– Wielu managerów i właścicieli firm rano ma czas, by pomyśleć strategicznie. Poranne godziny, gdy nikt nie pisze, nie dzwoni, są idealne na planowanie i podejmowanie decyzji. Zetki nie mają jeszcze tylu zawodowych obowiązków, ale intuicyjnie robią coś bardzo mądrego, dbają o swój dobrostan zanim zacznie się presja dnia. To niezwykle zdrowe podejście – zauważa coach biznesu Wiktor Tokarski.
Lista stanowisk - Inżynier Wirtualnej Rzeczywistości
Inżynier Wirtualnej Rzeczywistości
CHARAKTEYSTYKA ZAWODU
Inżynier wirtualnej rzeczywistości (VR Engineer) to specjalista, który zajmuje się projektowaniem rozwiązań przy użyciu języków umożliwiających programowanie nie tylko aplikacji, ale też urządzeń. Odpowiada także za ich wprowadzenie do komercyjnego zastosowania pod względem informatycznym.
W swojej pracy skupia się na tworzeniu oprogramowania, które pomaga urządzeniom rozpoznać rzeczywistość, m.in. oceniać odległości lub inne parametry czy komunikować się z GPS. Opracowuje także specjalne interfejsy i systemy, które mogą stworzyć symulowane środowisko podobne do świata rzeczywistego np. symulacje sytuacyjne na potrzeby treningów wojskowych.
Przed wdrożeniem, testuje nowe rozwiązania, a także monitoruje ich działanie. W razie potrzeby przystępuje do prac naprawczych lub modyfikacji. Sporządza także odpowiednią dokumentację techniczną z każdego projektu i raportuje wyniki prac do przełożonych.
WYMAGANIA
Potencjalni kandydaci do pracy na tym stanowisku legitymuję się wykształceniem wyższym, licencjatem lub mgr, na kierunku ścisłym np. informatyka czy matematyka. Muszą posiadać umiejętności w zakresie określonych języków programowania lub projektowania np. c/C+, Unity czy Unreal, mieć doświadczenie w obróbce graficznej np. 3D i praktyczną wiedzę na temat wirtualnej rzeczywistości.
Praca wykonywana jest w środowisku międzynarodowym, więc niezbędna jest dobra znajomość języków obcych, przede wszystkim angielskiego. Inżynier VR musi być także osobą otwartą na rozwój osobisty i chętną do podnoszenia swoich kwalifikacji. Regularnie w branży pojawiają się bowiem nowe rozwiązania, które wchodzą do codziennego zastosowania.
WARUNKI PRACY
Praca wykonywana jest stacjonarnie, w siedzibie firmy. Większość czasu zajmują zadania wykonywane przed komputerem, przy użyciu którego projektowane i testowane są nowe rozwiązania. Częścią pracy są także spotkania i szkolenia innych pracowników czy też potencjalnych klientów w zakresie wirtualnej rzeczywistości.
MOŻLIWOŚĆ ZATRUDNIENIA
Specjaliści z dziedziny wirtualnej rzeczywistości mogą znaleźć pracę w przedsiębiorstwach, które posiadają w swojej ofercie produkty lub usługi oparte na tej technologii. Działają one np. w sektorze finansowym, przemysłowym czy rozrywkowym (gry video). Inną możliwością są specjalistyczne firmy wykonujące tego typu projekty dla klientów zewnętrznych. Szukać zatrudnienia można zarówno w Polsce, jak i za granicą.
ZAROBKI
Jak w każdym zawodzie związanym z branżą IT zarobki są bardzo dobre i znacznie przewyższają średnią krajową. Samodzielny specjalista może zarobić ponad 5 tys. zł, a w przypadku najlepszych te kwoty są nawet dwukrotnie wyższe. Zależą one od doświadczenia zawodowego, umiejętności – w tym przypadku znaczenie ma znajomość konkretnych technologii projektowania i programowania - oraz miejsca pracy.
Praca Inżynier Wirtualnej RzeczywistościNajnowsze artykuły

Zasada „5 to 9 before 9 to 5”. Jak Zetki produktywnie wykorzystują poranek?

