CV nauczyciela wychowania przedszkolnego powinno być napisane profesjonalnie, pokazywać, że kandydat do pracy spełnia wymagania, a jednocześnie jest osobą pełną pasji, otwartą na wyzwania. Tworzenie CV wydaje Ci się zajęciem skomplikowanym i żmudnym? Nie musi tak być. Czytaj dalej i sprawdź, jak w łatwy sposób przygotować świetnie wyglądający życiorys, który nie pozwoli rekruterowi przejść obojętnie obok Twojej kandydatury.
CV dla przedszkolanki – gdzie znaleźć kreator CV za darmo?
Szukanie pracy warto ułatwiać sobie nowoczesnymi narzędziami. Jednym z nich jest kreator CV. Na różnych stronach znajdziesz wiele wzorów, szablonów życiorysów, nie wszystkie jednak wyglądają w pełni profesjonalnie, a niekiedy okazuje się, że aby pobrać gotowy dokument, musisz uiścić opłatę. Warto więc postawić na sprawdzone i przede wszystkim w pełni darmowe rozwiązania.
Kreator CV praca.pl jest narzędziem online, dzięki któremu w łatwy sposób przygotujesz swój życiorys. Wystarczy, że uzupełnisz kolejne sekcje, zgodnie z podpowiedziami. Możesz dodać swoje zdjęcie, program automatycznie umieszcza klauzulę CV – nie musisz więc dbać o edycję tekstu czy sprawy formalne. Możesz w pełni skupić się na interesującej treści. Gotowe CV zapiszesz na koncie kandydata na praca.pl lub ściągniesz na dysk, aby aplikować w przyszłości jeszcze szybciej.
CV przedszkolanka – wzór treści do wpisania:
DANE OSOBOWE I ADRESOWE
Alina Nowak
tel.: 222-234-567
e-mail: alinakowalska@abcdeef.pl
data ur.: 01.04.1999
ul. Łódzka 7/8, 12-234 Łódź
PODSUMOWANIE ZAWODOWE
Od 2 lat jestem nauczycielką przedszkola. Stawiam na indywidualne podejście do każdego dziecka i towarzyszenie w codziennym rozwoju swoich podopiecznych. Specjalizuję się w prowadzeniu zajęć umuzykalniających i cenię sobie nauczanie poprzez zabawę. Chcę dalej rozwijać się zawodowo, wykorzystując elementy pracy artystycznej z dziećmi.
DOŚWIADCZENIE
2020.12 – obecnie nauczyciel przedszkola
Przedszkole niepubliczne Płomyczek, Łódź
obowiązki:
prowadzenie zajęć edukacyjnych z dziećmi w najmłodszej grupie wiekowej realizowanie zadań opiekuńczych i pielęgnacyjnych
organizacja konkursów angażujących dzieci i rodziców do wspólnej aktywności współpraca z pozostałą kadrą oraz rodzicami
dbanie o poczucie bezpieczeństwa dzieci
praca z indywidualnym podejściem
prowadzenie zajęć umuzykalniających
EDUKACJA
10.2015 – 06.2020
Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie magister – pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna
jednolite studia magisterskie
JĘZYKI
język angielski – poziom zaawansowany
język hiszpański – poziom średniozaawansowany
UMIEJĘTNOŚCI
obsługa komputera
prowadzenie zajęć muzycznych (śpiew, gra na instrumentach)
znajomość metod twórczych: Orffa, Labana, W. Sherborne
komunikatywność
empatia
dobra organizacja pracy
odpowiedzialność
ZAINTERESOWANIA
pedagogika Marii Montessori
muzyka (gra na gitarze, pianinie, śpiew)
CV przedszkolanka: co powinno zawierać?
Oto kilka wskazówek, co umieścić w kluczowych sekcjach w CV, jak opisać swoje kompetencje, by zwrócić uwagę rekrutera.
podsumowanie zawodowe
Podsumowanie zawodowe (inaczej profil zawodowy) ma odpowiadać na pytania:
-
kim jestem zawodowo,
-
jakie są moje największe osiągnięcia/ w czym się specjalizuję,
-
jaką wartość mogę wnieść w nowym miejscu pracy,
-
jakie są moje zawodowe cele.
doświadczenie zawodowe
Warto w tym punkcie opisać dość dokładnie zakres obowiązków. Wiadomo, że przedszkolanka opiekuje się dziećmi w grupie i taki lakoniczny wpis nie powie pracodawcy nic o Twoim doświadczeniu. Wymień zatem, czym dokładnie zajmujesz się w pracy, w jakim wieku były dzieci pod Twoją opieką, napisz, jaki był zakres obowiązków w poprzednim miejscu. Jeśli wykazywałaś się inicjatywą, współorganizowałaś np. bale dla dzieci, spektakle teatralne czy jakiekolwiek dodatkowe aktywności, koniecznie się tym pochwal. W naszym kreatorze możesz w tym celu stworzyć także dodatkową sekcję i nazwać ją np. Osiągnięcia.
edukacja
Zawód nauczyciela wychowania przedszkolnego to zawód regulowany, a to oznacza, że minimalne wymagania, jakie musi spełnić kandydat do pracy, są opisane w przepisach prawa. Jednym z wymogów w tym przypadku jest wykształcenie. Aby zostać nauczycielką w przedszkolu (czyli podjąć pracę jako przedszkolanka) trzeba ukończyć studia wyższe I lub II stopnia bądź jednolite studia magisterskie na kierunku pedagogika ze specjalnością edukacja przedszkolna albo inne studia na dowolnym kierunku i w takim przypadku dodatkowo odbyć kurs zawodowy lub ukończyć studia podyplomowe o specjalności edukacja przedszkolna. Wymagane jest też przygotowanie pedagogiczne. Niemniej studenci, osoby w trakcie nauki także mogą podjąć pracę w przedszkolu np. jako asystent/ pomoc nauczyciela. W CV wystarczy więc podać te punkty edukacji, które uprawniają Cię do wykonywania zawodu. Nie trzeba cofać się do liceum czy gimnazjum, chyba że wniesie to jakąś dodatkową wartość, np. chodziłaś do szkoły za granicą i dzięki temu świetnie władasz językiem obcym.
języki obce
To kolejny ważny punkt w CV. Nawet jeśli nie planujesz uczyć dzieci języka angielskiego czy innego, znajomość języków obcych może się przydać.
umiejętności
Lista umiejętności, jakie wymienisz w życiorysie, powinna być dopasowana do wymagań zawartych w ofercie pracy. W przypadku CV dla przedszkolanki warto wskazać najpierw umiejętności zawodowe, tak zwane twarde, np. prowadzenie różnego rodzaju zajęć, znajomość konkretnych metod pracy, obsługa programów komputerowych. Następnie podaje się umiejętności miękkie. Tu ważne są zwłaszcza: empatia, cierpliwość, komunikatywność, umiejętność pracy w zespole, samodzielność, odpowiedzialność, zdolności organizacyjne czy dobra organizacja pracy.