Organizując świąteczne spotkanie w biurze i rozdając upominki dla pracowników czy klientów, przedsiębiorcy muszą mieć świadomość, że każda darowizna może wywoływać skutki podatkowe. Czy prezent na święta Bożego Narodzenia podlega opodatkowaniu? Jak zaksięgować świąteczne wydatki firmy? Wyjaśniamy, kiedy wydatek może stanowić koszt uzyskania przychodu.
Lista stanowisk - Architekt Sieci
Polecane oferty - Informatyka / Administracja
Architekt Sieci
CHARAKTERYSTYKA ZAWODU
Osoba na tym stanowisku jest jednym z niezbędnych członków każdego zespołu projektowego w branży IT. Zawodowo zajmuje się tworzeniem projektów w zakresie architektury sieci oraz nadzoruje proces ich wdrażania do praktycznego użycia.
W codziennej pracy odpowiada za rozwój i wsparcie techniczne dotyczące takich rozwiązań, jak m.in. roadmaps oraz „high level designs” oraz wprowadzenia do nich niezbędnych zmian i modyfikacji.
WYMAGANIA
Do pracy jako architekt sieci preferowane jest wyższe wykształcenie o profilu informatycznym poparte odpowiednim doświadczeniem zawodowym. Ten drugi czynnik jest dla niektórych firm nawet ważniejszy i uzależnia zatrudnienie kandydata na samodzielnym stanowisku.
Musi posiadać wiedzę na temat budowy baz danych i zasad bezpieczeństwa dotyczących środowiska sieciowego. Niezbędna jest także znajomość zagadnień branżowych, takich jak Network design, DMZ, Security, Network (Foundry, Cisco), Firewalls oraz umiejętność pracy w zgodzie z obowiązującymi standardami ICT.
Ważna jest również znajomość języka angielskiego, który stanowi podstawową formę komunikacji w branży. Architekt powinien być także osobą komunikatywną, pomysłową, sprawnie organizującą swoją pracę oraz potrafiącą pracować samodzielnie, jak i w zespole.
WARUNKI PRACY
Architekt sieci pracuje głównie przy użyciu komputera, za pomocą którego tworzy nowe rozwiązania sieciowe. Do pracy wykorzystuje także laboratoria i obiekty testowe, na których sprawdza ich funkcjonalność
Regularnie uczestniczy w spotkaniach projektowych z klientami, jak również wewnątrz swojego zespołu. Podczas nich udziela rekomendacji i porad dotyczących możliwego usprawnienia funkcjonujących sieci.
MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA
Architekt może szukać pracy w firmach posiadających działy IT i tworzących rozwiązania w zakresie sieci informatycznych na własny użytek, jak również w firmach świadczących tego typu usługi na rzecz klientów zewnętrznych. Niektórzy specjaliście pracują w oparciu o kontrakty obejmujące realizacje jednorazowych zleceń. W ostatnich latach otworzyły się przed nimi duże możliwości rozwoju ze względu na pojawianiu się w naszym kraju wielu zagranicznych firm IT oraz łatwość wyjazdu do pracy za granicę.
ZAROBKI
Architekci sieci są jednym z lepiej opłaconych zawodów, nawet w samej branży IT. Ze względu na duży popyt na rynku ich średnia pensja przekracza w wielu przypadkach 10 tys. zł brutto. Najlepsi potrafią zarabiać nawet 13-15 tys. zł brutto. Do samego wynagrodzenia dokładane są często bonusy pozapłacowe, a przy zmianie pracy można liczyć na tzw. premie „za przejście” i atrakcyjne pakiety relokacyjne.
Praca Architekt SieciNajnowsze oferty - Informatyka / Administracja
-
Architektka / Architekt sieciowy
PKO Bank Polski Warszawa, Chmielna 89 praca stacjonarnaspecjalista mid / senior umowa o pracę pełny etat -
Administrator IT
Indyk-Śląsk Sp. z o.o. Wieszowa praca stacjonarnaspecjalista junior / mid umowa o pracę pełny etat aplikuj szybko aplikuj bez CV
Najnowsze artykuły
Wigilia firmowa, prezenty świąteczne – jak wliczyć je do kosztów uzyskania przychodu?
