Praca.pl Poradniki Lista stanowisk Inżynieria / Projektowanie
Projektant Sieci Teleinformatycznych

Lista stanowisk - Projektant Sieci Teleinformatycznych

Polecane oferty - Inżynieria / Projektowanie

  • Specjalista ds. radiowych sieci telekomunikacyjnych (RAN)

    NetWorkS! sp. z o.o.   Warszawa    praca hybrydowa / stacjonarna
    specjalista (mid)  umowa o pracę  pełny etat
    6 dni
    Na tym stanowisku będziesz odpowiedzialny/a za zdalne operacje w sieci radiowej, wspierając kluczowe procesy związane z jej rozwojem i utrzymaniem. Jeśli interesujesz się nowoczesnymi technologiami i chcesz pracować z najlepszymi ekspertami w branży, ta rola jest dla Ciebie. Opis zadań na...
  • Specjalista ds. Projektowania Sieci Radiowej

    THESAR Systemy Informatyczne Sp. z o.o.   Warszawa    praca hybrydowa
    specjalista (mid)  umowa o pracę / kontrakt B2B  pełny etat  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    7 dni
    Osoba zatrudniona na tym stanowisku będzie świadczyła usługi w ramach outsourcingu na rzecz naszego klienta, firmy z branży telekomunikacyjnej. Realizowane zadania: Projektowanie sieci radiowej dla potrzeb telefonii komórkowej oraz usług dla klientów kluczowych; Współudział w tworzeniu...

Projektant Sieci Teleinformatycznych

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Projektant sieci teleinformatycznych to osoba, której praca polega na: projektowaniu i wdrażania kompleksowych rozwiązań w zakresie sieci i systemów teleinformatycznych, a w szczególności konfigurowaniu, eksploatacji oraz zabezpieczaniu ruterów i urządzeń przełączających, zarządzaniu sieciami teleinformatycznymi (inżynieria ruchu, systemy zarządzania sieciami rozległymi), wdrażaniu oraz integrowaniu sieci i systemów teleinformatycznych, projektowaniu systemów teleinformatycznych na wszystkich poziomach procesu wytwórczego, programowaniu aplikacji internetowych (także multimedialnych), w językach wysokiego poziomu (C++, Java) oraz z wykorzystaniem nowoczesnych środowisk programistycznych (J2EE, J2ME, .NET), w szczególności aplikacji zorientowanych na usługi (SOA), projektowaniu i budowie systemów bezpieczeństwa sieci teleinformatycznych.


WYMAGANIA

Osoba na tym stanowisku powinna posiadać wykształcenie wyższe informatyczne. Może pracować samodzielnie lub w zespole. Ponadto istotna jest doskonała znajomość branży z zakresu sieci i systemów teleinformatycznych, znajomość języka angielskiego, umiejętność pracy zespołowej, samodzielność i kreatywność.


WARUNKI PRACY

Projektant sieci teleinformatycznych zwykle pracuje w pomieszczeniach biurowych. W swojej pracy mają do czynienia z następującymi zagrożeniami: prąd elektryczny o napięciu do 1 kV, pole elektromagnetyczne o niewielkim natężeniu, podwyższony hałas, gdy używanych jest dużo wentylatorów lub system klimatyzacyjny, większa liczba drukarek, zmienna temperatura – serwerownie z urządzeniami klimatyzacyjnymi, promieniowanie jonizujące wytwarzane przez monitory. Praca projektanta może odbywać się w różnych godzinach. Zależnie od firmy mogą to być stałe godziny pracy np. od 7 do 15 w dni robocze lub zmianowe także w niedzielę i dni świąteczne. W sytuacjach awaryjnych może pracować także „po godzinach”.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Projektant sieci teleinformatycznych może szukać zatrudnienia w przedsiębiorstwach  korzystających z informacji w formie elektronicznej, w firmach świadczących usługi teleinformatyczne w zakresie telekomunikacji oraz budowy i eksploatacji systemów teleinformatycznych, w organach administracji publicznej oraz w przedsiębiorstwach eksploatujących systemy teleinformatyczne.


