Zapotrzebowanie na pracowników branży transportowo-magazynowej jest dość duże w całej Polsce, dlatego osoby rozglądające się za ofertami pracy jako magazynier nie powinny narzekać na brak propozycji. Do wzięcia udziału w rekrutacji zwykle niezbędny jest życiorys zawodowy. Jak napisać dobre CV magazyniera? Czy warto korzystać z gotowych szablonów?
CV magazynier: co powinno zawierać?
Pracodawcy zwykle szukają osób z doświadczeniem, znających procesy magazynowania i wydawania towarów, potrafiących prowadzić dokumentację, szczególnie z wykorzystaniem oprogramowania do obsługi magazynu. Rekruterzy będą zatem zwracali uwagę przede wszystkim na informacje dotyczące umiejętności i stażu w CV kandydata do pracy. Wykształcenie ma na tym stanowisku drugorzędne znaczenie, niemniej część firm poszukuje osób z tytułem technika.
Standardowe, klasyczne CV dzieli się na sekcje. Struktura jest dość sztywna, choć możliwe są niewielkie zmiany, np. dodawanie kolejnych sekcji, nieco inne nazwy.
Standardowy wzór CV zawiera sekcje:
- podsumowanie zawodowe
Kilka zdań na temat dotychczasowego przebiegu ścieżki zawodowej, stażu pracy itp. To część nieobowiązkowa, ale rekomendowana, świadczy o tym, że kandydat nadąża za trendami rynku pracy.
-
doświadczenie zawodowe
Zwykle informacje są podawane chronologicznie, począwszy od bieżącego/ostatniego miejsca zatrudnienia. Wymieniane są daty, stanowiska, nazwy firm, niekiedy kluczowe obowiązki/zakres kompetencji.
-
umiejętności
W pierwszej kolejności powinny być wymienione kompetencje specjalistyczne, techniczne, jak znajomość metod, technologii, oprogramowania. Następnie podawane są umiejętności miękkie, interpersonalne, związane z predyspozycjami osobowości. Warto uwzględnić także umiejętności dodatkowe, które mogą okazać się przydatne w pracy, jak prawo jazdy kat. B.
-
edukacja
Dane dotyczące szkół, stopni wykształcenia, certyfikatów, jakie mają znaczenie w przypadku pracy na danym stanowisku.
-
języki obce
Podawany jest język wraz z informacją o poziomie jego znajomości. Wymieniane są też ewentualne certyfikaty językowe.
CV na magazyniera – gdzie znaleźć kreator CV za darmo?
Nie ma potrzeby tworzenia CV od podstaw w edytorze tekstu. W sieci dostępne są bowiem programy online, które wygenerują dokument za nas, po uzupełnieniu wskazanych rubryk. Pamiętaj jednak, że nie każdy tego typu program jest darmowy! Bezpłatny Kreator CV znajdziesz natomiast na praca.pl. To proste, intuicyjne narzędzie, które pozwoli Ci szybko przygotować ładny i profesjonalny życiorys, a następnie zapisać go w swoim Profilu Kandydata oraz ściągnąć na swoje urządzenie w formacie pdf. Żeby skorzystać z Kreatora CV praca.pl, musisz się jedynie zalogować (a jeśli wcześniej tego nie zrobiłeś/zrobiłaś, założyć darmowe konto – w tym celu potrzeby będzie Ci tylko adres e-mail).
Przykładowa treść CV magazyniera:
Tomasz Nowak
tel.: 001 001 001
e-mail: tomasz-nowak@xxx.pl
PODSUMOWANIE ZAWODOWE
Jestem magazynierem z 6-letnim stażem. Pracowałem w firmie międzynarodowej, z dostawcami zagranicznymi. Mam ukończony kurs na operatora wózka widłowego. Posiadam wysokie umiejętności organizatorskie, szybko się uczę, jestem odpowiedzialny, samodzielny i zmotywowany do pracy.
DOŚWIADCZENIE
styczeń 2018 – obecnie Magazynier, Przykładowa firma
obsługa magazynów, organizacja transportu, prowadzenie dokumentacji obiegu towarów
styczeń 2015 – grudzień 2017 Magazynier – pracownik sortowni, Przykładowa Firma obsługa magazynu, przyjmowanie towarów, wydawanie towarów
EDUKACJA
lipiec 2014 Kurs na obsługę wózka widłowego, uprawnienia kategorii II WJO
wrzesień 2009 – czerwiec 2014 Zespół Szkół Zawodowych, tytuł technika logistyka
JĘZYKI
Język angielski – podstawowy
UMIEJĘTNOŚCI
Obsługa programów magazynowych
Przyjmowanie i wydawanie towarów
Rozładunek i załadunek towaru
Obsługa wózka widłowego jezdniowego z dowolnym napędem, wysokością podnoszenia i udźwigiem
Sprawdzanie poprawności dokumentów ze stanem magazynowym
Kompletowanie zamówień