Praca.pl Poradniki Lista stanowisk Doradztwo / Konsulting
Kierownik ds. Inwestycji Finansowych

Lista stanowisk - Kierownik ds. Inwestycji Finansowych

Kierownik ds. Inwestycji Finansowych

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Kierownik do spraw inwestycji finansowych to osoba, której działania mają na celu maksymalizację zysku z prowadzonych inwestycji finansowych. Kierownik podejmuje strategiczne z punktu widzenia przedsiębiorstwa decyzje, na podstawie posiadanej wiedzy i doświadczenia opracowuje taktykę inwestycyjną i sprawuje nadzór nad jej poprawną realizacją. Jak w przypadku siostrzanych stanowisk kierowniczych także dział inwestycji finansowych zbudowany jest w oparciu o wyspecjalizowany personel, którym kierownik zarządza i koordynuje jego działania. Osoba obsadzona na tym stanowisku kontaktuje się z instytucjami finansowymi, a także zarządza budżetem swojego pionu organizacyjnego. Kierownik ds. inwestycji finansowych dysponuje portfelem inwestycyjnym w celu realizacji jak najbardziej opłacalnych dla przedsiębiorstwa inwestycji.


WYMAGANIA

Podobnie jak w przypadku kierownika ds. controllingu osoba zatrudniana na tym stanowisku musi legitymować się wykształceniem wyższym ekonomicznym ze szczególnym uwzględnieniem kierunków takich jak ekonomia czy finanse i rachunkowość. Powinna posiadać doświadczenie w zakresie zarządzania polityką finansową przedsiębiorstwa, a także zdolności analityczne. Istotne są także predyspozycje personalne do kierowania kapitałem ludzkim, umiejętności samoorganizacji pracy, własna inicjatywa i przedsiębiorczość. Z racji ponoszonej przez kierownika ds. inwestycji finansowych odpowiedzialności, szczególną uwagę zwraca się na zaangażowanie w wypełnianiu powierzonych obowiązków służbowych. Sporządzanie raportów i analizowanie obecnych inwestycji finansowych wymusza biegłą obsługę komputera wraz z arkuszami kalkulacyjnymi.


WARUNKI PRACY

Praca kierownika do spraw inwestycji finansowych jest pracą przede wszystkim biurową, większość zadań realizuje się w tym przypadku przy pomocy komputera. Do zakresu codziennych zadań dochodzi ponadto koordynowanie prac podległego personelu i kontaktowanie się z przełożonymi i siostrzanymi pionami organizacyjnymi przedsiębiorstwa.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Możliwości zatrudnienia stwarza bankowość i branża ubezpieczeniowa.


ZAROBKI

Zarobki kierownika do spraw inwestycji finansowych, zatrudnionego w dużej firmie obracającej się w jednej z dwóch wcześniej wspomnianych obszarów wynoszą zazwyczaj od 3500 do 10000 złotych miesięcznie.

Praca Kierownik ds. Inwestycji Finansowych
Lista stanowisk

Najnowsze artykuły

Rozpraszacze w pracy – jakie warto wyeliminować? Jak to zrobić?

Rozpraszacze w pracy – jakie warto wyeliminować? Jak to zrobić?

Smartfon z dostępem do internetu, a więc ulubonych social mediów i aplikacji, to jeden z największych rozpraszaczy odrywających nas od pracy. Wiele osób czuje przymus sięgania do telefonu nawet kilkadziesiąt razy w ciągu godziny. 15 lipca, w Światowy Dzień Bez Telefonu Komórkowego, zachęcamy do odłożenia na bok smartfona oraz refleksji nad największymi wrogami naszej koncentracji. 

Temperatura w miejscu pracy a BHP

Temperatura w miejscu pracy a BHP

Czy upały mogą być uzasadnieniem przerwania pracy i opuszczenia stanowiska? Czy szef ma obowiązek skrócić godziny pracy, gdy temperatura powietrza przekracza 30℃? A co z klimatyzacją, wiatrakami i zimnymi napojami – czy są one obowiązkowe? Każdego lata wracają pytania dotyczące temperatury w pracy i przepisów bhp. Wyjaśniamy, jakie są obowiązki pracodawcy, a co zależy od jego dobrej woli.

Leśniczy – opis zawodu, jak zostać, obowiązki wymagania, zarobki

Leśniczy – opis zawodu, jak zostać, obowiązki wymagania, zarobki

12 lipca to Dzień Leśnika, święto obchodzone przez leśniczych, pracowników Lasów Państwowych i innych jednostek zajmujących się opieką nad lasami. Olga Buczyńska p.o naczelnik Biura Prasowego Lasów Państwowych wyjaśnia, jak zdobyć pracę w leśnictwie. – Osoba ubiegająca się o stanowisko leśniczego musi zdać egzamin do Służby Leśnej, który potwierdzi jego / jej podstawowe kwalifikacje.

Szukanie nowej pracy – który miesiąc jest najbardziej odpowiedni?

Szukanie nowej pracy – który miesiąc jest najbardziej odpowiedni?

Czy szukanie pracy w wakacje to dobry pomysł? A może lepiej poczekać z wysyłaniem CV do jesieni? Rynek pracy cechuje pewna cykliczność, która sprawia, że w niektórych miesiącach pojawia się więcej ofert, a firmy chętniej powiększają kadrę. Podpowiadamy, kiedy jest dobry czas na szukanie zatrudnienia, a w jakim okresie możesz mieć nieco więcej trudności ze zdobyciem posady.

Jak stworzyć inkluzywne miejsce pracy? Wywiad z dr Joanną Skonieczną, Kierowniczką Programową KPH

Jak stworzyć inkluzywne miejsce pracy? Wywiad z dr Joanną Skonieczną, Kierowniczką Programową KPH

– Warto ocenić atmosferę w firmie już podczas rekrutacji. Zwrócić uwagę na to, na ile osoby rekrutujące pozostają w postawie otwartości i inkluzywności, jak formułują pytania, jak zwracają się do osoby starającej się o pracę – tłumaczy dr Joanna Skonieczna, Kierowniczka Programowa Kampanii Przeciw Homofobii. Wyjaśnia też, jak każdy z nas może stać się sojusznikiem_czką osób LGBT+ w pracy.

Jak walczyć z rutyną w pracy?

Jak walczyć z rutyną w pracy?

Codziennie idziesz do pracy tą sama drogą. I każdego dnia zaczynasz pracę z myślą, że nie czeka Cię dziś nic nowego... Rutyna jest jednym z głównych powodów wypalenia zawodowego. Z drugiej strony może dawać poczucie bezpieczeństwa i stabilności. – W różnych okresach życia potrzeba rutyny może ulec zmianie – wyjaśnia psycholog Joanna Marszalska. Kiedy zatem walczyć z rutyną i jak to robić?