Praca.pl Poradniki List motywacyjny
List motywacyjny opiekun medyczny – jak napisać?

List motywacyjny opiekun medyczny – jak napisać?

 
List motywacyjny opiekun medyczny – jak napisać?

Przygotowanie dokumentów aplikacyjnych jest bardzo ważnym zadaniem, niezależnie od tego, jakiego zajęcia poszukujemy. Praca jako opiekun medyczny wymaga nie tylko wiedzy zawodowej, ale też empatii, odpowiedzialności, wysokich umiejętności komunikacyjnych. Posiadanie takich cech powinno się więc pokazać już na etapie rekrutacji. Jak rozpocząć i jak zakończyć list motywacyjny? W jaki sposób napisać ten dokument?

 

Opiekun medyczny – jak wygląda list motywacyjny?

 

List ma określoną strukturę – jest bowiem dokumentem o formalnym charakterze. Nie trzeba się jednak obawiać komplikacji. Tak naprawdę ma on pokazać, że jesteśmy silnie zmotywowani do pracy w roli opiekuna medycznego i uważamy, że się w niej sprawdzimy.

 

O ile w życiorysie (niezależnie od tego, który z rodzajów CV wybierzemy) podajemy suche fakty na temat naszego wykształcenia, doświadczenia zawodowego, umiejętności, o tyle w liście mamy miejsce na rozwinięcie wątków, które są najbardziej interesujące z punktu widzenia pracodawcy.

 

Struktura listu powinna wyglądać następująco:

 


dane kandydata                                                                        miejscowość i data sporządzenia dokumentu

adresat listu

 

 

tytuł – List motywacyjny

 

 

Treść listu, zawierająca odpowiedzi na pytania: Kim jestem zawodowo? Dlaczego warto mnie zatrudnić? Jakiego pracownika zyska pracodawca, który zdecyduje się mnie przyjąć?

 

 

 

Zwrot grzecznościowy (Z poważaniem/ Z wyrazami szacunku)

oraz imię i nazwisko kandydata

 

 

 

klauzula RODO (identyczna jak klauzula CV)

 

Opiekun medyczny – jak zacząć list motywacyjny?

 

List motywacyjny do pracy można rozpocząć, wspominając, na jakie stanowisko aplikujemy i ewentualnie gdzie znaleźliśmy ogłoszenie. Możemy też od razu wprowadzić przedstawienie naszej osoby. Zacznijmy od podstawowych kwestii – napiszmy pokrótce, jak długie mamy doświadczenie, gdzie zdobyliśmy wykształcenie. W liście warto podkreślić swoje największe atuty, np. indywidualne podejście do pacjenta, zaangażowanie w pracę, wytrwałość, odpowiedzialność za powierzone zadania, otwartość i umiejętność nawiązywania kontaktów. Jeśli mamy na naszym koncie jakieś zawodowe sukcesy, braliśmy udział w konferencjach czy dodatkowych szkoleniach, mamy rekomendacje od pacjentów lub poprzednich pracodawców, to warto się takimi osiągnięciami w liście pochwalić.

 

Opiekun medyczny – jak zakończyć list motywacyjny?

 

List kończymy zazwyczaj wyrażeniem nadziei na udział w kolejnym etapie rekrutacji, czyli rozmowie rekrutacyjnej. W tym miejscu możemy także napisać, od kiedy jesteśmy dyspozycyjni, jaki rodzaj kontaktu preferujemy. Jak w opisanym wyżej szablonie, list zakończmy poprzedzonym zwrotem grzecznościowym podpisem. Jeśli wysyłamy dokument online, nie musimy go drukować, podpisywać ręcznie i skanować. Podpis jest natomiast wymagany, gdy planujemy dostarczyć dokumenty aplikacyjne osobiście lub tradycyjną pocztą.

 

Nie zapominajmy też o klauzuli RODO. Może ona mieć następującą treść: Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych w procesie rekrutacji.

 

Więcej artykułów "List motywacyjny"

Polecane oferty

  • Arte sp. z o.o
    specjalista (mid)  umowa o pracę  pełny etat  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    4 dni
    Twój zakres obowiązków profesjonalna obsługa klientów, obsługa programu handlowo-magazynowego, przygotowywanie i pakowanie sprzedawanych towarów, przyjmowanie i wydawanie dostaw, systematyczne podnoszenie kwalifikacji zawodowych.
  • Senior Accountant - Treasury Back Office

    Arla Global Shared Services Sp. z o.o.   Gdańsk, Wrzeszcz (Neptune Office)    praca hybrydowa
    starszy specjalista (senior)  umowa o pracę  pełny etat
    6 godz.
    As a member of our global Treasury Back Office team, your role will involve managing a diverse range of financial instruments, conducting advanced analysis of financial figures, and leading the implementation of treasury IT solutions. You will work closely with the Treasury department and various...
  • Doradca Klienta

