– Czy nie mamy tak, że jak nie umiemy czegoś na 200%, to rezygnujemy? Boimy się, że nie podołamy? Pamiętajmy, że nie liczy się płeć, ale nasze kompetencje. Nie dajmy sobie wmówić, że jesteśmy w czymś gorsze! – mówi specjalistka HR Agnieszka Ciećwierz. W Światowym Dniu Przedsiębiorczości Kobiet przypomina, w czym kobiety są świetne oraz wyjaśnia, jak być jeszcze lepszą liderką w biznesie.
Lista stanowisk - Blockchain Engineer
Blockchain Engineer
CHARAKTERYSTYKA ZAWODU
Technologia blockchain jest wykorzystywana do tworzenia rozwiązań takich jak mobilne platformy handlowe, karty identyfikujące bezpieczeństwo transakcji, platformy rachunkowo-kontrolne oraz infrastrukturę rynkową w bankach i domach maklerskich. Łączy w sobie elementy świata technologii i finansów.
Osobą odpowiedzialną za tworzenie ww. rozwiązań jest właśnie Blockchain Engineer. Projektuje on aplikacje oparte na tej technologii, uczestniczy w wypracowaniu najwyższych standardów jakości w tym zakresie oraz pisze odpowiedni kod, który zapewni wysoką jakość przyszłych rozwiązań.
Dla współpracowników stanowi źródło wiedzy i pomocy w razie problemu z korzystaniem z narzędzi stworzonych na bazie blockchain technology. Dokonuje tekstów przed wdrożeniem danego rozwiązania, monitoruje jego funkcjonowanie, a w razie potrzeby usuwa ewentualne błędy i zapobiega problemom.
WYMAGANIA
Blockchain Engineer zazwyczaj posiada wyższe wykształcenie informatyczne. Najbardziej pożądana jest specjalizacja związana z wytwarzaniem oprogramowania. Dla pracodawców, bardziej niż szczegółowy profil wykształcenia, liczą się jednak praktyczne umiejętności oraz doświadczenie zawodowe.
Osoba na tym stanowisku musi wykazać się znajomością technologii blockchain, a także umieć przełożyć na wiedzę na programowanie rozwiązań o wysokiej jakości. Potrzebne są także dobre umiejętności językowe, by odnaleźć się w międzynarodowym środowisku pracy.
Ponadto musi charakteryzować się dokładnością, rzetelnością i dbałością o nawet najmniejsze szczegóły. Znaczenie ma także dobra organizacja pracy, komunikatywność i umiejętność reagowania na nieprzewidziane wydarzenia (problemy techniczne, awarie itp.)
WARUNKI PRACY
Jest to praca stacjonarna, związana przede wszystkim zadaniami wykonywanymi przed komputerem, który służy do pisania kodu, projektowania nowych rozwiązań, jak również monitoringu ich późniejszego funkcjonowania. Sporo czasu blockchain engineer spędza w tzw. środowisku testowym, gdzie weryfikuje nowe rozwiązania pod kątem ich funkcjonalności. W przypadku, gdy firma posiada rozproszoną strukturę, może pojawić się jednak konieczność podróży służbowych, w celu szkolenia innych pracowników.
Obowiązki wymagają pracy zarówno samodzielnej, jak i w zespole. Stałym elementem są spotkania projektowe, podczas których ustalany jest kształt przyszłych rozwiązań. Swoją pracę raportuje do bezpośrednich przełożonych lub władz firmy – w zależności od jej struktury organizacyjnej i liczebności.
MOŻLIWOŚC ZATRUDNIENIA
Pracy można szukać w firmach i instytucjach prowadzących projekty, do których wykorzystywana jest technologia blackchain np. w branży finansowej (banki, domy inwestycyjne). Szansę stawią także start-upy, które opierają swoje produkty lub usługi na nowych technologiach oraz specjalistyczne firmy programistyczne. Blockchain Engineer może wykonywać swoją pracę na pełnym etacie, jak również jako freelancer, współpracując z różnymi klientami. Dla rozważających emigrację zarobkową
ZAROBKI
Jest to zawód dopiero raczkujący w Polsce, dlatego nie ma jeszcze precyzyjnych danych o zarobkach. Jednak ze względu na popularność wykwalifikowanych specjalistów IT, mogą oni liczyć na zarobki znacznie powyżej średniej krajowej. Dla porównania, firmy IT w USA oferują na tym stanowisku pensją 150-170 tys. dolarów rocznie.
