Praca.pl Poradniki Lista stanowisk Zakupy
Kierownik ds. Zakupów

Lista stanowisk - Kierownik ds. Zakupów

Polecane oferty - Zakupy

  • ZIKO Apteka Sp. z o.o.
    kierownik/koordynator  umowa o pracę  pełny etat
    24 godz.
    Zakres obowiązków: Nadzorowanie obecnego asortymentu produktów i koordynowanie procesów współtworzenia i wdrożenia produktów; Kompleksowe negocjacje warunków współpracy; Pozyskiwanie ofert na produkcję kontraktową; Tworzenie rekomendacji wdrożeń nowych produktów; Koordynowanie...
  • Business Development Manager

    Kronospan Mielec Sp. z o.o.   Mielec    praca stacjonarna
    kierownik/koordynator / menedżer  umowa o pracę  pełny etat
    2 dni
    This unique role combines the responsibilities of Business Development with procurement management, focusing on technical purchasing for maintenance, spare parts, services, and waste management. The ideal candidate will be responsible for developing and executing procurement strategies, leading a...

Kierownik ds. Zakupów

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Kierownik ds. Zakupów to osoba, która nadzoruje dział ds. zakupów, tzn. odpowiada za wszystkie sprawy administracyjno-wykonawcze związane z pozyskiwaniem surowców/produktów potrzebnych do funkcjonowania firmy. Do głównych obowiązków pracownika tego należy, m.in.: koordynacja oraz kontrola doboru dostawców, prowadzenie negocjacji handlowych, utrzymywanie dobrych relacji z kluczowymi dostawcami oraz analiza warunków handlowych i rozwoju rynku dostawców. A także osoba ta, nadzoruje podległy personel, zakupuje materiały niezbędne do funkcjonowania firmy, zawiera umowy i kontrakty, opiniuje wykonane zlecenia eksportowe i plany produkcyjne.


WYMAGANIA

Kierownik ds. Zakupów powinien mieć wykształcenie wyższe, najlepiej - techniczne, ekonomiczne oraz znać w stopniu dobrym j. angielski i obsługę komputera. Mile widziane minimum trzy-czteroletnie doświadczenie zawodowe w Dziale Zakupów, zaopatrzenia lub logistyki oraz doświadczenie w kontaktach z dostawcami - w negocjowaniu kontraktów. Ważną kwestią jest też wiedza z zakresu procesów nowoczesnej produkcji i umiejętność kierowania kapitałem ludzkim. Pracownik ten także powinien cechować się: dokładnością, odpowiedzialnością, komunikatywnością i umiejętnościami negocjacji, a także analitycznym myśleniem i planowaniem, dobrą organizacją pracy oraz umiejętnością pracy w stresie i pod presją czasu.


WARUNKI PRACY

Miejscem pracy jest biuro oraz jeśli tego wymaga sytuacja praca w terenie, np. spotkania z kontrahentami. Średni wiek osób sprawujących tę funkcję to 28-33 lat. Jest to praca umysłowa, stanowisko samodzielne, pod nadzorem. Zawód ten wiąże się z różnym natężeniem kontaktów z ludźmi. Pracownik ma możliwość doskonalenia wiedzy i kompetencji oraz awansu zawodowego, np. na: menedżera ds. logistyki, dyrektora ds. marketingu i sprzedaży lub dyrektora finansowego, dyrektora ds. zakupów lub dyrektora ds. logistyki.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Kierownik ds. Zakupów może być zatrudniony, np.: w przedsiębiorstwach produkcyjnych (chemicznych, kosmetycznych, farmaceutycznych, it), handlowych (zwłaszcza z branży FMCG, w sieciach supermarketów i centrach handlowych).


ZAROBKI

Wysokość gratyfikacji tego pracownika kształtuje się od 4,500 zł - 15 tys. zł i wyżej. Wśród innych dodatków są, m.in.: samochód służbowy, laptop, telefon komórkowy, wyjazdy za granicę na konferencje lub targi.

