Praca.pl Poradniki BPO/SSC
Umiejętność szybkiego adaptowania się do nowych warunków - psychotest

Umiejętność szybkiego adaptowania się do nowych warunków - psychotest

 
Umiejętność szybkiego adaptowania się do nowych warunków - psychotest

Bycie ekspertem w danej dziedzinie warunkują kompetencje twarde, jednak nie zapewnią one sukcesu, jeżeli kandydat czy pracownik będzie miał trudności z adaptowaniem się do nowych warunków (które mogą zmieniać się bardzo często). Nowe warunki to często zarówno nowi współpracownicy, inna kultura organizacji, a nierzadko także zmiana miejsca zamieszkania. Od kandydatów oczekuje się więc elastyczności i łatwości dostosowania się do nowych wymagań. Cechy te wiążą się z efektywnością wykonywania przynależnych zadań. 

 

Jeśli rozważasz pracę w firmie z branży BPO, wypełnij poniższy psychotest* i sprawdź, czy to odpowiednia ścieżka kariery dla Ciebie.

 

Ustosunkuj się do podanych stwierdzeń, zaznaczając P – prawda lub F – fałsz.

•    Zgrywanie się z zespołem ludzi, których nie znasz, nie stanowi dla Ciebie problemu. P F
•    Szybko dostosowujesz się do zmiany zadań w trakcie realizacji projektu. P F
•    Delegacja do pracy poza miejsce zamieszkania nie jest dla Ciebie kłopotliwa. P F
•    Zmiana przełożonego to raczej wyzwanie niż duży stres. P F
•    Zmiany są motywatorem, czymś pozytywnym. P F
•    Poznawanie nowych ludzi to przyjemność. P F
•    Lubisz zmienną pracę, różne projekty. P F
•    Monotonna praca Cię nuży. P F
•    Szybko znajdujesz wspólny język z nowo poznanymi współpracownikami. P F
•    Nie jesteś konfliktowy, dbasz o harmonię w pracy. P F
•    Ogólnie rzecz biorąc, zmiany Cię nie stresują. P F
•    Nie potrzebujesz dużo czasu, aby czuć się w nowej pracy „u siebie”. P F
•    Nie jest bardzo istotne, z kim wykonujesz dany projekt – ważne, aby partner był po prostu kompetentny. P F

Większość odpowiedzi PRAWDA (P):
Jesteś osobą łatwo przystosowującą się do zmiennych warunków otoczenia. Pozytywnie reagujesz na zmiany, nie stanowią one dla Ciebie źródła stresu. Lubisz, kiedy wiele się dzieje, i łatwo adaptujesz się w nowych miejscach. Różnorodność pracy i nowe wyzwania są dla ciebie motywatorem. Masz szansę zostać efektywnym pracownikiem branży BPO.

Większość odpowiedzi FAŁSZ (F):
Nie lubisz zmian i preferujesz stałość warunków otoczenia. Najlepiej czujesz się w znanym Ci zespole i tożsamej organizacji. Każda zmiana wiąże się dla Ciebie ze stresem lub spadkiem efektywności. Branża BPO to jednak jeden z typów organizacji pracy, którą może wykonywać specjalista w danej dziedzinie. Być może będziesz bardziej efektywny w innej pracy, związanej z Twoimi zainteresowaniami, ale niekoniecznie z ciągłą zmianą warunków.

* Psychotest stanowi formę zabawy psychologicznej; wynik jest jedynie informacją poglądową o kompetencjach miękkich osoby badanej.

Więcej artykułów "BPO/SSC"

Polecane oferty

  • Finance Project Lead (Global Finance)

    Coloplast Business Centre Sp z o.o.   Szczecin    praca hybrydowa
    kierownik/koordynator  umowa o pracę  pełny etat  rekrutacja online
    5 dni
    About the job Finance Project Lead will be responsible for driving projects related to finance, active search and execution of global finance process improvements. This role acts across department teams, Coloplast locations and across Coloplast business areas following different finance-related...
  • Collection Agent with German

    COGNIZANT TECHNOLOGY SOLUTIONS POLAND SP Z O O   Wrocław    praca hybrydowa
    specjalista junior / mid / senior  umowa o pracę  pełny etat  rekrutacja online  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    5 dni
    What we do At Cognizant, we are dedicated to helping the world's leading companies build stronger businesses — helping them go from doing digital to being digital. In Poland, our offices are located in Gdansk, Wroclaw, and Kraków. With the capacity to support various clients, we offer a world of...

