Lista stanowisk - Młodszy Programista

Polecane oferty - Informatyka / Programowanie

  • Młodszy Specjalista ds. Business Intelligence i Hurtowni Danych

    AGATA Spółka Akcyjna   Katowice    praca stacjonarna   za 3 dni wygasa
    młodszy specjalista (junior)  umowa o pracę  pełny etat
    13 dni
    Twój zakres obowiązków Analiza i praca z dużymi zbiorami danych; Tworzenie, implementowanie, monitorowanie i utrzymanie procesów; Opracowywanie raportów i analiz na podstawie danych pochodzących z różnych źródeł; Automatyzacja i optymalizacja procesu raportowania.

Młodszy Programista

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU


Jak wskazuje sama nazwa zawodu, młodszy programista jest osobą stojącą nieco niżej w hierarchii firmy niż programista. Różnice  w tych dwóch zawodach ograniczają się zazwyczaj do zakresu uprawnień i zarządzania, ponieważ obowiązki programistyczne, jakie oba zawody mają są zazwyczaj jednakowe. Młodszy programista to osoba, która tworzy programy, aplikacje i narzędzia w pewnym języku programowania. Większość młodszych programistów zna co najmniej kilka języków programowania (np. C, C++, Java), lecz specjalizuje się tylko w wybranych. Zadaniami zawodowymi Młodszego Programisty są zazwyczaj: realizacja prac programistycznych dla klientów, współpraca z doświadczonym zespołem specjalistów, tworzenie oprogramowania zgodnie z dostarczonymi wytycznymi, wsparcie techniczne i rozwiązywanie problemów w istniejących produktach oraz tworzenie dokumentacji technicznej do wykonanych programów i aplikacji.


WYMAGANIA


Od kandydatów na stanowisko młodszego programisty wymaga się ukończonych studiów wyższych na kierunku informatycznym. Niektórzy pracodawcy chętnie zatrudniają też studentów ostatnich lat studiów zaocznych, którzy wykazują predyspozycje do programowania. Mimo, że doświadczenie zawodowe zdobyte na podobnym stanowisku pracy jest dużym atutem w procesie rekrutacyjnym, w przypadku studentów lub świeżo upieczonych absolwentów informatyki wystarczyć mogą odbyte staże i praktyki. Ponadto, od kandydata wymaga się dobrej znajomości przynajmniej jednego języka programowania – znajomość innych języków będzie dodatkowym atutem. Angielski to kolejny element ważny w CV kandydata – programista powinien świetnie orientować się w terminologii programistycznej i umieć tworzyć dokumentację techniczną po angielsku.


WARUNKI PRACY


Miejscem pracy Młodszego Programisty jest biuro, rzadziej jego własny dom (w przypadku wykonywania pracy zdalnej). Z przestrzeni biurowej wydzielono dla niego niewielkie stanowisko pracy, rzadko oddzielone od innych. Pracuje samodzielnie, pod nadzorem, choć często bierze udział w kilkuosobowych projektach, w trakcie których ma okazję uczyć się od starszych i bardziej doświadczonych kolegów. Typowy wymiar pracy na tym stanowisku to 8 godzin dziennie, zazwyczaj między godziną 8.00 a 18.00. Czasem zdarzają się jednak sytuacje, gdy konieczna jest praca po godzinach.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA


Możliwości zatrudnienia dla Młodszego Programisty oferują firmy z niemal wszystkich branż i dziedzin gospodarki. Oczywiście najważniejszymi pracodawcami są firmy z branży informatycznej i telekomunikacyjnej, jednak posady dla programistów znajdują się również w firmach finansowych, farmaceutycznych, medycznych, budowlanych i innych.


ZAROBKI


Jako, że stanowisko Młodszego Programisty jest pierwszym etapem rozwoju zawodowego w programowaniu, pensje wypłacane przedstawicielom tego zawodu nie są wysokie. Szacuje się, że średnia miesięczna pensja w zawodzie Młodszego Programisty wynosi 3200 zł brutto.

