Praca.pl Poradniki Lista stanowisk Przemysł / Produkcja
Kierownik Zakładu Produkcyjnego

Lista stanowisk - Kierownik Zakładu Produkcyjnego

Polecane oferty - Przemysł / Produkcja

  • Kierownik szwalni

    CRL Sp. z o.o.   Radom    praca stacjonarna   za 3 dni wygasa
    kierownik/koordynator  umowa o pracę  pełny etat
    15 godz.
    Zakres obowiązków: Organizacja i zapewnienie ciągłości procesów produkcyjnych. Doskonalenie produkcji w zakresie wydajności, jakości i kontroli kosztów. Koordynowanie współpracy z projektantem i konstruktorem w zakresie tworzenia dokumentacji techniczno-technologicznej odzieży. Efektywne...
  • Lider / Brygadzista

    CRL Sp. z o.o.   Zwoleń    praca stacjonarna   za 3 dni wygasa
    kierownik/koordynator  umowa o pracę  pełny etat
    15 godz.
    Twój zakres obowiązków: monitorowanie realizacji założonego planu produkcyjnego, raportowanie i analiza wydajności produkcji, koordynowanie prac podległego personelu, dbanie o wysoką jakość realizowanej usługi, dbanie o jasną komunikację z innymi działami firmy.

Kierownik Zakładu Produkcyjnego

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Kierownik Zakładu Produkcyjnego to osoba, która zarządza procesami produkcji w zakładzie produkcyjnym oraz koordynuje pracę dużej ilości pracowników. Ogólnie rzecz ujmując, pracownik na tym stanowisku ma za zadanie podnieść wydajność przedsiębiorstwa, wdrażać nowe koncepcje produkcji, a także nowe technologie. Do głównych obowiązków kierownika zakładu produkcyjnego należy, m.in.: kierowanie zakładem i zespołem pracowników, organizacja pracy zespołu-planowanie grafiku pracy, kontrola pracy pracowników, przyjmowanie dostaw, dokonywanie pomiarów technologicznych produkcji, a także wdrażanie nowych rozwiązań techniczno-organizacyjnych w sferze produkcji, przygotowanie i odpowiedzialność za prawidłową realizację budżetu oraz za optymalizację kosztów działalności podległych struktur, sporządzanie raportów i analiz wydajności produkcji, reprezentowanie firmy na zewnątrz, negocjacje i kontakty z instytucjami oraz osobami i firmami współpracującymi oraz monitoring rynku, oraz dba o przestrzeganie zasad BHP w zakładzie produkcyjnym.


WYMAGANIA

Kierownik Zakładu Produkcyjnego powinien mieć wykształcenie wyższe techniczne (np. specjalność technologia produkcji, automatyka, mechanika precyzyjna), a także znać w stopniu dobrym j. angielski i obsługę komputera. Mile widziane minimum trzyletnie doświadczenie w zarządzaniu przedsiębiorstwem produkcyjnym. Ważną kwestią jest też znajomość technologii produkcji, cyklu produkcyjnego, automatów produkcyjnych, a także znajomość zasad zarządzania jakością oraz doświadczenie w obszarze zarządzania zespołem pracowników. Pracownik ten powinna cechować się również, m.in.: zdolnościami negocjacyjnymi, przywódczymi, odpowiedzialnością, sumiennością, komunikatywnością i samodzielnością, a także inicjatywą i konsekwencją w planowaniu i osiąganiu celów, odpornością na stres, bardzo dobrą organizacją pracy, umiejętnością zarządzania ludźmi.


WARUNKI PRACY

Miejscem pracy jest zakład produkcyjny, hale produkcyjne, biuro. Jest to praca umysłowa, stanowisko samodzielne, pod nadzorem. Czas pracy zazwyczaj 8-godzinny. W większość osób pełniących tę funkcję, znajduje się w przedziale wiekowym 40-50 lat. Osoba na tym stanowisku ma duży kontakt z ludźmi, przez co mogą wystąpić sytuacje stresujące. Pracownik ma możliwość pogłębiania wiedzy i umiejętności (szkolenia, konferencje, itd.) oraz możliwość awansu, np. na dyrektor produkcji działu Zarządzania Jakością, dyrektora generalnego, Managing Directora(dyrektora zarządzającego).


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Kierownik Zakładu Produkcyjnego może być zatrudniony w dużych duże firmach i zakładach produkcyjnych, niezależnie od sektora, np.: w koncernach, fabrykach komponentów samochodowych, urządzeń automatyzacji procesów technologicznych, produkcji opakowań, w przemyśle elektrotechnicznym, w przemyśle budowlanym, w sektorze FMCG.


ZAROBKI

Wynagrodzenie kierownika zakładu produkcyjnego waha się w granicach od 4 tys. zł - 15 tys. zł i wyżej. Wśród innych dodatków są, m.in.: laptop, telefon komórkowy, szkolenia, samochód.

