinansowanie udziału w imprezach kulturalnych to jedno z popularnych dodatkowych świadczeń pracowniczych.

 

Korzyści z dofinansowania biletów do kina i teatru


Elastyczne podejście pracodawców i bogata oferta pozapłacowych świadczeń pracowniczych to podstawy, by czerpać realne korzyści z pakietu benefitów. Pracodawcy mogą zaproponować m.in.: stałe dofinansowanie biletów na imprezy kulturalne, do kina, teatru, galerii sztuki, wspólne pracownicze wyjście, by uczcić np. zamknięcie ważnego projektu, nagrody w postaci biletów na ciekawe wydarzenia. Dopłaty mogą obejmować i pracowników, i ich rodziny – wszystko zależy od woli szefa.

Korzyści dla pracownika są oczywiste – zupełnie darmowe bądź tańsze bilety dają możliwość częstszego uczestnictwa w życiu kulturalnym, otwarcia się na nowe doświadczenia. Są okazją do rozwijania zainteresowań, spędzenia wolnego czasu w atrakcyjny sposób.

Pracodawca, oferując taki benefit, wzmacnia swój wizerunek, a to niewątpliwy atut w procesie rekrutacji. Może też liczyć na większą lojalność pracowników, wzrost ich przywiązania do firmy. Kolejny plus stanowią niskie koszty ponoszone przez przedsiębiorcę.

 

Wysokość dopłat do biletów do kina i teatru


Jak już zostało wspomniane, ten benefit przyjmuje różne formy. Pracodawca może wybrać częściowe dofinansowanie dla pracownika na bilety bądź też całkowicie pokryć ich koszty.

Jeśli chodzi o źródło środków – w mniejszych firmach, poniżej 50 zatrudnionych, gdzie nie funkcjonuje zakładowy fundusz świadczeń socjalnych, bilety dofinansowywane są ze środków obrotowych, co oznacza, że podlegają opodatkowaniu i oskładkowaniu przez ZUS. W przypadku drugiej opcji, czyli pokrywania wydatków z ZFŚS, jak możemy przeczytać na rządowej stronie www.rodzinaipraca.gov.pl: „Finansowanie dopłat do biletów na wydarzenia kulturalne z ZFŚS nie wiąże się dla pracodawcy z dodatkowymi wydatkami, bowiem i tak jest on zobowiązany do dokonywania odpisów na fundusz. Obciążają go zatem w takiej sytuacji tylko koszty administracyjne. W przypadku finansowania biletów z ZFŚS są one traktowane jako świadczenia rzeczowe zwolnione z opodatkowania do kwoty 380 zł rocznie za wszystkie świadczenia łącznie”.

Więcej artykułów "Rynek pracy"

Polecane oferty

Najnowsze artykuły

Mechanik lotniczy – praca, wymagania, zarobki

Mechanik lotniczy – praca, wymagania, zarobki

Mechanik lotniczy to jeden z najbardziej perspektywicznych zawodów dla absolwentów techników i szkół branżowych o profilach związanych z mechaniką. Żeby zdobyć tę pracę, trzeba uzyskać dodatkową licencję na obsługę techniczną statku powietrznego, wystawianą przez Urząd Lotnictwa Cywilnego. Sprawdź, jak ją zdobyć, a także w jakich samolotach możesz specjalizować się jako mechanik lotniczy!

Szklane ściany, szklane ruchome schody. Równouprawnienie na rynku pracy to wciąż fikcja?

Szklane ściany, szklane ruchome schody. Równouprawnienie na rynku pracy to wciąż fikcja?

7 listopada wypada Światowy Dzień Feminizmu. Dlaczego to tak ważne święto? – Mimo poprawy sytuacji kobiety nadal borykają się ze stereotypami, mają dodatkową nieodpłatną pracę w domu, soptykają się z seksizmem w pracy, są rzadziej zapraszane jako ekspertki – zauważa dr Anna M. Górska, dyrektorka Centrum Badań Kobiet i Różnorodności w Organizacjach z Akademii Leona Koźmińskiego.

Osoba z autyzmem na rynku pracy – czy autyzm wyklucza z życia zawodowego?

Osoba z autyzmem na rynku pracy – czy autyzm wyklucza z życia zawodowego?

– Populacja osób neuroatypowych jest bardzo zróżnicowana – zauważa Izabela Kocyłak, trenerka pracy z Fundacji SYNAPSIS. Wiele osób aktywnych zawodowo, szczególnie z tzw. wysoko funkcjonującym autyzmem, jest nieświadomych swojego zaburzenia. Tymczasem aż 2% pracowników w Polsce i 10% w Europie to osoby w spektrum autyzmu. Jak rozpoznać autyzm i w jakich zawodach może sprawdzić się autystyk?

Handel na targowisku: czym jest opłata targowa?

Handel na targowisku: czym jest opłata targowa?

Wśród wielkich galerii handlowych, wielkopowierzchniowych marketów i dyskontów w krajobraz polskich miast wciąż wpisują się tradycyjne ryneczki, bazary i przydrożne stoiska, na których można kupić kwiaty, znicze, dewocjonalia, ale też owoce, warzywa, jaja, mięso czy miody. Osoby prowadzące tam handel muszą płacić opłatę targową. Ile ona wynosi w 2024 roku i kto jest z niej zwolniony?

Stress interview – co to jest? Czy miałeś najgorszą rozmowę o pracę w życiu?

Stress interview – co to jest? Czy miałeś najgorszą rozmowę o pracę w życiu?

Rozmowa o pracę zaczyna się zwyczajnie, ale po chwili rekruter zaczyna być opryskliwy i Cię prowokuje. Spotkanie zmienia się w najgorszą rekrutację w życiu. Masz takie doświadczenia? Być może zastosowano na Tobie technikę stress interview. Jak jej sprostać? – Im lepiej znasz siebie, tym lepiej przygotujesz się do czekającej Cię rozmowy – tłumaczy psycholog biznesu Agnieszka Zacher-Łanowska.

Pilot samolotu – praca, wymagania, obowiązki zawodowe, pensja

Pilot samolotu – praca, wymagania, obowiązki zawodowe, pensja

Pilot to najpopularniejszy zawód świata – badania pokazują, że tysiące ludzi na całym świecie szukają informacji o tym, jak zostać pilotem. Mamy dla Was dobrą wiadomość: Polska to jedyny kraj UE, w którym najlepsi kandydaci mogą zdobyć większość uprawnień za darmo! Jak długa jest droga to kariery pilota i czy faktycznie zdyskwalifikować może, jak się czasem słyszy, problem z zębami?