Uczestniczą w spotkaniach, ale nie mają z kim porozmawiać. Spędzają cały dzień obok innych osób, lecz czują się bardziej samotni niż kiedykolwiek. Dlaczego? Skąd coraz powszechniejsze poczucie wyalienowania w pracy? – Samotność nie jest jedynie brakiem kontaktów społecznych, ale też subiektywnym odczuciem braku bliskości i wsparcia emocjonalnego – podkreśla psycholog Patrycja Modzelewska.
Lista stanowisk - Inżynier Wirtualnej Rzeczywistości
Inżynier Wirtualnej Rzeczywistości
CHARAKTEYSTYKA ZAWODU
Inżynier wirtualnej rzeczywistości (VR Engineer) to specjalista, który zajmuje się projektowaniem rozwiązań przy użyciu języków umożliwiających programowanie nie tylko aplikacji, ale też urządzeń. Odpowiada także za ich wprowadzenie do komercyjnego zastosowania pod względem informatycznym.
W swojej pracy skupia się na tworzeniu oprogramowania, które pomaga urządzeniom rozpoznać rzeczywistość, m.in. oceniać odległości lub inne parametry czy komunikować się z GPS. Opracowuje także specjalne interfejsy i systemy, które mogą stworzyć symulowane środowisko podobne do świata rzeczywistego np. symulacje sytuacyjne na potrzeby treningów wojskowych.
Przed wdrożeniem, testuje nowe rozwiązania, a także monitoruje ich działanie. W razie potrzeby przystępuje do prac naprawczych lub modyfikacji. Sporządza także odpowiednią dokumentację techniczną z każdego projektu i raportuje wyniki prac do przełożonych.
WYMAGANIA
Potencjalni kandydaci do pracy na tym stanowisku legitymuję się wykształceniem wyższym, licencjatem lub mgr, na kierunku ścisłym np. informatyka czy matematyka. Muszą posiadać umiejętności w zakresie określonych języków programowania lub projektowania np. c/C+, Unity czy Unreal, mieć doświadczenie w obróbce graficznej np. 3D i praktyczną wiedzę na temat wirtualnej rzeczywistości.
Praca wykonywana jest w środowisku międzynarodowym, więc niezbędna jest dobra znajomość języków obcych, przede wszystkim angielskiego. Inżynier VR musi być także osobą otwartą na rozwój osobisty i chętną do podnoszenia swoich kwalifikacji. Regularnie w branży pojawiają się bowiem nowe rozwiązania, które wchodzą do codziennego zastosowania.
WARUNKI PRACY
Praca wykonywana jest stacjonarnie, w siedzibie firmy. Większość czasu zajmują zadania wykonywane przed komputerem, przy użyciu którego projektowane i testowane są nowe rozwiązania. Częścią pracy są także spotkania i szkolenia innych pracowników czy też potencjalnych klientów w zakresie wirtualnej rzeczywistości.
MOŻLIWOŚĆ ZATRUDNIENIA
Specjaliści z dziedziny wirtualnej rzeczywistości mogą znaleźć pracę w przedsiębiorstwach, które posiadają w swojej ofercie produkty lub usługi oparte na tej technologii. Działają one np. w sektorze finansowym, przemysłowym czy rozrywkowym (gry video). Inną możliwością są specjalistyczne firmy wykonujące tego typu projekty dla klientów zewnętrznych. Szukać zatrudnienia można zarówno w Polsce, jak i za granicą.
ZAROBKI
Jak w każdym zawodzie związanym z branżą IT zarobki są bardzo dobre i znacznie przewyższają średnią krajową. Samodzielny specjalista może zarobić ponad 5 tys. zł, a w przypadku najlepszych te kwoty są nawet dwukrotnie wyższe. Zależą one od doświadczenia zawodowego, umiejętności – w tym przypadku znaczenie ma znajomość konkretnych technologii projektowania i programowania - oraz miejsca pracy.
Praca Inżynier Wirtualnej RzeczywistościNajnowsze artykuły

Epidemia samotności w pracy – co oznacza i czy można z nią walczyć?

Ratownik medyczny w wojsku – praca, zarobki
– Ratownik medyczny w Siłach Zbrojnych RP pełni kluczową rolę w zabezpieczeniu medycznym zarówno w warunkach pokojowych, jak i podczas operacji wojskowych – tłumaczy ppor. Krystian Dwórznik, Szef Sekcji Promocji i Współpracy z Wojskowego Centrum Rekrutacji w Płocku. Oto jak wygląda praca wojskowego ratownika medycznego oraz jak krok po kroku przejść rekrutację na to stanowisko.

Cykl życia pracownika – jak zarządzać pracownikiem od etapu przyciągania talentów do offboardingu
– Aby budować dojrzałą strategię HR, warto spojrzeć na zatrudnienie jako cykl życia pracownika (Employee Lifecycle), który – podobnie jak w marketingu czy sprzedaży – można planować, mierzyć i optymalizować – tłumaczy Agnieszka Ciećwierz. Specjalistka ds. HR wskazuje, jakie działania powinny podjąć firmy na każdym etapie tego cyklu, by lepiej wykorzystać potencjał swojej kadry.

Dysleksja – czy zmniejsza szanse na rynku pracy?
– O ile w edukacji są procedury wsparcia, to w środowisku zawodowym wszystko zależy od dobrej woli pracodawcy – zauważa specjalistka pracująca z osobami z dysleksją Urszula Grzegorczyk. Zmiana postrzegania dyslektyków na rynku pracy jest pilnie potrzebna. – Wielu otwarcie mówi o swojej dysleksji. Nie chcą biernie czekać, aż „system sam się zmieni” – podkreśla pedagog Michalina Ignaciuk.

Godzinowe koszty pracy w Polsce należą do najniższych w całej Unii Europejskiej. Nowe dane Eurostatu
Europejski Urząd Statystyczny opublikował najnowsze dane dotyczące średnich godzinowych kosztów pracy w 27 krajach Unii Europejskiej. Z zestawienia wynika, że koszty pracy są u nas niemal dwukrotnie niższe od unijnej średniej. Jednocześnie Polska jest jednym z państw UE, w których wzrost kosztów pracy był najwyższy na przestrzeni ostatniego roku.

Zakładka o nas – co napisać?
W erze cyfrowej większość konsumentów, nawet tych, którzy ostatecznie dokonują zakupu lub korzystają z usługi stancjonarnie, sprawdza stronę firmy. Co więcej, klienci i kontrahenci szukają tam nie tylko cennika czy danych kontaktowych. Co jeszcze sprawdzają? Wyjaśniamy, co warto uwzględnić w zakładce „O nas" na stronie internetowej przedsiębiorstwa, a jakie informacje lepiej pominąć.
Najnowsze komunikaty

Praca.pl zaprasza na konferencję UCL Leaders - Londyn, 20-21.01.2023
Już 20 i 21 stycznia 2023 roku w Londynie odbędzie się kolejna edycja jednej z największych konferencji studenckich w Wielkiej Brytanii - UCL Leaders. Konferencja, organizowana w całości przez studentów najlepszych uczelni międzynarodowych, corocznie przyciąga setki uczestników - obecnych liderów i ich następców.

Praca.pl zaprasza na konferencję Internal Communication Meeting 2
O aktualnych trendach w komunikacji wewnętrznej będziemy rozmawiać również podczas Internal Communication Meeting 2 (20 października 2021).

Seks poprawia jakość pracy
Wbrew pozorom fantazjowanie o seksie może wpływać pozytywnie na jakość pracy. Dlaczego?

Praca i miłość w jednej firmie
Czy takie połączenie ma więcej plusów, czy minusów?