Lista stanowisk - Organizator Imprez Sportowych

Organizator Imprez Sportowych

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Organizator imprez sportowych jest odpowiedzialny za planowanie, organizowanie i nadzorowanie przebiegu imprezy sportowo-rekreacyjnej / zawodów sportowych. Osoba na tym stanowisku pełni funkcję kierownika (podejmuje kluczowe decyzje), koordynatora (zarządza zespołem, współpracuje z podwykonawcami), a także rzecznika prasowego i PR-owca (dba o promocję eventu) oraz marketingowca (pozyskuje sponsorów).

Organizator wydarzeń sportowych na co dzień współpracuje z różnego rodzaju instytucjami, organizacjami zajmującymi się promowaniem kultury fizycznej, podmiotami ze świata sportu, rekreacji, rozrywki. Kontaktuje się także ze służbami porządkowymi, placówkami dydaktyczno-wychowawczymi, samorządami, fundacjami. Jego celem jest sprawne zorganizowanie wydarzenia zgodnie z przyjętym budżetem oraz scenariuszem i z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Organizator wybiera właściwe miejsce / budynek / stadion, zajmuje się uzyskaniem odpowiednich pozwoleń prawnych, niezbędnych do organizacji eventu, zleca przystosowanie miejsca, zatrudnia pracowników, organizuje przetargi, nawiązuje współpracę z podwykonawcami i trzyma rękę na pulsie w trakcie całej imprezy.



JAK ZOSTAĆ ORGANIZATOREM IMPREZ SPORTOWYCH?

Żeby zajmować się organizacją imprez sportowych, nie trzeba mieć konkretnego wykształcenia. Pracodawcy preferują jednak absolwentów marketingu i zarządzania, zarządzania kulturą, turystyki i rekreacji, osoby z dyplomem Akademii Wychowania Fizycznego. Atutem jest także ukończenia kursów menedżerskich.

W tym zawodzie liczą się określone predyspozycje osobowościowe, między innymi:

  • wysoko rozwinięte umiejętności organizacyjne,
  • komunikatywność,
  • wysoka kultura osobista,
  • łatwość w nawiązywaniu i podtrzymywaniu relacji,
  • skrupulatność, sumienność,
  • umiejętność pracy pod presją i w stresie,
  • samodzielność, łatwość w podejmowaniu decyzji,
  • umiejętność zarządzania zespołem,
  • umiejętność pracy w grupie,
  • wysoko rozwinięte zdolności negocjacyjne.

 


ORGANIZATOR IMPREZ SPORTOWYCH PRACA – ZADANIA ZAWODOWE

Zakres obowiązków organizatora imprez sportowych jest bardzo szeroki, warto jednak wiedzieć, że nie wszystkie zadania realizuje samodzielnie. W pracy wspierać go może cały sztab asystentów i koordynatorów odpowiedzialnych za poszczególne aspekty wydarzenia. Do kluczowych zadań organizatora imprez należy:

  • opracowywanie planu imprezy przy konsultacji ze zleceniodawcami / klientami,
  • stworzenie scenariusza i kosztorysu wydarzenia,
  • prowadzenie negocjacji i podpisywanie umów z różnego rodzaju podmiotami (np. organizacjami sportowymi, właścicielami obiektów sportowych, podwykonawcami),
  • pozyskiwanie sponsorów, dotacji, wsparcia finansowego w ramach różnego rodzaju programów promocji zdrowia i sportu,
  • uzyskiwanie pozwoleń wymaganych przez prawo,
  • zatrudnianie pracowników i nadzorowanie ich pracy,
  • promowanie eventu sportowego za pośrednictwem mediów tradycyjnych i internetowych,
  • koordynowanie wydarzenia,
  • nadzorowanie prac rozbiórkowych i porządkowych po skończonym evencie,
  • sporządzanie dokumentacji (regulaminu imprezy sportowej, kontraktów, kosztorysu, planu pracy, raportów podsumowujących).

 


ORGANIZATOR IMPREZ SPORTOWYCH PRACA – GDZIE JEJ SZUKAĆ?

Możliwości zatrudnienia na stanowisku organizatora imprez sportowych stwarzają liczne organizacje, instytucje i fundacje promocji sportu.



