Praca.pl Poradniki Lista stanowisk Badania i rozwój
Kierownik Laboratorium Badawczego

Lista stanowisk - Kierownik Laboratorium Badawczego

Kierownik Laboratorium Badawczego

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Kierownik laboratorium badawczego nadzoruje prace wykonywane w laboratorium badawczym przedsiębiorstwa. Sprawuje nadzór nad zatrudnionymi w nim pracownikami, laborantami. Jako najbardziej doświadczony spośród nich inicjuje projekty i kontroluje ich rezultaty, a także procesy prowadzące do ich osiągnięcia - koordynuje więc działania personelu na każdym etapie pracy. Praca tego typu nosi znamiona pracy naukowej, dając przy tym wiele satysfakcji i spełnienia; osoba, której powierza się obowiązki wynikające z kierowania laboratorium badawczym powinna wykonywać je z zaangażowaniem płynącym z powołania do zawodu.


WYMAGANIA

Kandydat na stanowisko kierownicze przy laboratorium badawczym powinien posiadać wieloletnie doświadczenie w pracy w charakterze laboranta, oraz szeroką, specjalistyczną wiedzę z zakresu prowadzonej działalności. Kandydat musi też odznaczać się kierunkowym wykształceniem wyższym - chemicznym, biologicznym, medycznym, etc. Wymaganymi cechami są także umiejętność analitycznego myślenia, zarządzania kapitałem ludzkim, kreatywność, umiejętność obsługi specjalistycznych urządzeń laboratoryjnych i oprogramowania komputerowego potrzebnego do wprowadzania i archiwizowania danych.


WARUNKI PRACY

Kierownik laboratorium badawczego spędza większość czasu w zarządzanym przez siebie laboratorium, wykonując i analizując badania, koordynując prace personelu laboratorium. Osoba zatrudniona w laboratorium na stanowisku kierowniczym ponosi dużą odpowiedzialność także za bezpieczeństwo przebywającego w nim zespołu pracowników, do jego zadań należy również zapewnienie maksymalnej efektywności pracy poprzez równomierne rozłożenie obowiązków pomiędzy zaangażowanych członków zespołu, zgodnie z ich kwalifikacjami.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Możliwości zatrudnienia stwarzają firmy i przedsiębiorstwa z branży chemicznej, medycznej, ochrony środowiska, i wielu innych, w których funkcjonują laboratoria badawcze. Także różnego rodzaju instytucje publiczne oferują wolne wakaty na tym stanowisku pracy.


ZAROBKI

Według niezależnych źródeł zarobki kierownika laboratorium badawczego zaczynają się od kwoty 4500 złotych brutto miesięcznie, stawkę zamyka kwota 7000 złotych brutto. Średnia krajowa osób zatrudnionych na tym stanowisku określana jest 6300 złotych brutto.

Praca Kierownik Laboratorium Badawczego
Lista stanowisk

Najnowsze artykuły

Pomoc dla powodzian – zmiana przepisów prawa pracy

Pomoc dla powodzian – zmiana przepisów prawa pracy

Dodatkowy urlop, możliwość podzielenia urlopu na godziny, więcej wolnego na żądanie i zmniejszenie wymiaru czasu pracy nawet o połowę – to niektóre z rozwiązań zaproponowanych przez rządowy projekt nowelizacji ustawy dotyczącej przeciwdziałania skutkom powodzi. Oto z jakich nowych uprawnień będą mogli skorzystać aktywni zawodowo mieszkańcy terenów objętych powodzią.

12 błędów podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Specjalistka HR wyjaśnia, czego nie robić na rozmowie o pracę

12 błędów podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Specjalistka HR wyjaśnia, czego nie robić na rozmowie o pracę

– Oprócz podstawowych błędów, takich jak brak przygotowania czy nieodpowiednia mowa ciała, istnieje wiele subtelnych kwestii, które mogą zdecydować o tym, czy otrzymasz ofertę pracy – wyjaśnia Agnieszka Ciećwierz. Specjalistka ds. HR wymienia 12 największych błędów na rozmowie o pracę, podaje przykłady i radzi, jak wybrnąć z sytuacji. Gorąco polecamy każdej osobie szukającej pracy!

Kultura organizacyjna – funkcje, elementy, typy, przykłady

Kultura organizacyjna – funkcje, elementy, typy, przykłady

Kultura władzy, kultura hazardzistów, a może kultura rutyniarzy? Każde przedsiębiorstwo posiada pewną kulturę organizacyjną, która wpływa na sposób jego funkcjonowania, skuteczność i zadowolenie pracowników oraz wizerunek firmy na rynku. Zamiast pozostawić sprawy przypadkowi, lepiej jest zadbać o to, by sposób organizacji  Twojej firmy jak najlepiej wspierał jej cele.

Sztuczna inteligencja sprawdza Twoje CV – jak przejść z sukcesem rekrutację?

Sztuczna inteligencja sprawdza Twoje CV – jak przejść z sukcesem rekrutację?

Systemy ATS wybierające CV, chatboty rekrutacyjne, algorytmy AI analizujące wideo z rozmów o pracę... Brzmi jak science fiction, a taka już jest rzeczywistość procesów rekrutacji. – Przygotowanie CV z myślą o AI jest kluczowe, by przejść z sukcesem wstępną selekcję – tłumaczy ekspertka HR Agnieszka Ciećwierz. Jak napisać CV „pod algorytm" i gdzie jeszcze spodziewać się weryfikacji przez AI?

B2B – czym jest, umowa, zatrudnienie, branża

B2B – czym jest, umowa, zatrudnienie, branża

W ogłoszeniach o pracę dość często można natknąć się na propozycje kontraktu B2B. Nie jest to forma zatrudnienia, a współpracy pomiędzy równorzędnymi podmiotami. Zatem czy osoba podpisująca z pracodawcą umowę B2B może być traktowana jak pracownik i mieć np. płatny urlop? Wyjaśniamy, kiedy warto nawiązać współpracę na tej zasadzie oraz w jakich aspektach różni się ona od etatu.

Urlop bezpłatny – podstawowe informacje

Urlop bezpłatny – podstawowe informacje

A może by tak rzucić wszystko i pojechać na wczasy? Jesień to doskonały moment na urlop: ceny w popularnych kurortach spadają, a z przyjemnej pogody wciąż można się cieszyć w wielu miejscach. Problemem może być jednak brak wolnych dni płatnego urlopu. Sprawdź, kto i na jakich zasadach może wykorzystać urlop bezpłatny. Czy taki urlop oznacza przerwę w zatrudnieniu?