Lista stanowisk - Dydaktyk Medialny

Dydaktyk Medialny

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Dydaktyk medialny to zawód należący do grupy tak zwanych profesji przyszłości; wciąż mało popularnych, lecz z roku na rok oferujących coraz szersze możliwości zatrudnienia. Sytuacja ta jest coraz bardziej widoczna wraz z dynamicznym rozwojem e-learningu, czyli metody nauczania za pośrednictwem internetu. Dydaktyk medialny współtworzy platformę e-learningową nadając atrakcyjną i wydajną formę dla treści przekazywanych w ramach danego kursu lub szkolenia. Osoba zatrudniona w tym charakterze podejmuje więc obowiązki należące zwykle do kilku specjalistów – programisty, grafika, czy content managera, opracowując szatę graficzną platformy, układając i szeregując wedle tematyki i hierarchii ważności dane treści, łącząc je w wygodny sposób systemem odnośników i przygotowując interaktywne systemy porad, wskazówek i testów. Dydaktyk medialny często uczestniczy także w projektowaniu prezentacji multimedialnych i innych interaktywnych form, wykorzystywanych w tradycyjnym nauczaniu.


WYMAGANIA

Pierwszym i najważniejszym czynnikiem, decydującym o możliwości podjęcia pracy w charakterze dydaktyka medialnego jest oczywiście kwestia posiadanego przez kandydatów wykształcenia. Nie istnieją wprawdzie wciąż oficjalne, spójne kierunki studiów lub szkół średnich, kształcących absolwentów w tym charakterze, jednak potencjalni pracodawcy preferują absolwentów kierunków technicznych – informatyki i temu podobnych. Niemniej istotne jest także doświadczenie w opracowywaniu platform e-learningowych lub podobnej działalności, związanej z programowaniem interaktywnych systemów przekazywania treści, etc. Zdolności projektowania grafiki komputerowej, oraz praktyczne umiejętności pedagogiczne i dydaktyczne będą także konieczne.


WARUNKI PRACY

Praca dydaktyka medialnego realizowana jest w przeważającej części za pośrednictwem komputera i specjalistycznych środowisk programistycznych, graficznych, etc.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Możliwości zatrudnienia stwarzają w tym przypadku liczne organizacje, placówki oświatowe i firmy, zajmujące się prowadzeniem szkoleń i kursów e-learningowych.


ZAROBKI

Dydaktyk medialny zaangażowany w realizację wielu projektów może zarabiać nawet 8000 złotych brutto miesięcznie.

Praca Dydaktyk Medialny
Lista stanowisk

Najnowsze artykuły

Kobiety coraz silniejsze w biznesie

Kobiety coraz silniejsze w biznesie

– Czy nie mamy tak, że jak nie umiemy czegoś na 200%, to rezygnujemy? Boimy się, że nie podołamy? Pamiętajmy, że nie liczy się płeć, ale nasze kompetencje. Nie dajmy sobie wmówić, że jesteśmy w czymś gorsze! – mówi specjalistka HR Agnieszka Ciećwierz. W Światowym Dniu Przedsiębiorczości Kobiet przypomina, w czym kobiety są świetne oraz wyjaśnia, jak być jeszcze lepszą liderką w biznesie.

Urlop okolicznościowy na ślub dziecka

Urlop okolicznościowy na ślub dziecka

Ślub dziecka pracownika to jedno z wydarzeń uprawniających do wzięcia urlopu okolicznościowego, za który pracownikowi przysługuje wynagrodzenie. Wyjaśniamy, z ilu dni urlopu może skorzystać ojciec, matka czy opiekun prawny dziecka, jak powinien wyglądać wniosek o urlop okolicznościowy oraz czy dni wolne można wykorzystać wyłącznie w dniu ślubu i wesela.

Grupy zawodowe najbardziej narażone na smog

Grupy zawodowe najbardziej narażone na smog

Najbardziej narażone wdychanie rakotwórczego smogu są osoby codziennie dojeżdżające do pracy, mieszkańcy kilkudziesięciotysięcznych miejscowości i osoby wykonujące w sezonie grzewczym oraz przy ruchliwych drogach pracę w terenie. Główny Inspektorat Pracy wyjaśnia, czy pracodawcy muszą zapewnić pracownikom maski antysmogowe i jak powinni chronić ich przed szkodliwymi czynnikami pracy.

Mechanik lotniczy – praca, wymagania, zarobki

Mechanik lotniczy – praca, wymagania, zarobki

Mechanik lotniczy to jeden z najbardziej perspektywicznych zawodów dla absolwentów techników i szkół branżowych o profilach związanych z mechaniką. Żeby zdobyć tę pracę, trzeba uzyskać dodatkową licencję na obsługę techniczną statku powietrznego, wystawianą przez Urząd Lotnictwa Cywilnego. Sprawdź, jak ją zdobyć, a także w jakich samolotach możesz specjalizować się jako mechanik lotniczy!

Szklane ściany, szklane ruchome schody. Równouprawnienie na rynku pracy to wciąż fikcja?

Szklane ściany, szklane ruchome schody. Równouprawnienie na rynku pracy to wciąż fikcja?

7 listopada wypada Światowy Dzień Feminizmu. Dlaczego to tak ważne święto? – Mimo poprawy sytuacji kobiety nadal borykają się ze stereotypami, mają dodatkową nieodpłatną pracę w domu, soptykają się z seksizmem w pracy, są rzadziej zapraszane jako ekspertki – zauważa dr Anna M. Górska, dyrektorka Centrum Badań Kobiet i Różnorodności w Organizacjach z Akademii Leona Koźmińskiego.

Osoba z autyzmem na rynku pracy – czy autyzm wyklucza z życia zawodowego?

Osoba z autyzmem na rynku pracy – czy autyzm wyklucza z życia zawodowego?

– Populacja osób neuroatypowych jest bardzo zróżnicowana – zauważa Izabela Kocyłak, trenerka pracy z Fundacji SYNAPSIS. Wiele osób aktywnych zawodowo, szczególnie z tzw. wysoko funkcjonującym autyzmem, jest nieświadomych swojego zaburzenia. Tymczasem aż 2% pracowników w Polsce i 10% w Europie to osoby w spektrum autyzmu. Jak rozpoznać autyzm i w jakich zawodach może sprawdzić się autystyk?