    GRUPA PZU   Zamość    praca stacjonarna
    specjalista (mid)  umowa o pracę  pełny etat
    6 godz.
    Realizacja planów sprzedażowych; Obsługa klienta zgodnie ze standardami Grupy PZU; Budowanie portfela klientów; Utrzymywanie długofalowych relacji z klientem; Przyjmowanie gotówkowych i bezgotówkowych wpłat
  • AB INDUSTRY S.A.
    starszy specjalista (senior) / kierownik/koordynator  umowa o pracę / kontrakt B2B  pełny etat
    11 godz.
    Planowanie oraz koordynacja robót elektrycznych zgodnie z dokumentacją oraz przepisami prawa budowlanego i BHP, Weryfikacja dokumentacji oraz zastosowanych rozwiązań, Prowadzenie dokumentacji w zakresie robót elektrycznych oraz sporządzanie dokumentacji powykonawczej, Prowadzenie kontroli...
  • Doradca ds. sprzedaży samochodów BMW i MINI

    Auto Fus Group sp. J.   Warszawa    praca stacjonarna
    specjalista (mid)  umowa o pracę  pełny etat  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    11 godz.
    Opis stanowiska aktywna sprzedaż samochodów nowych; podejmowanie działań mających na celu zbudowanie nowej sieci odbiorców; przygotowywanie ofert handlowych i podpisywanie umów; realizowanie okresowych celów sprzedażowych;
  • AB INDUSTRY S.A.
    specjalista (mid)  umowa o pracę  pełny etat
    12 godz.
    Projektowanie nowych oraz modyfikacje funkcjonujących procesów technologicznych, Wykonywanie obliczeń i schematów procesowych, Dobór i specyfikowanie urządzeń, armatury i wyposażenia technologicznego, Przeprowadzanie wdrożeń i rozruchów instalacji, Udział w relokacji instalacji technologicznych.

Najnowsze artykuły

Rozpraszacze w pracy – jakie warto wyeliminować? Jak to zrobić?

Rozpraszacze w pracy – jakie warto wyeliminować? Jak to zrobić?

Smartfon z dostępem do internetu, a więc ulubonych social mediów i aplikacji, to jeden z największych rozpraszaczy odrywających nas od pracy. Wiele osób czuje przymus sięgania do telefonu nawet kilkadziesiąt razy w ciągu godziny. 15 lipca, w Światowy Dzień Bez Telefonu Komórkowego, zachęcamy do odłożenia na bok smartfona oraz refleksji nad największymi wrogami naszej koncentracji. 

Temperatura w miejscu pracy a BHP

Temperatura w miejscu pracy a BHP

Czy upały mogą być uzasadnieniem przerwania pracy i opuszczenia stanowiska? Czy szef ma obowiązek skrócić godziny pracy, gdy temperatura powietrza przekracza 30℃? A co z klimatyzacją, wiatrakami i zimnymi napojami – czy są one obowiązkowe? Każdego lata wracają pytania dotyczące temperatury w pracy i przepisów bhp. Wyjaśniamy, jakie są obowiązki pracodawcy, a co zależy od jego dobrej woli.

Leśniczy – opis zawodu, jak zostać, obowiązki wymagania, zarobki

Leśniczy – opis zawodu, jak zostać, obowiązki wymagania, zarobki

12 lipca to Dzień Leśnika, święto obchodzone przez leśniczych, pracowników Lasów Państwowych i innych jednostek zajmujących się opieką nad lasami. Olga Buczyńska p.o naczelnik Biura Prasowego Lasów Państwowych wyjaśnia, jak zdobyć pracę w leśnictwie. – Osoba ubiegająca się o stanowisko leśniczego musi zdać egzamin do Służby Leśnej, który potwierdzi jego / jej podstawowe kwalifikacje.

Szukanie nowej pracy – który miesiąc jest najbardziej odpowiedni?

Szukanie nowej pracy – który miesiąc jest najbardziej odpowiedni?

Czy szukanie pracy w wakacje to dobry pomysł? A może lepiej poczekać z wysyłaniem CV do jesieni? Rynek pracy cechuje pewna cykliczność, która sprawia, że w niektórych miesiącach pojawia się więcej ofert, a firmy chętniej powiększają kadrę. Podpowiadamy, kiedy jest dobry czas na szukanie zatrudnienia, a w jakim okresie możesz mieć nieco więcej trudności ze zdobyciem posady.

Jak stworzyć inkluzywne miejsce pracy? Wywiad z dr Joanną Skonieczną, Kierowniczką Programową KPH

Jak stworzyć inkluzywne miejsce pracy? Wywiad z dr Joanną Skonieczną, Kierowniczką Programową KPH

– Warto ocenić atmosferę w firmie już podczas rekrutacji. Zwrócić uwagę na to, na ile osoby rekrutujące pozostają w postawie otwartości i inkluzywności, jak formułują pytania, jak zwracają się do osoby starającej się o pracę – tłumaczy dr Joanna Skonieczna, Kierowniczka Programowa Kampanii Przeciw Homofobii. Wyjaśnia też, jak każdy z nas może stać się sojusznikiem_czką osób LGBT+ w pracy.

Jak walczyć z rutyną w pracy?

Jak walczyć z rutyną w pracy?

Codziennie idziesz do pracy tą sama drogą. I każdego dnia zaczynasz pracę z myślą, że nie czeka Cię dziś nic nowego... Rutyna jest jednym z głównych powodów wypalenia zawodowego. Z drugiej strony może dawać poczucie bezpieczeństwa i stabilności. – W różnych okresach życia potrzeba rutyny może ulec zmianie – wyjaśnia psycholog Joanna Marszalska. Kiedy zatem walczyć z rutyną i jak to robić?