ZAROBKI W ZAWODZIE ORGANIZATORA IMPREZ SPORTOWYCH

Wysokość wynagrodzenia organizatora imprez sportowych różni się między innymi od doświadczenia zawodowego i wykształcenia osoby wykonującej ten zawód. Zgodnie z Ogólnopolskim Badaniem Wynagrodzeń mediana miesięcznej płacy brutto organizatora eventów sportowych wynosi 5600 zł. 25% najlepiej opłacanych pracowników osiąga zarobki powyżej 7440 zł brutto.

Praca Organizator Imprez Sportowych
Lista stanowisk

Najnowsze artykuły

Powołanie do zawodowej służby wojskowej a stosunek pracy – o czym warto wiedzieć

Powołanie do zawodowej służby wojskowej a stosunek pracy – o czym warto wiedzieć

15 sierpnia to nie tylko dzień wolny i początek długiego weekendu, ale i Święto Wojska Polskiego, ustanowione, by uczcić pamięć Bitwy Warszawskiej, a także docenić poświęcenie żołnierzy czuwających nad naszym bezpieczeństwem. Przy okazji tego ważnego święta przypominamy, że służbę wojskową można łączyć z pracą. Jak wojsko zmienia sytuację zawodową i jakie dodatkowe uprawnienia ma żołnierz? 

Elektromonter – opis zawodu, obowiązki, CV, zarobki

Elektromonter – opis zawodu, obowiązki, CV, zarobki

Elektrycy, elektromechanicy i elektromonterzy są pilnie poszukiwani na rynku pracy niezależnie od zmiennej sytuacji gospodarczej. Zapotrzebowanie jest ogromne we wszystkich częściach Polski, co oznacza wysokie szanse na znalezienie pracy tuż po zakończeniu nauki w szkole technicznej bądź branżowej. Gdzie można pracować z elektrycznym fachem w ręku i jakich spodziewać się zarobków?

Pracoholizm – uzależnienie czy pasja?

Pracoholizm – uzależnienie czy pasja?

Jesteś perfekcjonistą i masz trudności z delegowaniem zadań, bo „wszystko zrobisz lepiej"? Uważaj, by nie wpaść w pułapkę pracoholizmu. Przez wielu wciąż uważany za zaletę, pracoholizm niszczy zdrowie, życie osobiste dotkniętych nim osób, a w skrajnych przypadkach prowadzi nawet do śmierci z przepracowania. W Światowy Dzień Pracoholików warto zadać sobie pytanie: czy nie pracujemy za dużo?

Siedząca praca a ból pleców

Siedząca praca a ból pleców

– Długim czasem pracy w pozycji siedzącej możemy zwiększyć swoją podatność na takie choroby jak dyskopatia, hemoroidy, obniżone libido, żylaki kończyn dolnych czy nawet udar. Najczęstszą dolegliwością jest jednak ból kręgosłupa – wyjaśnia Piotr Seredziński, chiropraktyk i fizjoterapeuta. Jak zatem prawidłowo siedzieć w pracy, by uniknąć bólu, pogłębiania wad postawy i poważniejszych chorób?

Praca nad morzem – pomysł na wakacje

Praca nad morzem – pomysł na wakacje

W miesiącach letnich ofertowy boom daje się zauważyć zwłaszcza w turystyce, gastronomii, handlu detalicznym, budownictwie i rolnictwie. Nad morzem przeważają oferty z sektora HoReCa skierowane przede wszystkim do studentów, ale także osób z uprawnieniami np. ratownika czy instruktora. Sprawdź, jakie stanowiska oferowane są nad Bałtykiem oraz jak zmienia się rynek pracy latem.

Przerwa na karmienie – zasady, przepisy, wzór zaświadczenia o karmieniu

Przerwa na karmienie – zasady, przepisy, wzór zaświadczenia o karmieniu

Od 1 do 7 sierpnia obchodzimy Światowy Tydzień Karmienia Piersią. Z tej okazji przypominamy, że powrót do pracy nie oznacza, że mama musi zaprzestać karmienia dziecka piersią. Kodeks pracy gwarantuje maksymalnie dwie dodatkowe przerwy na karmienie. To, z ilu i jak długich przerw może skorzystać, zależy od wymiaru czasu pracy zatrudnionej mamy oraz liczby karmionych przez nią dzieci.