Praca.pl Poradniki Aktualności
Coraz więcej Toyoty w Wałbrzychu

Coraz więcej Toyoty w Wałbrzychu

 
Coraz więcej Toyoty w Wałbrzychu
Koncern Toyota oficjalnie otwarł w poniedziałek w Wałbrzychu trzecią swoją fabrykę w Polsce. Pracę znajdzie w niej ponad 200 osób. Tym samym Polska stałą się dla japońskiego koncernu najważniejszym zapleczem produkcyjnym w Europie. W kolejnej, już trzeciej fabryce japońskiego koncernu w Polsce (dwie usytuowane są w Wałbrzychu, kolejna w Jelczu- Laskowicach) na powierzchni dwóch tysięcy metrów kwadratowych produkowane będą sześciobiegowe przekładnie nowej generacji na potrzeby europejskich montowni Toyoty. Przy produkcji skrzyni biegów pracę dodatkowo ma znaleźć około 250 pracowników. Na razie Toyota w Wałbrzychu zatrudnia 2080 osób, do końca 2009 r. ma to być już ponad 2250. Pierwsza fabryka Toyoty w Wałbrzychu powstała w 1999 r. Wszystkie produkują skrzynie biegów i silniki, które następnie wysyłane są do zakładów w Europie i Afryce (do RPA). Rocznie z taśm produkcyjnych zjeżdża 600 tys. skrzyń biegów i 330 tys. silników. Możliwości produkcyjne zakładu wynoszą 1,50 mln sztuk. Fabryka w Wałbrzychu jest największym zakładem azjatyckiego koncernu produkującym skrzynie biegów i silniki poza Japonią. Otwarcie nowego zakładu to najprawdopodobniej nie koniec inwestycji w Wałbrzychu azjatyckiego giganta. W ostatnim czasie przedstawiciele Toyoty kupili w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej kolejną, 10-hektarową działkę.
Więcej artykułów "Aktualności"

Najnowsze artykuły

Świąteczna przerwa – jak się zmotywować do pracy po powrocie?

Świąteczna przerwa – jak się zmotywować do pracy po powrocie?

Święta, święta i po świętach, a jak wiemy, powrót do codzienności po długim urlopie bywa naprawdę trudny. Socjolog i psychoterapeutka Beata Danielska podpowiada, według jakiego klucza możemy dzielić zadania po powrocie do pracy, żeby zapewnić sobie „miękkie lądowanie" i nie dać się przytłoczyć nagromadzonymi obowiązkami.

Urlop uzupełniający – podstawowe informacje

Urlop uzupełniający – podstawowe informacje

Co powiesz na 6 dodatkowych dni urlopu? Mało kto wie, że w pewnych przypadkach pracownikowi przysługuje urlop uzupełniający, którego pracodawca nie może odmówić. Sprawdź, kto i kiedy nabywa prawo do urlopu uzupełniającego, jaki jest jego wymiar oraz co powinno znaleźć się na wniosku o tego typu wolne w pracy.

Szukanie nowej pracy – który miesiąc jest najbardziej odpowiedni?

Szukanie nowej pracy – który miesiąc jest najbardziej odpowiedni?

Czy szukanie pracy pod koniec roku to dobry pomysł? A może lepiej poczekać z wysyłaniem CV do stycznia lub lutego? Rynek pracy cechuje pewna cykliczność, która sprawia, że w niektórych miesiącach pojawia się więcej ofert, a firmy chętniej zwiększają kadrę. Podpowiadamy, kiedy jest najlepszy czas na szukanie pracy, a w jakim okresie możesz mieć nieco więcej trudności ze zdobyciem posady.

Płace w Polsce wkrótce będą jawne. „Nie jesteśmy na to gotowi” – ocenia ekspert rynku pracy Mateusz Żydek

Płace w Polsce wkrótce będą jawne. „Nie jesteśmy na to gotowi” – ocenia ekspert rynku pracy Mateusz Żydek

O zarobkach często nie mówi się nawet bliskim, a zgodnie z prawem UE płace w Polsce mają wkrótce być powszechnie znane. – Nawet pracownicy, którzy są przekonani, że to właściwa droga, nadal bardzo mocno sygnalizują obawę, że jawność wynagrodzeń będzie powodować konflikty – zauważa Mateusz Żydek. Ekspert rynku pracy z Randstad Polska wyjaśnia, jak jawność płac może wyglądać w praktyce.

Dni wolne od pracy w 2025 roku

Dni wolne od pracy w 2025 roku

Pierwszy długi weekend 2025 mamy już w styczniu – warto skorzystać, bo na kolejny poczekamy aż do kwietnia. Stosunkowo korzystnie wypadają i majówka, i Zielone Świątki, a także święto 15 sierpnia, które w przyszłym roku będzie w piątek. Kiedy brać wolne, by wykorzystać jak najmniej własnej puli urlopów? Przedstawiamy nowy Kalendarz dni wolnych od pracy. Sprawdź i zaplanuj urlopy 2025!

Rynek pracy 2025 – jakie zmiany czekają nas w nowym roku?

Rynek pracy 2025 – jakie zmiany czekają nas w nowym roku?

– Praca przyszłości będzie hybrydowa, zdalna lub oparta na projektach, a efektywność będzie mierzona nie tylko wynikami, ale i zdolnością współpracy i adaptacji. Nie oznacza to jednak, że technologia całkiem zdominuje rynek pracy. Przeciwnie, to właśnie ludzka kreatywność i empatia będą wyróżniać pracowników w dobie automatyzacji – przewiduje specjalistka ds. rekrutacji Agnieszka Ciećwierz.