– Czy nie mamy tak, że jak nie umiemy czegoś na 200%, to rezygnujemy? Boimy się, że nie podołamy? Pamiętajmy, że nie liczy się płeć, ale nasze kompetencje. Nie dajmy sobie wmówić, że jesteśmy w czymś gorsze! – mówi specjalistka HR Agnieszka Ciećwierz. W Światowym Dniu Przedsiębiorczości Kobiet przypomina, w czym kobiety są świetne oraz wyjaśnia, jak być jeszcze lepszą liderką w biznesie.
Lista stanowisk - Inżynier materiałowy
Polecane oferty - Inżynieria / Projektowanie
-
Technolog ds. Opracowań Materiałowych
PKP Intercity Remtrak Sp. z o.o. Opole praca stacjonarnaspecjalista junior / mid / senior umowa o pracę pełny etat -
specjalista (mid) umowa o pracę pełny etat
Inżynier materiałowy
CHARAKTERYSTYKA ZAWODU
Inżynier materiałowy, czy też inżynier inżynierii materiałowej, pracuje w przemyśle – halach produkcyjnych, obiektach technologicznych, ale może również zatrudnić się w instytucjach naukowo-badawczych, laboratoriach. To praca wymagająca ściśle określonej wiedzy i ukończenia studiów inżynierskich, a także szeregu kompetencji miękkich. Sprawdzą się w niej osoby o ścisłym, technicznym umyśle, mające wyobraźnię przestrzenną.
JAK ZOSTAĆ INŻYNIEREM MATERIAŁOWYM?
Podstawowym i jednocześnie najważniejszym wymogiem pracodawców jest kierunkowe wykształcenie – tytuł inżyniera ze specjalnością inżynieria materiałowa, materiały budowlane lub pokrewną.
W czasie studiów na kierunku inżynieria materiałowa należy zdecydować się na określoną specjalizację, która będzie rzutować na rozwój dalszej kariery i wybór miejsca pracy – np. inżynieria powierzchni, materiałów funkcjonalnych, konstrukcyjnych itd. Naukę można kontynuować, uzyskując kolejno tytuł magistra i doktora.
INŻYNIER MATERIAŁOWY: CO ROBI?
Czym na co dzień zajmuje się inżynier materiałowy? Praca na tym stanowisku polega na badaniu właściwości fizykochemicznych materiałów i projektowaniu sposobów ich przetwarzania, aby podnieść jakość i poprawić właściwości użytkowe.
Pracownik wybiera optymalne materiały i sposób ich przetwarzania, uwzględniając aktualne albo przewidywane zastosowania tych materiałów. Opracowuje nowe materiały i kompozyty materiałowe, wraz ze sposobami ich wytwarzania, szuka sposobów na obniżenie kosztów produkcji, pełne wykorzystanie produktów. Inżynier może także być odpowiedzialny za organizację pracy zespołów badawczych, jako ekspert w swojej dziedzinie pełnić też funkcje doradcze.
INŻYNIER MATERIAŁOWY: ZAROBKI
Wynagrodzenie w tym zawodzie zależy przede wszystkim od miejsca pracy – inaczej będą wyglądać zarobki pracownika uczelni, inaczej inżyniera zatrudnionego w przemyśle. Ważne są także staż pracy, doświadczenie pracownika. Mediana zarobków na stanowiskach wymagających tytułu inżyniera wynosi między 5 a 6 tys. zł netto.
ROZWÓJ ZAWODOWY INŻYNIERA MATERIAŁOWEGO
Inżynieria materiałowa to dziedzina o interdyscyplinarnym charakterze, która wciąż się rozwija. Ciągła nauka, zdobywanie doświadczenia daje pracownikowi szansę na osiągnięcie pozycji eksperta w branży.
INŻYNIER MATERIAŁOWY PRACA: PERSPEKTYWY ZATRUDNIENIA
Jak zostało wspomniane na wstępie, inżynierów materiałowych zatrudniają firmy produkcyjne w różnych branżach, opracowujące technologie, biura projektowe i doradcze oraz instytucje naukowo-badawcze. O tym, jaki kierunek kariery zawodowej obrać, warto pomyśleć już w trakcie studiów – przy wyborze specjalności.
