Europeistyka kojarzy się z kulturoznawstwem, w rzeczywistości są to studia interdyscyplinarne stworzone z myślą o osobach, które interesują zagadnienia związane z aktualną sceną polityczną Europy, współpracą regionalną w ramach partnerstwa z krajami UE czy wykorzystaniem unijnych funduszy. W Dzień Europy pytamy: jaka praca czeka obecnie na absolwentów europeistyki? Czy warto ją sudiować?
Lista stanowisk - Inżynier Biomedyczny
Polecane oferty - Inżynieria / Projektowanie
-
Starszy Inspektor / Specjalista w Dziale Aparatury Medycznej
Uniwersyteckie Centrum Kliniczne im. prof. K. Gibińskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach Katowice praca stacjonarna za 2 dni wygasaspecjalista mid / senior umowa o pracę pełny etat aplikuj szybko aplikuj bez CV
Inżynier Biomedyczny
CHARAKTERYSTYKA ZAWODU
Inżynieria biomedyczna obejmuje zakresem swych zainteresowań całokształt zastosowań dla specjalistycznej technologii i aparatury elektronicznej, systemów informatycznych, diagnostycznych i innych nowoczesnych rozwiązań w obrębie medycyny. Inżynier biomedyczny jest zatem specjalistą w zakresie obsługi, konserwacji i serwisowania tychże urządzeń, mogąc zajmować się przy tym także opracowywaniem nowych technologii i metod wykorzystywania zdobyczy techniki w profilaktyce, diagnostyce, rehabilitacji i leczeniu pacjentów w obrębie różnych dziedzin medycyny. Wyższe studia inżynierii biomedycznej stwarzają możliwości szerokiej specjalizacji w zależności od dziedziny medycyny w której dana technologia ma zostać wykorzystana, rodzaju tejże technologii i charakteru podejmowanych przez absolwenta obowiązków.
WYMAGANIA
Pierwszym i najważniejszym wymogiem, którego spełnienie otwiera drogę do wykonywania zawodu inżyniera biomedycznego jest konieczność pozyskania wyższego wykształcenia na kierunku inżyniera biomedyczna wraz z późniejszą specjalizacją. Potencjalni pracodawcy zwracają także szczególną uwagę na doświadczenie posiadane przez kandydata i pozyskane na stanowisku o podobnym zakresie obowiązków. Charakter dziedziny wymaga od jej adeptów ciągłego samodoskonalenia zawodowego, poszerzania kompetencji i zdobywania doświadczenia w ramach licznych kursów i szkoleń specjalistycznych. Inżynier biomedyczny musi wykazać się bardzo obszerną wiedzą z pogranicza różnych nauk ścisłych, a także ponadprzeciętnymi zdolnościami analitycznymi.
WARUNKI PRACY
Praca inżyniera biomedycznego może różnić się w zakresie obowiązków podejmowanych przez pracowników wyspecjalizowanych w poszczególnych dziedzinach.
MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA
Możliwości zatrudnienia dla osób wykształconych w tym charakterze stwarzają liczne placówki opieki zdrowotnej, a także firmy i przedsiębiorstwa zajmujące się projektowaniem i produkcją specjalistycznej aparatury medycznej.
ZAROBKI
Zarobki inżynierów biomedycznych rozpoczynają się od kwoty 4000 złotych brutto miesięcznie, będąc przy tym ściśle uzależnione od charakteru podejmowanych obowiązków i miejsca zatrudnienia.
Najnowsze artykuły

Praca po europeistyce – perspektywy, zarobki, oferty pracy

Zasada „5 to 9 before 9 to 5”. Jak Zetki produktywnie wykorzystują poranek?
– Wielu managerów i właścicieli firm rano ma czas, by pomyśleć strategicznie. Poranne godziny, gdy nikt nie pisze, nie dzwoni, są idealne na planowanie i podejmowanie decyzji. Zetki nie mają jeszcze tylu zawodowych obowiązków, ale intuicyjnie robią coś bardzo mądrego, dbają o swój dobrostan zanim zacznie się presja dnia. To niezwykle zdrowe podejście – zauważa coach biznesu Wiktor Tokarski.

Czy to już czas na zmianę pracy? Doradca zawodowy wyjaśnia, jak mądrze wykorzystywać swoje kwalifikacje
– Statystycznie człowiek spędza w pracy 8 godzin dziennie, trudno udawać przez tak długi czas entuzjazm do jej wykonywania. Praca powinna nam sprawiać przyjemność i choć to slogan, to obala faworyzowany mit ciężkiej pracy – tłumaczy doradczyni zawodowa Magdalena Gabruś. Jak zatem rozwijać własny potencjał na obejmowanym stanowisku? Skąd wiedzieć, że już najwyższy czas na zmianę pracy?

Ratownik medyczny w wojsku – praca, zarobki
– Ratownik medyczny w Siłach Zbrojnych RP pełni kluczową rolę w zabezpieczeniu medycznym zarówno w warunkach pokojowych, jak i podczas operacji wojskowych – tłumaczy ppor. Krystian Dwórznik, Szef Sekcji Promocji i Współpracy z Wojskowego Centrum Rekrutacji w Płocku. Oto jak wygląda praca wojskowego ratownika medycznego oraz jak krok po kroku przejść rekrutację na to stanowisko.

Świąteczna przerwa – jak się zmotywować do pracy po powrocie?
Majówka pozwoliła nam zapomnieć o obowiązkach i stresie zawodowym. Jednak powrót do codzienności po długim weekendzie czy dłuższym urlopie bywa naprawdę trudny. Socjolog i psychoterapeutka Beata Danielska podpowiada, według jakiego klucza możemy dzielić zadania po powrocie do pracy, żeby zapewnić sobie „miękkie lądowanie" i nie dać się przytłoczyć nagromadzonymi obowiązkami.

Kompetencje zawodowe – dlaczego czasami ukrywamy przed pracodawcą wyższe kwalifikacje? Rozmowa z ekspertem
Aż 65% z nas zataja przed pracodawcą część swoich kompetencji. – Z perspektywy pracownika pojawia się naturalna obawa przed ujawnianiem wszystkich swoich umiejętności, szczególnie tych, które wykraczają poza wymagane stanowisko. Może to bowiem oznaczać więcej obowiązków, bez realnych korzyści w zamian – zauważa ekspert rynku pracy z Randstad Polska Mateusz Żydek. Czy to korzystna strategia?
Najnowsze komunikaty

Praca.pl zaprasza na konferencję UCL Leaders - Londyn, 20-21.01.2023
Już 20 i 21 stycznia 2023 roku w Londynie odbędzie się kolejna edycja jednej z największych konferencji studenckich w Wielkiej Brytanii - UCL Leaders. Konferencja, organizowana w całości przez studentów najlepszych uczelni międzynarodowych, corocznie przyciąga setki uczestników - obecnych liderów i ich następców.

Praca.pl zaprasza na konferencję Internal Communication Meeting 2
O aktualnych trendach w komunikacji wewnętrznej będziemy rozmawiać również podczas Internal Communication Meeting 2 (20 października 2021).

Seks poprawia jakość pracy
Wbrew pozorom fantazjowanie o seksie może wpływać pozytywnie na jakość pracy. Dlaczego?

Praca i miłość w jednej firmie
Czy takie połączenie ma więcej plusów, czy minusów?