– Czy nie mamy tak, że jak nie umiemy czegoś na 200%, to rezygnujemy? Boimy się, że nie podołamy? Pamiętajmy, że nie liczy się płeć, ale nasze kompetencje. Nie dajmy sobie wmówić, że jesteśmy w czymś gorsze! – mówi specjalistka HR Agnieszka Ciećwierz. W Światowym Dniu Przedsiębiorczości Kobiet przypomina, w czym kobiety są świetne oraz wyjaśnia, jak być jeszcze lepszą liderką w biznesie.
Lista stanowisk - Asset Manager
Polecane oferty - Finanse / Bankowość
-
Financial Controls Manager
JTI GBS Poland sp. z o.o. Warszawa praca hybrydowamenedżer umowa o pracę pełny etat
Asset Manager
CHARAKTERYSTYKA ZAWODU
Asset manager to specjalista pełniący usługę zarządzania aktywami klienta biznesowego bądź indywidualnego (często o określonym progu kapitałowym). Jego zadaniem jest dopasowanie strategii inwestycyjnej to potrzeb i możliwości klienta, dobór odpowiednich instrumentów finansowych, rozpoznawanie ryzyka inwestycyjnego itp. Celem asset managera jest otworzenie przed klientem nowych możliwości inwestycyjnych i dzięki temu maksymalizacja jego zysków.
Asset manager kieruje się w pracy dogłębną wiedzą z dziedziny ekonomii. Strategię finansową dla klienta opracowuje między innymi na postawie informacji na temat dostępnego kapitału inwestycyjnego, dopuszczalnego przez klienta stopnia ryzyka finansowego, minimalnego poziomu zwrotu, maksymalnego okresu inwestycji, a także znajomości środowiska i branży, w którą chce zainwestować klient oraz ogólnych trendów rynkowych w skali lokalnej i globalnej.
ASSET MANAGER – JAK ZOSTAĆ?
W Polsce wykonywać zawód polegający na usługowym zarządzaniu aktywami klientów i doradzaniu w kwestiach inwestycji mogą tylko osoby posiadające licencję doradcy inwestycyjnego. Licencja ta wydawana jest przez Komisję Nadzoru Finansowego.
Pracodawcy poszukują osób z wykształceniem ekonomicznym lub pokrewnym, a także z bogatym doświadczeniem w obszarze asset managementu, bankowości, funduszy inwestycyjnych, rynku nieruchomości itp.
By wykonywać pracę asset managera, niezbędna jest też znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie (język biznesowy), doskonale rozwinięte umiejętności komunikacyjne i negocjacyjne, łatwość w nawiązywaniu kontaktów, odporność na stres, samodzielność, doskonała organizacja pracy.
ASSET MANAGER – JAK WYGLĄDA PRACA W TYM ZAWODZIE?
Zakres obowiązków asset managera różni się z zależności od miejsca jego zatrudnienia. Pracownik na tym stanowisku w szczególności:
-
dokonuje oceny zdolności inwestycyjnych klienta, proponuje usprawnienia mające na celu podniesienie efektywności finansowej,
-
opracowuje strategię inwestycyjną w oparciu o posiadaną wiedzę ekonomiczną, dane rynkowe i dotyczące sytuacji finansowej konkretnego podmiotu,
-
doradza w kwestii przejęcia, sprzedaży, podziału, łączenia przedsiębiorstw,
-
dokonuje oceny ryzyka finansowego,
-
uczestniczy w planowaniu budżetu firmy,
-
współpracuje z innymi działami firmy, m.in. finansowych, obsługi klienta, realizacji projektów.
Asset manager wykonuje pracę w biurze, a także terenowo. Wymaga się od niego dyspozycyjności, gotowości do udziału w spotkaniach i wyjazdów służbowych.
ILE ZARABIA ASSET MANAGER?
Praca asset managera jest trudna i bywa bardzo stresująca. Z drugiej strony zawód ten pozwala na osiąganie bardzo wysokich zarobków. System wynagradzania pracowników często ma charakter prowizyjny. Zgodnie z Ogólnopolskim Badaniem Wynagrodzeń mediana pensji osoby zajmującej się doradztwem inwestycyjnym wynosi 9080 zł brutto, a jedna czwarta najlepiej opłacanych pracowników zarabia co najmniej 14 280 zł brutto miesięcznie.