Praca Inżynier materiałowyNajnowsze oferty - Inżynieria / Projektowanie
-
Specjalista ds. Gospodarki Materiałowej
Miejskie Zakłady Autobusowe Sp. z o.o. Warszawa, ul. Włościańska 52 praca stacjonarnaspecjalista (mid) umowa o pracę pełny etat aplikuj szybko aplikuj bez CV -
Inspektor ds. urządzeń technicznych
Urząd Dozoru Technicznego Warszawa praca mobilnaspecjalista (mid) umowa o pracę pełny etat -
specjalista junior / mid / senior umowa o pracę pełny etat
-
Młodszy Specjalista ds. przygotowania produkcji
Telemond Sp. z o.o. Kostrzyn nad Odrą praca stacjonarnamłodszy specjalista (junior) umowa o pracę pełny etat -
- dolnośląskie
- kujawsko-pomorskie
- lubelskie
- lubuskie
- łódzkie
- małopolskie
- mazowieckie
- opolskie
- podkarpackie
- podlaskie
- pomorskie
- śląskie
- świętokrzyskie
- warmińsko-mazurskie
- wielkopolskie
- zachodniopomorskie
specjalista (mid) umowa o pracę pełny etat rekrutacja online aplikuj bez CV -
- dolnośląskie
- kujawsko-pomorskie
- lubelskie
- lubuskie
- łódzkie
- małopolskie
- mazowieckie
- opolskie
- podkarpackie
- podlaskie
- pomorskie
- śląskie
- świętokrzyskie
- warmińsko-mazurskie
- wielkopolskie
- zachodniopomorskie
pracownik fizyczny umowa o pracę pełny etat 8 000 - 12 000 zł brutto/mies. rekrutacja online aplikuj szybko aplikuj bez CV -
Konstruktor Wyrobów Ortopedycznych
SIGVARIS S.A. Gutowo Małe, k. Wrześni praca stacjonarnaspecjalista junior / mid / senior umowa o pracę pełny etat -
Senior Technical Specialist
specjalista mid / senior umowa o pracę pełny etat
Najnowsze artykuły
Kobiety coraz silniejsze w biznesie
Urlop okolicznościowy na ślub dziecka
Ślub dziecka pracownika to jedno z wydarzeń uprawniających do wzięcia urlopu okolicznościowego, za który pracownikowi przysługuje wynagrodzenie. Wyjaśniamy, z ilu dni urlopu może skorzystać ojciec, matka czy opiekun prawny dziecka, jak powinien wyglądać wniosek o urlop okolicznościowy oraz czy dni wolne można wykorzystać wyłącznie w dniu ślubu i wesela.
Grupy zawodowe najbardziej narażone na smog
Najbardziej narażone wdychanie rakotwórczego smogu są osoby codziennie dojeżdżające do pracy, mieszkańcy kilkudziesięciotysięcznych miejscowości i osoby wykonujące w sezonie grzewczym oraz przy ruchliwych drogach pracę w terenie. Główny Inspektorat Pracy wyjaśnia, czy pracodawcy muszą zapewnić pracownikom maski antysmogowe i jak powinni chronić ich przed szkodliwymi czynnikami pracy.
Mechanik lotniczy – praca, wymagania, zarobki
Mechanik lotniczy to jeden z najbardziej perspektywicznych zawodów dla absolwentów techników i szkół branżowych o profilach związanych z mechaniką. Żeby zdobyć tę pracę, trzeba uzyskać dodatkową licencję na obsługę techniczną statku powietrznego, wystawianą przez Urząd Lotnictwa Cywilnego. Sprawdź, jak ją zdobyć, a także w jakich samolotach możesz specjalizować się jako mechanik lotniczy!
Szklane ściany, szklane ruchome schody. Równouprawnienie na rynku pracy to wciąż fikcja?
7 listopada wypada Światowy Dzień Feminizmu. Dlaczego to tak ważne święto? – Mimo poprawy sytuacji kobiety nadal borykają się ze stereotypami, mają dodatkową nieodpłatną pracę w domu, soptykają się z seksizmem w pracy, są rzadziej zapraszane jako ekspertki – zauważa dr Anna M. Górska, dyrektorka Centrum Badań Kobiet i Różnorodności w Organizacjach z Akademii Leona Koźmińskiego.
Osoba z autyzmem na rynku pracy – czy autyzm wyklucza z życia zawodowego?
– Populacja osób neuroatypowych jest bardzo zróżnicowana – zauważa Izabela Kocyłak, trenerka pracy z Fundacji SYNAPSIS. Wiele osób aktywnych zawodowo, szczególnie z tzw. wysoko funkcjonującym autyzmem, jest nieświadomych swojego zaburzenia. Tymczasem aż 2% pracowników w Polsce i 10% w Europie to osoby w spektrum autyzmu. Jak rozpoznać autyzm i w jakich zawodach może sprawdzić się autystyk?
Najnowsze komunikaty
Praca.pl zaprasza na konferencję UCL Leaders - Londyn, 20-21.01.2023
Już 20 i 21 stycznia 2023 roku w Londynie odbędzie się kolejna edycja jednej z największych konferencji studenckich w Wielkiej Brytanii - UCL Leaders. Konferencja, organizowana w całości przez studentów najlepszych uczelni międzynarodowych, corocznie przyciąga setki uczestników - obecnych liderów i ich następców.
Praca.pl zaprasza na konferencję Internal Communication Meeting 2
O aktualnych trendach w komunikacji wewnętrznej będziemy rozmawiać również podczas Internal Communication Meeting 2 (20 października 2021).
Seks poprawia jakość pracy
Wbrew pozorom fantazjowanie o seksie może wpływać pozytywnie na jakość pracy. Dlaczego?
Praca i miłość w jednej firmie
Czy takie połączenie ma więcej plusów, czy minusów?