Lista stanowisk - Animator 3D

Animator 3D

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

IT to od lat perspektywiczna branża, oferująca jasną ścieżkę kariery, bardzo konkurencyjne zarobki i wciąż chłonna na nowych pracowników. Animator 3D jest jednym z tych zawodów, które wymagają stałego doskonalenia umiejętności i poszerzania wiedzy. Praca czeka w branży gamingowej, ale też w firmach typu software house.

 

ANIMATOR 3D – WYMAGANIA WOBEC PRACOWNIKÓW

 

Stale powtarzającym się w ogłoszeniach wymogiem jest portfolio, które mówi o kandydacie o wiele więcej niż samo CV. Z tego względu poszukiwania pracy jako animator 3D czy też grafik 3D warto rozpocząć właśnie od przygotowania zbioru dotychczas wykonanych prac.

 

Jak w wielu obszarach IT, także i w tym przypadku ważniejsze niż kierunkowe wykształcenie są umiejętności kandydatów. Najczęstsze wymagania pracodawców to umiejętność tworzenia obiektów 3D i animacji 3D, znajomość narzędzi, programu do modelowania, silnika Unreal lub Unity. Bardzo ważna jest też biegła znajomość języka angielskiego.

 

OBOWIĄZKI SŁUŻBOWE ANIMATORA 3D

 

Zakres obowiązków animatora 3D może się nieco różnić w zależności od realizowanego projektu. Niemniej do podstawowych zadań należą przygotowywanie i wdrażanie animacji; tworzenie assetów 3D na potrzeby gier i aplikacji, animacja obiektów 3D oraz postaci, teksturowanie i mapowanie modeli 3D.

 

ANIMATOR 3D – JAK ROZWIJAĆ KARIERĘ ZAWODOWĄ?

 

To zawód, który powinien być jednocześnie pasją. Dobry animator 3D nie może narzekać na brak ofert i świetnie odnajduje się na rynku pracy. Wraz z kolejnymi zrealizowanymi projektami, różnorodnym i ciekawym portfolio przychodzą prestiżowe zlecenia i coraz wyższe stawki.


ANIMATOR 3D – ZAROBKI

 

Na pytanie, ile zarabia animator 3D, trudno jest odpowiedzieć jednoznacznie. Zarobki mogą się bowiem znacznie różnić i są przede wszystkim zależne od doświadczenia i umiejętności pracownika. Niemniej, wynagrodzenie, zwłaszcza po kilku latach pracy, może być bardzo satysfakcjonujące.

 

Często oferowana jest umowa B2B, a w ogłoszeniach o pracę pojawiają się kwoty od 5 tys. do kilkunastu tysięcy zł miesięcznie. Stanowiska seniorskie wiążą się z jeszcze wyższymi stawkami – nawet ok. 20 tys. zł netto miesięcznie.

 

GDZIE SZUKAĆ ZATRUDNIENIA JAKO ANIMATOR 3D?

 

Animatorów poszukują firmy typu software house zajmujące się pisaniem indywidualnego oprogramowania, tworzeniem stron firmowych, witryn sklepów internetowych, a także aplikacji mobilnych czy też webowych dla swoich klientów. Pracę oferują także producenci gier, animacji. Bardzo często są to przedsiębiorstwa działające na rynku europejskim, z międzynarodowym środowiskiem pracy.

 

Animator mający własną działalność gospodarczą może nawiązać stałą współpracę z firmą, może także realizować pojedyncze projekty dla różnych zleceniodawców.

Praca Animator 3D
Lista stanowisk

Najnowsze artykuły

Rozpraszacze w pracy – jakie warto wyeliminować? Jak to zrobić?

Rozpraszacze w pracy – jakie warto wyeliminować? Jak to zrobić?

Smartfon z dostępem do internetu, a więc ulubonych social mediów i aplikacji, to jeden z największych rozpraszaczy odrywających nas od pracy. Wiele osób czuje przymus sięgania do telefonu nawet kilkadziesiąt razy w ciągu godziny. 15 lipca, w Światowy Dzień Bez Telefonu Komórkowego, zachęcamy do odłożenia na bok smartfona oraz refleksji nad największymi wrogami naszej koncentracji. 

Temperatura w miejscu pracy a BHP

Temperatura w miejscu pracy a BHP

Czy upały mogą być uzasadnieniem przerwania pracy i opuszczenia stanowiska? Czy szef ma obowiązek skrócić godziny pracy, gdy temperatura powietrza przekracza 30℃? A co z klimatyzacją, wiatrakami i zimnymi napojami – czy są one obowiązkowe? Każdego lata wracają pytania dotyczące temperatury w pracy i przepisów bhp. Wyjaśniamy, jakie są obowiązki pracodawcy, a co zależy od jego dobrej woli.

Leśniczy – opis zawodu, jak zostać, obowiązki wymagania, zarobki

Leśniczy – opis zawodu, jak zostać, obowiązki wymagania, zarobki

12 lipca to Dzień Leśnika, święto obchodzone przez leśniczych, pracowników Lasów Państwowych i innych jednostek zajmujących się opieką nad lasami. Olga Buczyńska p.o naczelnik Biura Prasowego Lasów Państwowych wyjaśnia, jak zdobyć pracę w leśnictwie. – Osoba ubiegająca się o stanowisko leśniczego musi zdać egzamin do Służby Leśnej, który potwierdzi jego / jej podstawowe kwalifikacje.

Szukanie nowej pracy – który miesiąc jest najbardziej odpowiedni?

Szukanie nowej pracy – który miesiąc jest najbardziej odpowiedni?

Czy szukanie pracy w wakacje to dobry pomysł? A może lepiej poczekać z wysyłaniem CV do jesieni? Rynek pracy cechuje pewna cykliczność, która sprawia, że w niektórych miesiącach pojawia się więcej ofert, a firmy chętniej powiększają kadrę. Podpowiadamy, kiedy jest dobry czas na szukanie zatrudnienia, a w jakim okresie możesz mieć nieco więcej trudności ze zdobyciem posady.

Jak stworzyć inkluzywne miejsce pracy? Wywiad z dr Joanną Skonieczną, Kierowniczką Programową KPH

Jak stworzyć inkluzywne miejsce pracy? Wywiad z dr Joanną Skonieczną, Kierowniczką Programową KPH

– Warto ocenić atmosferę w firmie już podczas rekrutacji. Zwrócić uwagę na to, na ile osoby rekrutujące pozostają w postawie otwartości i inkluzywności, jak formułują pytania, jak zwracają się do osoby starającej się o pracę – tłumaczy dr Joanna Skonieczna, Kierowniczka Programowa Kampanii Przeciw Homofobii. Wyjaśnia też, jak każdy z nas może stać się sojusznikiem_czką osób LGBT+ w pracy.

Jak walczyć z rutyną w pracy?

Jak walczyć z rutyną w pracy?

Codziennie idziesz do pracy tą sama drogą. I każdego dnia zaczynasz pracę z myślą, że nie czeka Cię dziś nic nowego... Rutyna jest jednym z głównych powodów wypalenia zawodowego. Z drugiej strony może dawać poczucie bezpieczeństwa i stabilności. – W różnych okresach życia potrzeba rutyny może ulec zmianie – wyjaśnia psycholog Joanna Marszalska. Kiedy zatem walczyć z rutyną i jak to robić?