– Statystycznie człowiek spędza w pracy 8 godzin dziennie, trudno udawać przez tak długi czas entuzjazm do jej wykonywania. Praca powinna nam sprawiać przyjemność i choć to slogan, to obala faworyzowany mit ciężkiej pracy – tłumaczy doradczyni zawodowa Magdalena Gabruś. Jak zatem rozwijać własny potencjał na obejmowanym stanowisku? Skąd wiedzieć, że już najwyższy czas na zmianę pracy?
Lista stanowisk - Specjalista ds. Cyberzagrożeń
Polecane oferty - Informatyka / Administracja
Specjalista ds. Cyberzagrożeń
CHARAKTERYSTYKA ZAWODU
Specjalista ds. cyberzagrożeń to osoba, która zajmuje się ochroną, zapewnieniem bezpieczeństwa informacji i innych danych będących w posiadaniu firmy. Zapobiega i ewentualnie przeciwdziała skutkom ataków hakerskich i prób uzyskania nielegalnego dostępu do jej zasobów. Stanowi to jeden z najważniejszych elementów codziennego funkcjonowania danego podmiotu.
Realizuje projekty dotyczące bezpieczeństwa IT oraz prowadzi działania kontrolne i audyty związane z przestrzeganiem standardów bezpieczeństwa informacji. Wdraża nowe rozwiązania w tym zakresie i służy współpracownikom merytoryczną pomocą (kursy, szkolenia, warsztaty) przy odpowiednim korzystaniu z zasobów firmy, by nie narazić danych na atak cyberprzestępców.
Codzienne obsługuje systemy zapewniające bezpieczeństwo informatyczne oraz analizuje przypadki naruszeń, by uniknąć podobnych sytuacji w przyszłości.
WYMAGANIA
Do pracy jako Specjalista ds. cyberzagrożeń konieczne jest wykształcenie wyższe informatyczne, najlepiej ze specjalizacji związanych z bezpieczeństwem oraz ochroną informacji i danych w sieci. Na samodzielnym stanowisku potrzebne jest także praktyczne doświadczenie i wiedza z zakresu norm, standardów i rozwiązań funkcjonujących w branży oraz we wdrażaniu polityki bezpieczeństwa danych. Musi także znać, takie zagadnienia jak infrastruktura IT, systemy operacyjne (Linux, Windows), firewalle czy narzędzia do monitorowania sieci i jej zasobów.
Z kompetencji miękkich wymienić można zdolności interpersonalne, komunikatywność, zdolność rozwiązywania problemów i radzenia sobie w sytuacjach kryzysowych.
WARUNKI PRACY
Osoba na tym stanowisku wykonuje swoją pracę przede wszystkim w biurze. Jego podstawowym narzędziem pracy jest komputer z dostępem do wszelkich systemów funkcjonujących w firmie. Ma stały kontakt z innymi komórkami, a swoją pracę raportuje do szefów działu IT lub bezpośrednio do zadry zarządzającej. W ramach wykonywanych obowiązków mogą się zdarzać wyjazdy służbowe np. do oddziałów terenowych w celu szkolenia pracowników.
MOŻLIWOŚĆ ZATRUDNIENIA
Mnogość rozwiązań IT, przenoszenie coraz większego spectrum działalności rynkowej do „sieci” sprawia, że bezpieczeństwo IT urasta do rangi najwyższego priorytetu. Dlatego też specjalista ds. cyberzagrożeń nie narzeka na brak ofert pracy. Może szukać zatrudnienia w firmach i instytucjach, które są w posiadaniu wrażliwych danych i mogą być narażone na ich kradzież czy włamanie do systemu.
Miejscem pracy mogą być m.in. banki, domy maklerskie, firmy z sektora nowych technologii, które tworzą innowacyjne rozwiązania i produkty czy też instytucje publiczne, administrujące np. danymi osobowymi czy finansowymi obywateli. Systemy przeciwdziałania atakom posiadają także np. urzędy czy ministerstwa.
ZAROBKI
Specjalista na tym stanowisku zarabia w przedziale 5-10 tys. zł brutto. Pensja zależy od doświadczenia zawodowego, regionu, jak również w rodzaju firmy lub instytucji, w której dana osoba jest zatrudniona. Jeszcze więcej można zarobić na stanowisku kierowniczym w tej profesji. W tym przypadku wynagrodzenia oscylują w granicach 11-13 tys. brutto.
Praca Specjalista ds. CyberzagrożeńNajnowsze oferty - Informatyka / Administracja
-
Specjalista ds. Analiz Strategicznych
Poczta Polska S.A. Warszawa, ul. Rodziny Hiszpańskich 8 praca stacjonarnaspecjalista (mid) umowa o pracę pełny etat -
Praktykant / Praktykantka w obszarze Cyberbezpieczeństwa w Orange
praktykant/stażysta umowa o staż/praktykę -
Bilfinger za 2 dni wygasaspecjalista (mid) umowa o pracę pełny etat
-
Młodszy Specjalista ds. ciągłości działania / Cyber Security
Grupa Inter Cars Warszawa, budynek galerii handlowej Młociny praca hybrydowa / stacjonarnaspecjalista (mid) umowa na zastępstwo pełny etat
Najnowsze artykuły

