Lista stanowisk - Technik Hydrolog

Polecane oferty - Budownictwo / Geodezja

  • Młodszy Specjalista w Dziale Utrzymania w Zarządzie Zlewni

    Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie   Gryfice, ul. Niekładzka 9    praca stacjonarna
    specjalista junior / mid  umowa na zastępstwo / o pracę  pełny etat
    1 dni
    OSOBA NA TYM STANOWISKU BĘDZIE ODPOWIEDZIALNA ZA: udział w prowadzeniu spraw związanych z opracowywaniem programów, planów wieloletnich i rocznych oraz realizację zadań w zakresie utrzymania, ocenę szkód i opracowywanie planów usuwania skutków powodzi, realizację prac związanych z...
  • Specjalista w Wydziale Koordynacji Ochrony przed Powodzią i Suszą

    Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie   Gdańsk, ul. ks. F. Rogaczewskiego 9/19    praca stacjonarna
    specjalista (mid)  umowa o pracę / na zastępstwo  pełny etat
    4 dni
    OSOBA NA TYM STANOWISKU BĘDZIE ODPOWIEDZIALNA ZA: koordynowanie spraw związanych z uzgadnianiem projektów dokumentów planistycznych z zakresu zagospodarowania przestrzennego, gminnego programu rewitalizacji, decyzji o ustaleniu lokalizacji linii kolejowej w zakresie terenu położonego na...

Technik Hydrolog

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Technik hydrolog, jak sugeruje sama nazwa stanowiska, jest specjalistą w zakresie dogłębnej analizy zasobów wodnych na danym terenie. Osoba zatrudniona w tym charakterze przeprowadza szereg badań, odbywających się przeważnie w terenie. Pozyskane w ten sposób dane, technik radiolog analizuje i weryfikuje z pozyskanymi wcześniej, opracowując zbiorcze raporty hydrologiczne w odniesieniu do danego obszaru i danego okresu czasu. Podstawowym rodzajem badań przeprowadzanych przez technika hydrologa jest mierzenie wymiarów i przekroju poprzecznego naturalnych zbiorników wodnych celem określenia ich zasobów. W przypadku zbiorników o stosunkowo niewielkich rozmiarach pomiary odbywają się z wykorzystaniem tradycyjnych narzędzi pomiarowych, podczas, gdy duże zbiorniki i rzeki mierzone są przy użyciu technik geodezyjnych.


WYMAGANIA

Pierwszym i najważniejszym wymogiem, stawianym przed osobami zainteresowanymi zatrudnieniem na stanowisku technika hydrologa jest konieczność posiadania przynajmniej średniego wykształcenia technicznego, pozyskanego w zbliżonej specjalności. Specjalistyczne szkolenie zawodowe w tym kierunku jest zazwyczaj organizowane przez przyszłego pracodawcę i obejmuje swym zakresem praktyczną i teoretyczną wiedzę z zakresu wykonywania i analizowania pomiarów hydrologicznych. Potencjalni pracodawcy zwracają szczególną uwagę na doświadczenie, posiadane przez kandydata i pozyskane w pracy na stanowisku o podobnym zakresie obowiązków. Osoby zainteresowane pracą w tym charakterze powinny posiadać ponadprzeciętne zdolności numeryczne i analityczne.


WARUNKI PRACY

Praca technika hydrologa opiera się na przeprowadzaniu licznych badań terenowych i analizowaniu pozyskanych wyników.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Możliwości zatrudnienia w tym charakterze stwarzają liczne firmy, organizacje i instytucje, należące do różnych branży i sektorów rynku.


ZAROBKI

Zarobki osoby wykształconej w tym charakterze są ściśle uzależnione od miejsca jej zatrudnienia, oraz zakresu podjętych obowiązków. Przeważnie jednak pensja hydrologa nieznacznie przekracza średnią krajową.

Praca Technik Hydrolog
Lista stanowisk

Najnowsze artykuły

Osoba z autyzmem na rynku pracy – czy autyzm wyklucza z życia zawodowego?