Praca Blockchain EngineerNajnowsze artykuły
Kobiety coraz silniejsze w biznesie
Urlop okolicznościowy na ślub dziecka
Ślub dziecka pracownika to jedno z wydarzeń uprawniających do wzięcia urlopu okolicznościowego, za który pracownikowi przysługuje wynagrodzenie. Wyjaśniamy, z ilu dni urlopu może skorzystać ojciec, matka czy opiekun prawny dziecka, jak powinien wyglądać wniosek o urlop okolicznościowy oraz czy dni wolne można wykorzystać wyłącznie w dniu ślubu i wesela.
Grupy zawodowe najbardziej narażone na smog
Najbardziej narażone wdychanie rakotwórczego smogu są osoby codziennie dojeżdżające do pracy, mieszkańcy kilkudziesięciotysięcznych miejscowości i osoby wykonujące w sezonie grzewczym oraz przy ruchliwych drogach pracę w terenie. Główny Inspektorat Pracy wyjaśnia, czy pracodawcy muszą zapewnić pracownikom maski antysmogowe i jak powinni chronić ich przed szkodliwymi czynnikami pracy.
Mechanik lotniczy – praca, wymagania, zarobki
Mechanik lotniczy to jeden z najbardziej perspektywicznych zawodów dla absolwentów techników i szkół branżowych o profilach związanych z mechaniką. Żeby zdobyć tę pracę, trzeba uzyskać dodatkową licencję na obsługę techniczną statku powietrznego, wystawianą przez Urząd Lotnictwa Cywilnego. Sprawdź, jak ją zdobyć, a także w jakich samolotach możesz specjalizować się jako mechanik lotniczy!
Szklane ściany, szklane ruchome schody. Równouprawnienie na rynku pracy to wciąż fikcja?
7 listopada wypada Światowy Dzień Feminizmu. Dlaczego to tak ważne święto? – Mimo poprawy sytuacji kobiety nadal borykają się ze stereotypami, mają dodatkową nieodpłatną pracę w domu, soptykają się z seksizmem w pracy, są rzadziej zapraszane jako ekspertki – zauważa dr Anna M. Górska, dyrektorka Centrum Badań Kobiet i Różnorodności w Organizacjach z Akademii Leona Koźmińskiego.
Osoba z autyzmem na rynku pracy – czy autyzm wyklucza z życia zawodowego?
– Populacja osób neuroatypowych jest bardzo zróżnicowana – zauważa Izabela Kocyłak, trenerka pracy z Fundacji SYNAPSIS. Wiele osób aktywnych zawodowo, szczególnie z tzw. wysoko funkcjonującym autyzmem, jest nieświadomych swojego zaburzenia. Tymczasem aż 2% pracowników w Polsce i 10% w Europie to osoby w spektrum autyzmu. Jak rozpoznać autyzm i w jakich zawodach może sprawdzić się autystyk?
Najnowsze komunikaty
Praca.pl zaprasza na konferencję UCL Leaders - Londyn, 20-21.01.2023
Już 20 i 21 stycznia 2023 roku w Londynie odbędzie się kolejna edycja jednej z największych konferencji studenckich w Wielkiej Brytanii - UCL Leaders. Konferencja, organizowana w całości przez studentów najlepszych uczelni międzynarodowych, corocznie przyciąga setki uczestników - obecnych liderów i ich następców.
Praca.pl zaprasza na konferencję Internal Communication Meeting 2
O aktualnych trendach w komunikacji wewnętrznej będziemy rozmawiać również podczas Internal Communication Meeting 2 (20 października 2021).
Seks poprawia jakość pracy
Wbrew pozorom fantazjowanie o seksie może wpływać pozytywnie na jakość pracy. Dlaczego?
Praca i miłość w jednej firmie
Czy takie połączenie ma więcej plusów, czy minusów?