Kompetencje zawodowe – dlaczego czasami ukrywamy przed pracodawcą wyższe kwalifikacje? Rozmowa z ekspertem
Aż 65% z nas zataja przed pracodawcą część swoich kompetencji. – Z perspektywy pracownika pojawia się naturalna obawa przed ujawnianiem wszystkich swoich umiejętności, szczególnie tych, które wykraczają poza wymagane stanowisko. Może to bowiem oznaczać więcej obowiązków, bez realnych korzyści w zamian – zauważa ekspert rynku pracy z Randstad Polska Mateusz Żydek. Czy to korzystna strategia?

Badania okresowe pracowników – podstawowe informacje
Badania okresowe są obowiązkowe dla wszystkich pracowników, różni się tylko częstotliwość ich wykonywania oraz rodzaj zlecanych badań. Przykładowo, jeśli pracownik wykonuje pracę na wysokości, zostanie wysłany m.in. na badanie neurologiczne, nauczyciele mogą spodziewać się badań laryngologicznych, a osoby na kierowniczych stanowiskach – EKG serca i pomiaru poziomu cholesterolu we krwi.

Gaslighting w miejscu pracy – czym jest? Jak się przed nim chronić?
„To wcale nie miało miejsca!", „To był przecież niewinny żart, źle to odebrałeś", „Znowu przesadzasz..." Jeśli bardzo często słyszysz tego typu komunikaty kwestionujące Twój zdrowy rozsądek albo podważające Twoje emocje, być może ktoś stara się Tobą manipulować. Gaslighting to bardzo wyrafinowana forma przemocy emocjonalnej. Jakie są oznaki, że gaslighter zastawia na Ciebie pułapkę?

Bezrobocie w Polsce spada. Stopa bezrobocia w marcu 2025 r. wg GUS
Główny Urząd Statystyczny podał najnowsze dane na temat poziomu bezrobocia rejestrowanego i liczby bezrobotnych. Z zestawienia wynika, że stopa bezrobocia w marcu br. zmniejszyła się w stosunku do poprzedniego miesiąca. To dobra wiadomość świadcząca o dużej stabilności polskiego rynku pracy. Wciąż widać jednak znaczne różnice na poziomie lokalnym. Gdzie bezrobocie jest najwyższe?

Czy to już czas na zmianę pracy? Doradca zawodowy wyjaśnia, jak mądrze wykorzystywać swoje kwalifikacje
– Statystycznie człowiek spędza w pracy 8 godzin dziennie, trudno udawać przez tak długi czas entuzjazm do jej wykonywania. Praca powinna nam sprawiać przyjemność i choć to slogan, to obala faworyzowany mit ciężkiej pracy – tłumaczy doradczyni zawodowa Magdalena Gabruś. Jak zatem rozwijać własny potencjał na obejmowanym stanowisku? Skąd wiedzieć, że już najwyższy czas na zmianę pracy?
Najnowsze komunikaty

Praca.pl zaprasza na konferencję UCL Leaders - Londyn, 20-21.01.2023
Już 20 i 21 stycznia 2023 roku w Londynie odbędzie się kolejna edycja jednej z największych konferencji studenckich w Wielkiej Brytanii - UCL Leaders. Konferencja, organizowana w całości przez studentów najlepszych uczelni międzynarodowych, corocznie przyciąga setki uczestników - obecnych liderów i ich następców.

Praca.pl zaprasza na konferencję Internal Communication Meeting 2
O aktualnych trendach w komunikacji wewnętrznej będziemy rozmawiać również podczas Internal Communication Meeting 2 (20 października 2021).

Seks poprawia jakość pracy
Wbrew pozorom fantazjowanie o seksie może wpływać pozytywnie na jakość pracy. Dlaczego?

Praca i miłość w jednej firmie
Czy takie połączenie ma więcej plusów, czy minusów?