Najnowsze artykuły

Rozpraszacze w pracy – jakie warto wyeliminować? Jak to zrobić?

Rozpraszacze w pracy – jakie warto wyeliminować? Jak to zrobić?

Smartfon z dostępem do internetu, a więc ulubonych social mediów i aplikacji, to jeden z największych rozpraszaczy odrywających nas od pracy. Wiele osób czuje przymus sięgania do telefonu nawet kilkadziesiąt razy w ciągu godziny. 15 lipca, w Światowy Dzień Bez Telefonu Komórkowego, zachęcamy do odłożenia na bok smartfona oraz refleksji nad największymi wrogami naszej koncentracji. 

Temperatura w miejscu pracy a BHP

Temperatura w miejscu pracy a BHP

Czy upały mogą być uzasadnieniem przerwania pracy i opuszczenia stanowiska? Czy szef ma obowiązek skrócić godziny pracy, gdy temperatura powietrza przekracza 30℃? A co z klimatyzacją, wiatrakami i zimnymi napojami – czy są one obowiązkowe? Każdego lata wracają pytania dotyczące temperatury w pracy i przepisów bhp. Wyjaśniamy, jakie są obowiązki pracodawcy, a co zależy od jego dobrej woli.

Leśniczy – opis zawodu, jak zostać, obowiązki wymagania, zarobki

Leśniczy – opis zawodu, jak zostać, obowiązki wymagania, zarobki

12 lipca to Dzień Leśnika, święto obchodzone przez leśniczych, pracowników Lasów Państwowych i innych jednostek zajmujących się opieką nad lasami. Olga Buczyńska p.o naczelnik Biura Prasowego Lasów Państwowych wyjaśnia, jak zdobyć pracę w leśnictwie. – Osoba ubiegająca się o stanowisko leśniczego musi zdać egzamin do Służby Leśnej, który potwierdzi jego / jej podstawowe kwalifikacje.

Szukanie nowej pracy – który miesiąc jest najbardziej odpowiedni?

Szukanie nowej pracy – który miesiąc jest najbardziej odpowiedni?

Czy szukanie pracy w wakacje to dobry pomysł? A może lepiej poczekać z wysyłaniem CV do jesieni? Rynek pracy cechuje pewna cykliczność, która sprawia, że w niektórych miesiącach pojawia się więcej ofert, a firmy chętniej powiększają kadrę. Podpowiadamy, kiedy jest dobry czas na szukanie zatrudnienia, a w jakim okresie możesz mieć nieco więcej trudności ze zdobyciem posady.

Jak stworzyć inkluzywne miejsce pracy? Wywiad z dr Joanną Skonieczną, Kierowniczką Programową KPH

Jak stworzyć inkluzywne miejsce pracy? Wywiad z dr Joanną Skonieczną, Kierowniczką Programową KPH

– Warto ocenić atmosferę w firmie już podczas rekrutacji. Zwrócić uwagę na to, na ile osoby rekrutujące pozostają w postawie otwartości i inkluzywności, jak formułują pytania, jak zwracają się do osoby starającej się o pracę – tłumaczy dr Joanna Skonieczna, Kierowniczka Programowa Kampanii Przeciw Homofobii. Wyjaśnia też, jak każdy z nas może stać się sojusznikiem_czką osób LGBT+ w pracy.

Jak walczyć z rutyną w pracy?

Jak walczyć z rutyną w pracy?

Codziennie idziesz do pracy tą sama drogą. I każdego dnia zaczynasz pracę z myślą, że nie czeka Cię dziś nic nowego... Rutyna jest jednym z głównych powodów wypalenia zawodowego. Z drugiej strony może dawać poczucie bezpieczeństwa i stabilności. – W różnych okresach życia potrzeba rutyny może ulec zmianie – wyjaśnia psycholog Joanna Marszalska. Kiedy zatem walczyć z rutyną i jak to robić?