Praca.pl Poradniki Lista stanowisk Ochrona osób i mienia
Kierownik Patroli Interwencyjnych

Lista stanowisk - Kierownik Patroli Interwencyjnych

Polecane oferty - Ochrona osób i mienia

  • Koordynator ds. Ochrony Fizycznej

    Juwentus Serwis sp. z o.o.   Poznań    praca stacjonarna
    kierownik/koordynator  umowa o pracę  pełny etat
    21 godz.
    ZAKRES OBOWIĄZKÓW: uczestnictwo we wstępnych negocjacjach handlowych w celu ewentualnego tworzenia lub weryfikacji planu ochrony fizycznej obiektu; kontrolowanie stanu zabezpieczenia obsługiwanych obiektów: odpowiedzialność za skuteczność i jakość wykonywanej pracy przez pracowników...

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Kierownik patroli interwencyjnych jest głównym zwierzchnikiem tychże patroli w ramach agencji lub jej oddziału. Osoba obsadzona na tym stanowisku wydaje dyspozycje w przypadku otrzymania sygnału z jednego spośród chronionych przez agencję obiektów. Opracowuje wewnętrzne normy i procedury zachowania w określonych sytuacjach, oraz uczestniczy w procesie przyjmowania nowych pracowników, a także poszerzania kwalifikacji osób aktualnie zatrudnionych. Często kierownik prowadzi także szkolenia dla pracowników patroli interwencyjnych. Osoba zatrudniona w tym charakterze sporządza dokumentację i raporty z realizowanych działań interwencyjnych, koordynuje proces weryfikowania poprawnego funkcjonowania zabezpieczeń chronionych obiektów, a także kontaktuje się z klientami i zleceniodawcami agencji.

WYMAGANIA

Wśród najczęściej spotykanych wymagań kwalifikacyjnych, stawianych przed osobami zainteresowanymi pracą w charakterze kierownika patroli interwencyjnych, znajduje się wymóg posiadania wykształcenia średniego lub wyższego oraz licencji pracownika ochrony fizycznej drugiego stopnia. Niemniej ważne jest posiadanie doświadczenia, pozyskanego w pracy na stanowisku związanym z ochroną osób lub mienia, w tym w charakterze kierowniczym. Osoby zatrudnione na tym stanowisku muszą posiadać szereg uwarunkowań fizycznych i psychicznych, pozwalających na efektywną pracę, obarczoną dużą presją odpowiedzialności, i powiązaną z podejmowaniem ryzyka. Wymogiem jest także posiadanie prawa jazdy kategorii B, oraz dogłębna znajomość przepisów prawnych, dotyczących ochrony osób i mienia, orientacja w branży ochroniarskiej i wewnętrznych procedurach danej agencji. Kierowniczy charakter stanowiska wymusza posiadanie zdolności kierowania kapitałem ludzkim podległych pracowników, oraz samoorganizacji pracy własnej.

WARUNKI PRACY

Miejscem pracy kierownika patroli interwencyjnych jest przede wszystkim siedziba agencji lub jej oddziału. Kierownik sporządza dokumentację z prowadzonych działań i koordynuje prace pracowników przebywających w terenie drogą zdalną.

MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Stanowisko kierownika patroli interwencyjnych funkcjonuje oczywiście w branży ochroniarskiej.

ZAROBKI

Zarobki na tym stanowisku rozpoczynają się od kwoty 3000 złotych brutto i mogą wzrastać w zależności od regionu, stażu pracownika, czy liczebności podległych grup interwencyjnych.

Praca Kierownik Patroli Interwencyjnych
Lista stanowisk

Najnowsze artykuły

Rozpraszacze w pracy – jakie warto wyeliminować? Jak to zrobić?

Smartfon z dostępem do internetu, a więc ulubonych social mediów i aplikacji, to jeden z największych rozpraszaczy odrywających nas od pracy. Wiele osób czuje przymus sięgania do telefonu nawet kilkadziesiąt razy w ciągu godziny. 15 lipca, w Światowy Dzień Bez Telefonu Komórkowego, zachęcamy do odłożenia na bok smartfona oraz refleksji nad największymi wrogami naszej koncentracji.

Temperatura w miejscu pracy a BHP

Czy upały mogą być uzasadnieniem przerwania pracy i opuszczenia stanowiska? Czy szef ma obowiązek skrócić godziny pracy, gdy temperatura powietrza przekracza 30℃? A co z klimatyzacją, wiatrakami i zimnymi napojami – czy są one obowiązkowe? Każdego lata wracają pytania dotyczące temperatury w pracy i przepisów bhp. Wyjaśniamy, jakie są obowiązki pracodawcy, a co zależy od jego dobrej woli.

Leśniczy – opis zawodu, jak zostać, obowiązki wymagania, zarobki

12 lipca to Dzień Leśnika, święto obchodzone przez leśniczych, pracowników Lasów Państwowych i innych jednostek zajmujących się opieką nad lasami. Olga Buczyńska p.o naczelnik Biura Prasowego Lasów Państwowych wyjaśnia, jak zdobyć pracę w leśnictwie. – Osoba ubiegająca się o stanowisko leśniczego musi zdać egzamin do Służby Leśnej, który potwierdzi jego / jej podstawowe kwalifikacje.

Szukanie nowej pracy – który miesiąc jest najbardziej odpowiedni?

Czy szukanie pracy w wakacje to dobry pomysł? A może lepiej poczekać z wysyłaniem CV do jesieni? Rynek pracy cechuje pewna cykliczność, która sprawia, że w niektórych miesiącach pojawia się więcej ofert, a firmy chętniej powiększają kadrę. Podpowiadamy, kiedy jest dobry czas na szukanie zatrudnienia, a w jakim okresie możesz mieć nieco więcej trudności ze zdobyciem posady.

Jak stworzyć inkluzywne miejsce pracy? Wywiad z dr Joanną Skonieczną, Kierowniczką Programową KPH

– Warto ocenić atmosferę w firmie już podczas rekrutacji. Zwrócić uwagę na to, na ile osoby rekrutujące pozostają w postawie otwartości i inkluzywności, jak formułują pytania, jak zwracają się do osoby starającej się o pracę – tłumaczy dr Joanna Skonieczna, Kierowniczka Programowa Kampanii Przeciw Homofobii. Wyjaśnia też, jak każdy z nas może stać się sojusznikiem_czką osób LGBT+ w pracy.

Jak walczyć z rutyną w pracy?

Codziennie idziesz do pracy tą sama drogą. I każdego dnia zaczynasz pracę z myślą, że nie czeka Cię dziś nic nowego... Rutyna jest jednym z głównych powodów wypalenia zawodowego. Z drugiej strony może dawać poczucie bezpieczeństwa i stabilności. – W różnych okresach życia potrzeba rutyny może ulec zmianie – wyjaśnia psycholog Joanna Marszalska. Kiedy zatem walczyć z rutyną i jak to robić?