Umiejętność pracy w zespole to jedna z najczęściej wymienianych umiejętności w ogłoszeniach o pracę. I choć kandydaci zwykle deklarują, że posiadają tę kompetencję miękką, rzeczywistość często wygląda inaczej. Jak odnaleźć swoją rolę w grupie, w jaki sposób komunikować, że współpracownik popełnił błąd, co szkodzi osiąganiu wspólnego celu? Oto wszystko, co musisz wiedzieć o pracy zespołowej.
Lista stanowisk - Projektant sieci energetycznych
Polecane oferty - Inżynieria / Projektowanie
-
Młodszy Specjalista ds. budowy infrastruktury energetycznej
młodszy specjalista (junior) umowa o pracę pełny etat -
starszy specjalista (senior) umowa o pracę / kontrakt B2B pełny etat
Projektant sieci energetycznych
CHARAKTERYSTYKA ZAWODU
Projektant sieci energetycznych, jak sama nazwa wskazuje, zajmuje się projektowaniem i opracowywaniem sieci energetycznych. Do jego zadań należy tworzenie instalacji, tj. określanie parametrów technicznych inwestycji, dobór odpowiednich urządzeń oraz opiniowanie projektów budowlanych. W zakresie jego kompetencji leżą również tworzenie dokumentacji technicznej i nadzór nad nią, kontakt z dostawcami usług, podwykonawcami robót czy określanie wpływu sieci na środowisko lokalne.
WYMAGANIA
Od projektantów sieci energetycznych oczekuje się wyższego wykształcenia technicznego, najbardziej cenieni są absolwenci kierunków elektrotechnika, elektryka i energetyka. Wymagane są również uprawnienia budowlane w zakresie projektowania sieci i instalacji. Od osoby ubiegającej się o tę funkcję oczekuje się minimum kilkuletniego doświadczenia zawodowego. Wymagana jest także znajomość prawa energetycznego, budowlanego oraz rozporządzeń i ustaw związanych budową sieci elektroenergetycznych. Konieczna jest również znajomość specjalistycznego oprogramowania graficznego i kosztorysowego związanego z budową sieci i procesu przyłączeniowego, a także bieżąca znajomość standardów. Atutem w przypadku większych firm jest również znajomość języka angielskiego na poziomie umożliwiającym swobodne czytanie dokumentacji.
WARUNKI PRACY
Jako że projektant sieci energetycznych bierze udział w wizjach lokalnych oraz prowadzi nadzór nad realizacją prac, jego praca nie może się ograniczać wyłącznie do biurka. Bierze on czynny udział w budowie, osobiście doglądając prac projektowych, a więc sprawdzając pokrywanie się przygotowanego projektu z rzeczywistością.
MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA
Projektant sieci energetycznych pracę znaleźć może w firmach zajmujących się realizacjami inwestycji związanych z sieciami niskiego, średniego i wysokiego napięcia oraz przedsiębiorstwach projektowych związanych z szeroko rozumianą branżą energetyki stosowanej.
ZAROBKI
Projektant sieci energetycznych otrzymuje wynagrodzenie adekwatne do posiadanych specjalistycznych umiejętności oraz zakresu i poziomu skomplikowania zadań. Jego zarobki mieszczą się w granicach 5000–9000 zł. Poza wynagrodzeniem podstawowym może on otrzymać dodatkowe benefity, jak karta multisport, kupony obiadowe czy dopłaty do wypoczynku wakacyjnego.
Najnowsze oferty - Inżynieria / Projektowanie
-
specjalista (mid) umowa o pracę / kontrakt B2B pełny etat aplikuj szybko aplikuj bez CV
-
Projektant systemów automatyki
INSTYTUT AUTOMATYKI SYSTEMÓW ENERGETYCZNYCH Sp. z o.o. Wrocław, Śródmieście praca hybrydowa / stacjonarnaspecjalista mid / senior umowa o pracę pełny etat aplikuj szybko aplikuj bez CV -
Projektant instalacji fotowoltaicznych / GE Designer
menedżer / kierownik/koordynator umowa o pracę pełny etat aplikuj szybko aplikuj bez CV
Najnowsze artykuły

