Lista stanowisk - Specjalista ds. Cyberzagrożeń

Polecane oferty - Informatyka / Administracja

  • Starszy Referent / Specjalista w Wydziale Cyberbezpieczeństwa w Biurze Organizacyjnym

    Najwyższa Izba Kontroli   Warszawa, ul. Filtrowa 57    praca stacjonarna
    specjalista (mid)  umowa o pracę  pełny etat
    1 dni
    Zadania realizowane na stanowisku: Identyfikacja, ocena i zarządzanie ryzykiem związanym z bezpieczeństwem informacji i systemów informatycznych, w celu minimalizowania ryzyka wystąpienia incydentów bezpieczeństwa i ochrona organizacji przed atakami cybernetycznymi; Monitorowanie systemów i...
  • Młodszy Specjalista ds. Cyberbezpieczeństwa

    Poczta Polska S.A.   Warszawa, ul. Rodziny Hiszpańskich 8    praca stacjonarna   za 2 dni wygasa
    specjalista junior / mid  umowa o pracę  pełny etat
    14 dni
    Rodzaj zatrudnienia: umowa o pracę Twoje zadania: monitorowanie stanu cyberbezpieczeństwa Poczty Polskiej S.A., monitorowanie dostępności sieci i systemów IT Poczty Polskiej, wykrywanie, klasyfikowanie i kategoryzowanie w systemach monitoringu zdarzeń zagrażających lub stwarzających...

Specjalista ds. Cyberzagrożeń

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Specjalista ds. cyberzagrożeń to osoba, która zajmuje się ochroną, zapewnieniem bezpieczeństwa informacji i innych danych będących w posiadaniu firmy. Zapobiega i ewentualnie przeciwdziała skutkom ataków hakerskich i prób uzyskania nielegalnego dostępu do jej zasobów. Stanowi to jeden z najważniejszych elementów codziennego funkcjonowania danego podmiotu.

 

Realizuje projekty dotyczące bezpieczeństwa IT oraz prowadzi działania kontrolne i audyty związane z przestrzeganiem standardów bezpieczeństwa informacji. Wdraża nowe rozwiązania w tym zakresie i służy współpracownikom merytoryczną pomocą (kursy, szkolenia, warsztaty) przy odpowiednim korzystaniu z zasobów firmy, by nie narazić danych na atak cyberprzestępców.

 

Codzienne obsługuje systemy zapewniające bezpieczeństwo informatyczne oraz analizuje przypadki naruszeń, by uniknąć podobnych sytuacji w przyszłości.


WYMAGANIA

 

Do pracy jako Specjalista ds. cyberzagrożeń konieczne jest wykształcenie wyższe informatyczne, najlepiej ze specjalizacji związanych z bezpieczeństwem oraz ochroną informacji i danych w sieci. Na samodzielnym stanowisku potrzebne jest także praktyczne doświadczenie i wiedza z zakresu norm, standardów i rozwiązań funkcjonujących w branży oraz we wdrażaniu polityki bezpieczeństwa danych. Musi także znać, takie zagadnienia jak infrastruktura IT, systemy operacyjne (Linux, Windows), firewalle czy narzędzia do monitorowania sieci i jej zasobów.

Z kompetencji miękkich wymienić można zdolności interpersonalne, komunikatywność, zdolność rozwiązywania problemów i radzenia sobie w sytuacjach kryzysowych.


WARUNKI PRACY

 

Osoba na tym stanowisku wykonuje swoją pracę przede wszystkim w biurze. Jego podstawowym narzędziem pracy jest komputer z dostępem do wszelkich systemów funkcjonujących w firmie. Ma stały kontakt z innymi komórkami, a swoją pracę raportuje do szefów działu IT lub bezpośrednio do zadry zarządzającej. W ramach wykonywanych obowiązków mogą się zdarzać wyjazdy służbowe np. do oddziałów terenowych w celu szkolenia pracowników.


MOŻLIWOŚĆ ZATRUDNIENIA

 

Mnogość rozwiązań IT, przenoszenie coraz większego spectrum działalności rynkowej do „sieci” sprawia, że bezpieczeństwo IT urasta do rangi najwyższego priorytetu. Dlatego też specjalista ds. cyberzagrożeń nie narzeka na brak ofert pracy. Może szukać zatrudnienia w firmach i instytucjach, które są w posiadaniu wrażliwych danych i mogą być narażone na ich kradzież czy włamanie do systemu.