ZAROBKI

Zapotrzebowanie na dobrych fachowców wciąż jest duże, a prognozy dotyczące zwiększania roli komputerów w naszym życiu pozwalają przypuszczać, że nadal będzie rosło.  Zarobki są uzależnione od doświadczenia oraz miejsca zatrudnienia. Dobry specjalista mogą liczyć na pensję w granicach 8 000 zł – 10 000 zł.

Praca Projektant Sieci Teleinformatycznych
Lista stanowisk

Najnowsze artykuły

Kobiety coraz silniejsze w biznesie

Kobiety coraz silniejsze w biznesie

– Czy nie mamy tak, że jak nie umiemy czegoś na 200%, to rezygnujemy? Boimy się, że nie podołamy? Pamiętajmy, że nie liczy się płeć, ale nasze kompetencje. Nie dajmy sobie wmówić, że jesteśmy w czymś gorsze! – mówi specjalistka HR Agnieszka Ciećwierz. W Światowym Dniu Przedsiębiorczości Kobiet przypomina, w czym kobiety są świetne oraz wyjaśnia, jak być jeszcze lepszą liderką w biznesie.

Urlop okolicznościowy na ślub dziecka

Urlop okolicznościowy na ślub dziecka

Ślub dziecka pracownika to jedno z wydarzeń uprawniających do wzięcia urlopu okolicznościowego, za który pracownikowi przysługuje wynagrodzenie. Wyjaśniamy, z ilu dni urlopu może skorzystać ojciec, matka czy opiekun prawny dziecka, jak powinien wyglądać wniosek o urlop okolicznościowy oraz czy dni wolne można wykorzystać wyłącznie w dniu ślubu i wesela.

Grupy zawodowe najbardziej narażone na smog

Grupy zawodowe najbardziej narażone na smog

Najbardziej narażone wdychanie rakotwórczego smogu są osoby codziennie dojeżdżające do pracy, mieszkańcy kilkudziesięciotysięcznych miejscowości i osoby wykonujące w sezonie grzewczym oraz przy ruchliwych drogach pracę w terenie. Główny Inspektorat Pracy wyjaśnia, czy pracodawcy muszą zapewnić pracownikom maski antysmogowe i jak powinni chronić ich przed szkodliwymi czynnikami pracy.

Mechanik lotniczy – praca, wymagania, zarobki

Mechanik lotniczy – praca, wymagania, zarobki

Mechanik lotniczy to jeden z najbardziej perspektywicznych zawodów dla absolwentów techników i szkół branżowych o profilach związanych z mechaniką. Żeby zdobyć tę pracę, trzeba uzyskać dodatkową licencję na obsługę techniczną statku powietrznego, wystawianą przez Urząd Lotnictwa Cywilnego. Sprawdź, jak ją zdobyć, a także w jakich samolotach możesz specjalizować się jako mechanik lotniczy!

Szklane ściany, szklane ruchome schody. Równouprawnienie na rynku pracy to wciąż fikcja?

Szklane ściany, szklane ruchome schody. Równouprawnienie na rynku pracy to wciąż fikcja?

7 listopada wypada Światowy Dzień Feminizmu. Dlaczego to tak ważne święto? – Mimo poprawy sytuacji kobiety nadal borykają się ze stereotypami, mają dodatkową nieodpłatną pracę w domu, soptykają się z seksizmem w pracy, są rzadziej zapraszane jako ekspertki – zauważa dr Anna M. Górska, dyrektorka Centrum Badań Kobiet i Różnorodności w Organizacjach z Akademii Leona Koźmińskiego.

Osoba z autyzmem na rynku pracy – czy autyzm wyklucza z życia zawodowego?

Osoba z autyzmem na rynku pracy – czy autyzm wyklucza z życia zawodowego?

– Populacja osób neuroatypowych jest bardzo zróżnicowana – zauważa Izabela Kocyłak, trenerka pracy z Fundacji SYNAPSIS. Wiele osób aktywnych zawodowo, szczególnie z tzw. wysoko funkcjonującym autyzmem, jest nieświadomych swojego zaburzenia. Tymczasem aż 2% pracowników w Polsce i 10% w Europie to osoby w spektrum autyzmu. Jak rozpoznać autyzm i w jakich zawodach może sprawdzić się autystyk?