Lista stanowisk - Dydaktyk Medialny

Dydaktyk Medialny

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Dydaktyk medialny to zawód należący do grupy tak zwanych profesji przyszłości; wciąż mało popularnych, lecz z roku na rok oferujących coraz szersze możliwości zatrudnienia. Sytuacja ta jest coraz bardziej widoczna wraz z dynamicznym rozwojem e-learningu, czyli metody nauczania za pośrednictwem internetu. Dydaktyk medialny współtworzy platformę e-learningową nadając atrakcyjną i wydajną formę dla treści przekazywanych w ramach danego kursu lub szkolenia. Osoba zatrudniona w tym charakterze podejmuje więc obowiązki należące zwykle do kilku specjalistów – programisty, grafika, czy content managera, opracowując szatę graficzną platformy, układając i szeregując wedle tematyki i hierarchii ważności dane treści, łącząc je w wygodny sposób systemem odnośników i przygotowując interaktywne systemy porad, wskazówek i testów. Dydaktyk medialny często uczestniczy także w projektowaniu prezentacji multimedialnych i innych interaktywnych form, wykorzystywanych w tradycyjnym nauczaniu.


WYMAGANIA

Pierwszym i najważniejszym czynnikiem, decydującym o możliwości podjęcia pracy w charakterze dydaktyka medialnego jest oczywiście kwestia posiadanego przez kandydatów wykształcenia. Nie istnieją wprawdzie wciąż oficjalne, spójne kierunki studiów lub szkół średnich, kształcących absolwentów w tym charakterze, jednak potencjalni pracodawcy preferują absolwentów kierunków technicznych – informatyki i temu podobnych. Niemniej istotne jest także doświadczenie w opracowywaniu platform e-learningowych lub podobnej działalności, związanej z programowaniem interaktywnych systemów przekazywania treści, etc. Zdolności projektowania grafiki komputerowej, oraz praktyczne umiejętności pedagogiczne i dydaktyczne będą także konieczne.


WARUNKI PRACY

Praca dydaktyka medialnego realizowana jest w przeważającej części za pośrednictwem komputera i specjalistycznych środowisk programistycznych, graficznych, etc.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Możliwości zatrudnienia stwarzają w tym przypadku liczne organizacje, placówki oświatowe i firmy, zajmujące się prowadzeniem szkoleń i kursów e-learningowych.


ZAROBKI

Dydaktyk medialny zaangażowany w realizację wielu projektów może zarabiać nawet 8000 złotych brutto miesięcznie.

Praca Dydaktyk Medialny
Lista stanowisk

Najnowsze artykuły

Osoba z autyzmem na rynku pracy – czy autyzm wyklucza z życia zawodowego?

Osoba z autyzmem na rynku pracy – czy autyzm wyklucza z życia zawodowego?

– Populacja osób neuroatypowych jest bardzo zróżnicowana – zauważa Izabela Kocyłak, trenerka pracy z Fundacji SYNAPSIS. Wiele osób aktywnych zawodowo, szczególnie z tzw. wysoko funkcjonującym autyzmem, jest nieświadomych swojego zaburzenia. Tymczasem aż 2% pracowników w Polsce i 10% w Europie to osoby w spektrum autyzmu. Jak rozpoznać autyzm i w jakich zawodach może sprawdzić się autystyk?

Szklane ściany, szklane ruchome schody. Równouprawnienie na rynku pracy to wciąż fikcja?

Szklane ściany, szklane ruchome schody. Równouprawnienie na rynku pracy to wciąż fikcja?

– Istniejące luki płacowe są wyraźnym dowodem na nierówności w traktowaniu kobiet i mężczyzn. GUS donosi o 17 proc. różnicy w wynagrodzeniach między kobietami a mężczyznami, a im wyższe stanowisko tym luka płacowa większa – zauważa dr Anna M. Górska, dyrektorka Centrum Badań Kobiet i Różnorodności w Organizacjach z Akademii Leona Koźmińskiego.

Handel na targowisku: czym jest opłata targowa?

Handel na targowisku: czym jest opłata targowa?

Wśród wielkich galerii handlowych, wielkopowierzchniowych marketów i dyskontów w krajobraz polskich miast wciąż wpisują się tradycyjne ryneczki, bazary i przydrożne stoiska, na których można kupić kwiaty, znicze, dewocjonalia, ale też owoce, warzywa, jaja, mięso czy miody. Osoby prowadzące tam handel muszą płacić opłatę targową. Ile ona wynosi w 2024 roku i kto jest z niej zwolniony?

Stress interview – co to jest? Czy miałeś najgorszą rozmowę o pracę w życiu?

Stress interview – co to jest? Czy miałeś najgorszą rozmowę o pracę w życiu?

Rozmowa o pracę zaczyna się zwyczajnie, ale po chwili rekruter zaczyna być opryskliwy i Cię prowokuje. Spotkanie zmienia się w najgorszą rekrutację w życiu. Masz takie doświadczenia? Być może zastosowano na Tobie technikę stress interview. Jak jej sprostać? – Im lepiej znasz siebie, tym lepiej przygotujesz się do czekającej Cię rozmowy – tłumaczy psycholog biznesu Agnieszka Zacher-Łanowska.

Pilot samolotu – praca, wymagania, obowiązki zawodowe, pensja

Pilot samolotu – praca, wymagania, obowiązki zawodowe, pensja

Pilot to najpopularniejszy zawód świata – badania pokazują, że tysiące ludzi na całym świecie szukają informacji o tym, jak zostać pilotem. Mamy dla Was dobrą wiadomość: Polska to jedyny kraj UE, w którym najlepsi kandydaci mogą zdobyć większość uprawnień za darmo! Jak długa jest droga to kariery pilota i czy faktycznie zdyskwalifikować może, jak się czasem słyszy, problem z zębami?

12 błędów podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Specjalistka HR wyjaśnia, czego nie robić na rozmowie o pracę

12 błędów podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Specjalistka HR wyjaśnia, czego nie robić na rozmowie o pracę

– Oprócz podstawowych błędów, takich jak brak przygotowania czy nieodpowiednia mowa ciała, istnieje wiele subtelnych kwestii, które mogą zdecydować o tym, czy otrzymasz ofertę pracy – wyjaśnia Agnieszka Ciećwierz. Specjalistka ds. HR wymienia 12 największych błędów na rozmowie o pracę, podaje przykłady i radzi, jak wybrnąć z sytuacji. Gorąco polecamy każdej osobie szukającej pracy!