„Trzynastka” – dodatkowe wynagrodzenie roczne, komu przysługuje, jak obliczać
Na koniec roku niektórzy otrzymają dodatkowe wynagrodzenie roczne – tzw. trzynastkę. Nie ma ona charakteru powszechnego, zgodnie z przepisami przewidziana jest dla określonej grupy zawodów. Co więcej, trzynastkę łatwo stracić np. przez nieusprawiedliwioną nieobecność w pracy. Wyjaśniamy, kto i kiedy otrzyma dodatkowe wynagrodzenie, a także jaka jest jego wysokość za 2024 rok.
Płace w Polsce wkrótce będą jawne. „Nie jesteśmy na to gotowi” – ocenia ekspert rynku pracy Mateusz Żydek
O zarobkach często nie mówi się nawet bliskim, a zgodnie z prawem UE płace w Polsce mają wkrótce być powszechnie znane. – Nawet pracownicy, którzy są przekonani, że to właściwa droga, nadal bardzo mocno sygnalizują obawę, że jawność wynagrodzeń będzie powodować konflikty – zauważa Mateusz Żydek. Ekspert rynku pracy z Randstad Polska wyjaśnia, jak jawność płac może wyglądać w praktyce.
Rynek pracy 2025 – jakie zmiany czekają nas w nowym roku?
– Praca przyszłości będzie hybrydowa, zdalna lub oparta na projektach, a efektywność będzie mierzona nie tylko wynikami, ale i zdolnością współpracy i adaptacji. Nie oznacza to jednak, że technologia całkiem zdominuje rynek pracy. Przeciwnie, to właśnie ludzka kreatywność i empatia będą wyróżniać pracowników w dobie automatyzacji – przewiduje specjalistka ds. rekrutacji Agnieszka Ciećwierz.
Stacja polarna – praca, obowiązki zawodowe, zarobki, rekrutacja
– Praca na biegunie południowym może się wydawać przygodą życia, lecz przed aplikacją warto przemyśleć swoją motywację. Nie ma możliwości powrotu, ponieważ komuś się nie podoba, ktoś nie daje rady i rezygnuje z udziału w wyprawie – zauważa dr Małgorzata Korczak-Abshire z Instytutu Biochemii i Biofizyki PAN. Trwa rekrutacja do polskiej stacji polarnej. Czy warto się zgłosić?
Sylwester dniem wolnym? W jakich krajach Europy?
Dyskusje o wolnej od pracy Wigilii czy wolnym Wielkim Piątku toczą się od dawna... a co z sylwestrem? 31 grudnia należy do dni, w których większość z nas jest zajęta przygotowywaniem się do zabawy noworocznej – w związku z czym skupić się na pracy jest wyjątkowo trudno. Póki co w Polsce sylwester nie jest dniem ustawowo wolnym od pracy, a jak jest w innych krajach Europy?
Najnowsze komunikaty
Praca.pl zaprasza na konferencję UCL Leaders - Londyn, 20-21.01.2023
Już 20 i 21 stycznia 2023 roku w Londynie odbędzie się kolejna edycja jednej z największych konferencji studenckich w Wielkiej Brytanii - UCL Leaders. Konferencja, organizowana w całości przez studentów najlepszych uczelni międzynarodowych, corocznie przyciąga setki uczestników - obecnych liderów i ich następców.
Praca.pl zaprasza na konferencję Internal Communication Meeting 2
O aktualnych trendach w komunikacji wewnętrznej będziemy rozmawiać również podczas Internal Communication Meeting 2 (20 października 2021).
Seks poprawia jakość pracy
Wbrew pozorom fantazjowanie o seksie może wpływać pozytywnie na jakość pracy. Dlaczego?
Praca i miłość w jednej firmie
Czy takie połączenie ma więcej plusów, czy minusów?