Lista stanowisk - Dozorca

Polecane oferty - Ochrona osób i mienia

  • Portier / Portierka

    Zakłady Odzieżowe Wybrzeże S.I.   Gdynia    praca stacjonarna
    pracownik fizyczny  umowa o pracę  część etatu  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    1 dni
    Osoba zatrudniona na tym stanowisku odpowiedzialna będzie za: obsługa portierni, udzielanie podstawowych informacji, np:wskazywanie drogi do określonych lokali na terenie firmy, wydawanie kluczy, obserwacja przemieszczających się osób, dozór zakładu, obsługiwanie bramy wjazdowej, obserwacja...
  • Agent Ochrony

    Juwentus Serwis sp. z o.o.   Osła    praca stacjonarna
    pracownik fizyczny  umowa zlecenie   31,90 zł brutto/godz.
    5 dni
    Zakres czynności: ochrona fizyczna mienia; obchody kontrolne kontrola ruchu kołowego (wjazdy/wyjazdy) podstawowa obsługa komputera Oczekujemy: znajomości obsługi komputera dyspozycyjności niekaralności zaangażowania; mile widziane: doświadczenie w obsłudze monitoringu; znajomość systemów p.poż;

Dozorca

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Stanowisko dozorcy można określić także sformułowaniem „stróża obiektu”, bowiem do jego podstawowych obowiązków należy sprawowanie opieki nad obiektem i mieniem, znajdującym się na jego terenie. Dozorca jest także pierwszą osobą, z którą przyjdzie się kontaktować osobie, odwiedzającej dany obiekt – dlatego też kolejnym jego obowiązkiem jest udzielanie podstawowych informacji, dotyczących na przykład godzin otwarcia, danych kontaktowych osób odpowiedzialnych, czy wskazywania drogi do określonych lokali, etc. W budynkach nieobjętych ochroną przez profesjonalne firmy ochroniarskie, dozorca jest osobą odpowiedzialną za identyfikację niebezpieczeństw i reagowanie w przypadku potencjalnych zagrożeń dla dobra budynku, mienia, lub osób, przebywających na jego terenie. W wielu przypadkach dozorca dba także o estetykę i stan techniczny obiektu, wykonując codzienne prace konserwatorsko-porządkowe.


WYMAGANIA

Przed osobami, zainteresowanymi pracą w charakterze dozorcy, przeważnie nie stawia się określonych, wygórowanych wymagań formalnych, niezbędnych do objęcia stanowiska. Preferowane są osoby, legitymujące się wykształceniem średnim maturalnym, oraz posiadające wiedzę z zakresu BHP i przepisów p.poż. Doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku będzie z pewnością dodatkowym atutem, podobnie jak cechy personalne, umożliwiające podtrzymywanie pozytywnych relacji z mieszkańcami, lub pracownikami, przebywającymi na terenie obiektu. Z racji pełnionych obowiązków konserwatorsko-porządkowych, dozorca powinien odznaczać się zdolnościami manualnymi, oraz podstawowymi umiejętnościami naprawczymi i konserwatorskimi. Odpowiedzialność za powierzony pod opiekę obiekt i osoby, przebywające na jego terenie to najważniejsza kwestia, związana z tym stanowiskiem.


WARUNKI PRACY

Miejscem pracy dozorcy, jest przestrzeń obiektu, przekazanego mu pod opiekę. Dozorca odnotowuje osoby wchodzące i opuszczające obiekt, wykonuje proste prace porządkowe i konserwacyjne.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Stanowisko funkcjonuje w obiektach firmowych, obiektach mieszkalnych, należących do prywatnych właścicieli, lub spółdzielni mieszkaniowych.


ZAROBKI

Zarobki na tym stanowisku rozpoczynają się od kwoty 1600 złotych brutto i mogą wzrastać w zależności od zakresu obowiązków danego pracownika.

Praca Dozorca
Lista stanowisk

Najnowsze artykuły

Wigilia firmowa, prezenty świąteczne – jak wliczyć je do kosztów uzyskania przychodu?