Praca Kierownik ds. Zakupów
Lista stanowisk

Najnowsze oferty - Zakupy

  • Procurement Project Specialist

    Joinco Polska Sp. z o.o.   Warszawa    praca stacjonarna
    specjalista junior / mid / senior  umowa o pracę  pełny etat
    2 dni
    praca z Category Managerem m.in. wspieranie go w codziennych zadaniach, analiza wyników sprzedaży; koordynowanie prac marketingowych związanych z realizacją projektu wprowadzenia produktów na rynek; bieżąca współpraca z klientem i partnerami w trakcie prowadzonych prac; zarządzanie bazą...

Najnowsze artykuły

Kobiety coraz silniejsze w biznesie

Kobiety coraz silniejsze w biznesie

– Czy nie mamy tak, że jak nie umiemy czegoś na 200%, to rezygnujemy? Boimy się, że nie podołamy? Pamiętajmy, że nie liczy się płeć, ale nasze kompetencje. Nie dajmy sobie wmówić, że jesteśmy w czymś gorsze! – mówi specjalistka HR Agnieszka Ciećwierz. W Światowym Dniu Przedsiębiorczości Kobiet przypomina, w czym kobiety są świetne oraz wyjaśnia, jak być jeszcze lepszą liderką w biznesie.

Urlop okolicznościowy na ślub dziecka

Urlop okolicznościowy na ślub dziecka

Ślub dziecka pracownika to jedno z wydarzeń uprawniających do wzięcia urlopu okolicznościowego, za który pracownikowi przysługuje wynagrodzenie. Wyjaśniamy, z ilu dni urlopu może skorzystać ojciec, matka czy opiekun prawny dziecka, jak powinien wyglądać wniosek o urlop okolicznościowy oraz czy dni wolne można wykorzystać wyłącznie w dniu ślubu i wesela.

Grupy zawodowe najbardziej narażone na smog

Grupy zawodowe najbardziej narażone na smog

Najbardziej narażone wdychanie rakotwórczego smogu są osoby codziennie dojeżdżające do pracy, mieszkańcy kilkudziesięciotysięcznych miejscowości i osoby wykonujące w sezonie grzewczym oraz przy ruchliwych drogach pracę w terenie. Główny Inspektorat Pracy wyjaśnia, czy pracodawcy muszą zapewnić pracownikom maski antysmogowe i jak powinni chronić ich przed szkodliwymi czynnikami pracy.

Mechanik lotniczy – praca, wymagania, zarobki

Mechanik lotniczy – praca, wymagania, zarobki

Mechanik lotniczy to jeden z najbardziej perspektywicznych zawodów dla absolwentów techników i szkół branżowych o profilach związanych z mechaniką. Żeby zdobyć tę pracę, trzeba uzyskać dodatkową licencję na obsługę techniczną statku powietrznego, wystawianą przez Urząd Lotnictwa Cywilnego. Sprawdź, jak ją zdobyć, a także w jakich samolotach możesz specjalizować się jako mechanik lotniczy!

Szklane ściany, szklane ruchome schody. Równouprawnienie na rynku pracy to wciąż fikcja?

Szklane ściany, szklane ruchome schody. Równouprawnienie na rynku pracy to wciąż fikcja?

7 listopada wypada Światowy Dzień Feminizmu. Dlaczego to tak ważne święto? – Mimo poprawy sytuacji kobiety nadal borykają się ze stereotypami, mają dodatkową nieodpłatną pracę w domu, soptykają się z seksizmem w pracy, są rzadziej zapraszane jako ekspertki – zauważa dr Anna M. Górska, dyrektorka Centrum Badań Kobiet i Różnorodności w Organizacjach z Akademii Leona Koźmińskiego.

Osoba z autyzmem na rynku pracy – czy autyzm wyklucza z życia zawodowego?

Osoba z autyzmem na rynku pracy – czy autyzm wyklucza z życia zawodowego?

– Populacja osób neuroatypowych jest bardzo zróżnicowana – zauważa Izabela Kocyłak, trenerka pracy z Fundacji SYNAPSIS. Wiele osób aktywnych zawodowo, szczególnie z tzw. wysoko funkcjonującym autyzmem, jest nieświadomych swojego zaburzenia. Tymczasem aż 2% pracowników w Polsce i 10% w Europie to osoby w spektrum autyzmu. Jak rozpoznać autyzm i w jakich zawodach może sprawdzić się autystyk?