Candidate experience obejmuje interakcje między kandydatem do pracy a pracodawcą. Wbrew pozorom doświadczenie kandydata nie zaczyna się w momencie, gdy przekracza on próg firmy w drodze na rozmowę kwalifikacyjną. Na to, jak kandydat oceni pracodawcę na przykład w sieci, wpływ ma m.in. wizerunek przedsiębiorstwa i jego polityka employer brandingowa oraz forma ogłoszenia o pracę.
Lista stanowisk - Webdeveloper
Webdeveloper
CHARAKTERYSTYKA ZAWODU
Webdeveloper to stanowisko nieposiadające jednoznacznego odpowiednika w naszym języku. Osoba na nim obsadzona bierze udział w tworzeniu witryn internetowych, skupiając się na zapewnieniu ich poprawnego funkcjonowania od strony programistycznego zaplecza. Webdeveloper opracowuje kod w danym języku programowania, mający zorganizować budowę i funkcjonalność strony. Najczęściej używane technologie to w tym przypadku Java, Perl, PHP, Python, Ruby, czy ASP.NET. W praktyce projekt gotowej witryny powstaje przy ścisłej współpracy webdesignera (zajmującego się stroną graficzną) i webdevelopera, content zapewniają copywriterzy, a bieżącą obsługą witryny zajmuje się administrator.
WYMAGANIA
Pierwszym i najważniejszym wymogiem, stawianym przed osobami zainteresowanymi podjęciem zatrudnienia w charakterze webdevelopera jest konieczność pozyskania dyplomu ukończenia wyższej uczelni technicznej na kierunku informatyka lub innym, zbliżonym. Równie istotne są dotychczasowe osiągnięcia kandydata, poparte portfolio zawierającym przykłady zrealizowanych projektów. Potencjalni pracodawcy zwracają bowiem szczególną uwagę na zawodowe doświadczenie, praktyczną znajomość środowisk programistycznych, najnowszych trendów branżowych i zmysł estetyczny. W przypadku samozatrudnienia koniecznością okaże się także posiadanie własnego oprogramowania i sprzętu komputerowego.
WARUNKI PRACY
Praca webdevelopera wykonywana jest za pośrednictwem komputera, generowanie kodu dla określonego projektu odbywa się w ścisłej współpracy z klientem lub zleceniodawcą i z uwzględnieniem jego wytycznych.
MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA
Możliwości zatrudnienia na tym stanowisku stwarzają liczne firmy oferujące kompleksową obsługę firm w internecie, korporacje i instytucje, etc. Wielu programistów wybiera samozatrudnienie jako bardziej opłacalne i elastyczne.
ZAROBKI
Zarobki w przypadku pracy etatowej kształtują się na średnim poziomie 3500 złotych brutto miesięcznie. W przypadku samozatrudnienia są one uzależnione od ilości i charakteru zleceń.
Najnowsze artykuły

Candidate experience – podstawowe informacje

Ratownik medyczny w wojsku – praca, zarobki
– Ratownik medyczny w Siłach Zbrojnych RP pełni kluczową rolę w zabezpieczeniu medycznym zarówno w warunkach pokojowych, jak i podczas operacji wojskowych – tłumaczy ppor. Krystian Dwórznik, Szef Sekcji Promocji i Współpracy z Wojskowego Centrum Rekrutacji w Płocku. Oto jak wygląda praca wojskowego ratownika medycznego oraz jak krok po kroku przejść rekrutację na to stanowisko.

Czas pracy w Europie – w których krajach pracuje się najdłużej?
Czy długie godziny pracy to rzeczywiście powód do dumy? Wobec rosnących statystyk depresji i wypalenia zawodowego coraz częściej podnoszona jest kwestia czterodniowego tygodnia pracy. Krótszy niż w Polsce wymiar tygodniowego czasu pracy obowiązuje w wielu krajach. Sprawdzamy, ile dni i godzin tygodniowo pracuje się w Europie i który z modeli pracy miałby szansę powodzenia w naszym kraju.

Żona i mąż w jednej firmie
Duma z sukcesów zawodowych męża / żony czy raczej zazdrość, porównywanie, rywalizacja przenoszone z pracy do domu?
– Realizacja projektu razem lub rozwój firmy jest niczym wspólne wychowywanie dzieci – zauważa psycholog biznesu Joanna Marszalska. Specjalistka wyjaśnia, w jakie pułapki mogą wpaść pary pracujące w jednej firmie oraz co warto zawczasu omówić, by uniknąć konfliktów.

Komplementy w biznesie i pracy – jak je dawać i na nie reagować?
Publiczne pochwały często krępują nas bardziej niż krytyka. Nie potrafimy przyjmować komplementów ani w życiu prywatnym, ani w zawodowym. Zaprzeczamy im, bagatelizujemy je lub bronimy się, zakładając, że stoi za nimi jakiś interes. Jak dawać komplementy i na nie reagować tłumaczą eksperci ds. wizerunku i etykiety – Ewa Brok, Dorota Szcześniak-Kosiorek i Leszek Leopold Kazimierski.

Storytelling w marketingu
Wiele osób nie ma problemu z zapamiętaniem fabuły filmu lub książki, ale treść podręcznika albo instrukcja obsługi wylatują im z głowy niemal natychmiast po przeczytaniu. Mechanizmy poznawcze bazujące na tym, że zapamiętujemy lepiej to, co nas osobiście angażuje, budzi emocje oraz jest przedstawione w formie osobowej, z bohaterami i wydarzeniami, wykorzystuje storytelling marketing.
Najnowsze komunikaty

Praca.pl zaprasza na konferencję UCL Leaders - Londyn, 20-21.01.2023
Już 20 i 21 stycznia 2023 roku w Londynie odbędzie się kolejna edycja jednej z największych konferencji studenckich w Wielkiej Brytanii - UCL Leaders. Konferencja, organizowana w całości przez studentów najlepszych uczelni międzynarodowych, corocznie przyciąga setki uczestników - obecnych liderów i ich następców.

Praca.pl zaprasza na konferencję Internal Communication Meeting 2
O aktualnych trendach w komunikacji wewnętrznej będziemy rozmawiać również podczas Internal Communication Meeting 2 (20 października 2021).

Seks poprawia jakość pracy
Wbrew pozorom fantazjowanie o seksie może wpływać pozytywnie na jakość pracy. Dlaczego?

Praca i miłość w jednej firmie
Czy takie połączenie ma więcej plusów, czy minusów?