Czy to już czas na zmianę pracy? Doradca zawodowy wyjaśnia, jak mądrze wykorzystywać swoje kwalifikacje

Ratownik medyczny w wojsku – praca, zarobki
– Ratownik medyczny w Siłach Zbrojnych RP pełni kluczową rolę w zabezpieczeniu medycznym zarówno w warunkach pokojowych, jak i podczas operacji wojskowych – tłumaczy ppor. Krystian Dwórznik, Szef Sekcji Promocji i Współpracy z Wojskowego Centrum Rekrutacji w Płocku. Oto jak wygląda praca wojskowego ratownika medycznego oraz jak krok po kroku przejść rekrutację na to stanowisko.

Świąteczna przerwa – jak się zmotywować do pracy po powrocie?
Majówka pozwoliła nam zapomnieć o obowiązkach i stresie zawodowym. Jednak powrót do codzienności po długim weekendzie czy dłuższym urlopie bywa naprawdę trudny. Socjolog i psychoterapeutka Beata Danielska podpowiada, według jakiego klucza możemy dzielić zadania po powrocie do pracy, żeby zapewnić sobie „miękkie lądowanie" i nie dać się przytłoczyć nagromadzonymi obowiązkami.

Kompetencje zawodowe – dlaczego czasami ukrywamy przed pracodawcą wyższe kwalifikacje? Rozmowa z ekspertem
Aż 65% z nas zataja przed pracodawcą część swoich kompetencji. – Z perspektywy pracownika pojawia się naturalna obawa przed ujawnianiem wszystkich swoich umiejętności, szczególnie tych, które wykraczają poza wymagane stanowisko. Może to bowiem oznaczać więcej obowiązków, bez realnych korzyści w zamian – zauważa ekspert rynku pracy z Randstad Polska Mateusz Żydek. Czy to korzystna strategia?

Praca w zespole – umiejętności, zalety, zasady
Umiejętność pracy w zespole to jedna z najczęściej wymienianych umiejętności w ogłoszeniach o pracę. I choć kandydaci zwykle deklarują, że posiadają tę kompetencję miękką, rzeczywistość często wygląda inaczej. Jak odnaleźć swoją rolę w grupie, w jaki sposób komunikować, że współpracownik popełnił błąd, co szkodzi osiąganiu wspólnego celu? Oto wszystko, co musisz wiedzieć o pracy zespołowej.

Zasada „5 to 9 before 9 to 5”. Jak Zetki produktywnie wykorzystują poranek?
– Wielu managerów i właścicieli firm rano ma czas, by pomyśleć strategicznie. Poranne godziny, gdy nikt nie pisze, nie dzwoni, są idealne na planowanie i podejmowanie decyzji. Zetki nie mają jeszcze tylu zawodowych obowiązków, ale intuicyjnie robią coś bardzo mądrego, dbają o swój dobrostan zanim zacznie się presja dnia. To niezwykle zdrowe podejście – zauważa coach biznesu Wiktor Tokarski.
Najnowsze komunikaty

Praca.pl zaprasza na konferencję UCL Leaders - Londyn, 20-21.01.2023
Już 20 i 21 stycznia 2023 roku w Londynie odbędzie się kolejna edycja jednej z największych konferencji studenckich w Wielkiej Brytanii - UCL Leaders. Konferencja, organizowana w całości przez studentów najlepszych uczelni międzynarodowych, corocznie przyciąga setki uczestników - obecnych liderów i ich następców.

Praca.pl zaprasza na konferencję Internal Communication Meeting 2
O aktualnych trendach w komunikacji wewnętrznej będziemy rozmawiać również podczas Internal Communication Meeting 2 (20 października 2021).

Seks poprawia jakość pracy
Wbrew pozorom fantazjowanie o seksie może wpływać pozytywnie na jakość pracy. Dlaczego?

Praca i miłość w jednej firmie
Czy takie połączenie ma więcej plusów, czy minusów?