Praca w zespole – umiejętności, zalety, zasady

Świąteczna przerwa – jak się zmotywować do pracy po powrocie?
Majówka pozwoliła nam zapomnieć o obowiązkach i stresie zawodowym. Jednak powrót do codzienności po długim weekendzie czy dłuższym urlopie bywa naprawdę trudny. Socjolog i psychoterapeutka Beata Danielska podpowiada, według jakiego klucza możemy dzielić zadania po powrocie do pracy, żeby zapewnić sobie „miękkie lądowanie" i nie dać się przytłoczyć nagromadzonymi obowiązkami.

Czy to już czas na zmianę pracy? Doradca zawodowy wyjaśnia, jak mądrze wykorzystywać swoje kwalifikacje
– Statystycznie człowiek spędza w pracy 8 godzin dziennie, trudno udawać przez tak długi czas entuzjazm do jej wykonywania. Praca powinna nam sprawiać przyjemność i choć to slogan, to obala faworyzowany mit ciężkiej pracy – tłumaczy doradczyni zawodowa Magdalena Gabruś. Jak zatem rozwijać własny potencjał na obejmowanym stanowisku? Skąd wiedzieć, że już najwyższy czas na zmianę pracy?

Zasada „5 to 9 before 9 to 5”. Jak Zetki produktywnie wykorzystują poranek?
– Wielu managerów i właścicieli firm rano ma czas, by pomyśleć strategicznie. Poranne godziny, gdy nikt nie pisze, nie dzwoni, są idealne na planowanie i podejmowanie decyzji. Zetki nie mają jeszcze tylu zawodowych obowiązków, ale intuicyjnie robią coś bardzo mądrego, dbają o swój dobrostan zanim zacznie się presja dnia. To niezwykle zdrowe podejście – zauważa coach biznesu Wiktor Tokarski.

Chillout room – chwila wytchnienia w pracy
Przeciętny pracownik spędza w firmie 8 godzin dziennie, a więc 40 godzin tygodniowo. Przyjmuje się, że łącznie jest to około 10 lat życia, co oznacza, że warunki pracy mają ogromne znaczenie dla zdrowia i samopoczucia każdego z nas. Dlatego coraz więcej firm decydują się przeznaczyć część przestrzeni biurowej na tzw. chillout roomy. Co się w nich znajduje i kto może z nich korzystać?

Kompetencje zawodowe – dlaczego czasami ukrywamy przed pracodawcą wyższe kwalifikacje? Rozmowa z ekspertem
Aż 65% z nas zataja przed pracodawcą część swoich kompetencji. – Z perspektywy pracownika pojawia się naturalna obawa przed ujawnianiem wszystkich swoich umiejętności, szczególnie tych, które wykraczają poza wymagane stanowisko. Może to bowiem oznaczać więcej obowiązków, bez realnych korzyści w zamian – zauważa ekspert rynku pracy z Randstad Polska Mateusz Żydek. Czy to korzystna strategia?
Najnowsze komunikaty

Praca.pl zaprasza na konferencję UCL Leaders - Londyn, 20-21.01.2023
Już 20 i 21 stycznia 2023 roku w Londynie odbędzie się kolejna edycja jednej z największych konferencji studenckich w Wielkiej Brytanii - UCL Leaders. Konferencja, organizowana w całości przez studentów najlepszych uczelni międzynarodowych, corocznie przyciąga setki uczestników - obecnych liderów i ich następców.

Praca.pl zaprasza na konferencję Internal Communication Meeting 2
O aktualnych trendach w komunikacji wewnętrznej będziemy rozmawiać również podczas Internal Communication Meeting 2 (20 października 2021).

Seks poprawia jakość pracy
Wbrew pozorom fantazjowanie o seksie może wpływać pozytywnie na jakość pracy. Dlaczego?

Praca i miłość w jednej firmie
Czy takie połączenie ma więcej plusów, czy minusów?