Praca Kierownik Zakładu Produkcyjnego
Lista stanowisk

Najnowsze oferty - Przemysł / Produkcja

  • Kierownik Zakładu Produkcyjnego (suche mieszanki)

    Zakłady Chemiczne ANSER Sp. z o.o.   zachodniopomorskie    praca stacjonarna
    kierownik/koordynator  umowa o pracę  pełny etat  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    1 dni
    Miejsce pracy: zachodniopomorskie - zapewniamy pakiet relokacyjny OBOWIĄZKI: Nadzór nad kontrolą jakości w produkcji suchych mieszanek budowlanych; Zapewnienie właściwej jakości surowców oraz kontrola gospodarki surowcami; Opracowanie i optymalizacja receptur i technologii dla zakładu;...
  • Zastępca Dyrektora Zakładu Produkcyjnego

    LST-Polska Sp. z o.o.   Bełżyce    praca stacjonarna
    asystent / kierownik/koordynator / dyrektor  umowa o pracę  pełny etat  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    1 dni
    Opis stanowiska Zarządzanie procesem produkcyjnym Nadzór nad prawidłowym stanem technicznym parku maszynowego; Zarządzanie przygotowaniem technologicznym produkcji; Opracowanie i nadzór nad realizacją planów produkcyjnych; Zarządzanie zespołem pracowników produkcji; Utrzymania ruchu i...
  • Kierownik Wydziału Produkcji / Zastępca

    PGNiG Technologie S.A.   Krosno    praca stacjonarna
    kierownik/koordynator  umowa o pracę  pełny etat
    2 dni
    Opis stanowiska: Organizowanie zadań produkcyjnych na stanowiskach obróbki skrawaniem, stanowiskach ślusarskich i spawalniczych; Kierowanie procesem produkcyjnym, nadzorowanie wykonywanych na wydziale operacji technologicznych, Monitorowanie i nadzorowanie prawidłowości przebiegu procesu...
  • Sztygar Zmianowy / Sztygarka Zmianowa

    CEMEX Polska Sp. z o.o.   Jaroszowiec    praca stacjonarna
    kierownik/koordynator  umowa o pracę  pełny etat
    2 dni
    Twoje zadania na stanowisku: Zarządzanie i koordynacja produkcji w zakładzie górniczym na prowadzonej zmianie ze szczególnym uwzględnieniem prawidłowości procesów wydobywczych i produkcyjnych; Organizowanie i nadzorowanie produkcji w sposób jak najbardziej efektywny zgodnie z...

Najnowsze artykuły

Powołanie do zawodowej służby wojskowej a stosunek pracy – o czym warto wiedzieć

Powołanie do zawodowej służby wojskowej a stosunek pracy – o czym warto wiedzieć

15 sierpnia to nie tylko dzień wolny i początek długiego weekendu, ale i Święto Wojska Polskiego, ustanowione, by uczcić pamięć Bitwy Warszawskiej, a także docenić poświęcenie żołnierzy czuwających nad naszym bezpieczeństwem. Przy okazji tego ważnego święta przypominamy, że służbę wojskową można łączyć z pracą. Jak wojsko zmienia sytuację zawodową i jakie dodatkowe uprawnienia ma żołnierz? 

Elektromonter – opis zawodu, obowiązki, CV, zarobki

Elektromonter – opis zawodu, obowiązki, CV, zarobki

Elektrycy, elektromechanicy i elektromonterzy są pilnie poszukiwani na rynku pracy niezależnie od zmiennej sytuacji gospodarczej. Zapotrzebowanie jest ogromne we wszystkich częściach Polski, co oznacza wysokie szanse na znalezienie pracy tuż po zakończeniu nauki w szkole technicznej bądź branżowej. Gdzie można pracować z elektrycznym fachem w ręku i jakich spodziewać się zarobków?

Pracoholizm – uzależnienie czy pasja?

Pracoholizm – uzależnienie czy pasja?

Jesteś perfekcjonistą i masz trudności z delegowaniem zadań, bo „wszystko zrobisz lepiej"? Uważaj, by nie wpaść w pułapkę pracoholizmu. Przez wielu wciąż uważany za zaletę, pracoholizm niszczy zdrowie, życie osobiste dotkniętych nim osób, a w skrajnych przypadkach prowadzi nawet do śmierci z przepracowania. W Światowy Dzień Pracoholików warto zadać sobie pytanie: czy nie pracujemy za dużo?

Siedząca praca a ból pleców

Siedząca praca a ból pleców

– Długim czasem pracy w pozycji siedzącej możemy zwiększyć swoją podatność na takie choroby jak dyskopatia, hemoroidy, obniżone libido, żylaki kończyn dolnych czy nawet udar. Najczęstszą dolegliwością jest jednak ból kręgosłupa – wyjaśnia Piotr Seredziński, chiropraktyk i fizjoterapeuta. Jak zatem prawidłowo siedzieć w pracy, by uniknąć bólu, pogłębiania wad postawy i poważniejszych chorób?

Praca nad morzem – pomysł na wakacje

Praca nad morzem – pomysł na wakacje

W miesiącach letnich ofertowy boom daje się zauważyć zwłaszcza w turystyce, gastronomii, handlu detalicznym, budownictwie i rolnictwie. Nad morzem przeważają oferty z sektora HoReCa skierowane przede wszystkim do studentów, ale także osób z uprawnieniami np. ratownika czy instruktora. Sprawdź, jakie stanowiska oferowane są nad Bałtykiem oraz jak zmienia się rynek pracy latem.

Przerwa na karmienie – zasady, przepisy, wzór zaświadczenia o karmieniu

Przerwa na karmienie – zasady, przepisy, wzór zaświadczenia o karmieniu

Od 1 do 7 sierpnia obchodzimy Światowy Tydzień Karmienia Piersią. Z tej okazji przypominamy, że powrót do pracy nie oznacza, że mama musi zaprzestać karmienia dziecka piersią. Kodeks pracy gwarantuje maksymalnie dwie dodatkowe przerwy na karmienie. To, z ilu i jak długich przerw może skorzystać, zależy od wymiaru czasu pracy zatrudnionej mamy oraz liczby karmionych przez nią dzieci.