Lista stanowisk - Blockchain Engineer

Blockchain Engineer

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

 

Technologia blockchain jest wykorzystywana do tworzenia rozwiązań takich jak mobilne platformy handlowe, karty identyfikujące bezpieczeństwo transakcji, platformy rachunkowo-kontrolne oraz infrastrukturę rynkową w bankach i domach maklerskich. Łączy w sobie elementy świata technologii i finansów.

 

Osobą odpowiedzialną za tworzenie ww. rozwiązań jest właśnie Blockchain Engineer. Projektuje on aplikacje oparte na tej technologii, uczestniczy w wypracowaniu najwyższych standardów jakości w tym zakresie oraz pisze odpowiedni kod, który zapewni wysoką jakość przyszłych rozwiązań.

 

Dla współpracowników stanowi źródło wiedzy i pomocy w razie problemu z korzystaniem z narzędzi stworzonych na bazie blockchain technology. Dokonuje tekstów przed wdrożeniem danego rozwiązania, monitoruje jego funkcjonowanie, a w razie potrzeby usuwa ewentualne błędy i zapobiega problemom.

 

WYMAGANIA

 

Blockchain Engineer  zazwyczaj posiada wyższe wykształcenie informatyczne. Najbardziej pożądana jest specjalizacja związana z wytwarzaniem oprogramowania. Dla pracodawców, bardziej niż szczegółowy profil wykształcenia, liczą się jednak praktyczne umiejętności oraz doświadczenie zawodowe.

 

Osoba na tym stanowisku musi wykazać się znajomością technologii blockchain, a także umieć przełożyć na wiedzę na programowanie rozwiązań o wysokiej jakości. Potrzebne są także dobre umiejętności językowe, by odnaleźć się w międzynarodowym środowisku pracy.

 

Ponadto musi charakteryzować się dokładnością, rzetelnością i dbałością o nawet najmniejsze szczegóły. Znaczenie ma także dobra organizacja pracy, komunikatywność i umiejętność reagowania na nieprzewidziane wydarzenia (problemy techniczne, awarie itp.)

 

WARUNKI PRACY

 

Jest to praca stacjonarna, związana przede wszystkim zadaniami wykonywanymi przed komputerem, który służy do pisania kodu, projektowania nowych rozwiązań, jak również monitoringu ich późniejszego funkcjonowania. Sporo czasu blockchain engineer spędza w tzw. środowisku testowym, gdzie weryfikuje nowe rozwiązania pod kątem ich funkcjonalności. W przypadku, gdy firma posiada rozproszoną strukturę, może pojawić się jednak konieczność podróży służbowych, w celu szkolenia innych pracowników.

 

Obowiązki wymagają pracy zarówno samodzielnej, jak i w zespole. Stałym elementem są spotkania projektowe, podczas których ustalany jest kształt przyszłych rozwiązań. Swoją pracę raportuje do bezpośrednich przełożonych lub władz firmy – w zależności od jej struktury organizacyjnej i liczebności.

 

MOŻLIWOŚC ZATRUDNIENIA

 

Pracy można szukać w firmach i instytucjach prowadzących projekty, do których wykorzystywana jest technologia blackchain np. w branży finansowej (banki, domy inwestycyjne). Szansę stawią także start-upy, które opierają swoje produkty lub usługi na nowych technologiach oraz specjalistyczne firmy programistyczne. Blockchain Engineer może wykonywać swoją pracę na pełnym etacie, jak również jako freelancer, współpracując z różnymi klientami. Dla rozważających emigrację zarobkową

 

ZAROBKI

 

Jest to zawód dopiero raczkujący w Polsce, dlatego nie ma jeszcze precyzyjnych danych o zarobkach. Jednak ze względu na popularność wykwalifikowanych specjalistów IT, mogą oni liczyć na zarobki znacznie powyżej średniej krajowej. Dla porównania, firmy IT w USA oferują na tym stanowisku pensją 150-170 tys. dolarów rocznie.

