Praca.pl Poradniki CV / Życiorys
CV przedstawiciel handlowy – jak napisać profesjonalne CV?

CV przedstawiciel handlowy – jak napisać profesjonalne CV?

 
CV przedstawiciel handlowy – jak napisać profesjonalne CV?

Przekonujący i potrafiący zjednać sobie klientów przedstawiciel handlowy to nieoceniony skarb w firmie zajmującej się sprzedażą. Pracodawcy szukają profesjonalistów, jak zatem dać się poznać w czasie rekrutacji jako właśnie taka osoba, nalepszy fachowiec na stanowisko przedstawiciela handlowego? Przede wszystkim musisz przejść wstępną selekcję, w której porównywane są CV kandydatów.

 

CV przedstawiciel handlowy: co powinno zawierać?

 

Warto poświęcić czas na wykonanie dobrego CV przedstawiciela handlowego. Curriculum vitae to dokument formalny, musi zatem być sporządzony w formalnym języku, bez potocznych wyrażeń, skrótów myślowych. Oczywiście błędy w pisowni są wykluczone.

 

CV ma także ściśle określoną strukturę, od której dopuszczalne są jedynie niewielkie odstępstwa. W dokumencie znajdują się wydzielone sekcje:

 

  • podsumowanie zawodowe

Inaczej profil zawodowy, skrótowy opis doświadczenia / celów zawodowych kandydata.

 

  • doświadczenie zawodowe

Jeden z najważniejszych punktów CV. Podaje się nazwy stanowisk, nazwy firm i daty zatrudnienia. Jeśli pozwala na to miejsce, warto wymienić najważniejsze obowiązki / zakres odpowiedzialności na danym stanowisku.

 

  • umiejętności

Zacznij od umiejętności twardych, związanych z pracą przedstawiciela handlowego, a skończ na umiejętnościach miękkich i dodatkowych.

 

  • edukacja

W przypadku posady przedstawiciela handlowego nie ma aż tak dużego znaczenia jak doświadczenie. Warto pochwalić się jednak wykształceniem branżowym, potwierdzającym znajomość (wymienionych w sekcji Umiejętności) technik sprzedażowych, programów analitycznych, psychologii biznesu czy też rozeznaniem w branży, w której działa firma, do jakiej aplikujesz.

 

  • języki obce

Wymień język i poziom jego znajomości zgodnie z powszechnie obowiązującymi standardami oceny (np. język angielski B2 / poziom średnio zaawansowany). Także w tej sekcji podaj informację o certyfikatach językowych.

 

CV dla przedstawiciela handlowego – gdzie znaleźć kreator CV za darmo?

 

W sieci znajdziesz wiele szablonów CV. Możesz się nimi inspirować, pamiętaj jednak, by nie kopiować ich treści! Nie musisz także tworzyć dokumentu od podstaw w edytorze tekstu – mało kto już tak robi, gdyż w internecie znaleźć można także kreatory CV. Zwróć uwagę na to, że nie każdy z nich jest darmowy – wezwanie do zapłaty może nastąpić już po wypełnieniu rubryk kreatora i być obligatoryjne, jeśli zechcesz ściągnąć gotowe CV na swoje urządzenie. Jeśli tego nie zrobisz, Twój wysiłek po prostu pójdzie na marne. Żeby nie spotkać się z taką niemiłą niespodzianką, wybierz program do Tworzenia dokumentów aplikacyjnych dostępny na renomowanym portalu z ofertami pracy. Kreator CV na praca.pl jest całkowicie darmowy – żeby z niego skorzystać, wystarczy zalogować się na swoje konto / zarejestrować się na portalu (także bezpłatnie).

 

Tworzenie CV dla przedstawiciela handlowego za pomocą naszego kreatora jest bardzo proste. Po kolei wypełnij podane sekcje, możesz także dodawać własne, usuwać niepotrzebne itp. – według własnych potrzeb. Jeśli chcesz, załącz także zdjęcie. Nie musisz martwić się o Klauzulę CV dotyczącą zgody na przetwarzanie danych osobowych w czasie rekrutacji – dodawana jest do CV automatycznie. Tak przygotowane CV do pracy zapisz na swoim koncie na praca.pl, możesz je także bezpłatnie ściągnąć na komputer, telefon itp.

 

Przykładowe CV przedstawiciela handlowego:

 

Jan Kwiatkowski
tel.: 000 000 000
e-mail: jan-kwiatkowski@xxx.pl
ul. Warszawska 1
00-000 Poznańska
Poznań

 

PODSUMOWANIE ZAWODOWE

Jestem handlowcem z wieloletniem stażem. Do tej pory byłem związany z branżą motoryzacyjną, jestem otwarty na nowe wyzwania. Mam podejście do klienta, potrafię przekonać nawet najbardziej niezdecydowanego do zakupu i zaufania firmie! Praca w handlu to moja pasja, chętnie podnoszę swoje umiejętności i dzielę się doświadczeniem.

