Lista stanowisk - Dozorca

Polecane oferty - Ochrona osób i mienia

  • Koordynator ds. Ochrony Fizycznej

    Juwentus Serwis sp. z o.o.   Poznań    praca stacjonarna
    kierownik/koordynator  umowa o pracę  pełny etat
    21 godz.
    ZAKRES OBOWIĄZKÓW: uczestnictwo we wstępnych negocjacjach handlowych w celu ewentualnego tworzenia lub weryfikacji planu ochrony fizycznej obiektu; kontrolowanie stanu zabezpieczenia obsługiwanych obiektów: odpowiedzialność za skuteczność i jakość wykonywanej pracy przez pracowników...
  • Pracownik Patrolu Interwencyjnego

    Juwentus Serwis sp. z o.o.   Katowice    praca stacjonarna
    pracownik fizyczny  umowa o pracę / o dzieło / zlecenie  pełny etat
    3 dni
    ZAKRES OBOWIĄZKÓW: podejmowanie natychmiastowych interwencji na obiekcie w przypadku pojawienia się sygnału alarmowego; sprawdzanie stanu prawidłowego zabezpieczenia obiektu; objazdy prewencyjne chronionych obiektów;

Dozorca

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Stanowisko dozorcy można określić także sformułowaniem „stróża obiektu”, bowiem do jego podstawowych obowiązków należy sprawowanie opieki nad obiektem i mieniem, znajdującym się na jego terenie. Dozorca jest także pierwszą osobą, z którą przyjdzie się kontaktować osobie, odwiedzającej dany obiekt – dlatego też kolejnym jego obowiązkiem jest udzielanie podstawowych informacji, dotyczących na przykład godzin otwarcia, danych kontaktowych osób odpowiedzialnych, czy wskazywania drogi do określonych lokali, etc. W budynkach nieobjętych ochroną przez profesjonalne firmy ochroniarskie, dozorca jest osobą odpowiedzialną za identyfikację niebezpieczeństw i reagowanie w przypadku potencjalnych zagrożeń dla dobra budynku, mienia, lub osób, przebywających na jego terenie. W wielu przypadkach dozorca dba także o estetykę i stan techniczny obiektu, wykonując codzienne prace konserwatorsko-porządkowe.


WYMAGANIA

Przed osobami, zainteresowanymi pracą w charakterze dozorcy, przeważnie nie stawia się określonych, wygórowanych wymagań formalnych, niezbędnych do objęcia stanowiska. Preferowane są osoby, legitymujące się wykształceniem średnim maturalnym, oraz posiadające wiedzę z zakresu BHP i przepisów p.poż. Doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku będzie z pewnością dodatkowym atutem, podobnie jak cechy personalne, umożliwiające podtrzymywanie pozytywnych relacji z mieszkańcami, lub pracownikami, przebywającymi na terenie obiektu. Z racji pełnionych obowiązków konserwatorsko-porządkowych, dozorca powinien odznaczać się zdolnościami manualnymi, oraz podstawowymi umiejętnościami naprawczymi i konserwatorskimi. Odpowiedzialność za powierzony pod opiekę obiekt i osoby, przebywające na jego terenie to najważniejsza kwestia, związana z tym stanowiskiem.


WARUNKI PRACY

Miejscem pracy dozorcy, jest przestrzeń obiektu, przekazanego mu pod opiekę. Dozorca odnotowuje osoby wchodzące i opuszczające obiekt, wykonuje proste prace porządkowe i konserwacyjne.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Stanowisko funkcjonuje w obiektach firmowych, obiektach mieszkalnych, należących do prywatnych właścicieli, lub spółdzielni mieszkaniowych.


ZAROBKI

Zarobki na tym stanowisku rozpoczynają się od kwoty 1600 złotych brutto i mogą wzrastać w zależności od zakresu obowiązków danego pracownika.

