– Czy nie mamy tak, że jak nie umiemy czegoś na 200%, to rezygnujemy? Boimy się, że nie podołamy? Pamiętajmy, że nie liczy się płeć, ale nasze kompetencje. Nie dajmy sobie wmówić, że jesteśmy w czymś gorsze! – mówi specjalistka HR Agnieszka Ciećwierz. W Światowym Dniu Przedsiębiorczości Kobiet przypomina, w czym kobiety są świetne oraz wyjaśnia, jak być jeszcze lepszą liderką w biznesie.
Lista stanowisk - Inżynier Wirtualnej Rzeczywistości
Inżynier Wirtualnej Rzeczywistości
CHARAKTEYSTYKA ZAWODU
Inżynier wirtualnej rzeczywistości (VR Engineer) to specjalista, który zajmuje się projektowaniem rozwiązań przy użyciu języków umożliwiających programowanie nie tylko aplikacji, ale też urządzeń. Odpowiada także za ich wprowadzenie do komercyjnego zastosowania pod względem informatycznym.
W swojej pracy skupia się na tworzeniu oprogramowania, które pomaga urządzeniom rozpoznać rzeczywistość, m.in. oceniać odległości lub inne parametry czy komunikować się z GPS. Opracowuje także specjalne interfejsy i systemy, które mogą stworzyć symulowane środowisko podobne do świata rzeczywistego np. symulacje sytuacyjne na potrzeby treningów wojskowych.
Przed wdrożeniem, testuje nowe rozwiązania, a także monitoruje ich działanie. W razie potrzeby przystępuje do prac naprawczych lub modyfikacji. Sporządza także odpowiednią dokumentację techniczną z każdego projektu i raportuje wyniki prac do przełożonych.
WYMAGANIA
Potencjalni kandydaci do pracy na tym stanowisku legitymuję się wykształceniem wyższym, licencjatem lub mgr, na kierunku ścisłym np. informatyka czy matematyka. Muszą posiadać umiejętności w zakresie określonych języków programowania lub projektowania np. c/C+, Unity czy Unreal, mieć doświadczenie w obróbce graficznej np. 3D i praktyczną wiedzę na temat wirtualnej rzeczywistości.
Praca wykonywana jest w środowisku międzynarodowym, więc niezbędna jest dobra znajomość języków obcych, przede wszystkim angielskiego. Inżynier VR musi być także osobą otwartą na rozwój osobisty i chętną do podnoszenia swoich kwalifikacji. Regularnie w branży pojawiają się bowiem nowe rozwiązania, które wchodzą do codziennego zastosowania.
WARUNKI PRACY
Praca wykonywana jest stacjonarnie, w siedzibie firmy. Większość czasu zajmują zadania wykonywane przed komputerem, przy użyciu którego projektowane i testowane są nowe rozwiązania. Częścią pracy są także spotkania i szkolenia innych pracowników czy też potencjalnych klientów w zakresie wirtualnej rzeczywistości.
MOŻLIWOŚĆ ZATRUDNIENIA
Specjaliści z dziedziny wirtualnej rzeczywistości mogą znaleźć pracę w przedsiębiorstwach, które posiadają w swojej ofercie produkty lub usługi oparte na tej technologii. Działają one np. w sektorze finansowym, przemysłowym czy rozrywkowym (gry video). Inną możliwością są specjalistyczne firmy wykonujące tego typu projekty dla klientów zewnętrznych. Szukać zatrudnienia można zarówno w Polsce, jak i za granicą.
ZAROBKI
Jak w każdym zawodzie związanym z branżą IT zarobki są bardzo dobre i znacznie przewyższają średnią krajową. Samodzielny specjalista może zarobić ponad 5 tys. zł, a w przypadku najlepszych te kwoty są nawet dwukrotnie wyższe. Zależą one od doświadczenia zawodowego, umiejętności – w tym przypadku znaczenie ma znajomość konkretnych technologii projektowania i programowania - oraz miejsca pracy.
