Lista stanowisk - Hodowca Zwierząt

Polecane oferty - Rolnictwo / Ochrona środowiska

  • Pracownik produkcyjny

    Drobex-Agro Sp. z o.o.   Makowiska (pow. bydgoski, gm. Solec Kujawski), Makowiska 12    praca stacjonarna
    pracownik fizyczny  umowa o pracę  pełny etat  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    1 dni
    Obowiązki: obsługa maszyn; ręczny transport wózków z jajami i pisklętami; sortowanie piskląt;
  • Pracownik wylęgarni drobiu

    Drobex-Agro Sp. z o.o.   Makowiska (pow. bydgoski, gm. Solec Kujawski), Makowiska 12    praca stacjonarna
    pracownik fizyczny  umowa o pracę  pełny etat  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    3 dni
    Twój zakres obowiązków obsługa maszyn do nakładu oraz przekładu jaj; ręczny transport wózków z jajami i pisklętami; mycie maszyn przy pomocy centralnego systemu pianowego; sortowanie piskląt;

Hodowca Zwierząt

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Hodowcą zwierząt, jak sugeruje sama nazwa stanowiska jest osoba, zajmująca się chowem zwierząt domowych, gospodarskich, lub innych. Celem hodowcy zwierząt jest osiągnięcie zysku z odsprzedaży produktów pochodzenia zwierzęcego, do których zalicza się na przykład produkty spożywcze (mleko, jajka, sery, mięso, etc.), skóry, i inne. Hodowca może jednak zajmować się także hodowlą zwierząt domowych, których odbiorcami są osoby prywatne, lub działalnością reprodukcyjną – hodowlą i przekazywaniem zwierząt do dalszego chowu. W przypadku hodowli towarowej, o której wspomniano wyżej, hodowca zajmuje się pozyskiwaniem produktów lub półproduktów pochodzenia zwierzęcego we własnym zakresie, przy wykorzystaniu posiadanych maszyn i urządzeń lub ręcznie. Każdy hodowca zwierząt, bez względu na zakres i rodzaj prowadzonej działalności prowadzi szczegółową dokumentację dotyczącą tejże działalności.


WYMAGANIA

Hodowcą zwierząt jest zazwyczaj osoba prowadząca działalność gospodarczą i zajmująca się pozyskiwaniem i dystrybuowaniem zwierząt lub produktów pochodzenia zwierzęcego we własnym zakresie. Dlatego też nie istnieją formalne wymogi, których spełnienie gwarantowałoby zatrudnienie w tym charakterze. Oczywiście istnieją kierunki studiów i kształcenia zawodowego, przygotowujące do profesjonalnej hodowli zwierząt. Wiedza pozyskana w jednej z wyżej wymienionych placówek oświatowych jest w praktyce niezbędna do efektywnego prowadzenia hodowli zwierząt gospodarskich, futerkowych, lub domowych, zapewnienia im odpowiednich warunków chowu, oraz wydajnego pozyskiwania produktów i półproduktów pochodzenia zwierzęcego. Zdolności marketingowe pomogą w racjonalnym prowadzeniu sprzedaży i dystrybucji pozyskanych produktów.


WARUNKI PRACY

Miejscem pracy hodowcy jest przestrzeń gospodarstwa lub fermy, będącej w większości przypadków jego własnością. Prowadzenie działalności gospodarczej wiąże się z koniecznością samodzielnego organizowania formalnej strony funkcjonowania hodowli.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Hodowcy zwierząt funkcjonują zazwyczaj w obrębie własnego gospodarstwa lub fermy, prowadząc własną działalność gospodarczą.


ZAROBKI

Zarobki hodowcy zwierząt mogą znacząco różnić się w konkretnych przypadkach, ze względu na charakter prowadzonej działalności, dostępne rynki zbytu, etc.

Praca Hodowca Zwierząt
Lista stanowisk

Najnowsze artykuły

Rozpraszacze w pracy – jakie warto wyeliminować? Jak to zrobić?

Rozpraszacze w pracy – jakie warto wyeliminować? Jak to zrobić?

Smartfon z dostępem do internetu, a więc ulubonych social mediów i aplikacji, to jeden z największych rozpraszaczy odrywających nas od pracy. Wiele osób czuje przymus sięgania do telefonu nawet kilkadziesiąt razy w ciągu godziny. 15 lipca, w Światowy Dzień Bez Telefonu Komórkowego, zachęcamy do odłożenia na bok smartfona oraz refleksji nad największymi wrogami naszej koncentracji. 

Temperatura w miejscu pracy a BHP

Temperatura w miejscu pracy a BHP

Czy upały mogą być uzasadnieniem przerwania pracy i opuszczenia stanowiska? Czy szef ma obowiązek skrócić godziny pracy, gdy temperatura powietrza przekracza 30℃? A co z klimatyzacją, wiatrakami i zimnymi napojami – czy są one obowiązkowe? Każdego lata wracają pytania dotyczące temperatury w pracy i przepisów bhp. Wyjaśniamy, jakie są obowiązki pracodawcy, a co zależy od jego dobrej woli.

Leśniczy – opis zawodu, jak zostać, obowiązki wymagania, zarobki

Leśniczy – opis zawodu, jak zostać, obowiązki wymagania, zarobki

12 lipca to Dzień Leśnika, święto obchodzone przez leśniczych, pracowników Lasów Państwowych i innych jednostek zajmujących się opieką nad lasami. Olga Buczyńska p.o naczelnik Biura Prasowego Lasów Państwowych wyjaśnia, jak zdobyć pracę w leśnictwie. – Osoba ubiegająca się o stanowisko leśniczego musi zdać egzamin do Służby Leśnej, który potwierdzi jego / jej podstawowe kwalifikacje.

Szukanie nowej pracy – który miesiąc jest najbardziej odpowiedni?

Szukanie nowej pracy – który miesiąc jest najbardziej odpowiedni?

Czy szukanie pracy w wakacje to dobry pomysł? A może lepiej poczekać z wysyłaniem CV do jesieni? Rynek pracy cechuje pewna cykliczność, która sprawia, że w niektórych miesiącach pojawia się więcej ofert, a firmy chętniej powiększają kadrę. Podpowiadamy, kiedy jest dobry czas na szukanie zatrudnienia, a w jakim okresie możesz mieć nieco więcej trudności ze zdobyciem posady.

Jak stworzyć inkluzywne miejsce pracy? Wywiad z dr Joanną Skonieczną, Kierowniczką Programową KPH

Jak stworzyć inkluzywne miejsce pracy? Wywiad z dr Joanną Skonieczną, Kierowniczką Programową KPH

– Warto ocenić atmosferę w firmie już podczas rekrutacji. Zwrócić uwagę na to, na ile osoby rekrutujące pozostają w postawie otwartości i inkluzywności, jak formułują pytania, jak zwracają się do osoby starającej się o pracę – tłumaczy dr Joanna Skonieczna, Kierowniczka Programowa Kampanii Przeciw Homofobii. Wyjaśnia też, jak każdy z nas może stać się sojusznikiem_czką osób LGBT+ w pracy.

Jak walczyć z rutyną w pracy?

Jak walczyć z rutyną w pracy?

Codziennie idziesz do pracy tą sama drogą. I każdego dnia zaczynasz pracę z myślą, że nie czeka Cię dziś nic nowego... Rutyna jest jednym z głównych powodów wypalenia zawodowego. Z drugiej strony może dawać poczucie bezpieczeństwa i stabilności. – W różnych okresach życia potrzeba rutyny może ulec zmianie – wyjaśnia psycholog Joanna Marszalska. Kiedy zatem walczyć z rutyną i jak to robić?