 

DOŚWIADCZENIE
01.2018 – obecnie    Starszy handlowiec, Nazwa Firmy
01.2017-12.2017       Przedstawiciel handlowy, Nazwa Firmy
09.2016-12.2016       Młodszy handlowiec, Nazwa Firmy
01.2016-09.2016       Stażysta w Dziale Handlu i Marketingu, Nazwa Firmy

 

EDUKACJA
10.2010-06.2015       Szkoła Główna Handlowa w Warszawie, kierunek: ekonomia
06.2015                     Kurs Zawodowy Technika Handlowca

 

JĘZYKI
język angielski – zaawansowany

 

UMIEJĘTNOŚCI


Praktyczna znajomość technik sprzedażowych, metod perswazji
Umiejętność obsługi programów analitycznych, graficznych
Umiejętność prowadzenia i obsługiwania baz danych klientów
Dogłębna wiedza na temat funkcjonowania handlu B2B
Umiejętność nawiązywania i podtrzymywania relacji biznesowych
Dobra organizacja pracy
Wysoka kultura osobista
Prawo jazdy kat. B

 

Na praca.pl znajdziesz także liczne oferty pracy jako przestawiciel handlowy! Wystarczy podać nazwę stanowiska w wyszukiwarce i kliknąć przycisk Szukaj.

Więcej artykułów "CV / Życiorys"
Praca Invelo Energy Sp. z o.o. Sp. k.

Polecane oferty

Najnowsze artykuły

Rozpraszacze w pracy – jakie warto wyeliminować? Jak to zrobić?

Rozpraszacze w pracy – jakie warto wyeliminować? Jak to zrobić?

Smartfon z dostępem do internetu, a więc ulubonych social mediów i aplikacji, to jeden z największych rozpraszaczy odrywających nas od pracy. Wiele osób czuje przymus sięgania do telefonu nawet kilkadziesiąt razy w ciągu godziny. 15 lipca, w Światowy Dzień Bez Telefonu Komórkowego, zachęcamy do odłożenia na bok smartfona oraz refleksji nad największymi wrogami naszej koncentracji. 

Temperatura w miejscu pracy a BHP

Temperatura w miejscu pracy a BHP

Czy upały mogą być uzasadnieniem przerwania pracy i opuszczenia stanowiska? Czy szef ma obowiązek skrócić godziny pracy, gdy temperatura powietrza przekracza 30℃? A co z klimatyzacją, wiatrakami i zimnymi napojami – czy są one obowiązkowe? Każdego lata wracają pytania dotyczące temperatury w pracy i przepisów bhp. Wyjaśniamy, jakie są obowiązki pracodawcy, a co zależy od jego dobrej woli.

Leśniczy – opis zawodu, jak zostać, obowiązki wymagania, zarobki

Leśniczy – opis zawodu, jak zostać, obowiązki wymagania, zarobki

12 lipca to Dzień Leśnika, święto obchodzone przez leśniczych, pracowników Lasów Państwowych i innych jednostek zajmujących się opieką nad lasami. Olga Buczyńska p.o naczelnik Biura Prasowego Lasów Państwowych wyjaśnia, jak zdobyć pracę w leśnictwie. – Osoba ubiegająca się o stanowisko leśniczego musi zdać egzamin do Służby Leśnej, który potwierdzi jego / jej podstawowe kwalifikacje.

Szukanie nowej pracy – który miesiąc jest najbardziej odpowiedni?

Szukanie nowej pracy – który miesiąc jest najbardziej odpowiedni?

Czy szukanie pracy w wakacje to dobry pomysł? A może lepiej poczekać z wysyłaniem CV do jesieni? Rynek pracy cechuje pewna cykliczność, która sprawia, że w niektórych miesiącach pojawia się więcej ofert, a firmy chętniej powiększają kadrę. Podpowiadamy, kiedy jest dobry czas na szukanie zatrudnienia, a w jakim okresie możesz mieć nieco więcej trudności ze zdobyciem posady.

Jak stworzyć inkluzywne miejsce pracy? Wywiad z dr Joanną Skonieczną, Kierowniczką Programową KPH

Jak stworzyć inkluzywne miejsce pracy? Wywiad z dr Joanną Skonieczną, Kierowniczką Programową KPH

– Warto ocenić atmosferę w firmie już podczas rekrutacji. Zwrócić uwagę na to, na ile osoby rekrutujące pozostają w postawie otwartości i inkluzywności, jak formułują pytania, jak zwracają się do osoby starającej się o pracę – tłumaczy dr Joanna Skonieczna, Kierowniczka Programowa Kampanii Przeciw Homofobii. Wyjaśnia też, jak każdy z nas może stać się sojusznikiem_czką osób LGBT+ w pracy.

Jak walczyć z rutyną w pracy?

Jak walczyć z rutyną w pracy?

Codziennie idziesz do pracy tą sama drogą. I każdego dnia zaczynasz pracę z myślą, że nie czeka Cię dziś nic nowego... Rutyna jest jednym z głównych powodów wypalenia zawodowego. Z drugiej strony może dawać poczucie bezpieczeństwa i stabilności. – W różnych okresach życia potrzeba rutyny może ulec zmianie – wyjaśnia psycholog Joanna Marszalska. Kiedy zatem walczyć z rutyną i jak to robić?