Publiczne pochwały często krępują nas bardziej niż krytyka. Nie potrafimy przyjmować komplementów ani w życiu prywatnym, ani w zawodowym. Zaprzeczamy im, bagatelizujemy je lub bronimy się, zakładając, że stoi za nimi jakiś interes. Jak dawać komplementy i na nie reagować tłumaczą eksperci ds. wizerunku i etykiety – Ewa Brok, Dorota Szcześniak-Kosiorek i Leszek Leopold Kazimierski.
Lista stanowisk - Pracownik Tester
Pracownik Tester
CHARAKTERYSTYKA ZAWODU
Pracownik Tester to osoba, która zajmuje się testowaniem danego produktu, sprzętu pod względem jakości, wydajności oraz stabilności. Do głównych obowiązków pracownika tego należy, m.in.: testowanie oprogramowania oraz tworzenie przypadków testowych, badanie zgodności implementacji ze standardami, pisanie scenariuszy testowych i skryptów, przygotowywanie raportów z wyników testów, tworzenie testów automatycznych, rozwój i wybór metod, standardów i narzędzi do testowania, oraz współpraca z analitykami, projektantami i programistami na każdym etapie produkcji.
WYMAGANIA
Pracownik Tester powinien mieć wykształcenie wyższe ( informatyka, elektronika) oraz znać w stopniu dobrym j. angielski. Mile widziane, co najmniej roczne doświadczenie w testowaniu aplikacji (testy funkcjonalne, techniczne, wydajnościowe, akceptacyjne, automatyczne, itp.) oraz posiadanie certyfikatu ISEB/ ISTQB - będzie dodatkowym atutem. Ważną kwestią jest też znajomość metodologii i narzędzi testowania (np. HP Mercury Quality Center, Mercury Loadrunner, JIRA), a także znajomość zagadnień zachowania i kontroli jakości systemów informatycznych, znajomość technologii bazodanowych i WEB-owych, znajomość języków skryptowych: perl, javascript, vbscript. Poza tym pracownik ten powinien cechować się: samodyscypliną, dobrą organizacją pracy, terminowością, komunikatywnością, dokładnością, umiejętnością analitycznego myślenia. A także odpornością na pracę w stresie i przy dużej presji czasu, inicjatywą oraz umiejętnością pracy w zespole.
WARUNKI PRACY
Miejscem pracy jest firma, pracownia. Praca ma charakter indywidualny, pod nadzorem. Pracownik ma kontakt z najnowszymi technologiami oraz możliwość pogłębiania wiedzy i umiejętności (szkolenia, konferencje, itd.).
MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA
Pracownik Tester może być zatrudniony, m.in.: w produkcji elektronicznej, produkcji oprogramowania C/C++, optymalizacji oprogramowania telefonów komórkowych, komputerów, w produkcji samochodów, maszyn przemysłowych, sprzętu medycznego, sprzętu it.
ZAROBKI
Wysokość zarobków tego pracownika kształtują się w granicach 2,500 zł - 10 tys. zł. i wyżej.
Najnowsze artykuły

Komplementy w biznesie i pracy – jak je dawać i na nie reagować?

Storytelling w marketingu
Wiele osób nie ma problemu z zapamiętaniem fabuły filmu lub książki, ale treść podręcznika albo instrukcja obsługi wylatują im z głowy niemal natychmiast po przeczytaniu. Mechanizmy poznawcze bazujące na tym, że zapamiętujemy lepiej to, co nas osobiście angażuje, budzi emocje oraz jest przedstawione w formie osobowej, z bohaterami i wydarzeniami, wykorzystuje storytelling marketing.

Epidemia samotności w pracy – co oznacza i czy można z nią walczyć?
Uczestniczą w spotkaniach, ale nie mają z kim porozmawiać. Spędzają cały dzień obok innych osób, lecz czują się bardziej samotni niż kiedykolwiek. Dlaczego? Skąd coraz powszechniejsze poczucie wyalienowania w pracy? – Samotność nie jest jedynie brakiem kontaktów społecznych, ale też subiektywnym odczuciem braku bliskości i wsparcia emocjonalnego – podkreśla psycholog Patrycja Modzelewska.

Ratownik medyczny w wojsku – praca, zarobki
– Ratownik medyczny w Siłach Zbrojnych RP pełni kluczową rolę w zabezpieczeniu medycznym zarówno w warunkach pokojowych, jak i podczas operacji wojskowych – tłumaczy ppor. Krystian Dwórznik, Szef Sekcji Promocji i Współpracy z Wojskowego Centrum Rekrutacji w Płocku. Oto jak wygląda praca wojskowego ratownika medycznego oraz jak krok po kroku przejść rekrutację na to stanowisko.

Cykl życia pracownika – jak zarządzać pracownikiem od etapu przyciągania talentów do offboardingu
– Aby budować dojrzałą strategię HR, warto spojrzeć na zatrudnienie jako cykl życia pracownika (Employee Lifecycle), który – podobnie jak w marketingu czy sprzedaży – można planować, mierzyć i optymalizować – tłumaczy Agnieszka Ciećwierz. Specjalistka ds. HR wskazuje, jakie działania powinny podjąć firmy na każdym etapie tego cyklu, by lepiej wykorzystać potencjał swojej kadry.

Dysleksja – czy zmniejsza szanse na rynku pracy?
– O ile w edukacji są procedury wsparcia, to w środowisku zawodowym wszystko zależy od dobrej woli pracodawcy – zauważa specjalistka pracująca z osobami z dysleksją Urszula Grzegorczyk. Zmiana postrzegania dyslektyków na rynku pracy jest pilnie potrzebna. – Wielu otwarcie mówi o swojej dysleksji. Nie chcą biernie czekać, aż „system sam się zmieni” – podkreśla pedagog Michalina Ignaciuk.
Najnowsze komunikaty

Praca.pl zaprasza na konferencję UCL Leaders - Londyn, 20-21.01.2023
Już 20 i 21 stycznia 2023 roku w Londynie odbędzie się kolejna edycja jednej z największych konferencji studenckich w Wielkiej Brytanii - UCL Leaders. Konferencja, organizowana w całości przez studentów najlepszych uczelni międzynarodowych, corocznie przyciąga setki uczestników - obecnych liderów i ich następców.

Praca.pl zaprasza na konferencję Internal Communication Meeting 2
O aktualnych trendach w komunikacji wewnętrznej będziemy rozmawiać również podczas Internal Communication Meeting 2 (20 października 2021).

Seks poprawia jakość pracy
Wbrew pozorom fantazjowanie o seksie może wpływać pozytywnie na jakość pracy. Dlaczego?

Praca i miłość w jednej firmie
Czy takie połączenie ma więcej plusów, czy minusów?