Lista stanowisk - Analityk Systemowy

Polecane oferty - Internet / e-commerce

  • Analityk Biznesowo-Systemowy IT/Dział IT BP

    Medicover Sp. z o.o.   Warszawa, Al. Jerozolimskie 96    praca hybrydowa / stacjonarna
    specjalista (mid)  umowa o pracę / kontrakt B2B  pełny etat  rekrutacja online
    5 dni
    Do Działu IT BP Usług Biznesowych poszukujemy zaangażowanego Analityka Biznesowo-Systemowego z praktycznym doświadczeniem w realizacji projektów IT. Poziom: Senior; Forma współpracy: B2B/Umowa o pracę; Rekrutacja: zdalna lub w biurze; Model pracy: hybrydowa (1-2 razy w tygodniu - praca w...

Analityk Systemowy

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

 

Analityk systemowy jest to osoba, która zawodowo zajmuje się pracami analitycznymi, projektowymi oraz testowymi związanymi z wytwarzaniem nowego oprogramowania czy systemów informatycznych np. narzędzi e-commerce, hurtowni danych, ECRM, systemów transakcyjnych, decyzji kredytowych.

Można go określić mianem pośrednika między klientami a programistami lub w przypadku działań w obrębie jednej firmy, między programistami a działem odpowiedzialnym za budowanie relacji z klientami. Zbiera wymagania dotyczące projektu, opracowuje założenia oraz przekazuje je do specjalistów od wytwarzania oprogramowania.

Zajmuje się opracowywaniem rekomendacji rozwiązań systemowych oraz tworzy specyfikacje dla wymagań funkcjonalnych. Współpracuje z zespołem deweloperów poprzez zlecanie im zadań programistycznych oraz późniejszą kontrolę ich realizacji oraz odbiór zrealizowanych projektów.

Na późniejszym etapie prac prowadzi weryfikację i teksty funkcjonalne zleconych modułów. Po wdrożeniu nowych rozwiązań jest odpowiedzialny za utrzymanie i monitorowanie ich funkcjonalności. Sporządza dokumentację i specyfikację techniczną prowadzonych projektów.

 

 

WYMAGANIA

 

Analityk systemowy powinien mieć wykształcenie wyższe o profilu informatycznym. Musi posiadać specjalistyczną wiedzę i znać języki programowania np. HTML5 czy CSS. Atutem będzie znajomość zagadnień z zakresu inżynierii oprogramowania oraz takich narzędzi, jak UML, SQL, PL/SQL.

Pracodawcy zwracają często uwagę na posiadanie odpowiedniego doświadczenia zawodowego u kandydatów. Ważna jest praktyka w tworzeniu specyfikacji, prowadzeniu testów funkcjonalnych, obszarze rozwoju i utrzymania systemów webowych oraz współpracy z programistami i wytwórcami oprogramowania.

Ze względu na międzynarodowe środowisko i kontakty z klientami z różnych krajów, konieczna do pracy jest znajomość języka angielskiego. Liczy się także umiejętność analitycznego myślenia i samodzielnego rozwiązywania bieżących problemów oraz dokładność, staranność i organizacja pracy własnej.

 

 

WARUNKI PRACY

 

Osoba na tym stanowisku wykonuje swoje obowiązki zawodowe w biurze w stałych godzinach. Stałym elementem pracy są spotkania, zarówno z klientami, jak również z działającymi wewnątrz firmy zespołami programistów i innych osób odpowiedzialnych za wytwarzanie rozwiązań IT.

Za realizację działań jest odpowiedzialny przed przełożonymi, którymi najczęściej są szefowie działu IT. Niekiedy zarządza także zespołem podległych mu pracowników, więc do jego zadań należy wtedy także delegowanie obowiązków i kontrola ich realizacji.

Analityk systemowy bierze udział w różnych projektach, więc praca jest wolna od monotonii. Jednocześnie musi pozostawać w gotowości do zmierzenia się z różnymi wyzwaniami.

 

 

MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

 

Analityk systemowy może znaleźć pracę w firmach zajmujących się wytwarzaniem oprogramowania oraz szeroko pojętą obsługą informatyczną innych podmiotów lub wykorzystującą rozwiązania IT lub oprogramowanie do prowadzenia działalności np. firmy handlowe prowadzące działalność w internecie czy e-commerce. Szansę na zatrudnienie dają także instytucje z szeroko pojętego sektora finansów i bankowości.