Praca Młodszy Programista
Lista stanowisk

Najnowsze artykuły

Powołanie do zawodowej służby wojskowej a stosunek pracy – o czym warto wiedzieć

Powołanie do zawodowej służby wojskowej a stosunek pracy – o czym warto wiedzieć

15 sierpnia to nie tylko dzień wolny i początek długiego weekendu, ale i Święto Wojska Polskiego, ustanowione, by uczcić pamięć Bitwy Warszawskiej, a także docenić poświęcenie żołnierzy czuwających nad naszym bezpieczeństwem. Przy okazji tego ważnego święta przypominamy, że służbę wojskową można łączyć z pracą. Jak wojsko zmienia sytuację zawodową i jakie dodatkowe uprawnienia ma żołnierz? 

Elektromonter – opis zawodu, obowiązki, CV, zarobki

Elektromonter – opis zawodu, obowiązki, CV, zarobki

Elektrycy, elektromechanicy i elektromonterzy są pilnie poszukiwani na rynku pracy niezależnie od zmiennej sytuacji gospodarczej. Zapotrzebowanie jest ogromne we wszystkich częściach Polski, co oznacza wysokie szanse na znalezienie pracy tuż po zakończeniu nauki w szkole technicznej bądź branżowej. Gdzie można pracować z elektrycznym fachem w ręku i jakich spodziewać się zarobków?

Pracoholizm – uzależnienie czy pasja?

Pracoholizm – uzależnienie czy pasja?

Jesteś perfekcjonistą i masz trudności z delegowaniem zadań, bo „wszystko zrobisz lepiej"? Uważaj, by nie wpaść w pułapkę pracoholizmu. Przez wielu wciąż uważany za zaletę, pracoholizm niszczy zdrowie, życie osobiste dotkniętych nim osób, a w skrajnych przypadkach prowadzi nawet do śmierci z przepracowania. W Światowy Dzień Pracoholików warto zadać sobie pytanie: czy nie pracujemy za dużo?

Siedząca praca a ból pleców

Siedząca praca a ból pleców

– Długim czasem pracy w pozycji siedzącej możemy zwiększyć swoją podatność na takie choroby jak dyskopatia, hemoroidy, obniżone libido, żylaki kończyn dolnych czy nawet udar. Najczęstszą dolegliwością jest jednak ból kręgosłupa – wyjaśnia Piotr Seredziński, chiropraktyk i fizjoterapeuta. Jak zatem prawidłowo siedzieć w pracy, by uniknąć bólu, pogłębiania wad postawy i poważniejszych chorób?

Praca nad morzem – pomysł na wakacje

Praca nad morzem – pomysł na wakacje

W miesiącach letnich ofertowy boom daje się zauważyć zwłaszcza w turystyce, gastronomii, handlu detalicznym, budownictwie i rolnictwie. Nad morzem przeważają oferty z sektora HoReCa skierowane przede wszystkim do studentów, ale także osób z uprawnieniami np. ratownika czy instruktora. Sprawdź, jakie stanowiska oferowane są nad Bałtykiem oraz jak zmienia się rynek pracy latem.

Przerwa na karmienie – zasady, przepisy, wzór zaświadczenia o karmieniu

Przerwa na karmienie – zasady, przepisy, wzór zaświadczenia o karmieniu

Od 1 do 7 sierpnia obchodzimy Światowy Tydzień Karmienia Piersią. Z tej okazji przypominamy, że powrót do pracy nie oznacza, że mama musi zaprzestać karmienia dziecka piersią. Kodeks pracy gwarantuje maksymalnie dwie dodatkowe przerwy na karmienie. To, z ilu i jak długich przerw może skorzystać, zależy od wymiaru czasu pracy zatrudnionej mamy oraz liczby karmionych przez nią dzieci.