Praca Inżynier Wirtualnej RzeczywistościNajnowsze artykuły
Kobiety coraz silniejsze w biznesie
Urlop okolicznościowy na ślub dziecka
Ślub dziecka pracownika to jedno z wydarzeń uprawniających do wzięcia urlopu okolicznościowego, za który pracownikowi przysługuje wynagrodzenie. Wyjaśniamy, z ilu dni urlopu może skorzystać ojciec, matka czy opiekun prawny dziecka, jak powinien wyglądać wniosek o urlop okolicznościowy oraz czy dni wolne można wykorzystać wyłącznie w dniu ślubu i wesela.
Grupy zawodowe najbardziej narażone na smog
Najbardziej narażone wdychanie rakotwórczego smogu są osoby codziennie dojeżdżające do pracy, mieszkańcy kilkudziesięciotysięcznych miejscowości i osoby wykonujące w sezonie grzewczym oraz przy ruchliwych drogach pracę w terenie. Główny Inspektorat Pracy wyjaśnia, czy pracodawcy muszą zapewnić pracownikom maski antysmogowe i jak powinni chronić ich przed szkodliwymi czynnikami pracy.
Mechanik lotniczy – praca, wymagania, zarobki
Mechanik lotniczy to jeden z najbardziej perspektywicznych zawodów dla absolwentów techników i szkół branżowych o profilach związanych z mechaniką. Żeby zdobyć tę pracę, trzeba uzyskać dodatkową licencję na obsługę techniczną statku powietrznego, wystawianą przez Urząd Lotnictwa Cywilnego. Sprawdź, jak ją zdobyć, a także w jakich samolotach możesz specjalizować się jako mechanik lotniczy!
Szklane ściany, szklane ruchome schody. Równouprawnienie na rynku pracy to wciąż fikcja?
7 listopada wypada Światowy Dzień Feminizmu. Dlaczego to tak ważne święto? – Mimo poprawy sytuacji kobiety nadal borykają się ze stereotypami, mają dodatkową nieodpłatną pracę w domu, soptykają się z seksizmem w pracy, są rzadziej zapraszane jako ekspertki – zauważa dr Anna M. Górska, dyrektorka Centrum Badań Kobiet i Różnorodności w Organizacjach z Akademii Leona Koźmińskiego.
Osoba z autyzmem na rynku pracy – czy autyzm wyklucza z życia zawodowego?
– Populacja osób neuroatypowych jest bardzo zróżnicowana – zauważa Izabela Kocyłak, trenerka pracy z Fundacji SYNAPSIS. Wiele osób aktywnych zawodowo, szczególnie z tzw. wysoko funkcjonującym autyzmem, jest nieświadomych swojego zaburzenia. Tymczasem aż 2% pracowników w Polsce i 10% w Europie to osoby w spektrum autyzmu. Jak rozpoznać autyzm i w jakich zawodach może sprawdzić się autystyk?
Najnowsze komunikaty
Praca.pl zaprasza na konferencję UCL Leaders - Londyn, 20-21.01.2023
Już 20 i 21 stycznia 2023 roku w Londynie odbędzie się kolejna edycja jednej z największych konferencji studenckich w Wielkiej Brytanii - UCL Leaders. Konferencja, organizowana w całości przez studentów najlepszych uczelni międzynarodowych, corocznie przyciąga setki uczestników - obecnych liderów i ich następców.
Praca.pl zaprasza na konferencję Internal Communication Meeting 2
O aktualnych trendach w komunikacji wewnętrznej będziemy rozmawiać również podczas Internal Communication Meeting 2 (20 października 2021).
Seks poprawia jakość pracy
Wbrew pozorom fantazjowanie o seksie może wpływać pozytywnie na jakość pracy. Dlaczego?
Praca i miłość w jednej firmie
Czy takie połączenie ma więcej plusów, czy minusów?