– Statystycznie człowiek spędza w pracy 8 godzin dziennie, trudno udawać przez tak długi czas entuzjazm do jej wykonywania. Praca powinna nam sprawiać przyjemność i choć to slogan, to obala faworyzowany mit ciężkiej pracy – tłumaczy doradczyni zawodowa Magdalena Gabruś. Jak zatem rozwijać własny potencjał na obejmowanym stanowisku? Skąd wiedzieć, że już najwyższy czas na zmianę pracy?
Lista stanowisk - Test Manager / Manager ds. Testów
Test Manager / Manager ds. Testów
CHARAKTERYSTYKA ZAWODU
Test manager to osoba, która zajmuje się testowaniem nowych rozwiązań i aplikacji, zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych, np. dla sektora bankowego czy inwestycyjnego. Wykonuje testy podstawie zleconych scenariuszy testowych, a następnie opisuje i raportuje wszelkie błędy, które wymagać będą poprawy. Bierze także udział w testach funkcjonalnych, samodzielnie opracowuje scenariusze testowe oraz testuje aplikacje na urządzenia mobilne.
WYMAGANIA
Test manager najczęściej posiada wykształcenie wyższe techniczne lub informatyczne, ale nie jest to niezbędny warunek do pracy w branży. Przede wszystkim liczy się doświadczenie w zarządzaniu i przeprowadzaniu testów oraz praktyczna znajomość funkcjonujących w nich rozwiązań. Potrzebna jest także znajomość języka angielskiego oraz umiejętność pracy z dokumentacją systemową. W przypadku testowania aplikacji na urządzenia mobilne konieczna jest również znajomość systemu Android czy IOS.
Pożądane cechy osobowościowe to odporność na stres, terminowość, dyspozycyjność, doskonała organizacja pracy, dobrze rozwinięte zdolności interpersonalne, a także samodzielność, skrupulatność, dociekliwość, odpowiedzialność, kreatywność, innowacyjność i umiejętność pracy w zespole.
WARUNKI PRACY
Test Manager pracuje w siedzibie firmy – w biurze nad dokumentacją lub w pracowni, w której testuje nowe aplikacje. Stale współpracuje z zespołem ludzi – innymi testerami, programistami i przełożonymi, którym raportuje wyniki swojej pracy. Swoje obowiązki wykonuje przede wszystkim przed komputerem.
MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA
Kandydaci na to stanowisko mogą poszukiwać zatrudnienia w firmach korzystających z nowoczesnych aplikacji i rozwiązań technicznych, np. w bankach czy innych instytucjach finansowych oraz przedsiębiorstwach telekomunikacyjnych, teleinformatycznych. Pracę można też znaleźć w firmach specjalistycznych, które oferują tworzenie tego typu usług dla klientów zewnętrznych.
ZAROBKI
W Polsce zarobki Test Managera zależą od poziomu doświadczenia zawodowego i posiadanych certyfikatów, rodzaju firmy i regionu, w którym ona się znajduje. Średnie wynagrodzenie w branży to 5,5 tys. zł brutto, choć najlepiej wykwalifikowani zarabiają nawet w granicach 10 tys. zł.
Praca Test Manager / Manager ds. TestówNajnowsze artykuły

Czy to już czas na zmianę pracy? Doradca zawodowy wyjaśnia, jak mądrze wykorzystywać swoje kwalifikacje

Ratownik medyczny w wojsku – praca, zarobki
– Ratownik medyczny w Siłach Zbrojnych RP pełni kluczową rolę w zabezpieczeniu medycznym zarówno w warunkach pokojowych, jak i podczas operacji wojskowych – tłumaczy ppor. Krystian Dwórznik, Szef Sekcji Promocji i Współpracy z Wojskowego Centrum Rekrutacji w Płocku. Oto jak wygląda praca wojskowego ratownika medycznego oraz jak krok po kroku przejść rekrutację na to stanowisko.

Świąteczna przerwa – jak się zmotywować do pracy po powrocie?
Majówka pozwoliła nam zapomnieć o obowiązkach i stresie zawodowym. Jednak powrót do codzienności po długim weekendzie czy dłuższym urlopie bywa naprawdę trudny. Socjolog i psychoterapeutka Beata Danielska podpowiada, według jakiego klucza możemy dzielić zadania po powrocie do pracy, żeby zapewnić sobie „miękkie lądowanie" i nie dać się przytłoczyć nagromadzonymi obowiązkami.

Kompetencje zawodowe – dlaczego czasami ukrywamy przed pracodawcą wyższe kwalifikacje? Rozmowa z ekspertem
Aż 65% z nas zataja przed pracodawcą część swoich kompetencji. – Z perspektywy pracownika pojawia się naturalna obawa przed ujawnianiem wszystkich swoich umiejętności, szczególnie tych, które wykraczają poza wymagane stanowisko. Może to bowiem oznaczać więcej obowiązków, bez realnych korzyści w zamian – zauważa ekspert rynku pracy z Randstad Polska Mateusz Żydek. Czy to korzystna strategia?

Praca w zespole – umiejętności, zalety, zasady
Umiejętność pracy w zespole to jedna z najczęściej wymienianych umiejętności w ogłoszeniach o pracę. I choć kandydaci zwykle deklarują, że posiadają tę kompetencję miękką, rzeczywistość często wygląda inaczej. Jak odnaleźć swoją rolę w grupie, w jaki sposób komunikować, że współpracownik popełnił błąd, co szkodzi osiąganiu wspólnego celu? Oto wszystko, co musisz wiedzieć o pracy zespołowej.

Zasada „5 to 9 before 9 to 5”. Jak Zetki produktywnie wykorzystują poranek?
– Wielu managerów i właścicieli firm rano ma czas, by pomyśleć strategicznie. Poranne godziny, gdy nikt nie pisze, nie dzwoni, są idealne na planowanie i podejmowanie decyzji. Zetki nie mają jeszcze tylu zawodowych obowiązków, ale intuicyjnie robią coś bardzo mądrego, dbają o swój dobrostan zanim zacznie się presja dnia. To niezwykle zdrowe podejście – zauważa coach biznesu Wiktor Tokarski.
Najnowsze komunikaty

Praca.pl zaprasza na konferencję UCL Leaders - Londyn, 20-21.01.2023
Już 20 i 21 stycznia 2023 roku w Londynie odbędzie się kolejna edycja jednej z największych konferencji studenckich w Wielkiej Brytanii - UCL Leaders. Konferencja, organizowana w całości przez studentów najlepszych uczelni międzynarodowych, corocznie przyciąga setki uczestników - obecnych liderów i ich następców.

Praca.pl zaprasza na konferencję Internal Communication Meeting 2
O aktualnych trendach w komunikacji wewnętrznej będziemy rozmawiać również podczas Internal Communication Meeting 2 (20 października 2021).

Seks poprawia jakość pracy
Wbrew pozorom fantazjowanie o seksie może wpływać pozytywnie na jakość pracy. Dlaczego?

Praca i miłość w jednej firmie
Czy takie połączenie ma więcej plusów, czy minusów?