Lista stanowisk - Piwowar / Browarnik

Piwowar / Browarnik

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

 

W minionych latach zawód piwowara zyskał popularność za sprawą rozwoju browarnictwa rzemieślniczego oraz mody na konsumpcję tego trunku. Funkcja browarnika jest bowiem kluczowa, gdy dany browar chce zaoferować piwo wysokiej jakości. Do jego zadań należy m.in. zapewnienie ciągłości produkcji, zarządzanie zasobami browaru, nadzorowanie dokumentacji technologicznej, procedur oraz przede wszystkim warzenie piwa i praca nad jego recepturami.

 

WYMAGANIA

 

Od kandydatów wymaganie jest przede wszystkim doświadczenie (najlepiej 2–3 letnie) oraz znajomość branży. Konieczna jest zarówno teoretyczna, jak i praktyczna wiedza dotycząca sporządzania receptur i warzenia piwa. Mile widziane jest wykształcenie kierunkowe, np. w zakresie technologii żywności, biotechnologii, chemii i kierunków pokrewnych. Browarnik musi doskonale odróżniać szeroki wachlarz warzonych piw. Od piwowarów wymaga się ponadto doskonałego odnajdywania się w piwnej modzie i wyczuwania aktualnych trendów w spożyciu tego trunku. Przydatne będą także zdolności interpersonalne, otwartość na krytykę oraz chęć dzielenia się wiedzą.

 

WARUNKI PRACY

 

Warunki pracy piwowara determinuje charakter jego działań. Z uwagi na technologię pracuje on w pomieszczeniach sterylnych, w których porządek i czystość są niezbędne.

 

MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

 

W najprostszym tłumaczeniu miejscem pracy piwowara jest browar. Po wielu latach dominacji dużych kompanii piwowarskich przyszedł czas na browary rzemieślnicze, które powstają zarówno w hotelach, jak i restauracjach i pijalniach piwa.

 

ZAROBKI

 

Zarobki piwowarów różnią się w zależności od kompetencji, wielkości miejsca oraz stopnia rozwoju danego miejsca. Nie należą one do najniższych, gdyż średnio może on liczyć na wynagrodzenie w okolicy średniej krajowej, a często powyżej niej. Naturalnie pensja rośnie wraz ze zdobytym doświadczeniem. W przypadku założenia własnej działalności, warzenia piwa kontraktowego i sprzedawania go pod własną marką zarobki mogą być dużo wyższe, stosownie do poniesionych nakładów w formie pracy, ilości obowiązków oraz kosztów prowadzenia działalności gospodarczej.

Praca Piwowar / Browarnik
Lista stanowisk

Najnowsze artykuły

Powołanie do zawodowej służby wojskowej a stosunek pracy – o czym warto wiedzieć

Powołanie do zawodowej służby wojskowej a stosunek pracy – o czym warto wiedzieć

15 sierpnia to nie tylko dzień wolny i początek długiego weekendu, ale i Święto Wojska Polskiego, ustanowione, by uczcić pamięć Bitwy Warszawskiej, a także docenić poświęcenie żołnierzy czuwających nad naszym bezpieczeństwem. Przy okazji tego ważnego święta przypominamy, że służbę wojskową można łączyć z pracą. Jak wojsko zmienia sytuację zawodową i jakie dodatkowe uprawnienia ma żołnierz? 

Elektromonter – opis zawodu, obowiązki, CV, zarobki

Elektromonter – opis zawodu, obowiązki, CV, zarobki

Elektrycy, elektromechanicy i elektromonterzy są pilnie poszukiwani na rynku pracy niezależnie od zmiennej sytuacji gospodarczej. Zapotrzebowanie jest ogromne we wszystkich częściach Polski, co oznacza wysokie szanse na znalezienie pracy tuż po zakończeniu nauki w szkole technicznej bądź branżowej. Gdzie można pracować z elektrycznym fachem w ręku i jakich spodziewać się zarobków?

Pracoholizm – uzależnienie czy pasja?

Pracoholizm – uzależnienie czy pasja?

Jesteś perfekcjonistą i masz trudności z delegowaniem zadań, bo „wszystko zrobisz lepiej"? Uważaj, by nie wpaść w pułapkę pracoholizmu. Przez wielu wciąż uważany za zaletę, pracoholizm niszczy zdrowie, życie osobiste dotkniętych nim osób, a w skrajnych przypadkach prowadzi nawet do śmierci z przepracowania. W Światowy Dzień Pracoholików warto zadać sobie pytanie: czy nie pracujemy za dużo?

Siedząca praca a ból pleców

Siedząca praca a ból pleców

– Długim czasem pracy w pozycji siedzącej możemy zwiększyć swoją podatność na takie choroby jak dyskopatia, hemoroidy, obniżone libido, żylaki kończyn dolnych czy nawet udar. Najczęstszą dolegliwością jest jednak ból kręgosłupa – wyjaśnia Piotr Seredziński, chiropraktyk i fizjoterapeuta. Jak zatem prawidłowo siedzieć w pracy, by uniknąć bólu, pogłębiania wad postawy i poważniejszych chorób?

Praca nad morzem – pomysł na wakacje

Praca nad morzem – pomysł na wakacje

W miesiącach letnich ofertowy boom daje się zauważyć zwłaszcza w turystyce, gastronomii, handlu detalicznym, budownictwie i rolnictwie. Nad morzem przeważają oferty z sektora HoReCa skierowane przede wszystkim do studentów, ale także osób z uprawnieniami np. ratownika czy instruktora. Sprawdź, jakie stanowiska oferowane są nad Bałtykiem oraz jak zmienia się rynek pracy latem.

Przerwa na karmienie – zasady, przepisy, wzór zaświadczenia o karmieniu

Przerwa na karmienie – zasady, przepisy, wzór zaświadczenia o karmieniu

Od 1 do 7 sierpnia obchodzimy Światowy Tydzień Karmienia Piersią. Z tej okazji przypominamy, że powrót do pracy nie oznacza, że mama musi zaprzestać karmienia dziecka piersią. Kodeks pracy gwarantuje maksymalnie dwie dodatkowe przerwy na karmienie. To, z ilu i jak długich przerw może skorzystać, zależy od wymiaru czasu pracy zatrudnionej mamy oraz liczby karmionych przez nią dzieci.