 

 

ZAROBKI

 

Jak każdy przedstawiciel zawodów IT, analityk systemowy może liczyć na atrakcyjne wynagrodzenie. Dokładne kwoty zależą od jego umiejętności, doświadczenia i firmy, w której pracuje. Przeciętna płaca na tym stanowisku znacznie przekracza średnią krajową, a najlepsi specjaliści zarabiają nawet powyżej 10 tys. zł Przeważającą część zarobków stanowi pensja zasadnicza, do której dodatkiem jest premia.

Praca Analityk Systemowy
Lista stanowisk

Najnowsze artykuły

Wigilia w pracy – jak się ubrać?

Wigilia w pracy – jak się ubrać?

Krótkie spotkanie podczas lunchu, półoficjalne wyjście po pracy, wystawna kolacja w restauracji... Niezależnie od tego, jak w Twojej firmie obchodzi się święta, pewne jest, że w czasie pracowej wigilii obowiązuje pewien dress code. Jak się ubrać? Podpowiadamy, kiedy możesz pozwolić sobie na zabawny sweter, czy lepiej zrezygnować ze sneakersów i jakie dodatki dobrać do eleganckiego outfitu.

Osoba z zespołem Aspergera – jakie ma szanse na rynku pracy w Polsce?

Osoba z zespołem Aspergera – jakie ma szanse na rynku pracy w Polsce?

Albert Einstein, Tim Burton, Michael Phelps... lista znanych i odnoszących niesamowite sukcesy osób z zespołem Aspergera jest bardzo długa. Zespół ten często nazywany jest autyzmem wysokofunkcjonującym, choć takie określenie nie oddaje pełni różnorodności jego objawów. Kiedy ujawnia się zespół Aspergera i w jakich zawodach najlepiej sprawdzają się osoby, które go posiadają?

Opiekun osób starszych – wymagania, obowiązki i zarobki

Opiekun osób starszych – wymagania, obowiązki i zarobki

Organizacja Narodów Zjednoczonych prognozuje, że jednym ze skutków czekającej nas zmiany demograficznej będzie rosnąca potrzeba świadczenia wysokiej jakości opieki nad seniorami. Tymczasem już teraz opiekun osób starszych jest w Polsce zawodem deficytowym, a chętni mogą przebierać w ofertach pracy. Wyjaśniamy, jak zostać opiekunem seniorów oraz jakie są zarobki w tym zawodzie.

Mikołajki w pracy. 5 pomysłów co kupić współpracownikom

Mikołajki w pracy. 5 pomysłów co kupić współpracownikom

Mikołajki tuż tuż. Zwyczaj wręczania drobnych upominków jest w Polsce równie popularny w gronie najbliższych, co w środowisku pracy. W wielu firmach odbywają się zabawy związane z losowaniem prezentów. Co kupić koleżance z działu, a z czego zadowolony będzie szef? I najtrudniejsze, na co się zdecydować, gdy musimy kupić uniwersalny prezent? Oto sprawdzone pomysły na upominki w pracy.

Rabat – co to? Jak obliczyć?

Rabat – co to? Jak obliczyć?

Czy to, co wydaje się okazją, rzeczywiście nią jest? Zanim rzucisz się w wir zakupów, dowiedz się, czym rzeczywiście jest rabat, jak się go oblicza oraz jakie są popularne sposoby manipulacji cenowych z wykorzystaniem hasła o obniżce cen. Mądrze korzystaj z promocji, sprawdzaj, czy zakup faktycznie Ci się opłaca i nie daj się złapać na fałszywy rabat!

AIDS a praca – czy choroba dyskwalifikuje z rynku pracy?

AIDS a praca – czy choroba dyskwalifikuje z rynku pracy?

1 grudnia wypada Światowy Dzień AIDS. To ważna data, gdyż świadomość tego, czym jest AIDS i jak można zarazić się HIV wciąż jest niska, a osoby z AIDS/HIV nadal doświadczają ostracyzmu, także na rynku pracy. W związku z tym wyjaśniamy, czy osoba z wirusem może wykonywać każdą pracę, czy stanowi zagrożenie dla współpracowników, a także czy chory musi poinformować pracodawcę o AIDS.