Lista stanowisk - Kierownik ds. Badań Rynku

Kierownik ds. Badań Rynku

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Kierownik ds. Badań Rynku to osoba odpowiedzialna za planowanie i realizację badań rynku na potrzeby przedsiębiorstwa, a także poszczególnych grup produktów. Ogólnie rzecz ujmując to osoba, która ma pomóc firmie we wdrażaniu nowych produktów i zwiększaniu efektywności sprzedaży. Do głównych obowiązków kierownika ds. badań rynku należy: określenie rodzaju i potrzeb nabywców, ich satysfakcji, segmentów, kanałów rynku i ich uczestników, rozpoznanie konkurentów, a także określenie zakresu stosowania i skuteczności instrumentów marketingowych, wybór agencji oraz zlecanie jej realizacji badania, koordynacja i nadzór nad przebiegiem badania. Poza tym, nadzoruje tworzenie i administrowanie bazy danych o klientach, monitoruje rynek, czyli obserwuje poczynania konkurencji, oraz nadzoruje pracę podległego personelu, negocjacje warunki płatności i terminów dostarczenia raportów.


WYMAGANIA

Kierownik ds. Badań Rynku powinien mieć wykształcenie wyższe w kierunku: marketing i zarządzanie, socjologia, psychologia lub matematyka, a także znać w stopniu dobrym j. angielski i obsługę komputera. Wymagane jest minimum trzyletnie doświadczenie w marketingu, sprzedaży lub w firmie badania rynku oraz znajomość metod i narzędzi statystycznych z zakresu badań marketingowych, a także wiedza na temat technik badań marketingowych (np. (CATI), (FGI), (IDI), (desk research), ankiety, omnibus). Osoba na tym stanowisku powinna cechować się również: umiejętnością kierowania kapitałem ludzkim, dokładnością i sumiennością, komunikatywnością, kreatywnością oraz samodzielnością. A także mieć zdolności analityczne i planistyczne, umiejętności poszukiwania i pozyskiwania informacji oraz bardzo dobrze rozwinięte inne zdolności interpersonalne.


WARUNKI PRACY

Miejscem pracy jest przedsiębiorstwo, biuro. Większość osób pełniących to stanowisko jest w przedziale wiekowym 28-43 lat. Jest to praca umysłowa, stanowisko samodzielne, pod nadzorem. Pracownik ma możliwość pogłębiania wiedzy i umiejętności (szkolenia, konferencje itd.) oraz możliwość awansu, np. na dyrektor marketingu, Chief Knowledge Officera (CKO - dyrektora ds. zarządzania wiedzą).


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Kierownik ds. Badań Rynku może pracować, np.: w agencjach badawczych, centrach badań rynkowych, ośrodkach badań opinii publicznej, w firmach konsultingowych, a także w dużych przedsiębiorstwach -w strukturach działu marketingu czy sprzedaży lub specjalnie utworzonych apartamentach badawczych.


ZAROBKI

Wysokość zarobków tego pracownika kształtują się w granicach od 3,500 zł do 16 tys. zł. Wśród innych dodatków są, m.in.: samochód służbowy, laptop, telefon komórkowy, szkolenia.

Praca Kierownik ds. Badań Rynku
Lista stanowisk

Najnowsze artykuły

Osoba z autyzmem na rynku pracy – czy autyzm wyklucza z życia zawodowego?

Osoba z autyzmem na rynku pracy – czy autyzm wyklucza z życia zawodowego?

– Populacja osób neuroatypowych jest bardzo zróżnicowana – zauważa Izabela Kocyłak, trenerka pracy z Fundacji SYNAPSIS. Wiele osób aktywnych zawodowo, szczególnie z tzw. wysoko funkcjonującym autyzmem, jest nieświadomych swojego zaburzenia. Tymczasem aż 2% pracowników w Polsce i 10% w Europie to osoby w spektrum autyzmu. Jak rozpoznać autyzm i w jakich zawodach może sprawdzić się autystyk?

Szklane ściany, szklane ruchome schody. Równouprawnienie na rynku pracy to wciąż fikcja?

Szklane ściany, szklane ruchome schody. Równouprawnienie na rynku pracy to wciąż fikcja?

– Istniejące luki płacowe są wyraźnym dowodem na nierówności w traktowaniu kobiet i mężczyzn. GUS donosi o 17 proc. różnicy w wynagrodzeniach między kobietami a mężczyznami, a im wyższe stanowisko tym luka płacowa większa – zauważa dr Anna M. Górska, dyrektorka Centrum Badań Kobiet i Różnorodności w Organizacjach z Akademii Leona Koźmińskiego.

Handel na targowisku: czym jest opłata targowa?

Handel na targowisku: czym jest opłata targowa?

Wśród wielkich galerii handlowych, wielkopowierzchniowych marketów i dyskontów w krajobraz polskich miast wciąż wpisują się tradycyjne ryneczki, bazary i przydrożne stoiska, na których można kupić kwiaty, znicze, dewocjonalia, ale też owoce, warzywa, jaja, mięso czy miody. Osoby prowadzące tam handel muszą płacić opłatę targową. Ile ona wynosi w 2024 roku i kto jest z niej zwolniony?

Stress interview – co to jest? Czy miałeś najgorszą rozmowę o pracę w życiu?

Stress interview – co to jest? Czy miałeś najgorszą rozmowę o pracę w życiu?

Rozmowa o pracę zaczyna się zwyczajnie, ale po chwili rekruter zaczyna być opryskliwy i Cię prowokuje. Spotkanie zmienia się w najgorszą rekrutację w życiu. Masz takie doświadczenia? Być może zastosowano na Tobie technikę stress interview. Jak jej sprostać? – Im lepiej znasz siebie, tym lepiej przygotujesz się do czekającej Cię rozmowy – tłumaczy psycholog biznesu Agnieszka Zacher-Łanowska.

Pilot samolotu – praca, wymagania, obowiązki zawodowe, pensja

Pilot samolotu – praca, wymagania, obowiązki zawodowe, pensja

Pilot to najpopularniejszy zawód świata – badania pokazują, że tysiące ludzi na całym świecie szukają informacji o tym, jak zostać pilotem. Mamy dla Was dobrą wiadomość: Polska to jedyny kraj UE, w którym najlepsi kandydaci mogą zdobyć większość uprawnień za darmo! Jak długa jest droga to kariery pilota i czy faktycznie zdyskwalifikować może, jak się czasem słyszy, problem z zębami?

12 błędów podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Specjalistka HR wyjaśnia, czego nie robić na rozmowie o pracę

12 błędów podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Specjalistka HR wyjaśnia, czego nie robić na rozmowie o pracę

– Oprócz podstawowych błędów, takich jak brak przygotowania czy nieodpowiednia mowa ciała, istnieje wiele subtelnych kwestii, które mogą zdecydować o tym, czy otrzymasz ofertę pracy – wyjaśnia Agnieszka Ciećwierz. Specjalistka ds. HR wymienia 12 największych błędów na rozmowie o pracę, podaje przykłady i radzi, jak wybrnąć z sytuacji. Gorąco polecamy każdej osobie szukającej pracy!