Lista stanowisk - Dydaktyk Medialny

Dydaktyk Medialny

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Dydaktyk medialny to zawód należący do grupy tak zwanych profesji przyszłości; wciąż mało popularnych, lecz z roku na rok oferujących coraz szersze możliwości zatrudnienia. Sytuacja ta jest coraz bardziej widoczna wraz z dynamicznym rozwojem e-learningu, czyli metody nauczania za pośrednictwem internetu. Dydaktyk medialny współtworzy platformę e-learningową nadając atrakcyjną i wydajną formę dla treści przekazywanych w ramach danego kursu lub szkolenia. Osoba zatrudniona w tym charakterze podejmuje więc obowiązki należące zwykle do kilku specjalistów – programisty, grafika, czy content managera, opracowując szatę graficzną platformy, układając i szeregując wedle tematyki i hierarchii ważności dane treści, łącząc je w wygodny sposób systemem odnośników i przygotowując interaktywne systemy porad, wskazówek i testów. Dydaktyk medialny często uczestniczy także w projektowaniu prezentacji multimedialnych i innych interaktywnych form, wykorzystywanych w tradycyjnym nauczaniu.


WYMAGANIA

Pierwszym i najważniejszym czynnikiem, decydującym o możliwości podjęcia pracy w charakterze dydaktyka medialnego jest oczywiście kwestia posiadanego przez kandydatów wykształcenia. Nie istnieją wprawdzie wciąż oficjalne, spójne kierunki studiów lub szkół średnich, kształcących absolwentów w tym charakterze, jednak potencjalni pracodawcy preferują absolwentów kierunków technicznych – informatyki i temu podobnych. Niemniej istotne jest także doświadczenie w opracowywaniu platform e-learningowych lub podobnej działalności, związanej z programowaniem interaktywnych systemów przekazywania treści, etc. Zdolności projektowania grafiki komputerowej, oraz praktyczne umiejętności pedagogiczne i dydaktyczne będą także konieczne.


WARUNKI PRACY

Praca dydaktyka medialnego realizowana jest w przeważającej części za pośrednictwem komputera i specjalistycznych środowisk programistycznych, graficznych, etc.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Możliwości zatrudnienia stwarzają w tym przypadku liczne organizacje, placówki oświatowe i firmy, zajmujące się prowadzeniem szkoleń i kursów e-learningowych.


ZAROBKI

Dydaktyk medialny zaangażowany w realizację wielu projektów może zarabiać nawet 8000 złotych brutto miesięcznie.

Praca Dydaktyk Medialny
Lista stanowisk

Najnowsze artykuły

Rozpraszacze w pracy – jakie warto wyeliminować? Jak to zrobić?

Rozpraszacze w pracy – jakie warto wyeliminować? Jak to zrobić?

Smartfon z dostępem do internetu, a więc ulubonych social mediów i aplikacji, to jeden z największych rozpraszaczy odrywających nas od pracy. Wiele osób czuje przymus sięgania do telefonu nawet kilkadziesiąt razy w ciągu godziny. 15 lipca, w Światowy Dzień Bez Telefonu Komórkowego, zachęcamy do odłożenia na bok smartfona oraz refleksji nad największymi wrogami naszej koncentracji. 

Temperatura w miejscu pracy a BHP

Temperatura w miejscu pracy a BHP

Czy upały mogą być uzasadnieniem przerwania pracy i opuszczenia stanowiska? Czy szef ma obowiązek skrócić godziny pracy, gdy temperatura powietrza przekracza 30℃? A co z klimatyzacją, wiatrakami i zimnymi napojami – czy są one obowiązkowe? Każdego lata wracają pytania dotyczące temperatury w pracy i przepisów bhp. Wyjaśniamy, jakie są obowiązki pracodawcy, a co zależy od jego dobrej woli.

Leśniczy – opis zawodu, jak zostać, obowiązki wymagania, zarobki

Leśniczy – opis zawodu, jak zostać, obowiązki wymagania, zarobki

12 lipca to Dzień Leśnika, święto obchodzone przez leśniczych, pracowników Lasów Państwowych i innych jednostek zajmujących się opieką nad lasami. Olga Buczyńska p.o naczelnik Biura Prasowego Lasów Państwowych wyjaśnia, jak zdobyć pracę w leśnictwie. – Osoba ubiegająca się o stanowisko leśniczego musi zdać egzamin do Służby Leśnej, który potwierdzi jego / jej podstawowe kwalifikacje.

Szukanie nowej pracy – który miesiąc jest najbardziej odpowiedni?

Szukanie nowej pracy – który miesiąc jest najbardziej odpowiedni?

Czy szukanie pracy w wakacje to dobry pomysł? A może lepiej poczekać z wysyłaniem CV do jesieni? Rynek pracy cechuje pewna cykliczność, która sprawia, że w niektórych miesiącach pojawia się więcej ofert, a firmy chętniej powiększają kadrę. Podpowiadamy, kiedy jest dobry czas na szukanie zatrudnienia, a w jakim okresie możesz mieć nieco więcej trudności ze zdobyciem posady.

Jak stworzyć inkluzywne miejsce pracy? Wywiad z dr Joanną Skonieczną, Kierowniczką Programową KPH

Jak stworzyć inkluzywne miejsce pracy? Wywiad z dr Joanną Skonieczną, Kierowniczką Programową KPH

– Warto ocenić atmosferę w firmie już podczas rekrutacji. Zwrócić uwagę na to, na ile osoby rekrutujące pozostają w postawie otwartości i inkluzywności, jak formułują pytania, jak zwracają się do osoby starającej się o pracę – tłumaczy dr Joanna Skonieczna, Kierowniczka Programowa Kampanii Przeciw Homofobii. Wyjaśnia też, jak każdy z nas może stać się sojusznikiem_czką osób LGBT+ w pracy.

Jak walczyć z rutyną w pracy?

Jak walczyć z rutyną w pracy?

Codziennie idziesz do pracy tą sama drogą. I każdego dnia zaczynasz pracę z myślą, że nie czeka Cię dziś nic nowego... Rutyna jest jednym z głównych powodów wypalenia zawodowego. Z drugiej strony może dawać poczucie bezpieczeństwa i stabilności. – W różnych okresach życia potrzeba rutyny może ulec zmianie – wyjaśnia psycholog Joanna Marszalska. Kiedy zatem walczyć z rutyną i jak to robić?