Osoba z autyzmem na rynku pracy – czy autyzm wyklucza z życia zawodowego?

– Populacja osób neuroatypowych jest bardzo zróżnicowana – zauważa Izabela Kocyłak, trenerka pracy z Fundacji SYNAPSIS. Wiele osób aktywnych zawodowo, szczególnie z tzw. wysoko funkcjonującym autyzmem, jest nieświadomych swojego zaburzenia. Tymczasem aż 2% pracowników w Polsce i 10% w Europie to osoby w spektrum autyzmu. Jak rozpoznać autyzm i w jakich zawodach może sprawdzić się autystyk?

Szklane ściany, szklane ruchome schody. Równouprawnienie na rynku pracy to wciąż fikcja?

Szklane ściany, szklane ruchome schody. Równouprawnienie na rynku pracy to wciąż fikcja?

– Istniejące luki płacowe są wyraźnym dowodem na nierówności w traktowaniu kobiet i mężczyzn. GUS donosi o 17 proc. różnicy w wynagrodzeniach między kobietami a mężczyznami, a im wyższe stanowisko tym luka płacowa większa – zauważa dr Anna M. Górska, dyrektorka Centrum Badań Kobiet i Różnorodności w Organizacjach z Akademii Leona Koźmińskiego.

Handel na targowisku: czym jest opłata targowa?

Handel na targowisku: czym jest opłata targowa?

Wśród wielkich galerii handlowych, wielkopowierzchniowych marketów i dyskontów w krajobraz polskich miast wciąż wpisują się tradycyjne ryneczki, bazary i przydrożne stoiska, na których można kupić kwiaty, znicze, dewocjonalia, ale też owoce, warzywa, jaja, mięso czy miody. Osoby prowadzące tam handel muszą płacić opłatę targową. Ile ona wynosi w 2024 roku i kto jest z niej zwolniony?

Stress interview – co to jest? Czy miałeś najgorszą rozmowę o pracę w życiu?

Stress interview – co to jest? Czy miałeś najgorszą rozmowę o pracę w życiu?

Rozmowa o pracę zaczyna się zwyczajnie, ale po chwili rekruter zaczyna być opryskliwy i Cię prowokuje. Spotkanie zmienia się w najgorszą rekrutację w życiu. Masz takie doświadczenia? Być może zastosowano na Tobie technikę stress interview. Jak jej sprostać? – Im lepiej znasz siebie, tym lepiej przygotujesz się do czekającej Cię rozmowy – tłumaczy psycholog biznesu Agnieszka Zacher-Łanowska.

Pilot samolotu – praca, wymagania, obowiązki zawodowe, pensja

Pilot samolotu – praca, wymagania, obowiązki zawodowe, pensja

Pilot to najpopularniejszy zawód świata – badania pokazują, że tysiące ludzi na całym świecie szukają informacji o tym, jak zostać pilotem. Mamy dla Was dobrą wiadomość: Polska to jedyny kraj UE, w którym najlepsi kandydaci mogą zdobyć większość uprawnień za darmo! Jak długa jest droga to kariery pilota i czy faktycznie zdyskwalifikować może, jak się czasem słyszy, problem z zębami?

12 błędów podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Specjalistka HR wyjaśnia, czego nie robić na rozmowie o pracę

12 błędów podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Specjalistka HR wyjaśnia, czego nie robić na rozmowie o pracę

– Oprócz podstawowych błędów, takich jak brak przygotowania czy nieodpowiednia mowa ciała, istnieje wiele subtelnych kwestii, które mogą zdecydować o tym, czy otrzymasz ofertę pracy – wyjaśnia Agnieszka Ciećwierz. Specjalistka ds. HR wymienia 12 największych błędów na rozmowie o pracę, podaje przykłady i radzi, jak wybrnąć z sytuacji. Gorąco polecamy każdej osobie szukającej pracy!