ASSET MANAGER – ŚCIEŻKA KARIERY ZAWODOWEJ
Asset managerzy mogą rozwijać się zawodowo. Wiele osób, po zdobyciu doświadczenia w renomowanej firmie, otwiera własną działalność gospodarczą. Spośród asset managerów nierzadko rekrutowani są także dyrektorzy finansowi przedsiębiorstw. Osoby obejmujące stanowisko asset managera powołuje się również często do zarządu firm.
ASSET MANAGER – PERSPEKTYWY PRACY
Na asset managerów oferty pracy czekają w bankowości, domach maklerskich czy towarzystwach funduszy inwestycyjnych.
Praca Asset ManagerNajnowsze artykuły
Kobiety coraz silniejsze w biznesie
Urlop okolicznościowy na ślub dziecka
Ślub dziecka pracownika to jedno z wydarzeń uprawniających do wzięcia urlopu okolicznościowego, za który pracownikowi przysługuje wynagrodzenie. Wyjaśniamy, z ilu dni urlopu może skorzystać ojciec, matka czy opiekun prawny dziecka, jak powinien wyglądać wniosek o urlop okolicznościowy oraz czy dni wolne można wykorzystać wyłącznie w dniu ślubu i wesela.
Grupy zawodowe najbardziej narażone na smog
Najbardziej narażone wdychanie rakotwórczego smogu są osoby codziennie dojeżdżające do pracy, mieszkańcy kilkudziesięciotysięcznych miejscowości i osoby wykonujące w sezonie grzewczym oraz przy ruchliwych drogach pracę w terenie. Główny Inspektorat Pracy wyjaśnia, czy pracodawcy muszą zapewnić pracownikom maski antysmogowe i jak powinni chronić ich przed szkodliwymi czynnikami pracy.
Mechanik lotniczy – praca, wymagania, zarobki
Mechanik lotniczy to jeden z najbardziej perspektywicznych zawodów dla absolwentów techników i szkół branżowych o profilach związanych z mechaniką. Żeby zdobyć tę pracę, trzeba uzyskać dodatkową licencję na obsługę techniczną statku powietrznego, wystawianą przez Urząd Lotnictwa Cywilnego. Sprawdź, jak ją zdobyć, a także w jakich samolotach możesz specjalizować się jako mechanik lotniczy!
Szklane ściany, szklane ruchome schody. Równouprawnienie na rynku pracy to wciąż fikcja?
7 listopada wypada Światowy Dzień Feminizmu. Dlaczego to tak ważne święto? – Mimo poprawy sytuacji kobiety nadal borykają się ze stereotypami, mają dodatkową nieodpłatną pracę w domu, soptykają się z seksizmem w pracy, są rzadziej zapraszane jako ekspertki – zauważa dr Anna M. Górska, dyrektorka Centrum Badań Kobiet i Różnorodności w Organizacjach z Akademii Leona Koźmińskiego.
Osoba z autyzmem na rynku pracy – czy autyzm wyklucza z życia zawodowego?
– Populacja osób neuroatypowych jest bardzo zróżnicowana – zauważa Izabela Kocyłak, trenerka pracy z Fundacji SYNAPSIS. Wiele osób aktywnych zawodowo, szczególnie z tzw. wysoko funkcjonującym autyzmem, jest nieświadomych swojego zaburzenia. Tymczasem aż 2% pracowników w Polsce i 10% w Europie to osoby w spektrum autyzmu. Jak rozpoznać autyzm i w jakich zawodach może sprawdzić się autystyk?
Najnowsze komunikaty
Praca.pl zaprasza na konferencję UCL Leaders - Londyn, 20-21.01.2023
Już 20 i 21 stycznia 2023 roku w Londynie odbędzie się kolejna edycja jednej z największych konferencji studenckich w Wielkiej Brytanii - UCL Leaders. Konferencja, organizowana w całości przez studentów najlepszych uczelni międzynarodowych, corocznie przyciąga setki uczestników - obecnych liderów i ich następców.
Praca.pl zaprasza na konferencję Internal Communication Meeting 2
O aktualnych trendach w komunikacji wewnętrznej będziemy rozmawiać również podczas Internal Communication Meeting 2 (20 października 2021).
Seks poprawia jakość pracy
Wbrew pozorom fantazjowanie o seksie może wpływać pozytywnie na jakość pracy. Dlaczego?
Praca i miłość w jednej firmie
Czy takie połączenie ma więcej plusów, czy minusów?