Wigilia firmowa, prezenty świąteczne – jak wliczyć je do kosztów uzyskania przychodu?

Organizując świąteczne spotkanie w biurze i rozdając upominki dla pracowników czy klientów, przedsiębiorcy muszą mieć świadomość, że każda darowizna może wywoływać skutki podatkowe. Czy prezent na święta Bożego Narodzenia podlega opodatkowaniu? Jak zaksięgować świąteczne wydatki firmy? Wyjaśniamy, kiedy wydatek może stanowić koszt uzyskania przychodu.

„Trzynastka” – dodatkowe wynagrodzenie roczne, komu przysługuje, jak obliczać

„Trzynastka” – dodatkowe wynagrodzenie roczne, komu przysługuje, jak obliczać

Na koniec roku niektórzy otrzymają dodatkowe wynagrodzenie roczne – tzw. trzynastkę. Nie ma ona charakteru powszechnego, zgodnie z przepisami przewidziana jest dla określonej grupy zawodów. Co więcej, trzynastkę łatwo stracić np. przez nieusprawiedliwioną nieobecność w pracy. Wyjaśniamy, kto i kiedy otrzyma dodatkowe wynagrodzenie, a także jaka jest jego wysokość za 2024 rok.

Płace w Polsce wkrótce będą jawne. „Nie jesteśmy na to gotowi” – ocenia ekspert rynku pracy Mateusz Żydek

Płace w Polsce wkrótce będą jawne. „Nie jesteśmy na to gotowi” – ocenia ekspert rynku pracy Mateusz Żydek

O zarobkach często nie mówi się nawet bliskim, a zgodnie z prawem UE płace w Polsce mają wkrótce być powszechnie znane. – Nawet pracownicy, którzy są przekonani, że to właściwa droga, nadal bardzo mocno sygnalizują obawę, że jawność wynagrodzeń będzie powodować konflikty – zauważa Mateusz Żydek. Ekspert rynku pracy z Randstad Polska wyjaśnia, jak jawność płac może wyglądać w praktyce.

Rynek pracy 2025 – jakie zmiany czekają nas w nowym roku?

Rynek pracy 2025 – jakie zmiany czekają nas w nowym roku?

– Praca przyszłości będzie hybrydowa, zdalna lub oparta na projektach, a efektywność będzie mierzona nie tylko wynikami, ale i zdolnością współpracy i adaptacji. Nie oznacza to jednak, że technologia całkiem zdominuje rynek pracy. Przeciwnie, to właśnie ludzka kreatywność i empatia będą wyróżniać pracowników w dobie automatyzacji – przewiduje specjalistka ds. rekrutacji Agnieszka Ciećwierz.

Stacja polarna – praca, obowiązki zawodowe, zarobki, rekrutacja

Stacja polarna – praca, obowiązki zawodowe, zarobki, rekrutacja

– Praca na biegunie południowym może się wydawać przygodą życia, lecz przed aplikacją warto przemyśleć swoją motywację. Nie ma możliwości powrotu, ponieważ komuś się nie podoba, ktoś nie daje rady i rezygnuje z udziału w wyprawie – zauważa dr Małgorzata Korczak-Abshire z Instytutu Biochemii i Biofizyki PAN. Trwa rekrutacja do polskiej stacji polarnej. Czy warto się zgłosić?

Sylwester dniem wolnym? W jakich krajach Europy?

Sylwester dniem wolnym? W jakich krajach Europy?

Dyskusje o wolnej od pracy Wigilii czy wolnym Wielkim Piątku toczą się od dawna... a co z sylwestrem? 31 grudnia należy do dni, w których większość z nas jest zajęta przygotowywaniem się do zabawy noworocznej – w związku z czym skupić się na pracy jest wyjątkowo trudno. Póki co w Polsce sylwester nie jest dniem ustawowo wolnym od pracy, a jak jest w innych krajach Europy?