Praca Blockchain Engineer
Lista stanowisk

Najnowsze artykuły

Rozpraszacze w pracy – jakie warto wyeliminować? Jak to zrobić?

Rozpraszacze w pracy – jakie warto wyeliminować? Jak to zrobić?

Smartfon z dostępem do internetu, a więc ulubonych social mediów i aplikacji, to jeden z największych rozpraszaczy odrywających nas od pracy. Wiele osób czuje przymus sięgania do telefonu nawet kilkadziesiąt razy w ciągu godziny. 15 lipca, w Światowy Dzień Bez Telefonu Komórkowego, zachęcamy do odłożenia na bok smartfona oraz refleksji nad największymi wrogami naszej koncentracji. 

Temperatura w miejscu pracy a BHP

Temperatura w miejscu pracy a BHP

Czy upały mogą być uzasadnieniem przerwania pracy i opuszczenia stanowiska? Czy szef ma obowiązek skrócić godziny pracy, gdy temperatura powietrza przekracza 30℃? A co z klimatyzacją, wiatrakami i zimnymi napojami – czy są one obowiązkowe? Każdego lata wracają pytania dotyczące temperatury w pracy i przepisów bhp. Wyjaśniamy, jakie są obowiązki pracodawcy, a co zależy od jego dobrej woli.

Leśniczy – opis zawodu, jak zostać, obowiązki wymagania, zarobki

Leśniczy – opis zawodu, jak zostać, obowiązki wymagania, zarobki

12 lipca to Dzień Leśnika, święto obchodzone przez leśniczych, pracowników Lasów Państwowych i innych jednostek zajmujących się opieką nad lasami. Olga Buczyńska p.o naczelnik Biura Prasowego Lasów Państwowych wyjaśnia, jak zdobyć pracę w leśnictwie. – Osoba ubiegająca się o stanowisko leśniczego musi zdać egzamin do Służby Leśnej, który potwierdzi jego / jej podstawowe kwalifikacje.

Szukanie nowej pracy – który miesiąc jest najbardziej odpowiedni?

Szukanie nowej pracy – który miesiąc jest najbardziej odpowiedni?

Czy szukanie pracy w wakacje to dobry pomysł? A może lepiej poczekać z wysyłaniem CV do jesieni? Rynek pracy cechuje pewna cykliczność, która sprawia, że w niektórych miesiącach pojawia się więcej ofert, a firmy chętniej powiększają kadrę. Podpowiadamy, kiedy jest dobry czas na szukanie zatrudnienia, a w jakim okresie możesz mieć nieco więcej trudności ze zdobyciem posady.

Jak stworzyć inkluzywne miejsce pracy? Wywiad z dr Joanną Skonieczną, Kierowniczką Programową KPH

Jak stworzyć inkluzywne miejsce pracy? Wywiad z dr Joanną Skonieczną, Kierowniczką Programową KPH

– Warto ocenić atmosferę w firmie już podczas rekrutacji. Zwrócić uwagę na to, na ile osoby rekrutujące pozostają w postawie otwartości i inkluzywności, jak formułują pytania, jak zwracają się do osoby starającej się o pracę – tłumaczy dr Joanna Skonieczna, Kierowniczka Programowa Kampanii Przeciw Homofobii. Wyjaśnia też, jak każdy z nas może stać się sojusznikiem_czką osób LGBT+ w pracy.

Jak walczyć z rutyną w pracy?

Jak walczyć z rutyną w pracy?

Codziennie idziesz do pracy tą sama drogą. I każdego dnia zaczynasz pracę z myślą, że nie czeka Cię dziś nic nowego... Rutyna jest jednym z głównych powodów wypalenia zawodowego. Z drugiej strony może dawać poczucie bezpieczeństwa i stabilności. – W różnych okresach życia potrzeba rutyny może ulec zmianie – wyjaśnia psycholog Joanna Marszalska. Kiedy zatem walczyć z rutyną i jak to robić?