 

Miejscem pracy mogą być m.in. banki, domy maklerskie, firmy z sektora nowych technologii, które tworzą innowacyjne rozwiązania i produkty czy też instytucje publiczne, administrujące np. danymi osobowymi czy finansowymi obywateli. Systemy przeciwdziałania atakom posiadają także np. urzędy czy ministerstwa.


ZAROBKI                                                                                                                                                

 

Specjalista na tym stanowisku zarabia w przedziale 5-10 tys. zł brutto. Pensja zależy od doświadczenia zawodowego, regionu, jak również w rodzaju firmy lub instytucji, w której dana osoba jest zatrudniona. Jeszcze więcej można zarobić na stanowisku kierowniczym w tej profesji. W tym przypadku wynagrodzenia oscylują w granicach 11-13 tys. brutto.

Praca Specjalista ds. Cyberzagrożeń
Lista stanowisk

Najnowsze artykuły

Powołanie do zawodowej służby wojskowej a stosunek pracy – o czym warto wiedzieć

Powołanie do zawodowej służby wojskowej a stosunek pracy – o czym warto wiedzieć

15 sierpnia to nie tylko dzień wolny i początek długiego weekendu, ale i Święto Wojska Polskiego, ustanowione, by uczcić pamięć Bitwy Warszawskiej, a także docenić poświęcenie żołnierzy czuwających nad naszym bezpieczeństwem. Przy okazji tego ważnego święta przypominamy, że służbę wojskową można łączyć z pracą. Jak wojsko zmienia sytuację zawodową i jakie dodatkowe uprawnienia ma żołnierz? 

Elektromonter – opis zawodu, obowiązki, CV, zarobki

Elektromonter – opis zawodu, obowiązki, CV, zarobki

Elektrycy, elektromechanicy i elektromonterzy są pilnie poszukiwani na rynku pracy niezależnie od zmiennej sytuacji gospodarczej. Zapotrzebowanie jest ogromne we wszystkich częściach Polski, co oznacza wysokie szanse na znalezienie pracy tuż po zakończeniu nauki w szkole technicznej bądź branżowej. Gdzie można pracować z elektrycznym fachem w ręku i jakich spodziewać się zarobków?

Pracoholizm – uzależnienie czy pasja?

Pracoholizm – uzależnienie czy pasja?

Jesteś perfekcjonistą i masz trudności z delegowaniem zadań, bo „wszystko zrobisz lepiej"? Uważaj, by nie wpaść w pułapkę pracoholizmu. Przez wielu wciąż uważany za zaletę, pracoholizm niszczy zdrowie, życie osobiste dotkniętych nim osób, a w skrajnych przypadkach prowadzi nawet do śmierci z przepracowania. W Światowy Dzień Pracoholików warto zadać sobie pytanie: czy nie pracujemy za dużo?

Siedząca praca a ból pleców

Siedząca praca a ból pleców

– Długim czasem pracy w pozycji siedzącej możemy zwiększyć swoją podatność na takie choroby jak dyskopatia, hemoroidy, obniżone libido, żylaki kończyn dolnych czy nawet udar. Najczęstszą dolegliwością jest jednak ból kręgosłupa – wyjaśnia Piotr Seredziński, chiropraktyk i fizjoterapeuta. Jak zatem prawidłowo siedzieć w pracy, by uniknąć bólu, pogłębiania wad postawy i poważniejszych chorób?

Praca nad morzem – pomysł na wakacje

Praca nad morzem – pomysł na wakacje

W miesiącach letnich ofertowy boom daje się zauważyć zwłaszcza w turystyce, gastronomii, handlu detalicznym, budownictwie i rolnictwie. Nad morzem przeważają oferty z sektora HoReCa skierowane przede wszystkim do studentów, ale także osób z uprawnieniami np. ratownika czy instruktora. Sprawdź, jakie stanowiska oferowane są nad Bałtykiem oraz jak zmienia się rynek pracy latem.

Przerwa na karmienie – zasady, przepisy, wzór zaświadczenia o karmieniu

Przerwa na karmienie – zasady, przepisy, wzór zaświadczenia o karmieniu

Od 1 do 7 sierpnia obchodzimy Światowy Tydzień Karmienia Piersią. Z tej okazji przypominamy, że powrót do pracy nie oznacza, że mama musi zaprzestać karmienia dziecka piersią. Kodeks pracy gwarantuje maksymalnie dwie dodatkowe przerwy na karmienie. To, z ilu i jak długich przerw może skorzystać, zależy od wymiaru czasu pracy zatrudnionej mamy oraz liczby karmionych przez nią dzieci.