Praca Dozorca
Lista stanowisk

Najnowsze artykuły

Rozpraszacze w pracy – jakie warto wyeliminować? Jak to zrobić?

Rozpraszacze w pracy – jakie warto wyeliminować? Jak to zrobić?

Smartfon z dostępem do internetu, a więc ulubonych social mediów i aplikacji, to jeden z największych rozpraszaczy odrywających nas od pracy. Wiele osób czuje przymus sięgania do telefonu nawet kilkadziesiąt razy w ciągu godziny. 15 lipca, w Światowy Dzień Bez Telefonu Komórkowego, zachęcamy do odłożenia na bok smartfona oraz refleksji nad największymi wrogami naszej koncentracji. 

Temperatura w miejscu pracy a BHP

Temperatura w miejscu pracy a BHP

Czy upały mogą być uzasadnieniem przerwania pracy i opuszczenia stanowiska? Czy szef ma obowiązek skrócić godziny pracy, gdy temperatura powietrza przekracza 30℃? A co z klimatyzacją, wiatrakami i zimnymi napojami – czy są one obowiązkowe? Każdego lata wracają pytania dotyczące temperatury w pracy i przepisów bhp. Wyjaśniamy, jakie są obowiązki pracodawcy, a co zależy od jego dobrej woli.

Leśniczy – opis zawodu, jak zostać, obowiązki wymagania, zarobki

Leśniczy – opis zawodu, jak zostać, obowiązki wymagania, zarobki

12 lipca to Dzień Leśnika, święto obchodzone przez leśniczych, pracowników Lasów Państwowych i innych jednostek zajmujących się opieką nad lasami. Olga Buczyńska p.o naczelnik Biura Prasowego Lasów Państwowych wyjaśnia, jak zdobyć pracę w leśnictwie. – Osoba ubiegająca się o stanowisko leśniczego musi zdać egzamin do Służby Leśnej, który potwierdzi jego / jej podstawowe kwalifikacje.

Szukanie nowej pracy – który miesiąc jest najbardziej odpowiedni?

Szukanie nowej pracy – który miesiąc jest najbardziej odpowiedni?

Czy szukanie pracy w wakacje to dobry pomysł? A może lepiej poczekać z wysyłaniem CV do jesieni? Rynek pracy cechuje pewna cykliczność, która sprawia, że w niektórych miesiącach pojawia się więcej ofert, a firmy chętniej powiększają kadrę. Podpowiadamy, kiedy jest dobry czas na szukanie zatrudnienia, a w jakim okresie możesz mieć nieco więcej trudności ze zdobyciem posady.

Jak stworzyć inkluzywne miejsce pracy? Wywiad z dr Joanną Skonieczną, Kierowniczką Programową KPH

Jak stworzyć inkluzywne miejsce pracy? Wywiad z dr Joanną Skonieczną, Kierowniczką Programową KPH

– Warto ocenić atmosferę w firmie już podczas rekrutacji. Zwrócić uwagę na to, na ile osoby rekrutujące pozostają w postawie otwartości i inkluzywności, jak formułują pytania, jak zwracają się do osoby starającej się o pracę – tłumaczy dr Joanna Skonieczna, Kierowniczka Programowa Kampanii Przeciw Homofobii. Wyjaśnia też, jak każdy z nas może stać się sojusznikiem_czką osób LGBT+ w pracy.

Jak walczyć z rutyną w pracy?

Jak walczyć z rutyną w pracy?

Codziennie idziesz do pracy tą sama drogą. I każdego dnia zaczynasz pracę z myślą, że nie czeka Cię dziś nic nowego... Rutyna jest jednym z głównych powodów wypalenia zawodowego. Z drugiej strony może dawać poczucie bezpieczeństwa i stabilności. – W różnych okresach życia potrzeba rutyny może ulec zmianie – wyjaśnia psycholog Joanna Marszalska. Kiedy zatem walczyć z rutyną i jak to robić?