Lista stanowisk - Dyrektor ds. Informatyki

Dyrektor ds. Informatyki

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Dyrektor ds. Informatyki - ogólnie rzecz ujmując to osoba, która inicjuje oraz koordynuje rozwój systemów informatycznych w firmie, czyli odpowiada za wsparcie informatyczne bieżącej działalności przedsiębiorstwa. Do głównych zadań pracownika tego należy, m.in.: zarządzanie i organizacja pracy działu informatyki firmy, nadzór nad bezpieczeństwem danych elektronicznych, zarządzanie projektami wdrożeniowymi, tworzenie, rozliczanie i kontrola budżetu informatycznego, a także zapewnienie obsługi pracowników firmy w zakresie dostarczania narzędzi IT, utrzymywanie relacji z kluczowymi klientami, rozmowy handlowe na wysokim szczeblu menedżerskim.


WYMAGANIA

Dyrektor ds. Informatyki powinien mieć wykształcenie wyższe informatyczne, mile widziane studia podyplomowe z zakresu zarządzania oraz dobra znajomość języka angielskiego. Poza tym osoba ta powinna posiadać wiedzę na temat, m.in.: bazodanych (np. MS SQL Server, MySQL, Oracle), aplikacji (Jawa, php, NET – technologie internetowe) oraz systemów Linux, Windows. Ważną kwestią jest kilkuletnie doświadczenie i znajomość narzędzi do zarządzania projektami (Project Management Tools) oraz systemami informatycznymi (MIS - Management Information System), a także doświadczenie w zakresie kierowania i zarządzania działem IT (na szczeblu managerskim). Dyrektor ds. Informatyk powinien też cechować się: zdolnościami przywódczymi, negocjacyjnymi, odpowiedzialnością, sumiennością, komunikatywnością, samodzielnością i zaangażowaniem w wykonywane obowiązki, dokładnością, przedsiębiorczością, kreatywnym rozwiązywaniem problemów oraz bardzo dobrą organizacją pracy i umiejętnością zarządzania zespołem. A także analitycznym i logicznym umysłem oraz zdolnością do szybkiego uczenia się i chęciami poznawania nowych technologii IT.


WARUNKI PRACY

Miejscem pracy jest przedsiębiorstwo, tj. biuro firmy oraz praca w terenie - spotkania z kontrahentami, klientami. Praca wiąże się z dużym natężeniem kontaktów z ludźmi, przez co mogą wystąpić sytuacje stresujące. Pracownik ten ma możliwość rozwoju kwalifikacji zawodowych i awansu. Zawód ten wymaga ciągłego śledzenia zmian na rynku informatycznym.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Dyrektor ds. Informatyki może być zatrudniony we wszystkich dużych międzynarodowych firmach z branży teleinformatycznej, a także we wszystkich spółkach, gdzie tworzony jest wewnętrzny zespół ds. IT, np. branża budowlana, chemiczna.


ZAROBKI

Pensja dyrektora ds. informatyki zależy od organizacji i wielkości działu IT, zazwyczaj jest to od 8 - 30 tys. zł i wyżej. W firmach średniej wielkości wynagrodzenie kształtuje się zazwyczaj w przedziale 6-20 tys. zł . Wśród innych dodatków są, m.in.: samochód służbowy, laptop, telefon komórkowy, prywatna opieka medyczna, szkolenia.

Praca Dyrektor ds. Informatyki
Lista stanowisk

Najnowsze artykuły

12 błędów podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Specjalistka HR wyjaśnia, czego nie robić na rozmowie o pracę

12 błędów podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Specjalistka HR wyjaśnia, czego nie robić na rozmowie o pracę

– Oprócz podstawowych błędów, takich jak brak przygotowania czy nieodpowiednia mowa ciała, istnieje wiele subtelnych kwestii, które mogą zdecydować o tym, czy otrzymasz ofertę pracy – wyjaśnia Agnieszka Ciećwierz. Specjalistka ds. HR wymienia 12 największych błędów na rozmowie o pracę, podaje przykłady i radzi, jak wybrnąć z sytuacji. Gorąco polecamy każdej osobie szukającej pracy!

Powódź w Polsce – jakie prawa ma pracownik? Obowiązki pracodawcy

Powódź w Polsce – jakie prawa ma pracownik? Obowiązki pracodawcy

Powódź to nie tylko ogromne straty dobytku, zagrożenie dla życia i zdrowia, ale też lęk o przyszłość i zapewnienie środków do życia. Wskutek powodzi wiele osób nie pojawiło się dziś w pracy – i prawdopodobnie szybko do niej nie wróci. Jakie prawa przysługują pracownikowi w czasie powodzi? Jak skorzystać z tzw. zwolnienia od pracy z powodu siły wyższej?

Prokrastynacja – czym jest, po czym poznać chorobę cywilizacyjną, przyczyny

Prokrastynacja – czym jest, po czym poznać chorobę cywilizacyjną, przyczyny

„Dziś już na pewno wykonam to zadanie. Dziś, nie jutro. Muszę to zrobić teraz. W końcu to ostateczny termin, czy raczej trzeci ostateczny, bo dwa poprzednie udało się przesunąć..." A potem, mimo silnej presji i motywacji, orientujesz się, że minął dzień, a Ty znów niczego nie zrobiłeś. Brzmi znajomo? A jednak z prokrastynacją można wygrać! Oto co może pomóc w walce z odkładaniem na później.

Praca zdalna a zdrowie psychiczne – wywiad z psycholog dr Beatą Rajbą

Praca zdalna a zdrowie psychiczne – wywiad z psycholog dr Beatą Rajbą

– Mitem jest to, że era pracy zdalnej dobiega końca – zauważa psycholog dr Beata Rajba. Wyjaśnia, że najlepiej w home office radzą sobie ci, którzy są z natury sumienni, bo nie potrzebują stałej motywacji i nadzoru. Kłopoty mogą mieć zaś ci, którym bez presji trudno przestrzegać deadline'ów, a także osoby z wysokim lękiem społecznym: w izolacji czują się dobrze, ale ich fobia się pogłębia.

Alergik w pracy

Alergik w pracy

Zatkany nos i ból głowy jesienią zwykle tłumaczymy sezonowym przeziębieniem. Tymczasem powodem złego samopoczucia może być też alergia. I choć doskwiera także w pracy, wielu ją ukrywa. – Pracownicy najczęściej nie są zainteresowani rozpoznaniem choroby zawodowej i nie zgłaszają objawów chorobowych w trakcie badań okresowych – zauważa ​​prof. dr hab. n. med. Cezary Pałczyński. Dlaczego?

Sztuczna inteligencja sprawdza Twoje CV – jak przejść z sukcesem rekrutację?

Sztuczna inteligencja sprawdza Twoje CV – jak przejść z sukcesem rekrutację?

Systemy ATS wybierające CV, chatboty rekrutacyjne, algorytmy AI analizujące wideo z rozmów o pracę... Brzmi jak science fiction, a taka już jest rzeczywistość procesów rekrutacji. – Przygotowanie CV z myślą o AI jest kluczowe, by przejść z sukcesem wstępną selekcję – tłumaczy ekspertka HR Agnieszka Ciećwierz. Jak napisać CV „pod algorytm" i gdzie jeszcze spodziewać się weryfikacji przez AI?