Lista stanowisk - Middleware specialist

Middleware specialist

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU


Middleware specialist skupia się na tworzeniu oprogramowania stanowiącego most między systemem operacyjnym lub bazą danych a aplikacjami. Pracuje on nad oprogramowaniem świadczącym usługi ponad te dostępne w systemie, które ułatwiają programistom wdrażanie komunikacji, eksport i wprowadzanie danych, dzięki czemu mogą oni skupić się na konkretnych celach samej aplikacji. Middleware specialist odpowiada za przegląd, opracowywanie, modyfikowanie oraz instalowanie oprogramowania i sprzętu Middleware. Analizuje on kompleksowe problemy oprogramowania, przygotowuje potrzebną dokumentację i diagnozuje zagrożenia. Do jego zadań zaliczyć można także wspieranie realizacji projektu, współpracę z zespołami IT i zewnętrznymi dostawcami usług oraz korzystanie z narzędzi zgodnie ze standardami i procedurami.


WYMAGANIA


Aby być odpowiednim kandydatem, należy posiadać wyższe wykształcenie na kierunku ścisłym, takim jak np.: informatyka, elektronika, telekomunikacja, inżynieria czy matematyka. Stanowisko specjalistyczne wymaga również kilkuletniego doświadczenia na podobnym stanowisku. Z uwagi na charakter pracy niemal bezwzględna jest bardzo dobra znajomość języka angielskiego. Wymagana jest także wiedza administracyjna związana z usługami internetowymi (jak np.: IIS, WebSphere, WebLogic, JBOSS, Tomcat), oprogramowaniem (jak np.: Autosys, Oracle Forms, Courion, Cognos, Hyperion) i technologiami programowania (jak np.: HTML, Unix, JAVA, WLST, ANT, Perl) oraz znajomość baz danych i infrastruktury (Oracle/SQL RDBMS, systemy operacyjne, sieci, sprzęt). Mile widziane jest uczestnictwo w certyfikowanych specjalistycznych kursach i szkoleniach.


WARUNKI PRACY


Praca na tym stanowisku jest pracą stacjonarną i wykonywaną w siedzibie firmy. Middleware specialist większość czasu spędza przed komputerem. Bierze udział w spotkaniach projektowych, telekonferencjach, odbywa także spotkania i szkolenia na zewnątrz firmy.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA


Middleware specialist może liczyć na zatrudnienie w dużych firmach zajmujących się IT, jak również w dużych, często międzynarodowych korporacjach, związanych m.in. z przemysłem motoryzacyjnym, finansowym czy produkcyjnym.


ZAROBKI


Zarobki specjalistów w tej dziedzinie, podobnie jak w całej branży IT, należą do atrakcyjnych. Middleware specialist w zależności od wiedzy, doświadczenia, firmy oraz samej branży zarabia średnio od kilku do kilkunastu tysięcy zł. Może również liczyć na premie związane z realizowanymi projektami. 

Praca Middleware specialist
Lista stanowisk

Najnowsze artykuły

Powołanie do zawodowej służby wojskowej a stosunek pracy – o czym warto wiedzieć

Powołanie do zawodowej służby wojskowej a stosunek pracy – o czym warto wiedzieć

15 sierpnia to nie tylko dzień wolny i początek długiego weekendu, ale i Święto Wojska Polskiego, ustanowione, by uczcić pamięć Bitwy Warszawskiej, a także docenić poświęcenie żołnierzy czuwających nad naszym bezpieczeństwem. Przy okazji tego ważnego święta przypominamy, że służbę wojskową można łączyć z pracą. Jak wojsko zmienia sytuację zawodową i jakie dodatkowe uprawnienia ma żołnierz? 

Elektromonter – opis zawodu, obowiązki, CV, zarobki

Elektromonter – opis zawodu, obowiązki, CV, zarobki

Elektrycy, elektromechanicy i elektromonterzy są pilnie poszukiwani na rynku pracy niezależnie od zmiennej sytuacji gospodarczej. Zapotrzebowanie jest ogromne we wszystkich częściach Polski, co oznacza wysokie szanse na znalezienie pracy tuż po zakończeniu nauki w szkole technicznej bądź branżowej. Gdzie można pracować z elektrycznym fachem w ręku i jakich spodziewać się zarobków?

Pracoholizm – uzależnienie czy pasja?

Pracoholizm – uzależnienie czy pasja?

Jesteś perfekcjonistą i masz trudności z delegowaniem zadań, bo „wszystko zrobisz lepiej"? Uważaj, by nie wpaść w pułapkę pracoholizmu. Przez wielu wciąż uważany za zaletę, pracoholizm niszczy zdrowie, życie osobiste dotkniętych nim osób, a w skrajnych przypadkach prowadzi nawet do śmierci z przepracowania. W Światowy Dzień Pracoholików warto zadać sobie pytanie: czy nie pracujemy za dużo?

Siedząca praca a ból pleców

Siedząca praca a ból pleców

– Długim czasem pracy w pozycji siedzącej możemy zwiększyć swoją podatność na takie choroby jak dyskopatia, hemoroidy, obniżone libido, żylaki kończyn dolnych czy nawet udar. Najczęstszą dolegliwością jest jednak ból kręgosłupa – wyjaśnia Piotr Seredziński, chiropraktyk i fizjoterapeuta. Jak zatem prawidłowo siedzieć w pracy, by uniknąć bólu, pogłębiania wad postawy i poważniejszych chorób?

Praca nad morzem – pomysł na wakacje

Praca nad morzem – pomysł na wakacje

W miesiącach letnich ofertowy boom daje się zauważyć zwłaszcza w turystyce, gastronomii, handlu detalicznym, budownictwie i rolnictwie. Nad morzem przeważają oferty z sektora HoReCa skierowane przede wszystkim do studentów, ale także osób z uprawnieniami np. ratownika czy instruktora. Sprawdź, jakie stanowiska oferowane są nad Bałtykiem oraz jak zmienia się rynek pracy latem.

Przerwa na karmienie – zasady, przepisy, wzór zaświadczenia o karmieniu

Przerwa na karmienie – zasady, przepisy, wzór zaświadczenia o karmieniu

Od 1 do 7 sierpnia obchodzimy Światowy Tydzień Karmienia Piersią. Z tej okazji przypominamy, że powrót do pracy nie oznacza, że mama musi zaprzestać karmienia dziecka piersią. Kodeks pracy gwarantuje maksymalnie dwie dodatkowe przerwy na karmienie. To, z ilu i jak długich przerw może skorzystać, zależy od wymiaru czasu pracy zatrudnionej mamy oraz liczby karmionych przez nią dzieci.