Lista stanowisk - Dziewiarz

Dziewiarz

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Dziewiarz jest osobą zaangażowaną w proces wytwarzania dzianiny. W praktyce istnieje wiele specjalizacji tego zawodu, wyróżnianych na podstawie obsługiwanych urządzeń i realizowanego etapu produkcji, między innymi; snowacz, przewijacz, pracownicy obsługujący szydełkarki cylindryczne i maszyny płaskie. Nad poprawnym przebiegiem wykonywanych przez poszczególnych pracowników obowiązków, czuwa mistrz dziewiarstwa, pracownik, legitymujący się największą spośród członków zespołu wiedzą i doświadczeniem. Półproduktem, z którego korzysta dziewiarz jest przędza, a do jej przetwarzania wykorzystuje się liczne urządzenia i maszyny, oraz przyrządy ręczne, obecne na terenie zakładu pracy.


WYMAGANIA

Dostęp do zawodu dziewiarza otwiera dyplom ukończenia zasadniczej szkoły zawodowej w ramach stosownej specjalizacji, lub kursu przygotowania do zawodu, którego ukończenie poświadczono certyfikatem. Potencjalni pracodawcy zwracają jednak szczególną uwagę na dotychczasowe doświadczenie zawodowe pracownika, pozyskane w wieloletniej pracy na stanowisku dziewiarza. Efektywne wykonywanie obowiązków dziewiarza nie jest możliwe bez posiadania ponadprzeciętnych zdolności manualnych, oraz znajomości obsługi maszyn i urządzeń, wykorzystywanych na terenie zakładu.


WARUNKI PRACY

Miejscem pracy dziewiarza jest przestrzeń zakładu włókienniczego, w którym został zatrudniony. Hala produkcyjna obfituje w liczne maszyny i urządzenia, przyporządkowane do pojedynczych stanowisk pracy.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Zatrudnienie w charakterze dziewiarza, oferują wcześniej wspomniane zakłady włókiennictwa.


ZAROBKI

Zarobki osoby obsadzonej na tym stanowisku rozpoczynają się od kwoty 1200 złotych brutto miesięcznie i mogą być sporadycznie powiększane o dodatkowe premie.

Praca Dziewiarz
Lista stanowisk

Najnowsze artykuły

Powołanie do zawodowej służby wojskowej a stosunek pracy – o czym warto wiedzieć

Powołanie do zawodowej służby wojskowej a stosunek pracy – o czym warto wiedzieć

15 sierpnia to nie tylko dzień wolny i początek długiego weekendu, ale i Święto Wojska Polskiego, ustanowione, by uczcić pamięć Bitwy Warszawskiej, a także docenić poświęcenie żołnierzy czuwających nad naszym bezpieczeństwem. Przy okazji tego ważnego święta przypominamy, że służbę wojskową można łączyć z pracą. Jak wojsko zmienia sytuację zawodową i jakie dodatkowe uprawnienia ma żołnierz? 

Elektromonter – opis zawodu, obowiązki, CV, zarobki

Elektromonter – opis zawodu, obowiązki, CV, zarobki

Elektrycy, elektromechanicy i elektromonterzy są pilnie poszukiwani na rynku pracy niezależnie od zmiennej sytuacji gospodarczej. Zapotrzebowanie jest ogromne we wszystkich częściach Polski, co oznacza wysokie szanse na znalezienie pracy tuż po zakończeniu nauki w szkole technicznej bądź branżowej. Gdzie można pracować z elektrycznym fachem w ręku i jakich spodziewać się zarobków?

Pracoholizm – uzależnienie czy pasja?

Pracoholizm – uzależnienie czy pasja?

Jesteś perfekcjonistą i masz trudności z delegowaniem zadań, bo „wszystko zrobisz lepiej"? Uważaj, by nie wpaść w pułapkę pracoholizmu. Przez wielu wciąż uważany za zaletę, pracoholizm niszczy zdrowie, życie osobiste dotkniętych nim osób, a w skrajnych przypadkach prowadzi nawet do śmierci z przepracowania. W Światowy Dzień Pracoholików warto zadać sobie pytanie: czy nie pracujemy za dużo?

Siedząca praca a ból pleców

Siedząca praca a ból pleców

– Długim czasem pracy w pozycji siedzącej możemy zwiększyć swoją podatność na takie choroby jak dyskopatia, hemoroidy, obniżone libido, żylaki kończyn dolnych czy nawet udar. Najczęstszą dolegliwością jest jednak ból kręgosłupa – wyjaśnia Piotr Seredziński, chiropraktyk i fizjoterapeuta. Jak zatem prawidłowo siedzieć w pracy, by uniknąć bólu, pogłębiania wad postawy i poważniejszych chorób?

Praca nad morzem – pomysł na wakacje

Praca nad morzem – pomysł na wakacje

W miesiącach letnich ofertowy boom daje się zauważyć zwłaszcza w turystyce, gastronomii, handlu detalicznym, budownictwie i rolnictwie. Nad morzem przeważają oferty z sektora HoReCa skierowane przede wszystkim do studentów, ale także osób z uprawnieniami np. ratownika czy instruktora. Sprawdź, jakie stanowiska oferowane są nad Bałtykiem oraz jak zmienia się rynek pracy latem.

Przerwa na karmienie – zasady, przepisy, wzór zaświadczenia o karmieniu

Przerwa na karmienie – zasady, przepisy, wzór zaświadczenia o karmieniu

Od 1 do 7 sierpnia obchodzimy Światowy Tydzień Karmienia Piersią. Z tej okazji przypominamy, że powrót do pracy nie oznacza, że mama musi zaprzestać karmienia dziecka piersią. Kodeks pracy gwarantuje maksymalnie dwie dodatkowe przerwy na karmienie. To, z ilu i jak długich przerw może skorzystać, zależy od wymiaru czasu pracy zatrudnionej mamy oraz liczby karmionych przez nią dzieci.